Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exete dikaio ontos moy eipane oti den to exoyne kai oti antistixo exoyne to sharp GX 15 den thelo omos to sharp thelo to "palio" T630 lete an toys pieso na moy to vroyne to thelo se mauro kiolas :(

 

kati antistoixo se antistoixh timh ? na paro to GX15 ?

 

exo thn entiposh oti to Siemens CX65 den tha moy to dosoyne alla tha moy dosoynto 'asxhmo' GXV65 ti na kano peite moy ego SE T630 thelo

 

Y/G

Eipate oti den to kanane live e ? Na giati to aposirane .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KarlBarks (12 Οκτ. 2004 , 18:10)

 

Eipate oti den to kanane live e ? Na giati to aposirane .

 

ακριβως γι΄αυτο. εγω δεν χρησιμοποιω την επιδοτηση που εχω απο τη voda εδω και κατι μηνες, γιατι δεν εχει να παρω τιποτα εκτος απο live. αν μπορεις να την αποφυγεις για αγορα συσκευης και να παρεις το τηλεφωνο της αρεσκειας σου καλως. αλλιως πολυ φοβαμαι οτι πρεπει να συμβιβαστεις με οτι σου πλασαρει... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

gmt blakies to Z600 arage tha einai mesa ? na paro kati tetoio pantos ayto poy moy eipes tha to skeyto dld na mhn xrishmopoihso thn epidothsh epeidh prokeite gia 3 sindeseis alla mono 2 siskeyes tha paro thn mia siskeyh me thn epidothsh kai thn allh monos moy tha to skeyto kai ayto to endexomeno alios me blepo me sarp gx15 vodafone live
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss (12 Οκτ. 2004 , 18:41)

 

kai gw afto nomizw...pws paei gia aposirsi...giati den to diafimizoun katholou...para mono to T610

alitheia giati wmws? aposiroun ena pio kainourio montelo kai kratoun stin agora ena paliotero? (vasika kalitera giati den mou aresei na to polivlepw se allous :blink: lol)

 

 

Μπα και το Τ610 δε νομιζω να διαφημιζεται....αυτο κι αν εχει αποσυρθει...εχω την εντυπωση οτι οσα εμειναν πωλουνται αλλα και να μην ειχε σταματησει ειναι μη ανταγωνιστικο κινητο πλεον.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill ( 9 Οκτ. 2004 , 20:06)

 

... ετσι βρηκα στο ebay με 23€(και μεταφορικα μεσα) μια μαυρη προσοψη μαζι με το ειδικο κατσαβιδι που χρειαζεται να κανω τη δουλεια μου. απο βδομαδα την περιμενω και θα σας πω νεα..

 

λοιπον, δεν ξεχασα να γραψω αλλα μονο χτες καταφερα να αλλαξω την προσοψη στο κινητο μου. αυτο που εχω να πω ειναι οτι αν εχετε ακομα σε εκτιμηση το κινητο σας καλυτερα να μην το δοκιμασετε!!

εμενα προσωπικα που δεν ασχολουμαι με κατσαβιδια κτλ με δυσκολεψε πολυ το πισω καπακι του κινητου(οχι της μπαταριας). καταφερα να το βγαλω με δυσκολια με αποτελεσμα να καταστρεψω λιγο την "original" προσοψη. αν αλλαξετε και το σκελετο του κινητου δεν θα υπαρχουν πλεον τα στοιχεια του κινητου σας (bar codes κτλ) και τελος θα μεινουν στο κινητο σας το λευκο πληκτολογιο και το λευκο κουμπακι του on/off. σιγουρα ομως θα υπαρχουν καπου για αγορα ξεχωριστα.

κατα τα αλλα η προσοψη "κουμπωσε" κανονικα και το βασικοτερο το κινητο λειτουργει οπως και πριν :whistle:

εγω το εχω για δευτερο πλεον γι' αυτο και το αποφασισα. εσεις?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω αν αλλαζα προσοψη αποκλειεται να το εκανα μονος μου.Θα το πηγαινα στον Γερμανο να το στειλουν στο service και ας πληρωσω παραπανω.Αρκει να μου εγγυηθουν οτι δε θα μου το καταστρεψουν,γιατι με αυτα που ειπες με βαζεις σε σκεψεις....

 

Παντως ρε παιδια εχω προβλημα με τη φορτιση του κινητου.Ο φορτιστης μου πλεον δε κανει καλη επαφη με το κινηο και με το παραμικρο βγαινει με αποτελεσμα να μη μπορω να φορτισω καλα το κινητο.Θελει υπομονη μεχρι να το σταθεροποιησω!!!Τι μπορω να κανω?????

