Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι η μπαταρία σε σχέση με sam s7-s8 -s9;

Πχ έβγαζα μια μέρα με s8 και τώρα βγάζω 2 με ίδια χρήση

Ο μόνος λόγος που θέλω να αλλάξω είναι η μπαταρία γιατί έχω ξενερώσει με τη samsung.

 

Άμα βγάζεις 2 μέρες με s8 μια χαρά είναι, εγώ με s7 βγάζω μισή

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ringtone σας αλλάζει στο default όταν έχετε συνδέσει ακουστικά Bluetooth? Έχω ελέγξει την επιλογή στο developer options (ενεργοποιηση ενδοζωνικου κουδουνισματος) αλλά πάλι αντί για το custom ringtone μου όταν με καλούν παίζει το default huawei tune living.

 

Για να απαντήσω στον εαυτό μου και να πληρόφορήσω και

όποιον άλλο αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα, για να παίζει το

εκάστοτε custom ringtone στα Bluetooth ακουστικά, ηχεία κτλ

θα πρέπει η επιλογή "Φωνητική μετάδοση εισ. κλήσεων" στο

μενού Φωνητικός έλεγχος να είναι απενεργοποιημένη.

 

Διαφορετικά θα ακούγεται το default ringtone του τηλεφώνου

αλλά θα σας διαβάζει φωνητικά το ποιός σας καλεί.

 

Δεν μπορούμε να έχουμε ταυτόχρονα και τις 2 επιλογές

δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες μετάβασης σε single navigation key mode αποκλειστικά με χρηση του touch button για τα πάντα, το έχω ερωτευτεί! Πόσο έξυπνη ιδέα; (δεν ξερω ισως υπαρχει και αλλου αλλά ειναι η πρωτη δική μου συσκευη που το προσφέρει). Πολύ καλή υλοποίηση, όλα γινονται πανεύκολα με ενα κουμπί, και μεγαλώνει και η οθόνη σε βαθμό που το λες και frame-less! :p Έρωτας...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τις απλές συσκευές της Samsung ή και σε σύγκριση με s9plus, S8 Plus?

 

Άμα βγάζεις 2 μέρες με s8 μια χαρά είναι, εγώ με s7 βγάζω μισή

 

Κάνω μεγάλη χρήση , με s7 edge έβγαζα μια μέρα, με s8 δεν βγάζω μέρα (δεν έχω plus), απόγευμα πρέπει να φορτίσω.

Θέλω στη συσκευή να έχω τα πάντα ανοιχτά, φωτεινότητα στο auto, λίγα τηλέφωνα, μεγάλη χρήση viber, mail, whatsapp, skype...

Mουσική, camera, video σχεδόν καθόλου, παιχνίδια ποτέ.

Αν μπορεί κάποιος να υπολογίσει με αυτά τα δεδομένα :!:

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες μετάβασης σε single navigation key mode αποκλειστικά με χρηση του touch button για τα πάντα, το έχω ερωτευτεί! Πόσο έξυπνη ιδέα; (δεν ξερω ισως υπαρχει και αλλου αλλά ειναι η πρωτη δική μου συσκευη που το προσφέρει). Πολύ καλή υλοποίηση, όλα γινονται πανεύκολα με ενα κουμπί, και μεγαλώνει και η οθόνη σε βαθμό που το λες και frame-less! :p Έρωτας...

