Jump to content

[S9/S9 Plus] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


tsiglas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουσιαστικα εκει ομως πρεπει να βαλεις την εφαρμογη εκει και να πηγαινεις καθε φορα στον φακελο για να την ανοιξεις! ενω στο αλλο απλα παταγες επανω στην εφαρμογη και αν δεν εβαζες κωδικο δεν ανοιγε
Σωστά, ναι. Αυτό που θες να κάνεις γίνεται μόνο με 3rd party application. Δυστυχώς, δεν έχω κάποιο να σου προτείνω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει ενεργοποιήσει κανείς το tap and pay με επιτυχία?

το ενεργοποίησα βαζοντας το google pay ως επιλογή, συνέδεσα την Πειραιώς μαστερ που είχα έτσι και αλλιώς για αγορές απο google play, μου βγάζει μη αποδεκτη κάρτα σε 2 τερματικά που δοκίμασα. Βάζω την revolut, το ίδιο - απο οτι είδα η revolut όντως δεν είναι αποδεκτή στο google pay.

Τρόπος να βάλω το paypal στο google pay δεν υπάρχει, το app G-pay δεν παίζει εκτός US και το Samsung pay ως app δεν το βρίσκω κάπου... τι γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

έχει ενεργοποιήσει κανείς το tap and pay με επιτυχία?

το ενεργοποίησα βαζοντας το google pay ως επιλογή, συνέδεσα την Πειραιώς μαστερ που είχα έτσι και αλλιώς για αγορές απο google play, μου βγάζει μη αποδεκτη κάρτα σε 2 τερματικά που δοκίμασα. Βάζω την revolut, το ίδιο - απο οτι είδα η revolut όντως δεν είναι αποδεκτή στο google pay.

Τρόπος να βάλω το paypal στο google pay δεν υπάρχει, το app G-pay δεν παίζει εκτός US και το Samsung pay ως app δεν το βρίσκω κάπου... τι γίνεται???

Μένα πάντως το alpha wallet παίζει άψογα...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

έχει ενεργοποιήσει κανείς το tap and pay με επιτυχία?

το ενεργοποίησα βαζοντας το google pay ως επιλογή, συνέδεσα την Πειραιώς μαστερ που είχα έτσι και αλλιώς για αγορές απο google play, μου βγάζει μη αποδεκτη κάρτα σε 2 τερματικά που δοκίμασα. Βάζω την revolut, το ίδιο - απο οτι είδα η revolut όντως δεν είναι αποδεκτή στο google pay.

Τρόπος να βάλω το paypal στο google pay δεν υπάρχει, το app G-pay δεν παίζει εκτός US και το Samsung pay ως app δεν το βρίσκω κάπου... τι γίνεται???

Πως συνδεσες την κάρτα; Δε βλέπω κάποια επιλογή για να το δοκιμάσω. 1de0d1aa8ce4079241344f0630131c34.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Την καρτα την εχω συνδεσει στον λογαριασμο google, στις ρυθμίσεις πληρωμών, και εκει χρεώνονται οι αγορές google play. Ίσως δεν είναι το ίδιο με το google pay...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα ενώ έχω περάσει κάποιο θέμα από Samsung Theme Store, να περάσω από πάνω κάποιο Substratum theme πχ. για τη navigation bar;

Δοκιμάζω αλλά περνάει μόνο με stock theme, μάλλον σε ό,τι μπορώ να κάνω force close και enable παίζει όπως καταλαβαίνω αλλιώς σε system apps, it's a no go;

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα.

Κανα καλό themes έχουμε?

Επισεις ποιο dark themes μου προτείνετε?

Προσωπικά προτείνω το High Contrast Theme II.

 

Έχει αρκετά αξιόλογα dark themes και σε συνδυασμό με substratum μπορείς να μεγαλουργήσεις!

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κανα καλό themes έχουμε?

Επισεις ποιο dark themes μου προτείνετε?

 

Έχει πάρα πολλά. Telegram έχεις;

https://t.me/SamsungThemeTW

Link to comment
Share on other sites

Swift Installer κι έχεις τα πάντα όλα μαύρα.

188 εφαρμογές υποστηρίζει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brit.swiftinstaller

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά το ότι έστησα το κινητό χωρίς την sim ήταν καλό, αφού λειτουργεί το WiFi calling της cosmote!!!!

ΑΝ καταφέρω να δουλέψει και το tap n pay, θα είμαι τρισευτυχισμένος!!!!! 3153404584bef9b187bd02e88c306cf6.jpg2af1dbc153dfd08ee1f15f4f40239c21.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το ότι έστησα το κινητό χωρίς την sim ήταν καλό, αφού λειτουργεί το WiFi calling της cosmote!!!!