Link to comment
Share on other sites

πάρε μια παλιά οδοντόβουρτσα και καθάρισε τις επαφές του κινητού

αν δεις ότι δεν βοηθάει αυτό πάρε κάτι μυτερό και τρίψε τις επαφές αυτές για να καθαρίσουν καλύτερα

 

αλλιώς σε ένα Γερμανό και σε 5 λεπτά πιστεύω να είσαι έτοιμος

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως βρήκα καλύτερη λύση. πήρα από το tomorrow που είχε δώρο πολυφορτιστή αυτοκινήτου και το φορτίζω στο αυτοκινήτο.. η επαφή είναι μια χαρά (για μαιμού φορτιστή) σε σχέση με τον αυθεντικό που από την πρώτη μέρα που το πήρα πρέπει να κάνω πατέντα, να υπάρχει κάποιο βάρος ή κάτι που να πιέζει τον φορτιστή ώστε να φορτίσει το κινητούλι μου!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ddd13 (22 Οκτ. 2004 , 00:42)

 

Eγω αν αλλαζα προσοψη αποκλειεται να το εκανα μονος μου.Θα το πηγαινα στον Γερμανο να το στειλουν στο service και ας πληρωσω παραπανω.Αρκει να μου εγγυηθουν οτι δε θα μου το καταστρεψουν,γιατι με αυτα που ειπες με βαζεις σε σκεψεις....

 

Παντως ρε παιδια εχω προβλημα με τη φορτιση του κινητου.Ο φορτιστης μου πλεον δε κανει καλη επαφη με το κινηο και με το παραμικρο βγαινει με αποτελεσμα να μη μπορω να φορτισω καλα το κινητο.Θελει υπομονη μεχρι να το σταθεροποιησω!!!Τι μπορω να κανω?????

 

 

asta na pane gamwtooooo :eek: aftoi oi fortistes tis sony ericsson einai poli moufa...as tous allaksoun visma!!! :blink: xathike o kosmos???

kai mena twra teleftaia merikes fores otan to kounaw arxizei pali i fortisi...ase pou xtes to fortiza...teliwnei i fortisi vgazw to visma kai kleinei to kinito :lol: :wacko:

emeina kai to koitazaaaa :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (22 Οκτ. 2004 , 12:16)

 

πάρε μια παλιά οδοντόβουρτσα και καθάρισε τις επαφές του κινητού

αν δεις ότι δεν βοηθάει αυτό πάρε κάτι μυτερό και τρίψε τις επαφές αυτές για να καθαρίσουν καλύτερα

 

αλλιώς σε ένα Γερμανό και σε 5 λεπτά πιστεύω να είσαι έτοιμος

 

 

i me mia miteri odontoglifida:P kanei kali douleia!! to kanw sto asirmato mou...epeisis ericsson ahahaaaha

Link to comment
Share on other sites

Sas exei toixei na kollisei pote i mple grammi apo panw kai na xathei? ennow oti mou exei kollisei 2-3 fores kai an den ekana restart den ksanaevgaine...kai kala imoun ektos emveleias tou gprs!!! alla afto apokleietai giati se simeia pou eixa mple grammi eixe xathei...kai me to restart tin ksanaevgaze...vasika tin apenergopoiisa gia na min xalaei kai mpataria..apla rwtaw pliroforiaka :D
Link to comment
Share on other sites

Νεα έκδοση λογισμικού R7A δεν ξέρω όμως για Τ630 αν βγήκε. Πάντως για Τ610 υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss (26 Οκτ. 2004 , 00:43)

 

Sas exei toixei na kollisei pote i mple grammi apo panw kai na xathei? ennow oti mou exei kollisei 2-3 fores kai an den ekana restart den ksanaevgaine...kai kala imoun ektos emveleias tou gprs!!! alla afto apokleietai giati se simeia pou eixa mple grammi eixe xathei...kai me to restart tin ksanaevgaze...vasika tin apenergopoiisa gia na min xalaei kai mpataria..apla rwtaw pliroforiaka :D

 

 

εγώ που μπαίνω συχνά στο mycosmos μέσω wap over gprs το έχω παρατηρήσει ότι κατά καιρούς δεν μπορώ να μπω όταν χάνεται η μπλε γραμμή.

Με ένα restart η γραμμή επανέρχεται και μπορώ να μπω στο mycosmos.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Να ρωτησω κατι.Ποσα μυνηματα μπορω να απο8ηκευσω στο κινητο?ευχαριστω
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leosedf (26 Οκτ. 2004 , 11:20)

 

Νεα έκδοση λογισμικού R7A δεν ξέρω όμως για Τ630 αν βγήκε. Πάντως για Τ610 υπάρχει

 

 

telika iparxei? an kai iparxei poso kalitero na to kanei? pali tha sernetai!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε λάθος topic πόσταρα χτες!!!!Τεσπα...

Διαβάστε παρακάτω τι έπαθε το Τ630.....

