Jump to content

Google Earth


invictus1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και η Έδεσσα φωτογραφίστηκε.όχ βέβαια στην ανάλυση και το ζουμ της Θεσσαλονίκης αλλά μπροστά στο τίποτα κάτι είναι και αυτό.Να ρωτήσω λίγο.Πως λειτουργεί η λειτουργία των σημαδιών που μπορούμε να βάλουμε,πως κάνουμε περιήγηση σε αυτά?Πώς σε όλο το κόσμο?Υπάρχει η δυνατότητα καταγραφής βίντεο απο το ταξίδι?Γίνεται να ρυθμιστεί να μένει περισσότερη ώρα σε κάποια σημεία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει κανείς συντεταγμένες για πυραμίδες και Σινικό τείχος;Ειδικά το 2ο δεν μπορώ να το βρω και μου έχει σπάσει τα νεύρα.Και υποτίθεται ότι θα έπρεπε χαλαρά να φαίνεται.

Επίσης ξαφνικά μου βγάζει στα κινέζικα ένα σωρό επιγραφές και ονομασίες.Πώς τα αλλάζω;

Link to comment
Share on other sites

@cpapa

 

Όσον αφορά το πρώτο,ψάξε για αυτό στην βικιπαίδεια,λογικά θα έχει τις συντεταγμένες και direct link για το google earth.Αν πάλι δεν έχει λινκ θα κάνεις αντιγραφή/επικόλληση τις συντεταγμένες στο search tou GE.

 

Όσον αφορά το 2ο κάτω αριστερά στο κεντρικό μενού έχει ένα που λέει λογικά "other name of places".Δεν είμαι σιγουρος για αυτό αλλά δεν έχω την αγγλική έκδοση.Πάτα το + να ανοίξει το υπομενού και ξετσέκαρε το japanese.Επιλέγοντας άλλη γλώσσα θα εμφανίζονται σε άλλη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

capacitor ευχαριστώ!!Θα δοκιμάσω.Το περίεργο είναι ότι ξαφνικά άρχισε αυτό.Επίσης βγάζει και αγγλικές ονομασίες αλλά βγάζει και τις κινέζικες...Thanx anyway!!
Link to comment
Share on other sites

capacitor ευχαριστώ!!Θα δοκιμάσω.Το περίεργο είναι ότι ξαφνικά άρχισε αυτό.Επίσης βγάζει και αγγλικές ονομασίες αλλά βγάζει και τις κινέζικες...Thanx anyway!!

 

Τις αγγλικές θα τις βγάζει πάντα.Με την έννοια του πως προφέρεται στην γλώσσα τις εκάστοτε χώρας.Ανήκει στο τσεκάρισμα της επιλογής "κατοικούμενες περιοχές".Τα επιπρόσθετα είναι απο τα προηγούμενα που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ.Αυτά πάντα είναι μέσα σε παρενθέσεις και οχι διαθέσιμα σε όλες τις γλώσσες.Πχ για την Θεσσαλονίκη έχει στάνταρ το Thessaloniki και το Salonica απο κάτω αν είναι τα αγγλικά τσεκαρισμένα.Θεσσαλονίκη το λέμε εμείς Σαλόνικα οι Άγγλοι.Έτσι δουλεύει δηλαδή.Και για την Αθήνα είναι Athinai και Athens αντίστοιχα.

 

Γενικά για ό,τι χρειάζεστε το φόρουμ του Google Earth περιλαμβάνει κάθε απορία σε μορφή FAQ που έχουν γραμμένα.Αν όχι απλά γράφετε εσείς την απορία σας στο support

