Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου Alpine W987D δε συνδέεται.

Το προηγούμενο κινητό μου (S7 Edge) συνδεόταν μεν αλλά ήταν απογοητευτική εμπειρία...

 

Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις την εφαρμογή Rockscout και το LG mirrordrive??Γιατί χωρίς αυτές σίγουρα δε θα μπορείς να το συνδέσεις.Αν σου είναι εύκολο μιας και έχεις το τηλέφωνο κατέβασε αυτές τις εφαρμογές και προσπάθησε παλι να συνδεθείς για να μας πεις για σίγουρα.Θα σε διευκόλυνε πιστεύω να δεις στο youtube κάποιο βίντεο απο samsung με mirrorlink για να δεις ακριβώς τα βήματα..Περιμένω με αγωνία νέα σου.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Είχα να μπω κανα 10ήμερο γιατί με τη συγκεκριμένη συσκευή έχω ησυχάσει και δεν έχω με τι να ασχοληθώ χωρίς υπερβολή. Σφαίρα όπως την 1η μερα μετά από δυο updates χωρίς ποτέ να κανω κανω επαναφορά εργοστασιακών, φωτογραφίες με τις οποίες χαζέυει ο κόσμος, ήδη δύο γνωστοί το πηρανε και αυτοί μετά από παιχνίδι μαζί του (ο ένας μάλιστα ασχολείται με φωτογραφία και έψαχνε κάτι να μπορεί να εμπιστευτεί για φώτο όταν δεν κουβαλάει μαζί του τη DSLR και τους φακούς και έπαθε, ειδικά με βραδυνές λήψεις) και μπαταρία τι να πω, λες και βελτιώνεται όσο περνάει ο καιρός. Προχτές μου έβγαλε με τη δική μου νορμαλ χρήση, 3ήμερο οριακά:

 

MLiognm.jpg?1

 

Χαίρομαι που βλέπω τον γνωστό κόσμο να είναι εδώ ακόμα και να συμβουλεύει όσους έχουν απορίες. Με εξαίρεση το τρολ που αποτελεί κλινική περίπτωση πλεόν, συνεχίζουν να δίνονται σωστές συμβουλές :)

 

Τώρα πως και μπήκα πάλι, έβαλα ενα tempered της Olixar που είχα παραλαβει πριν καιρό αλλά είναι πολύ μέτριο, αρκετά παχύ (0.5μμ) και σαν να έχει ένα εμφανές μοτίβο κάτω από το τζάμι, αν κάποιος το σκέφτεται θα πρότεινα να κοιτάξει άλλες επιλογές. Ακούω προτάσεις σε κάτι λεπτό (0.3 και κάτω) και ποιοτικό.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πω χωρίς να έχω μπροστά μου το αποτέλεσμα που πέτυχες ειναι να μην χρησιμοποιείς το pro mode καθότι κάθε λάθος ρύθμιση οδηγεί σε κακή φωτογραφία.

Καλησπέρα, το αποτέλεσμα είναι IMHO χάλια και στις δύο περιπτώσεις. Επίσης έχω ασχοληθεί με την φωτογραφία και καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά γνωρίζω (ερασιτεχνικά) τι πρέπει να βάλω ως ρυθμίσεις και δυστυχώς δεν είμαι ευχαριστημένος.

 

Παραθέτω δύο δείγματα. Το ένα με Pro και το άλλο στο αυτόματο. Σημ. το χρώμα ήταν στο standard γιατί το standard & το vivid το "έκαιγαν" το πράσινο. Τέλος στα 10MP βλέπω περισσότερο κόκκο από όσο θα ήθελα.

 

Δείγμα 1

HIszIQ4.jpg

Δείγμα 2

HIsB8h7.jpg

 

φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Να απαντησω και σε ενα σχολιο πιο πανω ενος φιλου για τις φωτογραφίες που παιρνει σε σχεση με S7-S8. Το P20 Pro καλως η κακως ειναι εργαλείο, οχι μια απλή smartphone κάμερα. Θέλει αρκετό ψάξιμο και πειραματισμό στις Ρυθμισεις για να πάρεις το 100% σε όλες τις συνθηκες και αν δεν εισαι και επαγγελματιας ωστε να προβλεψεις τι θα δουλεψει καλυτερα, καποιες φορες θελει να τραβηξεις την ιδια φωτο με διαφορετικες ρυθμισεις για να το πετυχεις. Υποθέτω ότι οι αλγόριθμοι του ειναι αρκετά περίπλοκοι αλλά όχι τέλειοι.

