Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

 

Σίγουρα θα έχει ειπωθεί σε προηγούμενες σελίδες, ωστόσο διάβασα έως και την 247 και δεν βρήκα κάτι επί του θέματος.

 

Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτή η αυτόματη ωραιοποίηση στην Selfie; Για ποιο λόγο;;;

 

Από όσο έψαξα με ένα γρήγορο googlάρισμα είναι κάτι που δεν αλλάζει. Έχετε εσείς καμιά ιδέα;;; :wacko::wacko::wacko:

 

Τι ακριβώς θες να κανεις; να τη σταματήσεις;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις δικιο σε αυτο για τη selfie.. Και εγω ψαχτηκα αλλα τιποτα πραγματικα τη χαντακωνει το software! Δοκιμασε ετσι για χαβαλε να κατεβασεις το open camera app και βγαλε μια σελφι να δεις διαφορα η μερα με τη νυχτα. Ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εχουν δοκιμασει την 9 αν φτιαχνει η μπροστινη καμερα σε λεπτομερεια...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν τρέχω για παράδειγμα τον chrome και θέλω να ανοίξω ταυτόχρονα και μια άλλη εφαρμογή σε διπλό παράθυρο δε βγάζει όλες τις εφαρμογές είτε default είτε περασμένες δικές μου.Για παράδειγμα δε μου βγάζει την διαχείριση αρχείων και από τις 20 δικές μου εφαρμογές μπορώ να επιλέξω μόνο τις 14.Αν ξέρει κανείς θα με βοηθούσε πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι εφαρμογές για διπλό παράθυρο φίλε μου , το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα Android

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι εφαρμογές για διπλό παράθυρο φίλε μου , το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα Android

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α οκ, σε ευχαριστώ πολύ αγορίνα να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατ'αρχάς όσους με βοήθησαν και με προέτρεψαν με θετικά σχόλια να προβώ στην αγορά της συσκευής, και την έχω πλέον στα χέρια μου :)
Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατ'αρχάς όσους με βοήθησαν και με προέτρεψαν με θετικά σχόλια να προβώ στην αγορά της συσκευής, και την έχω πλέον στα χέρια μου :)

 

καλοριζικη θα την χαρεις πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

Το γυρνάς απλά στη φωτογραφία...

Φοβερή λύση ρε φίλε... Να την καταργήσουμε τελείως την σέλφι αν είναι.

 

Περιγράφω το ότι ένα κινητό που πωλείται κοντά 700€ με βγάζει σέλφι λες και είμαι βιζιτάκι του Instagram.

 

Εάν δεν αλλάζει είναι πάρα πολύ κακό, πως να το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την ωραιοποιηση στο 0. Μια χαρά είναι

Αν εξακολουθεί να μην σου αρέσει ψάξου αλλού

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κατάλαβες απ αυτό που σου είπα;

 

Όταν είναι σε σελφ κάμερα απο πορτρέτο το γυρνάς σε φωτογραφία.

κάνεις απλά ενα σκρολ δεξιά.

 

κομπλέ;

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κατάλαβες απ αυτό που σου είπα;

 

Όταν είναι σε σελφ κάμερα απο πορτραίτο το γυρνάς σε φωτογραφία.

κάνεις απλά ενα σκρολ δεξιά.

 

κομπλέ;

 

Νόμιζα πως εννοούσες την πίσω κάμερα!

 

Εννοείται πως έχω κάνει αυτό που λες. Η ωραιοποίηση εξακολουθεί να υπάρχει παρόλο που τη βάζω στο μηδέν!

 

Βάλε την ωραιοποιηση στο 0. Μια χαρά είναι

Αν εξακολουθεί να μην σου αρέσει ψάξου αλλού

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το ύφος των απαντήσεων σας. Λες και είστε αυτοί που έφτιαξαν την κάμερα κάνετε και θίγεστε. Θα ήταν "μια χαρά" αν δεν υπήρχε καθόλου ωραιοποίηση όπως σε τόσα και τόσα κινητά. Τώρα που ντρεπόμαστε να βγάλουμε μία φώτο να στείλουμε σε φίλους μας ή να ανεβάσουμε δεν είναι καθόλου "μια χαρά".

Link to comment
Share on other sites

Ας πρόσεχες ρε φιλαράκι μου πριν το πάρεις, δεν σου φταίμε εμείς αν δεν το έψαξες σε καταστήματα κλπ αφού είσαι τόσο απαιτητικός σε αυτή την κατηγορία. Για εμένα και για πολλούς είναι μια χαρά, με το ζόρι να μας κάνεις να παραδεχτούμε ότι δεν είναι δλδ για να ικανοποιηθεί το εγώ σου? Αυτό θες?

Όχι λοιπόν, είναι μια χαρά και δεν έχω προσωπικά κανένα πρόβλημα

Και αυτά τα περί ντροπής και βιζιτακια να τα γράφεις σε αλλού τύπου φόρουμ και όχι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ας πρόσεχες ρε φιλαράκι μου πριν το πάρεις, δεν σου φταίμε εμείς αν δεν το έψαξες σε καταστήματα κλπ αφού είσαι τόσο απαιτητικός σε αυτή την κατηγορία. Για εμένα και για πολλούς είναι μια χαρά, με το ζόρι να μας κάνεις να παραδεχτούμε ότι δεν είναι δλδ για να ικανοποιηθεί το εγώ σου? Αυτό θες?