Χαιρόμαστε!!! Άντε και με το καλό του χρόνου με p30.. ανυπομονώ να δω τι θα βγάλουν οι ψηλοί (Κινέζοι)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες μετάβασης σε single navigation key mode αποκλειστικά με χρηση του touch button για τα πάντα, το έχω ερωτευτεί! Πόσο έξυπνη ιδέα; (δεν ξερω ισως υπαρχει και αλλου αλλά ειναι η πρωτη δική μου συσκευη που το προσφέρει). Πολύ καλή υλοποίηση, όλα γινονται πανεύκολα με ενα κουμπί, και μεγαλώνει και η οθόνη σε βαθμό που το λες και frame-less! :p Έρωτας...
Όντως πολύ καλή υλοποίηση. Το μόνο που θα ήθελα είναι με hold και κάτω να άνοιγε τις ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες μετάβασης σε single navigation key mode αποκλειστικά με χρηση του touch button για τα πάντα, το έχω ερωτευτεί! Πόσο έξυπνη ιδέα; (δεν ξερω ισως υπαρχει και αλλου αλλά ειναι η πρωτη δική μου συσκευη που το προσφέρει). Πολύ καλή υλοποίηση, όλα γινονται πανεύκολα με ενα κουμπί, και μεγαλώνει και η οθόνη σε βαθμό που το λες και frame-less! :p Έρωτας...

 

Το ιδιο ειπα κι εγω στο Mate 10 Pro. Περνα VIA Browser και στο μενου του Setttings->General->Auto Hide Operation Bars βαλε Scroll to hide/show, και μετα στο μενου Tools επελεξε το Fullscreen. Εκει να δεις Ερωτας να σερφαρεις σε ΟΛΗ την οθονη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χαιρόμαστε!!! Άντε και με το καλό του χρόνου με p30.. ανυπομονώ να δω τι θα βγάλουν οι ψηλοί (Κινέζοι)

 

Τρελός είσαι; δεν το κουνάω από P20 Pro. Σαν επιδόσεις σιγουρα θα με καλυπτει για χρονια ακομα αν σκεφτω οτι οτι Nexus 6 του 2014 ακομα καλα πηγαινε οποτε ενα το κρατουμενο. Η καμερα του ειναι τοσο καλή που για να βγει κατι σημαντικα ανωτερο, και δεδομενου οτι η εξελιξη στην φωτογραφια ειναι πολυ πιο αργη απο αυτη στους επεξεργαστες θα χρειαστουν αρκετα χρονια, άρα σκοπευω να του γιορτασω πρωτα 2-3 γενεθλια πριν το αποχωριστω :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιδιο ειπα κι εγω στο Mate 10 Pro. Περνα VIA Browser και στο μενου του Setttings->General->Auto Hide Operation Bars βαλε Scroll to hide/show, και μετα στο μενου Tools επελεξε το Fullscreen. Εκει να δεις Ερωτας να σερφαρεις σε ΟΛΗ την οθονη.

 

Ωχ, εχω αλλεργια σε μη Chrome browser :p Ισως το δοκιμασω ομως απο περιεργεια και μονο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως πολύ καλή υλοποίηση. Το μόνο που θα ήθελα είναι με hold και κάτω να άνοιγε τις ειδοποιήσεις.

 

Οταν λες ειδοποιήσεις; (lol ξερω τι ειναι ειδοποιησεις, αλλα ποιο μενου εννοεις ακριβως; )

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τωρα θα πρεπει να περιμενεις την επομενη αλλιως το πας σε service και την περνουν αυτοι. Δοκιμασες το factory reset απο erecovery που σου ειπα πριν μαζι με το wipe cache partition;

 

αν ύπαρxει τρόπος στείλε μου pm αν κάποιος οδηγός στο xda λογικά θα είναι παρόμοια διαδικασία όπως το odin... δεν μου εχει γινει brick ποτε κινητό.. και σε περίπτωση που γίνει bricked στο επίσημο service δεν το φτιάχνουνε? όπως και να έχει αν το πάω στο service μπορούνε αυτή να μου περάσουνε την C636? τώρα έχει την C432 η οποια η huawei έκανε την πατάτα της να κάνει πιο smooth τα εφέ και τώρα στο 0.5 χάνεις όλη την εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

αν ύπαρxει τρόπος στείλε μου pm αν κάποιος οδηγός στο xda λογικά θα είναι παρόμοια διαδικασία όπως το odin... δεν μου εχει γινει brick ποτε κινητό.. και σε περίπτωση που γίνει bricked στο επίσημο service δεν το φτιάχνουνε? όπως και να έχει αν το πάω στο service μπορούνε αυτή να μου περάσουνε την C636? τώρα έχει την C432 η οποια η huawei έκανε την πατάτα της να κάνει πιο smooth τα εφέ και τώρα στο 0.5 χάνεις όλη την εμπειρία...