 

Εχω παρατηρησει σημαντικές διαφορές/αποκλίσεις στο ίδιο ακριβώς σκηνικό αλλάζοντας από Auto σε Pro, αφηνοντας τη σκηνή "sky/greenery/sunset etc" μέσα και κλείνοντας τη, παίζοντας με εστίαση χειροκινητα κτλ. κτλ. και με αμφίδρομα αποτελέσματα: Κάνοντας το ίδιο πράγμα στη μια περίπτωση καταλήγω σε καλύτερη φωτογραφία και σε μία άλλη σε χειρότερη. Δεν υπάρχει δηλαδή τυφλή διαδικασία του στυλ: "Κλείσε σκηνή, γύρνα σε Pro" ώστε να παρεις παντα καλυτερο αποτελεσμα. Το ΑΙ του καποιες φορες θα υπερβάλλει αλλά κάποιες άλλες θα σου δωσει τόσο επαγγελματικό αποτέλεσμα που θα το έπαιρνες μονο με post-processing. Μην είστε λοιπον απολυτοι στο πως τραβατε και μην αποκλείετε επιλογές μέχρι να αποκτήσετε αρκετή οικοιότητα μαζί του.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Να απαντησω και σε ενα σχολιο πιο πανω ενος φιλου για τις φωτογραφίες που παιρνει σε σχεση με S7-S8. Το P20 Pro καλως η κακως ειναι εργαλείο, οχι μια απλή smartphone κάμερα. Θέλει αρκετό ψάξιμο και πειραματισμό στις Ρυθμισεις για να πάρεις το 100% σε όλες τις συνθηκες και αν δεν εισαι και επαγγελματιας ωστε να προβλεψεις τι θα δουλεψει καλυτερα, καποιες φορες θελει να τραβηξεις την ιδια φωτο με διαφορετικες ρυθμισεις για να το πετυχεις. Υποθέτω ότι οι αλγόριθμοι του ειναι αρκετά περίπλοκοι αλλά όχι τέλειοι.

 

Εχω παρατηρησει σημαντικές διαφορές/αποκλίσεις στο ίδιο ακριβώς σκηνικό αλλάζοντας από Auto σε Pro, αφηνοντας τη σκηνή "sky/greenery/sunset etc" μέσα και κλείνοντας τη, παίζοντας με εστίαση χειροκινητα κτλ. κτλ. και με αμφίδρομα αποτελέσματα: Κάνοντας το ίδιο πράγμα στη μια περίπτωση καταλήγω σε καλύτερη φωτογραφία και σε μία άλλη σε χειρότερη. Δεν υπάρχει δηλαδή τυφλή διαδικασία του στυλ: "Κλείσε σκηνή, γύρνα σε Pro" ώστε να παρεις παντα καλυτερο αποτελεσμα. Το ΑΙ του καποιες φορες θα υπερβάλλει αλλά κάποιες άλλες θα σου δωσει τόσο επαγγελματικό αποτέλεσμα που θα το έπαιρνες μονο με post-processing. Μην είστε λοιπον απολυτοι στο πως τραβατε και μην αποκλείετε επιλογές μέχρι να αποκτήσετε αρκετή οικοιότητα μαζί του.

 

Ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Δεν είμαι απόλυτος. Απλά είναι ορισμένες περιπτώσεις (παιδιά/ κατοικίδια κλπ) που δεν έχεις το χρόνο να παίξεις με τις ρυθμίσεις. Έχοντας λοιπόν εμπειρία από S7/ S8 (1 χρόνο+, το καθένα) μπορώ μόνο να πω ότι ο αλγόριθμός τους -κατά την άποψή μου πάντα- ήταν πιο κοντά στις χρωματικές προτιμήσεις μου. Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι το P20 Pro είναι κακό. Ακόμα και επαγγελματίας να είσαι δεν είναι εύκολο να πέσεις μέσα σε ορισμένα δευτερόλεπτα.

 

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Δεν είμαι απόλυτος. Απλά είναι ορισμένες περιπτώσεις (παιδιά/ κατοικίδια κλπ) που δεν έχεις το χρόνο να παίξεις με τις ρυθμίσεις. Έχοντας λοιπόν εμπειρία από S7/ S8 (1 χρόνο+, το καθένα) μπορώ μόνο να πω ότι ο αλγόριθμός τους -κατά την άποψή μου πάντα- ήταν πιο κοντά στις χρωματικές προτιμήσεις μου. Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι το P20 Pro είναι κακό. Ακόμα και επαγγελματίας να είσαι δεν είναι εύκολο να πέσεις μέσα σε ορισμένα δευτερόλεπτα.

