Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ήρθε κανένας από iphone x εδώ να μας πει εντυπώσεις? πχ πόσο καλύτερη αυτονομία έχει, στη κάμερα, στο smoothness κλπ?

σκέφτομαι λόγους να κάνω την αλλαγή....

 

Smoothness μια απο τα ιδια, μιας και το iPhone δεν ειναι πλεον τοσο smooth οσο παλια και το huawei ειναι αρκετα smooth.

Αν θες την καλυτερη smooth εμπειρια πας σε Pixel ή σε OnePlus (με τις αντιστοιχες υποχωρησεις βεβαια).

Αυτονομια σαφως καλυτερη το huawei, οχι με μεγαλη διαφορά βεβαια.

Καμερα καλυτερη το p20 pro, αλλα στο βιντεο καλυτερο το iPhone, oπως επισης και στις σελφι καλυτερο το iPhone.

Γενικα αν τραβας still photos το P20 Pro μαζι με το Pixel ειναι ο,τι καλυτερο εκει εξω.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Σε βραδινές κυρίως πραγματικά το pro δεν έχει αντίπαλο.

 

διαφωνώ.. χάνει σίγουρα απο S9/ Pixel 2/ U11 μέρα-νύχτα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξεκλείδωμα περιοδικού δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί;; Σε όλα τα προηγούμενα Huawei που είχα γινόταν. Εσβηνες πχ τις φωτό που είχε εκεί και τέλος. Στο P20 pro δεν υπάρχει η δυνατότητα..

 

Kάποιος να ενημερώσει?

Επίσης έχει να προτείνει κανείς κανένα οικονομικό καλώδιο type c σε hdmi για σύνδεση στην τηλεόραση?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει 1 μήνα απ το iPhone X το 20 pro πλεονεκτεί

 

1)Αποτύπωμα!Με βολεύει πολύ περισσότερο απ το Face ID

 

2)dual sim...μεγάλο πλεονέκτημα

 

3)Μεγαλύτερη οθόνη.

 

4)Ηχογράφηση κλήσης βολεύει πολύ για τη δουλειά.

 

5)Ελευθερία Android.

 

6)Μπαταρία παρόμοια αλλά με γρήγορη φόρτιση στο P20 Pro.

 

7)Μικρότερο notch στο p20.

 

Όσον αφορά την σταθερότητα του iOS σε πραγματική χρήση δε θα δείτε διάφορες εξάλλου το ios11 είναι μάλλον το χειρότερο από άποψη σταθερότητας που έχει βγάλει η Apple.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει το κάτω μέρος που έχει το home button θα μπορούσε να ήταν τεχνολογια κάτω από την οθόνη....χωρίς κουμπί....

Το dual Sim είναι καλός παράγοντας μιας και έχω 2 κάρτες και κουβαλάω ένα iPhone se και ένα x.... Επίσης έχω Apple Watch 3 και macbook pro.... Αν πάω σε huawei θα αχρηστευει εκτός αν κουβαλάω το se που είναι χαζομάρα αφού θα έχω δικαρτο τηλ.

Τέλος ξέρω ότι το p20 θα πέσει πολύ σε τιμή και σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα σε αντίθεση με το x.... Οπότε έχω μπερδευτεί..

Link to comment
Share on other sites

Scrollabe widget. Σύμφωνα με απαντήσεις από προγραμματιστές το pro 20 έχει πρόβλημα με όλα τα προγράμματα που έχουν scroll widget. Εμένα δεν μου δουλεύει κανένα πχ ημερολόγιο ( εκτός της google) καθώς και άλλα προγράμματα με scroll widget.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Σε βραδινές κυρίως πραγματικά το pro δεν έχει αντίπαλο.

Σε smoothness με nova launches είναι σε υψηλά επίπεδα για Android,αλλά iOS δεν είναι.

Τα έχω και εγώ και τα δυο.

 

 

Νίκος P20 pro

Κ τα δυο;Ε ρε σας ζηλεύω!!Εγω μαζευω πως κ πως να παρω το iphone x που γενικα νομιζω τα εχει ολα σε υψηλό επίπεδο..Καλα το p20 pro πρεπει να σκοτώνει η καμερα του που ειναι κ το δυνατο του σημειο!!Τωρα απο ταχύτητα που λενε κ τα παιδια νομιζω το ios σε συνδυασμό με το iphone x δεν θα παίζεται..Ασχετο αλλα θελω να δω κ το νεο htc..Λογικα θα ειναι εξαιρετική επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Κ τα δυο;Ε ρε σας ζηλεύω!!Εγω μαζευω πως κ πως να παρω το iphone x που γενικα νομιζω τα εχει ολα σε υψηλό επίπεδο..Καλα το p20 pro πρεπει να σκοτώνει η καμερα του που ειναι κ το δυνατο του σημειο!!Τωρα απο ταχύτητα που λενε κ τα παιδια νομιζω το ios σε συνδυασμό με το iphone x δεν θα παίζεται..Ασχετο αλλα θελω να δω κ το νεο htc..Λογικα θα ειναι εξαιρετική επιλογη..