Εδω και εναμιση μηνα το τηλέφωνο έτρωγε χοντρά κολλήματα, έσβηνε και άναβε μόνο του και δεν φόρτιζε. Στην αρχή πίστευα (το κινητό το χρησιμοποιεί η αδερφή μου) ότι υπήρχε απλά (?) πρόβλημα με το βύσμα, καθώς έδειχνε ότι έπιανε πάλι αν το κουνούσες λίγο από τη θέση του. Αυτό ΄γινόταν και με τον δικό του φορτιστή αλλά και με το φορτιστή ενός Τ66 που είχα κάποτε. Σιγα σιγά (μάλλον γοργά γοργά!) όμως το πρόβλημα αυξανόταν, τα αναψοσβησίματα γινόντουσαν συνεχώς, το κινητό δεν΄μπορούσε μακριά από πρίζα καθώς η διάρκεια ζωής της μπαταρίας παραήταν περιορισμένη. Μάλιστα έτυχε να σβήσει ένώ φορτιζόταν τη στιγμή που έλαβα κάποιο μήνυμα. Η ένδειξη που με ανησύχησε ότι κάτι δεν πάει καλά ήταν ότι δεν μπορούσαμε να βγάλουμε την μπαταρία καθώς είχε κολλήσει το κάλυμα στο οποίο υπήρχε ρωγμή στο κέντρο ακριβώς (κάτω από το καθρεφτάκι).

Πήγα αρχικά στο σέρβις της Ericsson στην κάνιγγος αλλά παραδόξως το βρήκα κλειστό. Αμέσως πήγα σε ένα κατάστημα της vodafone. Με τα πολλά ανοίξανε το κάλυμα και voila!!!!! :!: η μπαταρία είχε φουσκώσει! Κρατήσανε το κινητό και την επόμενη πήγα να το πάρω. Είπαν ότι το πρόβλημα ήταν η μπαταρία και ότι κάνανε και μια αναβάθμιση στο κινητό. Εφόσον η μπαταρία δεν καλύπτεται από εγγύηση προτείνανε να παραγγείλω άλλη. Όταν τους ρώτησα αν είναι φυσιολογικό η μπαταρία να αποκτήσει τέτοιο καρούμπαλο και ποια έκδοση λογισμικού μου βάλανε μου ααντήσανε και στις δύο περιπτώσεις δξ/δα!!!! Τελικά πήγα σε ένα γερμανό (με μισή καρδιά ομολογουμένως, αν και από κει είχα πάρει το κινητό) περισσότερο για να δω πόσο κάνει μια μπαταρία και αν είναι ετοιμοπαράδοτη. Απόρησαν γιατί να χρειάζομαι μπαταρία 10 μήνες από την αγορά του τηλεφώνου και τους έδειξα απλά τη φουσκωμένη. Αμέσως προθυμοποιήθηκαν να τη στείλουν στη SE (δεν το περίμενα) και αφού μαθουμε την αιτία φουσκώματος να απαιτήσουμε την αντικατάστασή της.

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω φουσκωμένη μπαταρία σε οποιαδήποτε συσκευη και όσο και αν έψαξα (όχι και πάρα πολύ) σε ξένα forum δεν βρήκα κάποια λογική αιτία...

Αυτά λοιπόν με το Τ630 και περιμένουμε να μάθουμε νεότερα.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ηταν ετοιμη να σκασει!Βλεπε ΝΟΚΙΑ,νομιζω πως πρεπει να στην αντικαταστησουν τη μπαταρια παντως εντος εγγυησης,δε νομιζω οτι τετοια βλαβη της μπαταριας θεωρειται ως "φυσιολογικη φθορα" της ωστε να σου πουν δε στην αλλαζουμε.Κανε φασαρια και πιστευω δε θα χεις προβλημα.Πολυ κακως παντως που πηγες στο Γερμανο και οχι στη Sony Ericsson εφοσον εισαι και Αθηνα.Θα γινοταν πολυ πιο γρηγορα και σιγουρα η δουλεια σου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος androu ( 4 Νοέ. 2004 , 21:38)

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίζουν τα amr σαν ήχοι κλήσης?? Πώς??????????????

 

 

Τσού!

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA paidia.Diladi ti ixous pairnei to kinito,mikra se megethos kai symbiesmena wav?kai kati poly simandiko!!posa mynimata apo8ikeuei ??..eyxaristw poly
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios ( 5 Νοέ. 2004 , 02:26)

 

KALHSPERA paidia.Diladi ti ixous pairnei to kinito,mikra se megethos kai symbiesmena wav?kai kati poly simandiko!!posa mynimata apo8ikeuei ??..eyxaristw poly

 

 

Δέχεται μόνο imy και MIDI ringtones.Όσον αφορά τα μηνύματα χωράει γύρω στα 70.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.. Εχω μια απορια. Το κινητο μου εμφανισε μονιμα ενα ακουστικο στο πανω μερος της οθονης (δειτε φωτο). Αυτο ειναι "η γραμμη 1" η "η γραμμη 2". Ξερει κανεις πως γινεται να μην εμφανιζεται καθολου το ακουστικο αυτο;;;
Dziog...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dziog ( 8 Νοέ. 2004 , 00:53)

 

Γεια χαρα παιδια.. Εχω μια απορια. Το κινητο μου εμφανισε μονιμα ενα ακουστικο στο πανω μερος της οθονης (δειτε φωτο). Αυτο ειναι "η γραμμη 1" η "η γραμμη 2". Ξερει κανεις πως γινεται να μην εμφανιζεται καθολου το ακουστικο αυτο;;;

 

 

Γειά χαρά και σε 'σένα!Δεν γίνεται να μην εμφανίζεται,εκτός αν αλλάξεις δίκτυο και πας στην ΤIM η στην Voda! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...