Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνετε.

 

Εχω το κινητό 6 μέρες και όλα είναι σούπερ.

Το μόνο ανησυχητικό είναι οτι η μπαταρία φαινεται να τελειώνει γρήγορα. Είναι λογικό? Θα στρώσει ή να ανησυχώ?

 

Αγνοείς τα περί 3G και άλλων μπαρουφών προφανώς. Γενικά ότι μήνυμα προέρχεται από "omorfonios" και "akisgr01" (το ίδιο τρολ) δεν ασχολείσαι καν.

 

Το κινητό βγάζει 2 μέρες με 4G+ συνέχεια. Αν δεν εχεις κάνει πολλούς κύκλους φόρτισης ακόμα θα έχει μια μικρή βελτίωση μετά από λίγο. Από κει και πέρα κοίτα στη χρηση μπαταρίας για να δεις τι εχει τη μεγαλυτερη κατανάλωση. Αν όλοι έχουμε παρατηρησει κατι είναι η μεγάλη αυτονομία του οπότε θέμα με την μπαταρία δεν μπορεις να πεις οτι υπάρχει, σε νορμαλ εγκαταστάσεις και συσκευες. Ανεβασε και κανενα screenshot χρησης για περισσοτερες λεπτομερειες.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Αγνοείς τα περί 3G και άλλων μπαρουφών προφανώς. Γενικά ότι μήνυμα προέρχεται από "omorfonios" και "akisgr01" (το ίδιο τρολ) δεν ασχολείσαι καν.

 

Το κινητό βγάζει 2 μέρες με 4G+ συνέχεια. Αν δεν εχεις κάνει πολλούς κύκλους φόρτισης ακόμα θα έχει μια μικρή βελτίωση μετά από λίγο. Από κει και πέρα κοίτα στη χρηση μπαταρίας για να δεις τι εχει τη μεγαλυτερη κατανάλωση. Αν όλοι έχουμε παρατηρησει κατι είναι η μεγάλη αυτονομία του οπότε θέμα με την μπαταρία δεν μπορεις να πεις οτι υπάρχει, σε νορμαλ εγκαταστάσεις και συσκευες. Ανεβασε και κανενα screenshot χρησης για περισσοτερες λεπτομερειες.

 

οτι να ναι.....!!! λοιπον αν δεν εχει καλο σημα ειναι λογικο να εχει καταναλωση μεγαλη... δεν λεω μπαρουφες.....

 

επισης εχει θεμα με την μπαταρια γενικα... αλλα οχι σε ολους..... και σε αυτο φτεει το αθλιο EMUI........ :)

 

επισης το 2ο account ειναι απο το tapatalk ελεος..........

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχεις ;αν κ έχω το mate . Δεν έχω κάνει τπτ απολύτως από ρυθμίσεις και έρχονται όλα κανονικά . Ήχο δεν έχω αλλάξει γρ μαρεσει αυτός που έχει .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Για αρχή ήχος ειδοποίησης δεν αλλάζει δεν έχει καν επιλογή πλέον (βρέθηκε τρόπος), πολλές φορές δεν ανάβει οθόνη όταν έχετε μήνυμα (βρέθηκε λύση), καμία φορά το ανοίγεις και λει δεν υπάρχει σύνδεση (βρέθηκε λύση) τυχαίνει να την κάνει kill άσχετος που δεν είναι στην λίστα (βρέθηκε λύση και για αυτό)

Το μόνο καλό είναι ότι βρέθηκαν τρόποι να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

οτι να ναι.....!!! λοιπον αν δεν εχει καλο σημα ειναι λογικο να εχει καταναλωση μεγαλη... δεν λεω μπαρουφες.....

 

επισης εχει θεμα με την μπαταρια γενικα... αλλα οχι σε ολους..... και σε αυτο φτεει το αθλιο EMUI........ :)

 

επισης το 2ο account ειναι απο το tapatalk ελεος..........

 

Σε όλα τα κινητά ισχύει αυτό ανέκαθεν, δεν είναι καινοτομία της Huawei. Αν γραψει ο φιλος οτι δεν εχει καλό σημα και πόσο, το συζηταμε αν χρειαζεται να το απενεργοποιήσει. Το να λες "γυρνα σε 3G" χωρις να ξερεις τιποτα για την περιοχη του ειναι (κλασσικά...) λάθος. Είπαμε, 2 μερες με 4G+ χαλαρά.