Μονό στο γρηγορότερο φόρτωμα των παιχνιδιών υπερτερεί το iPhone x σε σχέση με το p20 pro. Αν και ο A11 είναι καταπληκτικός επεξεργαστής έχω την εντύπωση ότι περιορίζεται από το ios. Μπορώ να πω ότι στην καθημερινότητα κάνεις τα πάντα γρηγορότερα με ένα Android smartphone (ακόμη και με ενα φτηνότερο μοντέλο) .

Link to comment
Share on other sites

Μονό στο γρηγορότερο φόρτωμα των παιχνιδιών υπερτερεί το iPhone x σε σχέση με το p20 pro. Αν και ο A11 είναι καταπληκτικός επεξεργαστής έχω την εντύπωση ότι περιορίζεται από το ios. Μπορώ να πω ότι στην καθημερινότητα κάνεις τα πάντα γρηγορότερα με ένα Android smartphone (ακόμη και με ενα φτηνότερο μοντέλο) .

 

Πάνο τελικά που έμεινες στο S9+ ή εδώ στο P20 pro?

 

Εγώ πάντως μετά τις απανωτές αλλαγές συσκευών τους τελευταίους μήνες (S8+, NOTE 8, Mate 10, S9+, P20 pro) νομίζω ότι βρήκα το λιμάνι μου...Θα παραμείνω εδώ μέχρι να ολοκληρωθεί η έλευση όχι μόνο του Note 9 αλλά και του Mate 20 τον Νοέμβριο...Ετσι λέω τώρα....

 

Πάντως απ όπου και να το πιάσεις εξαιρετική συσκευή το P20 PRO... Κάθε μέρα με κερδίζει και περισσότερο.. Εύχομαι στο Mate 20 να είναι μια ακόμα καλύτερη συσκευή με ακόμα μεγαλύτερη οθόνη μπροστά κεντρικό πλήκτρο (που δεν το βλέπω με τίποτα), καλύτερο βίντεο 4κ και ανανεωμένο Launcher με περισσότερη παραμετροποίηση (gestures, μέγεθος εικονιδίων, μεγαλύτερος αριθμός εικονιδίων στην αρχική οθόνη κτλ)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει το κάτω μέρος που έχει το home button θα μπορούσε να ήταν τεχνολογια κάτω από την οθόνη....χωρίς κουμπί....

Το dual Sim είναι καλός παράγοντας μιας και έχω 2 κάρτες και κουβαλάω ένα iPhone se και ένα x.... Επίσης έχω Apple Watch 3 και macbook pro.... Αν πάω σε huawei θα αχρηστευει εκτός αν κουβαλάω το se που είναι χαζομάρα αφού θα έχω δικαρτο τηλ.

Τέλος ξέρω ότι το p20 θα πέσει πολύ σε τιμή και σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα σε αντίθεση με το x.... Οπότε έχω μπερδευτεί..

 

συμφωνω μαζι σου,αν και το κατω μερος ηταν οθονη δεν θα ειχα ενδιασμους για την συσκευη!κατω μερος και βιντεο που δν εχει καλο με αφηνει ακομα στην αναμονη!

Link to comment
Share on other sites

Πάνο τελικά που έμεινες στο S9+ ή εδώ στο P20 pro?

 

Εγώ πάντως μετά τις απανωτές αλλαγές συσκευών τους τελευταίους μήνες (S8+, NOTE 8, Mate 10, S9+, P20 pro) νομίζω ότι βρήκα το λιμάνι μου...Θα παραμείνω εδώ μέχρι να ολοκληρωθεί η έλευση όχι μόνο του Note 9 αλλά και του Mate 20 τον Νοέμβριο...Ετσι λέω τώρα....

 

Πάντως απ όπου και να το πιάσεις εξαιρετική συσκευή το P20 PRO... Κάθε μέρα με κερδίζει και περισσότερο.. Εύχομαι στο Mate 20 να είναι μια ακόμα καλύτερη συσκευή με ακόμα μεγαλύτερη οθόνη μπροστά κεντρικό πλήκτρο (που δεν το βλέπω με τίποτα), καλύτερο βίντεο 4κ και ανανεωμένο Launcher με περισσότερη παραμετροποίηση (gestures, μέγεθος εικονιδίων, μεγαλύτερος αριθμός εικονιδίων στην αρχική οθόνη κτλ)

Έδωσα το S9 Plus και έμεινα με το P20 Pro. Βέβαια κάποιες στιγμές ομολογώ ότι

θέλω να γυρίσω πίσω στο S9 plus. Μετά ξανασκέφτομαι ότι θα χάσω την πολύ δυνατή μπαταρία, το ir blaster, την λίγο καλύτερη κάμερα σε φωτογραφία, το άψογο fingerprint sensor + face recognition καθώς και μερικά ακόμη features... και μπερδεύομαι πάλι.