 

ευχαριστώ και πάλι

 

Σίγουρα, κάποια πράγματα είναι εντελώς της στιγμής και τα πιάνεις ή τότε ή ποτέ. Εκει είναι σημαντικό το Auto του να δουλέψει όπως περιμένεις ή να εχεις μεσα ήδη τις κατάλληλες επιλογές και ίσως στις συσκευές που λες να δούλευε όπως το ήθελες σε μεγαλύτερο ποσοστό. Πιστεύω όμως ότι σαν δυνατότητες, με τις σωστές ρυθμίσεις το P20 Pro τα ξεπερνάει. Απλά ήθελα να μοιραστώ τα συμπεράσματα μου και το ότι με είχε εκπλήξει (και ευχάριστα και δυσάρεστα) το πόσο μπορεί να αποκλίνουν τα αποτέλεσματα μεταξύ τους από μια και μόνο πολύ απλή (φαινομενικά) αλλαγή. Το νόημα μου λοιπόν ήταν: Όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες και έχετε την ευχέρεια, παίξτε οσο μπορείτε και δοκιμάστε ακόμα και ρυθμίσεις που νομίζετε ότι θα χαλάσουν το αποτέλεσμα (μέσα σε λόγικα πλαίσια, δεν εννοώ να πηγαίνεις κόντρα στα βασικά της φωτογραφίας :p).

 

Αν θέλεις αρετουσάριστο αποτέλεσμα πάντως, τράβα σε pro mode και στα 40MP και πες μας αν ειναι πιο κοντά σε αυτό που ψάχνεις. Το λέω γιατί ακόμα και στο pro mode στα 10MP γίνεται ελαφρύ μεν, processing δε όπως έχει επιβεβαιωθεί ενώ στα 40 όχι.

 

Μιας και είπες για παιδιά, η αγαπημένη μου φώτο ως τώρα από το κινητό, και το αστείο: χωρίς καν να πηγαίνω για αυτό το αποτέλεσμα στον αέρα. Το στιγμιότυπο, η παλέτα, το κοντράστ ειναι όλα (για το ύφος που ήθελα να βγάλει η φώτο) άψογα, και χωρίς να πειράξω ή να τονίσω τίποτα μετά:

 

44409646875_54a07ee8b0_h.jpg2018-09-15 12.30.49 by mike mike, on Flickr

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία φωτό. Αλήθεια αυτό το πάρκο που είναι; (δεν νομίζω Ελλάδα)

 

Όντως, είναι Νότια Σουηδία.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τι θήκη χρησιμοποιείτε στο κινητό σας; και τι τζάμι; μου έδωσαν ένα στο πλαίσιο όπου πήρα το κκνητο με μαύρο frame αλλά ενώ είναι ωραίο νομίζω δεν έχει την τέλεια απόκριση στη επαφή με το χέρι
Link to comment
Share on other sites

Τι θήκη χρησιμοποιείτε στο κινητό σας; και τι τζάμι; μου έδωσαν ένα στο πλαίσιο όπου πήρα το κκνητο με μαύρο frame αλλά ενώ είναι ωραίο νομίζω δεν έχει την τέλεια απόκριση στη επαφή με το χέρι
Nillkin 3d cp max.. Απλά δεν ταιριάζει με όλες τις θήκες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή σας μέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.Σήμερα θα παραγγείλω και γω το τηλέφωνο και έβλεπα την θήκη SMART VIEW FLIP COVER.Την έχει κανείς,είναι καλή-βολική??

Παρήγγειλα το μπλε χρώμα και δε ξερω αν βάλω το τζάμι της spiegen αν θα εφαρμόζει καλά και αν θα φαίνεται ωραια η επειδη εχει μαύρο πλαίσιο αν θα φαίνεται ασχημα.

Και ακόμη τι τζάμι η αλλη θήκη προτείνετε ?

Ευχαριστώ!