 

Κανένα θέμα με τη μπαταρία δεν έχει, το αντιθετο, αλλιώς θα το είχανε διαπιστώσει κ άλλοι. Έβγαλες πόρισμα εσυ και το απέδωσες και στο EMUI επειδή είσαι ανίκανος να στήσεις μια συσκευή, γελάει όλο το myphone μαζί σου για άλλη μια φορά.

 

ΦΕΥΓΑ ΚΛΟΟΥΝ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα κάποια θέματα από την αντίστοιχη εφαρμογή του, αλλά δεν ξέρω πως να επαναφέρω το αρχικό! Μπορεί να μου πει κάποιος; :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που δίνετε.

 

Εχω το κινητό 6 μέρες και όλα είναι σούπερ.

Το μόνο ανησυχητικό είναι οτι η μπαταρία φαινεται να τελειώνει γρήγορα. Είναι λογικό? Θα στρώσει ή να ανησυχώ?

 

Ειχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία στις αρχές. Πήγαινε μπαταρία- εκκίνηση εφαρμογών και παίξε εκεί με πάθος θες να ενεργοποιούνται αυτόματα, να τρέχουν στο παρασκήνιο κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά ισχύει αυτό ανέκαθεν, δεν είναι καινοτομία της Huawei. Αν γραψει ο φιλος οτι δεν εχει καλό σημα και πόσο, το συζηταμε αν χρειαζεται να το απενεργοποιήσει. Το να λες "γυρνα σε 3G" χωρις να ξερεις τιποτα για την περιοχη του ειναι (κλασσικά...) λάθος. Είπαμε, 2 μερες με 4G+ χαλαρά.

 

Κανένα θέμα με τη μπαταρία δεν έχει, το αντιθετο, αλλιώς θα το είχανε διαπιστώσει κ άλλοι. Έβγαλες πόρισμα εσυ και το απέδωσες και στο EMUI επειδή είσαι ανίκανος να στήσεις μια συσκευή, γελάει όλο το myphone μαζί σου για άλλη μια φορά.

 

ΦΕΥΓΑ ΚΛΟΟΥΝ!

 

θα σε παρακαλούσα να έχεις λίγο σεβασμό.... δεν σε χαρακτήρισα και ούτε σου μίλησα επιθετικά... :)

 

αν γελάς εσύ και άλλη 2-3 τουλάχιστον είμαι χαρούμενος που κάνω και κάποιους να γελάνε... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία στις αρχές. Πήγαινε μπαταρία- εκκίνηση εφαρμογών και παίξε εκεί με πάθος θες να ενεργοποιούνται αυτόματα, να τρέχουν στο παρασκήνιο κλπ..

 

της μονες εφαρμογές που πρέπει να βγάλεις από αυτόματη διαχείριση είναι το facebook/messenger/instagram

 

αν έχετε το facebook app σβήστε το.... είναι bloatware τσάμπα σας τρώει μπαταρία... είναι από της πιο άθλιες κακογραμμένες εφαρμογές... την ιδια δουλια την κανεις και απο ενα browser.... :)

 

στην τελικη βαλτε το lite..

Link to comment
Share on other sites

θα σε παρακαλούσα να έχεις λίγο σεβασμό.... δεν σε χαρακτήρισα και ούτε σου μίλησα επιθετικά... :)

 

αν γελάς εσύ και άλλη 2-3 τουλάχιστον είμαι χαρούμενος που κάνω και κάποιους να γελάνε... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν έχετε το facebook app σβήστε το.... είναι bloatware τσάμπα σας τρώει μπαταρία... είναι από της πιο άθλιες κακογραμμένες εφαρμογές... την ιδια δουλια την κανεις και απο ενα browser.... :)

 

στην τελικη βαλτε το lite..

 

Καθόλου επιθετικά και δεν είναι καν προσωπικό. Απλά πρέπει να προστατευτεί κόσμος που ίσως δεν ξέρει, αν και με ότι γράφεις ακόμα και οι ανυποψίαστοι καταλαβαίνουν ότι κάτι δεν πάει καλά...

 

Κλόουν είναι ένας χαρακτηρισμός για κάποιον που κάνει τον κόσμο να γελάει όπως κάνεις εσύ σε όλους εμάς. Και όσο για το γεγονός ότι δεν κατέχεις βασικά πράγματα περι κινητών και αποδίδεις την άγνοια σου σε ελάττωμα της συσκευής το έχεις αποδείξει επανειλημμένα με τα "μαργαριτάρια" που πετάς και με το να αναιρείς τα ίδια σου τα λεγόμενα, δεν έγραψα κάτι διαφορετικό.

