Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υ.Γ. Ο τυπος ειναι και ασχετος ο οποιος το παιζει εμπειρος.

 

Άστα ρε φίλε!

 

Εδώ του λέγαμε όλοι τι ακριβώς να κοιτάξει και μάλιστα και ποια συγκεκριμένη ώρα το έκανε και αυτός εκεί! Τον χαβά του! Να γκρινιάζει και να βάζει λινκ από το xda συνέχεια!

Ε, εντάξει, κλασσικό τρολάρισμα δηλαδή! Απλά για να γίνεται "φασαρία"

Τες πα, εγώ δεν ξανασχολούμε. Καλοδεχούμενος ΠΑΝΤΑ στην παρέα, εδώ να τα λέμε. Σαν κανονικό μέλος όμως και όχι σαν τρολ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....δουλευει κανεις στο ρ20 pro καποιο εξτρα προγραμμα GPS navigation εκτος τους *χαρτες που εχει απο μαμα???
Έχω αγορασμένο το sygic από πολύ παλιά αλλά να πω την αμαρτία μου στέκεται. Το Google maps με έχει βολέψει περισσότερο. Για το GPS του κινητού έχω να πω τα καλυτερα. Δεν χάνει ποτέ σήμα σε αντίθεση με το προηγούμενο κινητό μου (LG g4)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....δουλευει κανεις στο ρ20 pro καποιο εξτρα προγραμμα GPS navigation εκτος τους *χαρτες που εχει απο μαμα???

 

Καλημερα,εχω περασμενα το "Here we go" και "Sygic".Tα δουλευα και σε αλλες συσκευες και ειμαι ευχαριστημενος.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....δουλευει κανεις στο ρ20 pro καποιο εξτρα προγραμμα GPS navigation εκτος τους *χαρτες που εχει απο μαμα???

 

iGo NextGen Israel.Το GPS κλειδώνει ακαριαία και δεν έχω κανένα θέμα στην πλοήγηση.Επίσης και το Here We Go απροβλημάτιστο

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

μου αλλάξανε την συσκευή με καινούρια μόλις... ήτανε ελαττωματικό οπως σας έλεγα... και εσείς νομίζατε οτι τρολλαρα ρε παιδια.. επιδει απλα αυτο που εκανα αυτες της μέρες ητανε εντελώς γέλιο ειχα βαλει 4 κινητα στην σειρά και καθομουνα και κιταγα την μπαταρια.. ναι ρε παιδια εχω ψυχολογικα αλλα αφου καταφερα μετα απο τοση ταλεπωρια να πάρω καινουρια συσκευη αυτο εχει σιμασια για εμένα τώρα οσο για τα στατιστικά της μπαταριας εδιχνε οτι να ναι... το κινητο τα ειχε πεξει εντελώς ετυχα απλα σε ελατωματικη παρτιδα ρε παιδια και εσεις όλοι πέσατε πανω μονο που δεν με βρισατε... ευχαριστω πολυ και εσας για τα σχολια σας αλλα και την αντιπροσωπεία που βρεθηκε ενας τεχνικος και ειπε οτι η συσκευη εχει προβλημα με τον επεξεργαστη και λέγανε αρχικα να το αφησω το φτιαξουνε αλλα εγω ζήταγα επίμονα αντικατασταση με σφραγισμένη συσκευη..και ετσι και έγινε...!!!!

 

Ok

Μας έπεισες.

Να χαρείς την "καινούρια" σου συσκευή και ελπίζω, αυτή, να δουλεύει καλύτερα από την προηγούμενη στο scroll, στο typing, στην μπαταρία και δεν ξέρω εγώ που αλλού μπορεί να εμφανιστούν νέα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ok

Μας έπεισες.

Να χαρείς την "καινούρια" σου συσκευή και ελπίζω, αυτή, να δουλεύει καλύτερα από την προηγούμενη στο scroll, στο typing, στην μπαταρία και δεν ξέρω εγώ που αλλού μπορεί να εμφανιστούν νέα προβλήματα...

 

χαχαχα μια χαρα φενεται να ειναι!!! το scroll sto instagram παραμενει λιγο αργο σε σχεση με την 132... θα το ηθελα πιο γρηγορο... :mad:

 

αν εμφανιστουνε νεα προβληματα θα σου στειλο πμ να στο δωσο απο το να παει στα σκουπιδια... :lol:

 

οπος και να εχει... ευχαριστω...!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μια χαρα φενεται να ειναι!!! το scroll sto instagram παραμενει λιγο αργο σε σχεση με την 132... θα το ηθελα πιο γρηγορο... :mad:

 

αν εμφανιστουνε νεα προβληματα θα σου στειλο πμ να στο δωσο απο το να παει στα σκουπιδια... :lol:

 

οπος και να εχει... ευχαριστω...!!!!!!