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Nillkin 3d cp max.. Απλά δεν ταιριάζει με όλες τις θήκες

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο έχει στρογγυλεμένες ακμές; Δηλαδή να μη σε "κόβει" όταν το πιάνεις στις άκρες. Επίσης, μήπως έχεις δοκιμάσει συμβατότητα με την εργοστασιακή διάφανη θήκη;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε διαφήμιση το ινσταγκραμ αυτήν την θήκη https://eurekachoice.com/collections/huawei-cases/products/ultra-magnetic-case-for-huawei-p20-p20-pro αν αποφασίσω να την πάρω όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα λέτε να επηρεάσει την μπαταρία πχ λόγω των μαγνητων και κατ'επέκταση των πεδίων που δημιουργούν;
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε διαφήμιση το ινσταγκραμ αυτήν την θήκη https://eurekachoice.com/collections/huawei-cases/products/ultra-magnetic-case-for-huawei-p20-p20-pro αν αποφασίσω να την πάρω όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα λέτε να επηρεάσει την μπαταρία πχ λόγω των μαγνητων και κατ'επέκταση των πεδίων που δημιουργούν;

 

Λογικα επειδη ειναι μεταλλικη και με μαγνητες θα σου επηρεασει το σημα και στην κινητη και στο wifi, τωρα κατα ποσο κανεις δεν ξερει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λογικα επειδη ειναι μεταλλικη και με μαγνητες θα σου επηρεασει το σημα και στην κινητη και στο wifi, τωρα κατα ποσο κανεις δεν ξερει.

 

Όσο ωραία είναι κάποια πράγματα άλλο τόσο πρέπει να ρωτάς για ν είσαι σίγουρος.. Το σκέφτηκα και εγώ αυτό και λογικά θα ισχύει, εκτός αν την έχει κάποιο παιδί από το νήμα και μας πει 2 πράγματα παραπάνω

 

 

Επίσης έχει αλλάξει κάνεις την ανάλυση της οθόνης για λόγους μπαταρίας;;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει αλλάξει κάνεις την ανάλυση της οθόνης για λόγους μπαταρίας;;

 

Παλιότερα στο XDA κάποιος έγραφε ότι όταν το έκανε, το τηλέφωνο πήγαινε αισθητά χειρότερα σε απόκριση, και γενικά είχε το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που περίμενε οπότε ξαναγύρισε στην εργοστασιακή ανάλυση.

 

Προσωπικά, και σωστά να δουλέυει με τη μικρότερη ανάλυση, με τέτοια αυτονομία που έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο δε βλέπω το λόγο να υποβληθώ σε χειρότερη οπτική εμπειρία. Χίλιες φορές να κλείνω data και άλλες πράγματα παρά να χαλάσω την ανάλυση σε τέτοια οθονάρα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα στο XDA κάποιος έγραφε ότι όταν το έκανε, το τηλέφωνο πήγαινε αισθητά χειρότερα σε απόκριση, και γενικά είχε το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που περίμενε οπότε ξαναγύρισε στην εργοστασιακή ανάλυση.

 

Προσωπικά, και σωστά να δουλέυει με τη μικρότερη ανάλυση, με τέτοια αυτονομία που έχει το συγκεκριμένο τηλέφωνο δε βλέπω το λόγο να υποβληθώ σε χειρότερη οπτική εμπειρία. Χίλιες φορές να κλείνω data και άλλες πράγματα παρά να χαλάσω την ανάλυση σε τέτοια οθονάρα.

 

διευρευνητικα ρωταω, επειδη το πηρα χτες το τηλεφωνο και προσπαθω να το μαθω.

 

υπαρχει τροπος στο Swiftkey Που εχει εγκατεστημενο (με βολευει αυτο ειχα) αντι για το κουμπι enter κατω δεξια να το αλλαξουμε σε "αποστολη"(το γνωστο βελακι ). στο lg g6 που ειχα πριν οταν εγραφα μηνυμα το πατουσα και το εστελνε κατευθειαν. βολευε πολυ ειδικα οταν ημουν εκτος μενου

Edited by Grigorios1990
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά μπαταρίας με χαμηλή ανάλυση είναι μηδαμινή και δεν συμφέρει γιατί χάνεις σε εικόνα και προσωπικά όταν το γύρισα το Mate 10 pro σε hd+ ανάλυση τα μενού άνοιγαν πιο αργά την πρώτη φορά μέχρι να τα φορτώσει πάλι στην ram. Γενικά μια οθόνη πάντα στην native ανάλυση της.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί κάποιος τη διαφορά των 2.5D tempered από τα 3D για το P20 Pro συγκεκριμένα; Ξέρω ότι τα 2.5 είναι επίπεδα τζάμια με στρογγυλεμένες άκρες και τα 3D είναι τζάμια που καμπυλώνουν στις άκρες για τηλέφωνα με αντίστοιχες curve-edge οθόνες αλλά στο P20 Pro πως γινεται να υπάρχει 3D τζάμι από τη στιγμή που η οθόνη του είναι επίπεδη; Αν καμπυλώνει το τζαμάκι τότε λογικά μπορεί να το κάνει μόνο πάνω από το bezel, οπότε ποιο το νόημα; Δεν μεγαλώνει τις διαστάσεις του κινητού;

