Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες τώρα τελευταία μου κάνει κάτι κουλά με τον nova, με "πετάει" έξω και πρέπει να τον ξανατρεξω από την αρχή, έχει συμβεί σε σας κάτι παρόμοιο?

 

Μηπως πηγες να βαλεις κανα widget της huawei οπως τον καιρο; αν ναι ,γιαυτο σε πεταει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπολογιζεις το ΟΡ 5Τ με το κορυφαιο των κορυφαιων ξεκλειδωμα προσωπου! :D

 

Έχω και τα 2 ταυτόχρονα Σωτήρη

Οντος το Oneplus είναι για κλάσματα του δευτερόλεπτου πιο γρήγορο

Fingerprint μια ή άλλη

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα για πρώτη φορά είδα το p20 pro και το s9. Πανέμορφο το s8.. Αλλά έπαθα πλάκα παιδιά με το p20 pro. Το μαύρο το περίμενα ουδέτερο αλλά είναι όνειρο. Οθόνη τούμπανη. Τον ήχο δε πρόλαβα να δω ξέρω ότι δυνατός. Επίσης η selfie που λένε για το beauty mode που το συχαίνομαι τελικά μου άρεσε πάρα πολύ. Μέχρι τώρα είμαι να πάρω αυτό προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω τι άλλο θα βγει ίσως κάποιο note 9 mate 20 pro. Όπως και να χει το κινητό αυτό αξίζει να το πάρει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό...

Πάρτε και ένα δείγμα μπαταρίας μετά από 15 περίπου φορτίσεις

Screenshot_20180509-010902.jpgimage upload with preview"]Screenshot_20180509-010902.jpgimage upload with preview[/url]

Screenshot_20180509-010917.jpg"]Screenshot_20180509-010917.jpg[/url]

Screenshot_2018-05-09-01-10-31.jpg"]Screenshot_2018-05-09-01-10-31.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα για πρώτη φορά είδα το p20 pro και το s9. Πανέμορφο το s8.. Αλλά έπαθα πλάκα παιδιά με το p20 pro. Το μαύρο το περίμενα ουδέτερο αλλά είναι όνειρο. Οθόνη τούμπανη. Τον ήχο δε πρόλαβα να δω ξέρω ότι δυνατός. Επίσης η selfie που λένε για το beauty mode που το συχαίνομαι τελικά μου άρεσε πάρα πολύ. Μέχρι τώρα είμαι να πάρω αυτό προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω τι άλλο θα βγει ίσως κάποιο note 9 mate 20 pro. Όπως και να χει το κινητό αυτό αξίζει να το πάρει κάποιος.

 

Χτύπα το μαυράκι είναι φοβερό, εγώ επέλεξα το πολυδιαφημισμένο twilight χωρίς να το έχω δει ζωντανό και δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου για τα γούστα μου... Προσωπικά την κορυφαία ποιότητα που με κέρδισε με την μία είναι το note 8 ( τώρα παραμένω με s8 plus...η συνήθεια μεγάλη υπόθεση :) )

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ από σήμερα, το πήρα σε μαύρο.Με έχει εντυπωσιάσει η κάμερα και τα gestures του home button.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το μαυράκι είναι φοβερό, εγώ επέλεξα το πολυδιαφημισμένο twilight χωρίς να το έχω δει ζωντανό και δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου για τα γούστα μου... Προσωπικά την κορυφαία ποιότητα που με κέρδισε με την μία είναι το note 8 ( τώρα παραμένω με s8 plus...η συνήθεια μεγάλη υπόθεση :) )

 

Τι έγινε,έδωσες το p20 pro φίλε μου? θυμάμαι που το περίμενες να το πάρεις πως και πώς!;)

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το μαυράκι είναι φοβερό, εγώ επέλεξα το πολυδιαφημισμένο twilight χωρίς να το έχω δει ζωντανό και δυστυχώς δεν μου άρεσε καθόλου για τα γούστα μου... Προσωπικά την κορυφαία ποιότητα που με κέρδισε με την μία είναι το note 8 ( τώρα παραμένω με s8 plus...η συνήθεια μεγάλη υπόθεση :) )

 

Δεν ξερω αν όντως ήταν λόγω συνήθειας στην περίπτωση σου..