Ήταν συσκευασμένη κανονικά με κουτί ωη σου έδωσαν σκέτη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ήταν συσκευασμένη κανονικά με κουτί ωη σου έδωσαν σκέτη συσκευή;

 

αφου εκανα φασαρια πηρα σφραγισμενη συσκευη....!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τη γνώμη σας σχετικά με την ποιότητα του gps. όταν έχω ενεργοποιημένο το gps (με την επιλογή να χρησιμοποιεί μόνο το gps και όχι και τα δίκτυα μαζί) και τραβάω φώτο σε περιοχή χωρίς δέντρα και με υποτιθέμενη καλή λήψη δορυφόρων ένα πολύ μικρό

ποσοστό των φωτό είναι γαιωεξαρτημένες (έχουν πληροφορία της θέσης που τραβήχτηκαν). Αυτό μου συμβαίνει άλλοτε σε μικρό βαθμό και άλλοτε σε μεγάλο. Ποτέ δεν έχω 100% φωτο που να έχουν πληροφορία gps. Στο iphone 5C που είχα σχεδόν το 100% των φωτό είχαν ακριβή πληροφορία της θέσης (το huawei μου βγάζει αρκετά μέτρα off ορισμένες φωτό). Μήπως φταίει κάποια ρύθμιση σχετικά με τη κατανάλωση της μπαταρίας ; Επίσης με το google maps δεν έχω πρόβλημα. Μόνο στις φωτό. Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα;

Κατά τα λοιπά το κινητό φυσάει.

Link to comment
Share on other sites

iGo NextGen Israel.Το GPS κλειδώνει ακαριαία και δεν έχω κανένα θέμα στην πλοήγηση.Επίσης και το Here We Go απροβλημάτιστο

Μπορεις να μου πεις inbox απο που το *αγορασες?.... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν εχω την συγκεκριμένη συσκευή, αλλα την "γλυκοκοιταζω" ειναι η αληθεια!!

Πηγα στο mall σε γνωστά καταστηματα ηλεκτρονικων και την επεξεργαστηκα λιγο.

Αυτό που μου εκανε εντύπωση, και ελπίζω να ειναι θεμα update που δεν ειχαν κανει στα καταστήματα, ειναι οτι στα βίντεο του YouTube υποστηρίζει μέχρι 1080p την ανάλυση τους.

Ούτε 2160p,αλλα ουτε καν 1440p!!!!

Θέλω να μου πειτε οι κατοχοι του, εαν βαλατε 4Κ βίντεο στο YouTube, μεχρι τι ανάλυση υποστηρίζει?

Θα ειναι αμαρτια τετοια οθονη να μενει το 1080p......

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν εχω την συγκεκριμένη συσκευή, αλλα την "γλυκοκοιταζω" ειναι η αληθεια!!

Πηγα στο mall σε γνωστά καταστηματα ηλεκτρονικων και την επεξεργαστηκα λιγο.

Αυτό που μου εκανε εντύπωση, και ελπίζω να ειναι θεμα update που δεν ειχαν κανει στα καταστήματα, ειναι οτι στα βίντεο του YouTube υποστηρίζει μέχρι 1080p την ανάλυση τους.

Ούτε 2160p,αλλα ουτε καν 1440p!!!!

Θέλω να μου πειτε οι κατοχοι του, εαν βαλατε 4Κ βίντεο στο YouTube, μεχρι τι ανάλυση υποστηρίζει?

Θα ειναι αμαρτια τετοια οθονη να μενει το 1080p......

 

Αν πας να τα δεις απο την εφαρμογη Youtube μεχρι 1080 αλλα αν πας απο τον web browser και επιλεξεις "για υπολογιστη" θα σου εμφανισει το interface που εχει οταν μπαινεις απο υπολογιστη και εκει μπορεις να επιλεξεις την ποιοτητα και αν το βιντο εχει 2160 aka 4K την επιλεγεις κανονικα. Μπορει και το Youtube Vanced να το κανει αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν το χρησιμοποιω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν πας να τα δεις απο την εφαρμογη Youtube μεχρι 1080 αλλα αν πας απο τον web browser και επιλεξεις "για υπολογιστη" θα σου εμφανισει το interface που εχει οταν μπαινεις απο υπολογιστη και εκει μπορεις να επιλεξεις την ποιοτητα και αν το βιντο εχει 2160 aka 4K την επιλεγεις κανονικα. Μπορει και το Youtube Vanced να το κανει αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν το χρησιμοποιω.