Όχι λοιπόν, είναι μια χαρά και δεν έχω προσωπικά κανένα πρόβλημα

Και αυτά τα περί ντροπής και βιζιτακια να τα γράφεις σε αλλού τύπου φόρουμ και όχι εδώ

 

Όχι ρε φίλε, μία λύση στο υπαρκτό πρόβλημα ήθελα εάν υπάρχει. Ή εάν ξέρατε πως θα αλλάξει σε κάποια αναβάθμιση. Τώρα αν εσύ ντε και καλά θες να το βγάλεις ανύπαρκτο, ε καν΄το, τι να πω; :confused:

 

Ακόμη, αν είναι "τόσο απαιτητικό" που θέλω να συμβαίνει το φυσιολογικό και αυτό που συμβαίνει στο 99% των κινητών, πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο μια γραφή ο καθένας μπορεί να παρεξηγηθεί, μη το πας εκεί, νομίζω πως η λύση που σου έδωσα σε καλύπτει, δεν υπάρχει λόγος να χαλιέσαι.

Τώρα για τις απαντήσεις που δέχεσαι ίσως και το δικό σου ύφος να ωθεί στις πιο επιθετικές απαντήσεις.

 

Φίλε @Saki και κάτι 888, δεν μπορείς να λες ας μην αγόραζε κάποιος το κινητό επειδή δεν του αρέσει ένα πράγμα, ούτε είναι όλοι μέσα στο myphone για να παρακολουθούν τις εξελίξεις πριν αγοράσουν μια οποιαδήποτε συσκευή, φιλικά γτ αν μου απαντούσες και μένα έτσι, θα κατέβαζα σεντόνι <3

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το σεντόνι σου ρεκαλ στην Huawei για να σας λύσει το "πρόβλημα" που λογικά γι αυτή δεν συνιστά πρόβλημα μιας που θέλει βασισμένη στην μόδα τέτοια σελφι

Καλό είναι να κάνουμε και ένα ψάξιμο πριν αγοράσουμε ένα κινητό μιας που ο φίλος ως εξαιρετικά άτυχος έπεσε στο 1% αφού τα υπόλοιπα 99% είναι οκ σε αυτο το τομέα , άρα με λίγη προετοιμασία θα το γλύτωνε. Αυτό λέω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ηρεμία, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι είναι τόσο επιθετική με αυτό το κινητό. Είχα το S7 edge 2 χρόνια και η μπροστά κάμερα έκανε αυτό ακριβώς και πολύ περισότερο μπορώ να πω αλλά δεν είχε από κανέναν τόσο αρνητική αντιμετώπιση.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κατ'αρχάς όσους με βοήθησαν και με προέτρεψαν με θετικά σχόλια να προβώ στην αγορά της συσκευής, και την έχω πλέον στα χέρια μου :)

 

Καλορίζικο :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες έχω το τηλέφωνο στα χέρια μετά από αρκετά χρόνια που είχα xiaomi.. Λίγο με δυσκολεύει η προσαρμογή από την miui αλλά όλα σούπερ! Μια ερώτηση στην miui υπάρχει η δυνατότητα όταν δέχομαι κλήση να αναβοσβήνει το φλας στο p20 pro υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Μέχρι τώρα είμαι υπέρ ευχαριστημένος ειδικά στο κομμάτι φωτογραφιών αυτονομίας δεν υπάρχει!
Link to comment
Share on other sites

Μη τολμησουμε να πούμε κακή κουβέντα για την κάμερα θα εμφανιστεί ένας λοχος υπερμαχων να μας πούνε να πάμε αλλού αν δε μας αρέσει. Σε όποιον δεν αρέσουν οι γνώμες άλλων ας πάει αλλού. Δημόσιο forum είναι, όλοι μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας.

 

Σχεδόν 3 μήνες με το κινητό, μπαταρία φοβερή, οθόνη απλά καλή, ήχος στέρεο φοβερός, λήψη 3g 4g άψογη, smoothness μέτριο, κάμερες απλά καλές. Αν μπορούσα να βρω εξίσου καλό ήχο και battery life στα xiaomi θα είχα πάει εδώ και καιρό. U12+ ζητάει πολλά για εταιρία που έχει βουλιάξει.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες έχω το τηλέφωνο στα χέρια μετά από αρκετά χρόνια που είχα xiaomi.. Λίγο με δυσκολεύει η προσαρμογή από την miui αλλά όλα σούπερ! Μια ερώτηση στην miui υπάρχει η δυνατότητα όταν δέχομαι κλήση να αναβοσβήνει το φλας στο p20 pro υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Μέχρι τώρα είμαι υπέρ ευχαριστημένος ειδικά στο κομμάτι φωτογραφιών αυτονομίας δεν υπάρχει!
Όχι δεν υπάρχει αλλά με μια εφαρμογή λύνεται εύκολα,

Πχ εγώ έχω αυτήν και δουλεύει απροβλημάτιστα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.istudio.premium.flashnotification

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

@alagon την πιο καλή σελφοκάμερα που έχω δει με φυσικά χρώματα και αποτύπωση σε συνδυασμό με εξαιρετική ευκρίνεια (όχι οξύτητα) είναι του ταπεινού Nokia 8 ,βέβαια στις πίσω κάμερες το p20 pro είναι ουσιαστικά σε άλλο επίπεδο όμως αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις ειδικά στον monochrome φακό θα σε ικανοποιήσει. Όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω Θ πρεπε πριν το πάρεις να το ψάξεις λίγο περισσότερο... ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...