 

Τώρα έβγαλες και το Facebook bloatware (αλήθεια ξερεις τι σημαίνει όρος; τελικά τα αγγλικά σου είναι σαν τα ελληνικά σου) και θέλεις να κάψεις κόσμο λέγοντας ότι flagship εν έτει 2018 πρέπει να δουλεύει χωρίς ίσως το δημοφιλέστερο app για να μην πέφτει η μπαταρία :cry:

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και άδικο το παλικάρι.

Όντως η εφαρμογή Facebook είναι πολύ κακογραμμένη και ευθύνεται σε πολλές περιπτώσεις για αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Επίσης πολλές εταιρείες αν όχι όλες την έχουν ως προεγκατεστημένη εφαρμογή.

 

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα σβηστε το facebook και disable τα services και δειτε την διαφορα...!!!!

 

αν θέλετε να μπείτε facebook να μπείτε από pc η από το chrome στο κινητό σας ίδια δουλειά κάνει...! τι το θέλετε το άθλιο αρ που τρώει πόρους από την συσκευή? ας είναι και flagship η συσκευή... επιμένω σβήστε το app κλείστε τα services και θα βγάζετε 9 ώρες οθόνη....! :)

Link to comment
Share on other sites

καλα σβηστε το facebook και disable τα services και δειτε την διαφορα...!!!!

 

αν θέλετε να μπείτε facebook να μπείτε από pc η από το chrome στο κινητό σας ίδια δουλειά κάνει...! τι το θέλετε το άθλιο αρ που τρώει πόρους από την συσκευή? ας είναι και flagship η συσκευή... επιμένω σβήστε το app κλείστε τα services και θα βγάζετε 9 ώρες οθόνη....! :)

 

8 ώρες οθόνη βαράω άνετα καθημερινα με 4g ανοικτό και με Instagram Facebook Facebook messenger viber και άλλες 50 εφαρμογές. Βγαζω μόνο 1 μέρα γενικής χρήσης επειδή σκίζω το κινητό λες και είναι λαπτοπ.Σίγουρα χαλάνε αυτονομία αυτές οι εφαρμογές αλλά όχι κάτι τρελό.

 

Θα συμφωνήσω μαζι σου για το σήμα αλλά μόνο στην περίπτωση που είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Εκεί είχα battery drain τρελό όταν χρησιμοποιουσα το κινητό και ζεματαγε. Μια φορά μου έτυχε σε χωράφι που ήταν οριακά σε κάλυψη από σήμα(Σε φάση να είναι σε Ε με μια γραμμή)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες οθόνη βαράω άνετα καθημερινα με 4g ανοικτό και με Instagram Facebook Facebook messenger viber και άλλες 50 εφαρμογές. Βγαζω μόνο 1 μέρα γενικής χρήσης επειδή σκίζω το κινητό λες και είναι λαπτοπ.Σίγουρα χαλάνε αυτονομία αυτές οι εφαρμογές αλλά όχι κάτι τρελό.

 

Θα συμφωνήσω μαζι σου για το σήμα αλλά μόνο στην περίπτωση που είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Εκεί είχα battery drain τρελό όταν χρησιμοποιουσα το κινητό και ζεματαγε. Μια φορά μου έτυχε σε χωράφι που ήταν οριακά σε κάλυψη από σήμα(Σε φάση να είναι σε Ε με μια γραμμή)

Πόσο φως από περιέργεια? Εγώ με 100 αν βγάλω 4 ώρες (wifi) χορεύω τσιφτετέλι (με ότι κινιτο και; ν έχω)
Link to comment
Share on other sites

Πόσο φως από περιέργεια? Εγώ με 100 αν βγάλω 4 ώρες (wifi) χορεύω τσιφτετέλι (με ότι κινιτο και; ν έχω)

 

Αν εννοείς φωτεινότητα την μπάρα την έχω στην μέση. Να συμπληρώσω έχω και Black theme. Αυτή την στιγμή έχω 88% με 1 ώρα και 42 λεπτά οθόνη

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς φωτεινότητα την μπάρα την έχω στην μέση. Να συμπληρώσω έχω και Black theme. Αυτή την στιγμή έχω 88% με 1 ώρα και 42 λεπτά οθόνη

 

κανει δουλεια στην μπαταρια το black theme?

Link to comment
Share on other sites

κανει δουλεια στην μπαταρια το black theme?