 

Youtube vanced οτι καλυτερο!Χωρις διαφημισεις και οτι αναλυση θες.Ακομη μπορεις με wifi να επιλεξεις αλλη αναλυση και με data αλλη.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να σβηστεί παρακαλώ

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το vanced αλλά μου δείχνει μέχρι 1080 στα βίντεο
Πας ρυθμισεις, Vanced settings, video settings και εκεί διαλέγεις!! 024cecd89bdb8be093a1dd19ed4aa035.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις τι ακριβως ειναι αυτο που υπαρχει στην συσκευη μου?

 

εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα κατι.. δεν το πείραξα καθολου.. επισης κατι fb services και installer να τα κανω disable? 29de0649977861cceb297c18c7ef90a0.jpg8f6130aa26ae65980be83a4b480822b1.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανεις τι ακριβως ειναι αυτο που υπαρχει στην συσκευη μου?

 

εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα κατι.. δεν το πείραξα καθολου.. επισης κατι fb services και installer να τα κανω disable?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το trustcircle ειναι η εφαρμογη HiCare που ειναι το τμημα εξυπηρετησης πελατων της Huawei.

Αν δεν χρησιμοποιεις την εφαρμογη facebook ή μπαινεις στο facebook απο τον browser τοτε κανε και τα 3 disable αλλιως αν μπαινεις facebook απο την εφαρμογη αστα ενεργα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για screen protector, πήρα ένα από το πλαίσιο αλλά δεν αποκρίνεται καλά το touch. Μπορείτε να μου προτείνετε καποιο? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν εχω την συγκεκριμένη συσκευή, αλλα την "γλυκοκοιταζω" ειναι η αληθεια!!

Πηγα στο mall σε γνωστά καταστηματα ηλεκτρονικων και την επεξεργαστηκα λιγο.

Αυτό που μου εκανε εντύπωση, και ελπίζω να ειναι θεμα update που δεν ειχαν κανει στα καταστήματα, ειναι οτι στα βίντεο του YouTube υποστηρίζει μέχρι 1080p την ανάλυση τους.

Ούτε 2160p,αλλα ουτε καν 1440p!!!!

Θέλω να μου πειτε οι κατοχοι του, εαν βαλατε 4Κ βίντεο στο YouTube, μεχρι τι ανάλυση υποστηρίζει?

Θα ειναι αμαρτια τετοια οθονη να μενει το 1080p......

 

Mην ξεχνάς ότι η οθόνη του κινητού είναι 1080p οπότε δεν θα δεις και μεγάλη διαφορά σε 1440p ή σε 2160p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Τζον. Τα είπαμε και στην ομάδα.

Ανώτερο το p20 pro σχεδον σε όλες τις φωτός!

 

Τωρα που τις βλεπω στο pc ολες οι φωτος στο flickr ειναι σε χαμηλη αναλυση χωρις να φενεται το exif...Tι εγινε?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Έκανα βλακεια, ανέβηκαν κατά λάθος από messenger που τα είχα αποθηκεύση

Φτου....

Οποίος θέλει να μπει στο group δειτε την υπογραφή μου

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνάς ότι η οθόνη του κινητού είναι 1080p οπότε δεν θα δεις και μεγάλη διαφορά σε 1440p ή σε 2160p

 

Ωχ, ναι πολυ σωστα, μια λεπτομέρεια που δεν ειχα υπολογισει, κρινοντας απο το τωρινό μου κινητό το s6, νομιζα οτι θα ειχαν τετοια αναλυση και οι τωρινες συσκευές, αλλα απο οτι ψιλοεψαξα μονο η σαμσουνγκ εχει 1440x2560 οθονη.... :(

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

λαθος ποστ

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας.

 

Έχω αποφασίσει να αλλάξω κινητό.

Ανήκω στην apple κοντά στα 10 χρόνια. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια έχω το iphone 6.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το p20 pro και να κάνω την μεγάλη αλλαγή λογισμικόυ :happy:

 

Θα ήθελα να μου πείτε αν το κινητό αυτό (λογισμικό και specs) μπορεί να τα βγάλει πέρα σε βάθος 4ετίας+..

 

Το νέο iphone που θα βγει τον Οκτώβριο θα το φτάνει;

 

Επίσης, φωτογραφίες, επαφές κλπ θα χαθουν; Πως μεταφέρονται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ευχαριστώ πολύ τον φίλο που απάντησε.

 

για να ακούσω κι άλλες απόψεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...