Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eida se ena paidi ena aksesouar gia to xeri se ena t630, alla eixe to logotipo tis ericsson epano!! Mipos kserete pou tha to vro?? I SE edo leo den uparxei genika kati tetio!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ christ-k: μερικές φορές που έχω πρόβλημα με το gprs, κάνω ένα restart το κινητό και διορθώνεται

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele ( 5 Ιούλ. 2004 , 14:35)

 

@ christ-k: μερικές φορές που έχω πρόβλημα με το gprs, κάνω ένα restart το κινητό και διορθώνεται

 

Όσον αφορά την χρήση GPRS για σύνδεση με ίντερνετ μέσω υπολογιστή, καταλήγω πως ο συνδυασμός Τ630 και ΤΙΜ δημιουργεί πρόβλημα, αγνωστο σε ποιό σημείο ή αν γι αυτό φταίει το συγκεκριμένο τηλέφωνο....

 

Το καταπληκτικό είναι πως το Τ630 με κάρτα κοσμοτέ συνδέεται κανονικά, η ΤΙΜ με κινητό 6230 συνδέεται πάλι κανονικά, αλλά Τ630 και ΤΙΜ όχι...

 

Μάλλον δεδομένου ότι το GPRS δεν το χρειάζομαι συχνά και χρησιμοποιώ και του 6230 που φαίνεται απροβλημάτιστο, καποια στιγμή θα το πάω στο σερβις και θα ενημερώσω σχετικά.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως μόλις τελικά κατάφερα να συνδεθώ με ΤΙΜ και Τ630 στο ίντερνετ μέσω gprs.... :D

 

Επιτέλους νιώθω δικαιομένος....Μετα από πολύ σκέψη διαπίστωσα πως τελικά δεν ήταν εγκατεστημένο στο pc το μόντεμ του 630..... :eek:

 

Εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι και χωρίς μόντεμ, συνδεόταν κανονικά με κοσμοτέ.... :blink: :whistle:

 

Τέλος καλό....όλα καλά.....Ευχαριστώ για μια ακόμα φορά τον εαυτούλη μου, με τις έξυπνες ιδέες του (έστω και με καθυστέρηση!)....:rolleyes: :lol: καθώς και όσους προσπάθησαν να με βοηθήσουν.... :)

Link to comment
Share on other sites

παντως christ οπως παντα υπερβολικος, δεν εχασες την ευκαιρια να βγαλεις προβληματικο και το 630 :p
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alphaleader ( 7 Ιούλ. 2004 , 13:53)

 

παντως christ οπως παντα υπερβολικος, δεν εχασες την ευκαιρια να βγαλεις προβληματικο και το 630 :p

 

Mου φαίνεται ακόμα τρελό το γεγονός να συνδέεται χωρίς μόντεμ με την κοσμοτέ.... :wacko:

 

Το γεγονός αυτό με ώθησε σε αυτή την σκέψη καθώς και το γεγονός ότι κανένας χρήστης Τ630 δεν είχε ΤΙΜ σύνδεση, ώστε να εκφράση άποψη, προσφέροντας χείρα βοηθείας.... :whistle:

 

Το μαύρο 630 μου φάινεται αρκετά συμπαθητικό για να καλύψει τις δευτερογενείς ανάγκες μου στην παρούσα φάση.... :whistle: ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος muhaha ( 7 Ιούλ. 2004 , 19:24)

 

Κακό κινητό, κακόοοοοο :rolleyes:

Τζιζ! :alien:

 

δεν το εμαθες ακομα ...βαλε κοσμοτε και συ βρε. :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 7 Ιούλ. 2004 , 19:30)

 

Το γεγονός αυτό με ώθησε σε αυτή την σκέψη καθώς και το γεγονός ότι κανένας χρήστης Τ630 δεν είχε ΤΙΜ σύνδεση, ώστε να εκφράση άποψη, προσφέροντας χείρα βοηθείας.... :whistle:

 

 

 

 

Egw exw tim kai T630 alla dystixws den brhskomai akoma ellada,kane ypomonh mexri telh tou mhna kai tha sou pw! :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zirico3 ( 7 Ιούλ. 2004 , 22:46)

 

Egw exw tim kai T630 alla dystixws den brhskomai akoma ellada,kane ypomonh mexri telh tou mhna kai tha sou pw! :)

 

Δεν χρειάζεται αφού όλα πλέον λειτουργούν τέλεια.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά, όποτε πάω να κάνω sync το t630 με το outlook, είτε με όνομα το βάζω είτε με επίθετο, να κάνει sync, τα περνάει με πρώτο το όνομα!

