Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exei bgei i ekdosi R4D003 apo tin R4C003 SE T610

 

KSERETE AN ISXYEI KAI GIA TO T630?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Xairetw tous SE fans

 

Gia ena parapono pou eixa diavasei palaiotera kai eixe sxesh me to mhnyma pou lamvanei to t630 gia klhseis pou eginan oso htan kleisto h den eixe shma.

To parapono htan pws to sms pou lamvaname eixe monaxa ton ari8mo kai oxi to onoma tou xrhsth opote eprepe na ginoume kalyteroi kai apo ton Manth Teiresia.

H proswrinh lysh htan oti an xrhsimopoiouses ton ari8mo kai ton kalouses, tote sou evgaze to onoma tou xrhsth. To provlima einai oti an to sms eixe 4-5 ari8mous tote eprepe ka8e fora na phgaineis sta eiserxomena kai na kaneis to idio gia ka8e ari8mo 3exwrista.

H monimh lysh (pou personally vrhka kata tyxh) einai na kanete highlight ton ari8mo kai katopin na pathsete ERGALEIA. Tha prose3ete oti sth leitourgia: EPEKSERGASIA PRO KLHSHS sas vgazei to onoma tou katoxou kai oxi apla ton ari8mo. Meta back kai to idio gia ka8e ena apo ta calls pou eixate! ;)

 

Take care

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρίν από μια εβδομάδα το 630. Είναι πολύ ωραίο κινητό. Η φωτογραφική του μηχανή είναι όμως μέτρια.

Στο θέμα μας ομως. Προσπαθώ να περάσω μέσω υπερύθρων τις επαφές που έχω στο pocketpc μου (ipaq 1915). Tις περνάει αλλά δυστχώς είναι οι χαρακτήρες ακαταλαβιστικοι. Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος; Το ίδιο συμβαίνει και με το ημερολόγιο και τις εργασίες.

Αν έχετε λύση απαντήστε μου.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις καινούριες εκδόσεις; ξέρει κανείς τι αλλάξανε στις καινούριες εκδόσεις; αξίζει να επισκευτούμε την αντιπροσωπεία;
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tHeDuDe (29 Φεβ. 2004 , 12:34)

 

Xairetw tous SE fans

 

Gia ena parapono pou eixa diavasei palaiotera kai eixe sxesh me to mhnyma pou lamvanei to t630 gia klhseis pou eginan oso htan kleisto h den eixe shma.

To parapono htan pws to sms pou lamvaname eixe monaxa ton ari8mo kai oxi to onoma tou xrhsth opote eprepe na ginoume kalyteroi kai apo ton Manth Teiresia.

 

 

τι να σου κάνει το τηλέφωνο αφού το mail έρχεται έτσι από την cosmote. Το 630 δεν μπορεί να κάνει edit το μήνυμα από μόνο του και στη θέση των αριθμών να βάλει τα ονόματα. Μη τρελαθούμε!

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele ( 1 Μάρ. 2004 , 12:50)

 

τι να σου κάνει το τηλέφωνο αφού το mail έρχεται έτσι από την cosmote. Το 630 δεν μπορεί να κάνει edit το μήνυμα από μόνο του και στη θέση των αριθμών να βάλει τα ονόματα. Μη τρελαθούμε!

 

 

Το μήνυμα από το Δίκτυο φυσικά και έρχεται με αριθμούς. Υπάρχουν, όμως, άλλες συσκευές (νομίζω τα Siemens) που όταν λάβουν ένα μήνυμα το οποίο μέσα του περιλαμβάνει αριθμούς, ελέγχουν αυτόματα αν οι αριθμοί αυτοί υπάρχουν στο Address Book και εμφανίζουν το όνομα (όπως κάνει το T630 μας αφού κάνουμε highlight και πατήσουμε το δεξί έξυπνο πλήκτρο).

 

Δεν είναι τρομερή έλλειψη ότι δεν το κάνει, όπως βέβαια δεν θα ήταν και τρομερός κόπος για τους προγραμματιστές να το έκανε... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antxen ( 1 Μάρ. 2004 , 19:50)

 

Πώς θα περάσω στο τ630 τις επαφές που έχω στο ipaq1915 (pocketpc);;;

Τα ελληνικά είναι ακαταλαβιστικα....