 

Δεν έχω δοκιμάσει, λογικά αυτή είναι η διαδικασία

 

https://www.leakite.com/huawei-p20-pro-firmware/

 

http://www.flashboxpro.com/huawei-p20-and-p20-pro-stock-firmware-download-now-new/

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορια..στην οθόνη υπάρχει εγκατεστημενο κάτι σε screen protector i tempered glass? Κάτω απο την ζελατινα εννοω..ετσι μου φενεται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορια..στην οθόνη υπάρχει εγκατεστημενο κάτι σε screen protector i tempered glass? Κάτω απο την ζελατινα εννοω..ετσι μου φενεται

 

Οταν παίρνεις καινούρια την συσκευη έχει μια ζελατίνα που την αφαιρείς και από κάτω υπάρχει τοποθετημένο εργοστασιακά Screen Protector αρκετά καλής ποιότητας... Αν αυτό εννοείς

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οταν παίρνεις καινούρια την συσκευη έχει μια ζελατίνα που την αφαιρείς και από κάτω υπάρχει τοποθετημένο εργοστασιακά Screen Protector αρκετά καλής ποιότητας... Αν αυτό εννοείς

 

To opoio afereitai gia na valw kapoio diko mou?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Μόνον γράφε στα Ελληνικά, αν έχεις την καλοσύνη. Εκτός του ότι δεν επιτρέπονται τα greeklish, είναι και άκρως αντιαισθητικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ. Πήρε φίλος το κινητό από Αγγλία και δεν αναγνωρίζει ελληνική κάρτα cosmote. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο? Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει το κινητό?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο firmware Finder έτοιμο το νέο software 156

Αρα θέμα ημερών για να μας έρθει OTA

 

οποτε θα μπορω να κατεβασω την full apo ota? γιατι εκανα βλακια και εβαλα την 152 αλλα αυτη που ητανε 650mb....

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα μπορω να κατεβασω την full apo ota? γιατι εκανα βλακια και εβαλα την 152 αλλα αυτη που ητανε 650mb....

Ναι όπως μας εξήγησαν τα παιδιά μόλις σου έρθει ΟΤΑ η 156 χωρίς να την περάσεις θα πατήσεις τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και θα επιλέξεις "λήψη πλήρους πακέτου αναβάθμισης"

Αλλά όλα αυτά όταν με το καλό έρθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο firmware Finder έτοιμο το νέο software 156

Αρα θέμα ημερών για να μας έρθει OTA

 

Σου έχει βγάλει κάποια "approved"?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι γραφει μονο secutity update και master ai off στο default. Αυυες γραφει οτι ειναι η αλλαγες. 172 mb

 

Θα έχει και κάτι άλλα καλούδια στάνταρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι όπως μας εξήγησαν τα παιδιά μόλις σου έρθει ΟΤΑ η 156 χωρίς να την περάσεις θα πατήσεις τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και θα επιλέξεις "λήψη πλήρους πακέτου αναβάθμισης"

Αλλά όλα αυτά όταν με το καλό έρθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σου έχει βγάλει κάποια "approved"?

 

Που το γράφει, γιατί ούτε στο 152 το γράφει κάπου

Μπέης μια FF

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει και κάτι άλλα καλούδια στάνταρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Που το γράφει, γιατί ούτε στο 152 το γράφει κάπου

Μπέης μια FF

 

Εννοεις που γράφει αν είναι "approved"?