 

Είμαι μεταξύ του 2.5D και του 3D της Nillkin

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη απο το πρωι διαβαζω διαφορα και εχω μπερδευτει λιγο , μπορειτε να μου πειτε κατι; βαζουμε τα 40 με Ai, τα 10 με Ai ή καθολου Ai (εκτος απο βραδυ) για καλυτερα αποτελεσματα;;

 

βλεπω και καποια βιντεο στο youtube και αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος. υπάρχει κάπου αν γνωρίζετε καποιο guide?

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί κάποιος τη διαφορά των 2.5D tempered από τα 3D για το P20 Pro συγκεκριμένα; Ξέρω ότι τα 2.5 είναι επίπεδα τζάμια με στρογγυλεμένες άκρες και τα 3D είναι τζάμια που καμπυλώνουν στις άκρες για τηλέφωνα με αντίστοιχες curve-edge οθόνες αλλά στο P20 Pro πως γινεται να υπάρχει 3D τζάμι από τη στιγμή που η οθόνη του είναι επίπεδη; Αν καμπυλώνει το τζαμάκι τότε λογικά μπορεί να το κάνει μόνο πάνω από το bezel, οπότε ποιο το νόημα; Δεν μεγαλώνει τις διαστάσεις του κινητού;

 

Είμαι μεταξύ του 2.5D και του 3D της Nillkin

 

Μπορει να μην εχει κυρτη οθονη αλλα το γυαλι στις ακρες ειναι με καμπυλη και χρειαζεσαι 3D ή 5D προστασια αν θες να εισαι πληρως καλυμενος διοτι οταν εχεις 2.5D προστασια αν σου πεσει κατω με τα πλαγια στο σημειο που δεν σου καλυπτει η προστασια το γυαλι τοτε την εβαψες.

 

καλησπερα επειδη απο το πρωι διαβαζω διαφορα και εχω μπερδευτει λιγο , μπορειτε να μου πειτε κατι; βαζουμε τα 40 με Ai, τα 10 με Ai ή καθολου Ai (εκτος απο βραδυ) για καλυτερα αποτελεσματα;;

 

βλεπω και καποια βιντεο στο youtube και αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος. υπάρχει κάπου αν γνωρίζετε καποιο guide?

 

Δουλευε καλυτερα τα 10mp που εκει κανει συνδιασμο των αισθητηρων.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί κάποιος τη διαφορά των 2.5D tempered από τα 3D για το P20 Pro συγκεκριμένα; Ξέρω ότι τα 2.5 είναι επίπεδα τζάμια με στρογγυλεμένες άκρες και τα 3D είναι τζάμια που καμπυλώνουν στις άκρες για τηλέφωνα με αντίστοιχες curve-edge οθόνες αλλά στο P20 Pro πως γινεται να υπάρχει 3D τζάμι από τη στιγμή που η οθόνη του είναι επίπεδη; Αν καμπυλώνει το τζαμάκι τότε λογικά μπορεί να το κάνει μόνο πάνω από το bezel, οπότε ποιο το νόημα; Δεν μεγαλώνει τις διαστάσεις του κινητού;

 

Είμαι μεταξύ του 2.5D και του 3D της Nillkin

 

Η οθόνη του P20 pro δεν είναι edge όπως στις άκρες αλλά έχει μια πολύ μικρή κυρτότητα στο τελείωμα. Το 2.5 d δεν θα φτάνει μέχρι την άκρη και περιμετρικά θα αφήνει ένα μικρό κενό. Αισθητικά δεν είναι κ ότι καλύτερο. Της nillkin το 3d cp max είναι εξαιρετικό, καλύπτει όλη την πρόσοψη, έχει μαύρο πλαίσιο στο κενό που αφήνει το 2.5 d αλλά δεν ταιριάζει με όλες τις θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Της nillkin το 3d cp max είναι εξαιρετικό, καλύπτει όλη την πρόσοψη, έχει μαύρο πλαίσιο στο κενό που αφήνει το 2.5 d αλλά δεν ταιριάζει με όλες τις θήκες.

 

Γνωρίζουμε με ποιες θήκες είναι συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

πεζει σε προσφορα στα 594 το p20 pro..
Που; Καλή τιμή :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...