Εγώ πολύ φοβάμαι όταν φύγω από samsung θα το στήσω με το nova prime ακριβώς ίδιο με το s9 plus με αυτά τα εικονίδια κτλ

Δυνατή η μπαταρία σας.. Αλλά παίζει ρόλο και ο χρήστης αλλά σίγουρα η μπαταρία του pro είναι κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν αναφέρει πιο πίσω τα πιο "έμπειρα " μέλη που έχουν κάνει πολλές κ συνεχές αλλαγές κινητών. Δακτυλικό αποτύπωμα κάμερα κ μπαταρία απλά με μια λέξη Κορυφαία! Η monochrome σκοτώνει σε λεπτομέρειες η νυχτερινή λήψη τσακίζει οποιαδήποτε μικρή κόμπακτ φωτογραφική μηχανή Κ ξεγυμνώνει slr (με κιτ φακούς) . Αργότερα θα το ξανά πάρω σε μαύρο χρώμα αποκλειστικά κι όταν θα έχει φτηνήνει εκτός αν βγάλει κάτι εξαιρετικό η σαμμυ.... για μένα εμφανισιακά κ κατασκευαστικά η καλύτερη συσκευή με οθόνη όνειρο παραμένει το note 8.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια φημη περι stabilization στα video με καποιο μελλοντικο update;
Σε καμία περίπτωση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς stabilization σε λήψη 4k γιατί σε fhd 30f λειτουργεί μια χαρά!

Κάπου διάβασα και εγώ (δεν ξέρω αν είναι φήμες) ότι σε μελλοντικό update θα μπει EIS και στην 4k λήψη... Τώρα ίσως απλά να είναι φήμες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς stabilization σε λήψη 4k γιατί σε fhd 30f λειτουργεί μια χαρά!

Κάπου διάβασα και εγώ (δεν ξέρω αν είναι φήμες) ότι σε μελλοντικό update θα μπει EIS και στην 4k λήψη... Τώρα ίσως απλά να είναι φήμες

 

Αφου εβγαλαν το p20 pro κι αυτο χωρις stabilization εμενα εσβησε και η τελευταια ελπιδα που ειχα για να δωθει με update οπως περιμενα στο mate 10

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι ένα S9 plus χτες σε προσφορά μήπως και επιστρέψω σε Samsung. Κάτι με έτρωγε και είπα να ξαναδοκιμάσω. Τελικά οριστικά και αμετάκλητα παραμένω σε P20 Pro μέχρι να παρουσιαστούν mate 20 pro και note 9. Ανώτερο σε καθημερινή χρήση το P20 Pro και η κάμερα αξεπέραστη.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πάλι ένα S9 plus χτες σε προσφορά μήπως και επιστρέψω σε Samsung. Κάτι με έτρωγε και είπα να ξαναδοκιμάσω. Τελικά οριστικά και αμετάκλητα παραμένω σε P20 Pro μέχρι να παρουσιαστούν mate 20 pro και note 9. Ανώτερο σε καθημερινή χρήση το P20 Pro και η κάμερα αξεπέραστη.

 

Καλός όρισες και πάλι στα μέρη μας.... Σοφί επιλογή... Και εγώ μια από τα ίδια και έρχονται και καλύτερα με τις νέες αναβαθμίσεις. Ήδη με την 120 θα βελτιωθούν πολλά ιδιαίτερα στο θέμα κάμερας.

"This update improves system security with Google security patches.

[Camera]

Optimizes image quality taken in Portrait mode with stage lighting turned on.

Optimizes the default settings for Camera.

[security]

Improves system security with Google security patches released in April 2018.

Update notes:"

Εν αναμονή οπότε της άφιξης της

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες και πάλι στα μέρη μας.... Σοφί επιλογή... Και εγώ μια από τα ίδια και έρχονται και καλύτερα με τις νέες αναβαθμίσεις. Ήδη με την 120 θα βελτιωθούν πολλά ιδιαίτερα στο θέμα κάμερας.

Δεν έφυγα και πότε... Απλά ήθελα να επιβεβαιώσω ότι η επιλογή μου ήταν σωστή.