Αντικειμενικα όμως η ασφαλέστερη επιλογή με βάση την λογική είναι όπως λες και εσύ να μείνουμε με το P20 Pro μέχρι να παρουσιαστουν τα νεότερα μοντέλα.

Περιμένω πολλά ειδικά από το mate 20 pro. Μαλλον θα κυκλοφορήσει πάλι σε 2 μοντέλα (όπως με το mate 10 και mate 10 pro). Αλλά και το note 9 αν πάει στα 4000mah με στέρεο ηχεία και βελτιωμένη κάμερα θα είναι δυναμίτης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Σωτήρη ... ετοίμασε το εργαλείο ✌ :)

Εισαι ηδη ετοιμος απο χτες boy!! :D

 

διαφωνώ.. χάνει σίγουρα απο S9/ Pixel 2/ U11 μέρα-νύχτα

 

Oυτε καν το Pixel τη νυχτα! Την ημερα ειναι εκπληκτικο, αλλα το βραδυ ειναι γεματο θορυβο.

Στις low light το P20 Pro με το Night node, απλα δεν παιζεται απο κανεναν.

Υπο κανονικες συνθηκες φωτος τοτε υπαρχουν 5-6 κινητα που βγαζουν εξαιρετικες φωτο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Κατι που παρατηρησα και θα ηθελα να το δειτε και εσεις. Το αυτοματο backup της συσκευης που γινεται εαν εχεις Ανοιχτο WiFi και ταυτοχρονα φορτιζει, συνηθως τα βραδια δεν δουλευει. 5 φορες που εχω παει να το ελεγξω το τρεχω manual.

 

Εχει καποιος παρατηρησει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

κάποιος να ενημερώσει παρακαλω.H ΑΟD δεν δειχνει messenger και viber?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

κάποιος να ενημερώσει παρακαλω.H ΑΟD δεν δειχνει messenger και viber?

 

Μόνο ρολόι και μπαταρία δείχνει (πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

Στις low light το P20 Pro με το Night node, απλα δεν παιζεται απο κανεναν.

Υπο κανονικες συνθηκες φωτος τοτε υπαρχουν 5-6 κινητα που βγαζουν εξαιρετικες φωτο.

 

δεν ισχύει αυτό που λες.. στην οθόνη του κινητού φαίνονται καλές, αν τις βάλεις στον υπολογιστή όμως σε φουλ ανάλυση θα δεις οτι ειναι τιγκα στην επεξεργασία και στο παστέλωμα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά μην ανοίξετε θέμα ποιότητας φωτογραφίας γιατί ο κάθε ένας έχει την άποψη του και θα λέει το μακρύ και το κοντό του.. Και κανένας δεν θα έχει άδικο μιας και τα μάτια του καθενός και η αισθητική του είναι διαφορετικη. Εγώ πάντως προερχόμενος από S9+ έμεινα σε P20 pro μετά από σύγκριση σε οθόνη oled 55 ιντσών... Παρόλα αυτά δεν λέει κάτι...οι διαφορές είναι μικρές και αμελητέες... Άλλωστε κάνεις δεν πρόκειται με την φωτογραφική και βίντεο του τηλεφώνου του να καλύψει αποκλειστικά κάποιον γάμο
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά μην ανοίξετε θέμα ποιότητας φωτογραφίας γιατί ο κάθε ένας έχει την άποψη του και θα λέει το μακρύ και το κοντό του.. Και κανένας δεν θα έχει άδικο μιας και τα μάτια του καθενός και η αισθητική του είναι διαφορετικη. Εγώ πάντως προερχόμενος από S9+ έμεινα σε P20 pro μετά από σύγκριση σε οθόνη oled 55 ιντσών... Παρόλα αυτά δεν λέει κάτι...οι διαφορές είναι μικρές και αμελητέες... Άλλωστε κάνεις δεν πρόκειται με την φωτογραφική και βίντεο του τηλεφώνου του να καλύψει αποκλειστικά κάποιον γάμο

 