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Διαπιστωσα οτι οι αναλυσεις που αφορουν επαρχιακες ελληνικες πολεις εχουν βελτιωθει σε καποιο βαθμο και ελπιζω οτι θα υπαρχουν καλυτερες φωτογραφιες στο μελλον...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αντε και καλυπτεται η Ελλαδιτσα μας σιγα σιγα!Βρηκα πολλα χωρια σε αποσταση αναπνοης απο το δικο μου,οποτε περιμενουμε τη σειρα μας!:D
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω απο την μισή Ελλάδα έχει καλυφθεί.Δεν έχουν καλυφθεί Εύβοια,Αργολίδα,Βοιωτία,Σάμος,Χίος,Κέρκυρα,Κάλαματα,Καρδίτσα,Μαγνησία εκτός απο Βόλο(λωρίδα),Σποράδες,Σκύρος και άλλα.Έχουνε μεγάλο κόλλημα με την Γερμανία και την Ιταλία,ειδικά η πρώτη είναι σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό καλυμμένη.Αντίθετα, και βλακεία τους,η Γαλλία είναι καλυμμένη σε πολύ μικρό βαθμό σε σχέση με την έκτασή της.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορώ με κάποιον τρόπο να αποθηκεύσω μια φωτογραφία του google earth μεγαλύτερη από αυτή που βλέπω στην οθόνη μου σε full ανάλυση;

Θέλω για παράδειγμα όλη τη θεσ/νίκη σε full ανάλυση.

Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποιον τρόπο να αποθηκεύσω μια φωτογραφία του google earth μεγαλύτερη από αυτή που βλέπω στην οθόνη μου σε full ανάλυση;

Θέλω για παράδειγμα όλη τη θεσ/νίκη σε full ανάλυση.

Γίνεται;

Nομίζω ότι αυτό γίνεται μόνο στο google earth pro!:rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ελεος με το Google Earth!Εχουν φορτωσει ενα καρο χαζομαρες και κολλαει ολο το προγραμμα!Με το ετσι θελω να βαλω να δω τον Αγιο Βασιλη,πρεπει να κατεβασω το καινουριο αλλιως βγαζει error.Κατεβαζω το καινουριο,(beta4) και μου δειχνει συνεχεια τον Αι Βασιλη!Βαζω να παω καπου και με ξαναπαει στο Βορειο Πολο!Ελεος πια!!:kill: :shoot: :chair:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Endiaferon apo pou to kaneis download to keyhole? einai freeware?

http://dl.google.com/earth/GE4/GoogleEarthWin.exe

freeware. Yparxei kai h pro ekdosh me merika features parapanw, alla prepei na plhrwseis. En pasei periptwsei paikse me thn free, kai an nomizeis oti aksizei na skaseis lefta, kanto.

Link to comment
Share on other sites

euxaristo.θελω να ρωτησω κατι αλλο.Ενω το βραδυ κατεbαζω αρχεια (60 mb and over)με 200 kb/sec το πρωι πεφτει στα 100.θεωρητικα θα επρεπε στα 520(4096) οποτε ποσο ειναι η πραγματικη ταχυτατα μου σε mbps και πωs θα μπορουσα να τη δω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Paidia geia sas

Thelo na rotiso kaiti OffTopic(I know..) giati den vrisko thema gia to google.map

Xerei kaneis ti einai auto pou fenete EDO ?

einai sthn Kriti, N.Xanion, konta sto Ellafonisi...

exo faei xontro kolima me to megethos tou...

Gia na min sas po ti exo akousei apo osous to eidan sto grafeio:X :p

 

Sorry gia to OffTopic

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Είναι δεξαμενή για άρδευση ή για πόσιμο νερό.

Όντως, αυτό είναι. Λίγο πιο πάνω έχει άλλη μία, στον κόλπο "Στόμιο". Υπάρχει πολλή λειψυδρία το καλοκαίρι στο Ελαφονήσι και στα γύρω χωριά.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, αυτό είναι. Λίγο πιο πάνω έχει άλλη μία, στον κόλπο "Στόμιο". Υπάρχει πολλή λειψυδρία το καλοκαίρι στο Ελαφονήσι και στα γύρω χωριά.

mou kanei entyposh

1.pou einai anoixth

2.pou einai terastia...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Ξερει κανεις πως ενημερωνω με "places" τους χαρτες online για χρηση με το google map για PPC ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

τι ακριβώς θες να κάνεις;

 

Καλημερα,

 

Ξερει κανεις πως ενημερωνω με "places" τους χαρτες online για χρηση με το google map για PPC ?

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...