Αν ναι μπες FF εκεί που βλέπεις τα διάφορα Update της 156 (εγώ βλέπω 8 διαφορετικά με την 156) πατάς στο πρώτο FULLOTA-MF ή σε ένα από τα μικρά OTA-MF και ανοίγει ένα νέο παράθυρο. Η 3η επιλογή είναι η "check firmware access", πατας εκεί και στο επόμενο παράθυρο πατάς "check availability".

1)Αν σου γράψει ότι firmware is not approved for instalation συμβαίνει οτι εχεις δρόμο μπροστά σου για να σου έρθει το update

2)Αν σου γράψει "firmware approved for installation " και απο κάτω έχει και τον κωδικό του μοντέλου σου τότε είσαι ένα βήμα πριν φτάσει το Update στην συσκευή σου. Συνήθως το αργότερο σε 3 εβδομαδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν κανω download apo firmware finder μπορω να την περασω? :happy:

 

Από το firmware finder είτε ένα firmware είναι approved είτε όχι δεν μπορούμε να κατεβάσουμε και να εγκαταστήσουμε κάποιο firmware έτσι απλά. Θα πρέπει να έχουμε ξεκλειδώσει τον bootloader να έχουμε costum recovery και γενικός είναι μια όχι τόσο εύκολη διαδικασία.

Ουσιαστικά με το FF μπορούνε να ενημερωνομαστε για το επόμενο update και εφόσον αυτό γίνει approved και το πότε περίπου θα το λάβουμε...

Μπορούμε να περάσουμε με έναν οδηγό που υπάρχει μέσα στο θέμα πριν 5-10 σελίδες δοκιμασμένο και από εμένα μόνο μικρά OTA-MF και όχι ολοκληρωμενα firmware και αυτά εφόσον έχουν γίνει approved και με την βοήθεια του Hisuite...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις που γράφει αν είναι "approved"?

Αν ναι μπες FF εκεί που βλέπεις τα διάφορα Update της 156 (εγώ βλέπω 8 διαφορετικά με την 156) πατάς στο πρώτο FULLOTA-MF ή σε ένα από τα μικρά OTA-MF και ανοίγει ένα νέο παράθυρο. Η 3η επιλογή είναι η "check firmware access", πατας εκεί και στο επόμενο παράθυρο πατάς "check availability".

1)Αν σου γράψει ότι firmware is not approved for instalation συμβαίνει οτι εχεις δρόμο μπροστά σου για να σου έρθει το update

2)Αν σου γράψει "firmware approved for installation " και απο κάτω έχει και τον κωδικό του μοντέλου σου τότε είσαι ένα βήμα πριν φτάσει το Update στην συσκευή σου. Συνήθως το αργότερο σε 3 εβδομαδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από το firmware finder είτε ένα firmware είναι approved είτε όχι δεν μπορούμε να κατεβάσουμε και να εγκαταστήσουμε κάποιο firmware έτσι απλά. Θα πρέπει να έχουμε ξεκλειδώσει τον bootloader να έχουμε costum recovery και γενικός είναι μια όχι τόσο εύκολη διαδικασία.

Ουσιαστικά με το FF μπορούνε να ενημερωνομαστε για το επόμενο update και εφόσον αυτό γίνει approved και το πότε περίπου θα το λάβουμε...

Μπορούμε να περάσουμε με έναν οδηγό που υπάρχει μέσα στο θέμα πριν 5-10 σελίδες δοκιμασμένο και από εμένα μόνο μικρά OTA-MF και όχι ολοκληρωμενα firmware και αυτά εφόσον έχουν γίνει approved και με την βοήθεια του Hisuite...

 

αρα μπορω να κανω και downgrade και να παω στην 128?

Link to comment
Share on other sites

αρα μπορω να κανω και downgrade και να παω στην 128?

Αν αναφέρεσαι στον οδηγό, αν το διάβασες το λέει ξεκάθαρα πως δεν μπορείς να κάνεις downgrade... Μόνο update σε επόμενο firmware

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...