Δεν θεωρείς το κουμπι μπροστά πισωγύρισμα; το νοτσς δεν το ψιλό χαλάει σε βίντεο κ γενικά; η σελφι κάμερα διαβάζω δεν είναι τόσο δυνατή όπως κ στο βίντεο στις πίσω υστερεί κάπως που παρόλο είναι δυνατή η φωτογραφία του γιατί έκανε λάθος εκεί; ούτε για το launcher διαβάζω καλά πράγματα tsig. Η μπαταρία είναι ζηλευτή. Θέλει λίγο δουλειά σε οθόνη και ήχο κ πρέπει να βάλει 2κ.Για την καμερα επειδή ανέβασες μια κ με το s9 plus. Έχω βγάλει φώτο σε αυτόματο με το s9 plus κ με την επαγγελματική του ρύθμιση κ το έκανε μέρα στην δεύτερη ενώ στην πρώτη αρκετά πιο σκοτεινή μήπως έπρεπε να είχες βγάλει κ έτσι φώτο κ όχι στο αυτόματο με το s9 plus για να κάνεις τη σύγκριση γιατί πιστεύω θα έβγαζε πολύ πιο φωτεινή χειροκίνητα ; θεωρώ λάθος την αφαίρεση του audio jack. Η σαμσουνγκ θα τα δώσει όλα στο s10 (x) αν θα είναι αναδιπλωμενο... θα το δώσει πιστεύω γιατί αν συνεχίσει την ανοδική της πορεία η Huawei θα αρχισιει να ανησυχεί η σαμι ... Κ. Τώρα νιώθει την ανάσα να καίει στο σβέρκο χα χα Οποτε τότε θα ξαναγυρίσεις σε σαμσουνγκ κ όχι στο note 9 που θα είναι ένα s9 plus με πενάκι κ ίσως 2 gb ram η στα ίδια.. Μου αρέσει αυτό με το. Μαύρο φόντο μόνο στη σελφι υπάρχει;; θα ήθελα να κάνω συγκριτικό με το s9 plus σε όλα. Το θέμα του ir λύνεται σε μένα τουλάχιστον αφού τις έχω συνδέσει κ τηλεόραση κ κινητό στο WiFi οπότε αλλάζουν τέλεια σαν τηλεκοντρόλ Ο ανταγωνισμός είναι ότι καλύτερο για εμάς..

Ας χαρούμε τις συσκευές μας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείς το κουμπι μπροστά πισωγύρισμα;

Το κουμπι μπροστα ειναι η καλυτερη εργονομικη λυση που υπαρχει για να ξεκλειδωνεις τη συσκευη.

Το ιδανικοτερο θα ηταν να βρισκεται "μεσα" στην οθονη, αλλα αυτο μαλλον παει για του χρονου.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι αλλη μια φορα μ' ενα θεμα που με ανησυχει.

Εχουμε φορτιση superfast με απιστευτους χρονους, χωρις ομως να υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης της.

Δεν ελοχευει κινδυνος για την υγεια της μπαταριας σε αμεσο χρονο;

Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι αλλη μια φορα μ' ενα θεμα που με ανησυχει.

Εχουμε φορτιση superfast με απιστευτους χρονους, χωρις ομως να υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης της.

Δεν ελοχευει κινδυνος για την υγεια της μπαταριας σε αμεσο χρονο;

Ναι, σίγουρα υπάρχει αυτός ο κίνδυνος.

Μπορείς να χρησιμοποιείς κάποιον φορτιστή που δεν είναι fast charging.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι μπροστα ειναι η καλυτερη εργονομικη λυση που υπαρχει για να ξεκλειδωνεις τη συσκευη.

Το ιδανικοτερο θα ηταν να βρισκεται "μεσα" στην οθονη, αλλα αυτο μαλλον παει για του χρονου.

 

Ναι κάτω απτην οθόνη θα έπρεπε να είναι κ θα γίνει όπως είπες του χρόνου όμως αντικειμενικά αφού άρχισαν όλοι να το βγάζουν κ το ξαναέβαλε είναι πισογυρισμα.. Εγώ ξεκλειδώνω εύκολα με την φάτσα μ χωρίς να το σηκώνω απτό τραπέζι το s9 plus.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο ίντερνετ μέσω του browser η φωτεινότητα πέφτει χωρίς να μπορώ να την ανεβάσω. Κάποια γνώμη, βοήθεια

..ευχαριστώ 1η φορά με Huawei

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνω στο ίντερνετ μέσω του browser η φωτεινότητα πέφτει χωρίς να μπορώ να την ανεβάσω. Κάποια γνώμη, βοήθεια

..ευχαριστώ 1η φορά με Huawei

 

Με ποιον browser στο κάνει αυτό γιατί εμένα με τον Opera η φωτεινότητα μένει εκεί που είναι και η αλλάζει αυτόματα ή την πειράζω εγώ και λειτουργεί κανονικά. Δες στις ρυθμίσεις του browser μήπως έχει εκεί ξεχωρίστει ρύθμιση.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...