Καλύτερα λίγο πίσω σε επεξεργαστή και οθόνη και να κερδίσεις όλα τα υπόλοιπα στην καθημερινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τις ενδείξεις στην always on display δεν είναι μόνο θέμα Huawei. Έβαλα το textra για τα μηνύματα, γιατί το δικό του δεν μου αρέσει, και η ένδειξη μηνύματος εμφανίζεται στην always on!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τις ενδείξεις στην always on display δεν είναι μόνο θέμα Huawei. Έβαλα το textra για τα μηνύματα, γιατί το δικό του δεν μου αρέσει, και η ένδειξη μηνύματος εμφανίζεται στην always on!

 

Ωραίος. Μένουν άλλα χίλια ερωτήματα :X. Πώς μπορούμε να ρυθμίσουμε τα mobile data ώστε να απενεργοποιούνται με το κλείσιμο οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Huawei p20 pro daylight, Auto χωρίς mode όλες οι παρακάτω

41158822235_c7a9d4f18c.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]41158822235_c7a9d4f18c.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

40251420070_37db867233.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]40251420070_37db867233.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

40251452750_e0d9b7dc28.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]40251452750_e0d9b7dc28.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

40251475150_e10c799285.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]40251475150_e10c799285.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

27189330517_2157cd24eb.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr"]27189330517_2157cd24eb.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Και εδώ η ίδια με ζουμ Χ5

42014801422_81b09e756f.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto X5 by GumJd tsiglas, on Flickr"]42014801422_81b09e756f.jpgHuawei p20 pro daylight, Auto X5 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei p20 pro inside to daylight, Auto, χωρίς mode

42056680601_92a7887543.jpgHuawei p20 pro inside to daylight by GumJd tsiglas, on Flickr"]42056680601_92a7887543.jpgHuawei p20 pro inside to daylight by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

P20 pro Auto συννεφιά χωρίς mode στα 10mpxl . Αν κάποιος έχει χρόνο ας σχολιάσει πως κρίνει το αποτέλεσμα

28168932948_1b8f134bdd_z.jpgHuawei p20 pro clouds by GumJd tsiglas, on Flickr"]28168932948_1b8f134bdd_z.jpgHuawei p20 pro clouds by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

41998008282_62307da6b4_z.jpgHuawei p20 pro clouds & city by GumJd tsiglas, on Flickr"]41998008282_62307da6b4_z.jpgHuawei p20 pro clouds & city by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsiglas πολυ sharpening βλεπω στις φωτος του P20...Επισης βλεπω να φωτιζει παραπανω απο οτι πρεπει και να καιει καποια σημεια πχ στους βραχους αριστερα στην θαλασσα και το γρασιδι με το περιστερι..

Επισης το saturation ειναι λιγο παραπανω απο οτι πρεπει

Πρεπει οπωςδηποτε να το διορθωσουν το θεμα του sharpening.Φενονται πολυ αφυσικες οι φωτος οπως ηταν θυμαμαι και του s7..

Αμα κανω καπου λαθος ας με διορθωσει καποιος

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsiglas πολυ sharpening βλεπω στις φωτος του P20...Επισης βλεπω να φωτιζει παραπανω απο οτι πρεπει και να καιει καποια σημεια πχ στους βραχους αριστερα στην θαλασσα και το γρασιδι με το περιστερι..

Επισης το saturation ειναι λιγο παραπανω απο οτι πρεπει

Πρεπει οπωςδηποτε να το διορθωσουν το θεμα του sharpening.Φενονται πολυ αφυσικες οι φωτος οπως ηταν θυμαμαι και του s7..

Αμα κανω καπου λαθος ας με διορθωσει καποιος

 

Οι φωτογραφίες στα δικά μου μάτια έχουν ανεβασμένο το sharpness παρόλα αυτά είναι εξαιρετικές...Βραδυνές με night mode όπως και ζουμ Χ5 απλά ασυναγώνιστη.

Το θέμα του sharpness ίσως οφείλεται στο ότι ενώ το AI μου έβαζε από μόνο του διαφορά modes εγώ τα εκλείνα και τραβούσα σε full Auto... Δεν γνωρίζω όμως πως θα ήταν το αποτέλεσμα αν άφηνα τα modes του AI....Αλώστε έρχεται update όπως έγραψα παραπάνω με βελτιώσεις στην κάμερα... Και αν κρίνω από την εξέλιξη του Mate 10 μετά από τα update μια χαρά θα τα πάει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...