Πού κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas133 ( 5 Αύγ. 2004 , 17:31)

 

Ti egine vre paidia?Pigate oloi gia diakopes?

 

 

E το μάθαμε πλέον το κινητό και δεν έχουμε απορίες/προβλήματα.

 

edit: διαψέυστηκα πανηγυρικά (βλ. από πάνω)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά χαίρετε. Ένας φίλος μου χρόνια πιστός οπαδός των κινητών της ΝΟΚΙΑ αποφάσισε να πάρει το 630 της SE κυρίως λόγω του ότι του αρέσει το σχέδιό του.

 

Απ' ότι διάβασα παραπάνω το 630 υποστηρίζει τους 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε SMS. Πιστεύετε όμως ότι θα έχει πρόβλημα στη σύνταξη των SMS (γιατί σχεδόν μόνο αυτό κάνει...) και γενικά θα έχει πρόβλημα στην προσαρμογή στο νέο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος @ngel ( 5 Αύγ. 2004 , 17:45)

 

Ρε παιδιά, όποτε πάω να κάνω sync το t630 με το outlook, είτε με όνομα το βάζω είτε με επίθετο, να κάνει sync, τα περνάει με πρώτο το όνομα!

Πού κάνω λάθος;

 

 

 

Κανείς που να ξέρει αυτό που έχω ρωτήσει...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του έχει πέσει στα 200Ε!!!! καλό? λέω να το πάρω σε λίγες μέρες....ελπίζω μετά απο τόσο καιρό να μην παρουσιάζει πολλά bugs το menu του!!! Σωστά? Τι λέτε καλή αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratilatis (16 Αύγ. 2004 , 13:34)

 

Παιδιά χαίρετε. Ένας φίλος μου χρόνια πιστός οπαδός των κινητών της ΝΟΚΙΑ αποφάσισε να πάρει το 630 της SE κυρίως λόγω του ότι του αρέσει το σχέδιό του.

 

Απ' ότι διάβασα παραπάνω το 630 υποστηρίζει τους 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε SMS. Πιστεύετε όμως ότι θα έχει πρόβλημα στη σύνταξη των SMS (γιατί σχεδόν μόνο αυτό κάνει...) και γενικά θα έχει πρόβλημα στην προσαρμογή στο νέο κινητό;

 

 

Δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα, εγώ από nokia ήμουν και δε θέλω να ξαναπιάσω άλλο στο χέρι μου.

Μόνο ένα πράγμα μπορεί να τον ενοχλήσει: μερικές λέξεις το Τ9 δεν τις αποθηκεύει. Είναι πολύ περίεργο, τις αρνείται με κάθε τρόπο. Πέρα από αυτό η σύνταξη sms είναι καλύτερη από τα nokia, έχουν δουλέψει ένα σωρό μικρολεπτομέρειες που σου λύνουν τα χέρια, όσο για την έλλειψη του 'ς' είναι πρακτικά ασήμαντη (αν και ηλίθια) γιατί πάντα γράφεις sms με κεφαλαία. ;)

Γενικά πες του να προχωρήσει άφοβα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss (16 Αύγ. 2004 , 17:43)

 

Η τιμή του έχει πέσει στα 200Ε!!!! καλό? λέω να το πάρω σε λίγες μέρες....ελπίζω μετά απο τόσο καιρό να μην παρουσιάζει πολλά bugs το menu του!!! Σωστά? Τι λέτε καλή αγορά?

 

 

Νομίζω ότι είναι κάπου στα 300...

Το Τ610 έχει πέσει στα 200. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (16 Αύγ. 2004 , 19:45)

 

Νομίζω ότι είναι κάπου στα 300...

Το Τ610 έχει πέσει στα 200. ;)

 

 

Vasika tin timi tin eida apo to site tou plaisiou : :rolleyes: tsampa xarika??? vasika i mana mou kleinei 1 xrono sto tim 70 kai skeftomai na kanw kamia anannewsi kai ama mou to dwsoun kana 200ari tha eimai poli xaroumenos :p eimai poli anipomonos gamwto kai perimenw pws kai pws na ftasei i mera pou kleinei i mana mou xrono :o

m'aresei giati exei polla pragmata panw kai eimai xaroumenos pou mporeis na grafeis 160 xaraktires sto sms xwris tin ******* tou unicode!!! gia ta bugs den mou eipate tpt....exei ftasei se simeio na doulevei ok? epeisis me exw fovisei poli i keraia twn sony ericsson,exw tin entipwsi pws den einai poli aksiopisti...elpizw na einai ok :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...