Κάνει λόγω της amoled οθόνης αλλά όχι και σε τεράστιο επίπεδο.Σε μένα φαίνεται να δίνει κάτι λίγο :)

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε προσφορα το public 699 και δωρο το ταμπλετ. Απο οτι ειδα κανενα αλλο καταστημα δεν τρεχει την προσφορα αυτη παρα μονο το εχουν 699 πλεον.

 

edit

Μπηκα πριν λιγο τελος η προσφορα με το ταμπλετ.

Edited by yiannisv2000
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια δοκιμη στην καταναλωση της μπαταριας για το always on στην οθονη κλειδωματος.

Το αφησα ενεργοποιημενο απο της 1 βραδυ εως της 7κ30 το πρωι στην επιλογη αεροπλανου και μου εχασε 9% μπαταρια στις ωρες αυτες.

Εκανα μια δοκιμη χθες και λεω κατσε να το βγαλω να δω.Παλι σε επιλογη αεροπλανου εχασε 3%.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις κατεβαινει η B156.. Μολις τελειωσει θα στειλω εντυπωσεις.

 

πες μας αν εφτιαξε το scroll....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα και πριν θεμα scroll..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασε και ενα patch μεσα για καποια θεματα με το wifi απο οτι λεει.. Αν και δεν ειχα ποτε καποιο θεμα. Η καμερα ειναι χωρις Ai default πλεον. Ακομα το ψαχνω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Instagram πιο γρηγορο scroll πλεον

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι στο service της Huawei. Τους πήρα για το πρόβλημα που έχω με τη συνδεσιμότητα στο bluetooth και μου είπαν να τους στείλω την συσκευή και τα ακουστικά (am61) στο service τους στην Αθήνα (ενώ τους τόνισα πως μένω Ηράκλειο) και μάλιστα τα έξοδα μεταφορά του κινητού και του ακουστικού δικά μου. Και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργ.ρυθμίσεων πριν το στείλω.

Το bluetooth όπως ξανάπα λειτουργεί με ότι (άλλο) κινητό υπάρχει κι έχω βρει,πλην του P20 pro.

Δηλ. η απόλυτη βλακεία έτυχε σε εμένα. Να αποχωρηστώ 2 απαραίτητες συσκευές ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα και πριν θεμα scroll..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασε και ενα patch μεσα για καποια θεματα με το wifi απο οτι λεει.. Αν και δεν ειχα ποτε καποιο θεμα. Η καμερα ειναι χωρις Ai default πλεον. Ακομα το ψαχνω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Instagram πιο γρηγορο scroll πλεον

 

τέλεια γιατί με την 152 είχε γίνει πιο smooth και αργό ήτανε αρκετά εμφανές στο instagram... σε αλλα apps δεν φαινότανε τόσο πολύ.. εκτος αν άνοιγες μεγάλες σελίδες στο chrome..

 

χαλασανε ξανα το 4D?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαράδεκτοι στο service της Huawei. Τους πήρα για το πρόβλημα που έχω με τη συνδεσιμότητα στο bluetooth και μου είπαν να τους στείλω την συσκευή και τα ακουστικά (am61) στο service τους στην Αθήνα (ενώ τους τόνισα πως μένω Ηράκλειο) και μάλιστα τα έξοδα μεταφορά του κινητού και του ακουστικού δικά μου. Και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργ.ρυθμίσεων πριν το στείλω.

Το bluetooth όπως ξανάπα λειτουργεί με ότι (άλλο) κινητό υπάρχει κι έχω βρει,πλην του P20 pro.

Δηλ. η απόλυτη βλακεία έτυχε σε εμένα. Να αποχωρηστώ 2 απαραίτητες συσκευές ..

 

καλα σε δικη τους συσκευη δεν μπορουνε να τα δοκιμασουνε εκει στο service???

 

βρηκα τα am61 στο καταστημα που δουλευω και τα τεσταρα μολις στο p20 pro..

 

κάνουνε συνεχώς διακοπές αλλα και το κορυφαίο που κάνει είναι να μην έχω και wifi στο κινητό... ξαφνικά χάνεται εντελώς και δεν βρίσκει δίκτυα...! υπέροχα πράγματα...!!!!

 

τσάμπα θα το στείλεις στο service φιλε.. ειλικρινά είναι θέμα της συσκευής... επίσης ούτε η Gopro δεν συνδέεται...

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος διπλα bluetooth ακουστικα που να δουλευουν αποδεδειγμένα καλα με το p20 pro ??

για τρεξιμο τα θελω οποτε αν υπαρχει και προστασια για τον ιδρωτα θα προτιμηθουν... μεχρι 50 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...