ΑΝ καταφέρω να δουλέψει και το tap n pay, θα είμαι τρισευτυχισμένος!!!!! 3153404584bef9b187bd02e88c306cf6.jpg2af1dbc153dfd08ee1f15f4f40239c21.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Και το λογότυπο... f81e7c2b4c9779427509cafb6a72f7ae.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά λειτουργεί στο κινητό μας αλλά εγώ τουλάχιστον παρατήρησα +25% κατανάλωση μπαταρίας... οπότε, αφού δεν το χρειάζομια πραγματικά εκεί που κινούμε, το έκελισα από τις ρυθμίσεις της συσκευής (αλλά δεν έστειλα sms απενεργοποίησης).

 

Από ότι κατάλαβα, η χρέωση χρόνου ομιλίας (ύ ευρώ αν είσαι εκτός πακέτου) ισχύει κανονικά και στις κλήσεις που περνανε από voWIFI ή voLTE, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρα πολλά. Telegram έχεις;

https://t.me/SamsungThemeTW

 

Καλημερα

Εκανα install ενα θεμα απο telegram

Πως το εφαρμοζεις?

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο ήχο κλήσης υπάρχει η επιλογή προσθήκη να μπει δικός μας ήχος....μπορούμε στις ειδοποιήσεις να βάλουμε δικό μας ήχο γιατί έχει μόνο της Samsung.
Link to comment
Share on other sites

Στο ήχο κλήσης υπάρχει η επιλογή προσθήκη να μπει δικός μας ήχος....μπορούμε στις ειδοποιήσεις να βάλουμε δικό μας ήχο γιατί έχει μόνο της Samsung.

 

Θα βάλεις τον ήχο που θέλεις, στον εσωτερικό χώρο εκεί που λέει notifications, κάνεις μια επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος. Μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις τώρα στις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εκανα install ενα θεμα απο telegram

Πως το εφαρμοζεις?

 

Ανοίγεις το samsung themes, το αφήνεις ανοιχτό, πας στα files εκεί που είναι το apk που κατέβασες, το κάνεις install και όταν τελειώσει στο εμφανίζει στα themes. (Έτσι τα γράφει στις οδηγίες) μετά κάνεις restart το κινητό και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Xαιρετω

Ξερετε αν υπαρχει καποιo tweak ετσι ωστε η navigation bar να γινεται σαν του iphone x?

 

Ρίξε μια ματιά στο Bad Lock στο νήμα του s9+ στο xda. Αν και υποστήριξη για πολλά από αυτά θα έρθει native με το android 9.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το samsung themes, το αφήνεις ανοιχτό, πας στα files εκεί που είναι το apk που κατέβασες, το κάνεις install και όταν τελειώσει στο εμφανίζει στα themes. (Έτσι τα γράφει στις οδηγίες) μετά κάνεις restart το κινητό και είσαι έτοιμος.

 

Το εμφανίζει στα themes αλλά μετά για να το βάλεις έχει επιλογή η αγορά ή δοκιμή

Η αγορά δε δουλεύει η δοκιμή κάνει revert στο προηγούμενο θέμα μόλις περάσει λίγη ώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Το εμφανίζει στα themes αλλά μετά για να το βάλεις έχει επιλογή η αγορά ή δοκιμή

Η αγορά δε δουλεύει η δοκιμή κάνει revert στο προηγούμενο θέμα μόλις περάσει λίγη ώρα.....

 

Πατάς trial και μετά restart την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα για navigation ποια εφαρμογή προτείνεται??? Γιατι βλεπω το sygic έχει θέματα με την 8.0

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Κάτοχος s9+.

Τον τελευταίο καιρό παθαίνω το εξής...σε κλήσεις την ώρα που μιλάω ξαφνικά ακούω μόνο τον εαυτό μου και τίποτα άλλο. Οι υπόλοιποι με ακούνε βέβαια αλλά στην ουσία εγώ ακούω μόνο τον εαυτό μου.

Με cosmote πάροχο είμαι (αν παίζει ρόλο) . Μήπως εμφανίζεται και σε κανέναν άλλον...καμία ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Κάτοχος s9+.

Τον τελευταίο καιρό παθαίνω το εξής...σε κλήσεις την ώρα που μιλάω ξαφνικά ακούω μόνο τον εαυτό μου και τίποτα άλλο. Οι υπόλοιποι με ακούνε βέβαια αλλά στην ουσία εγώ ακούω μόνο τον εαυτό μου.

Με cosmote πάροχο είμαι (αν παίζει ρόλο) . Μήπως εμφανίζεται και σε κανέναν άλλον...καμία ιδέα κανείς?

Μου έχει τύχει κι εμένα κάποιες φορές. Cosmote επίσης.

 

Καλημερα για navigation ποια εφαρμογή προτείνεται??? Γιατι βλεπω το sygic έχει θέματα με την 8.0

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα φυσικά Google maps.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...