 

κανε ActivSync το Ipaq με το outlook στο pc σου(λογικα το εχεις κανει ηδη) και στη συνεχεια συνχρονισμο του outlook με το t630 αν εχεις IR ή bluetooth!!

αλλη λυση, αλλα δεν ειμαι σιγουρος, ειναι εφαρμογες οπως το simple sms ή easy sms για το ipaq. πρεπει να εχουν καποια επιλογη για τις επαφες.

EDIT: τωρα δοκιμασα να στειλω μια επαφη απο το 2210 στο 630 με υπερυθρες(beam contact) και μου τα βγαζει και μενα "κινεζικα", ενω με bluetooth την εστειλε κανονικα. δυστυχως το 1915 δεν εχει bt.

Link to comment
Share on other sites

Sas ta vgazei kinezika giati einai sta ellhnika, an steileis ena contact se nokia to opoio einai grammeno se latinikous xarakthres tote den 8a ta vgazei kinezika oute sto ipaq...twra giati mh rwthseis emena plz...
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T630: SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από ChoMol

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο s/w για pc, ωστε να μπορεσω να επεξεργαστω τον τηλ. καταλογο; εχω το Τ630

 

To FMA,yparxei epishmasmeno thread nomizw ;) :)

 

the whore of babylon is here

http://briefcase.pathfinder.gr/download/anoim/18932/271109/0/size.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panos_vz (16 Μάρ. 2004 , 16:56)

 

re paidia,giati ta mid arxeia pou katevazo den akougontai dynata?

 

 

Γιατί είναι γραμμένα χαμηλά ή κυρίως επειδή δε χρησιμοποιούν πολλά κανάλια ήχου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Voyager χαίρομαι που όλα καλά. :)

Έχω όμως ένα άλλο πρόβλημα: η υποδοχή του ρεύματος έχει ψιλοχαλαρώσει με αποτέλεσμα να μην πιάνει με τη μια όταν συνδέσω τον φορτιστή και επίσης αν κουνηθεί πολύ να χάνει την επαφή. Το πρόβλημα εμφανίζεται πολύ σπάνια και με το radio handsfree που έχω πάρει. Για την ώρα είναι σε πολύ μικρό βαθμό, αλλά κρίνοντας από ένα Τ28s που έχει πέσει στα χέρια μου και βρίσκεται σε τραγική κατάσταση ανησυχώ. Σε εσάς εμφανίζεται κάτι αντίστοιχο;

Αν πάντως είναι γενικό φαινόμενο στα SonyEricsson με βλέπω να προσπερνάω το Κ700 και κοιταώ προς άλλα χωράφια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λίγο - πολύ είναι γενικότερο πρόβλημα της SE, αλλά όχι στην έκταση που το περιγράφεις.

Έχω αλλάξει 10 SE κινητά και το χειρότερο το είχα δει σε ένα T28s όπως λες και εσύ, και από ότι το έψαξα είναι πρόβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου και όχι όλων των SE.

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, το προβλημα αυτο υφισταται σε διαφορα μοντελα απο τοτε που η ερικσον -τοτε-αποφασισε να αλλαξει το κοννεκτορα και να περασει στο γνωστο βυσμα που ισχυει απο την εποχη του τ28 και μετα.

Παιδια για να ελαχιστοποιησετε την οποια φθορα υφισταται στο βυσμα και κυριως η υποδοχη του στο τηλεφωνο, προσπαθηστε να συνδεεται -αποσυνδεεται το βυσμα συμφωνα με τις οδηγιες που δινει η ΣΕ...δηλ για αποσυνδεση τραβατε το βυσμα ελαφρα προς τα πανω κτλπ.

Ακολουθωντας αυτες τις απλες οδηγιες θα επιμηκυνθει αρκετα ο χρονος ζωης του βυσματος.

Παντως απο την μια προτιμω μια αλλαγη του βυσματος (που λογω της κατασκεωης του ειναι εκ φυσεως αρκετα προβληματικος -ευπαθης )αλλα απο την αλλη, η συμβατοτητα με το παρελθον με εχει βοηθησει πολυ στο να χρησημοποιω τα διαφορα παλαια αξεσουαρ καλωδια κτλπ απροβληματιστα... καποια στιγμη θα αλλαξει βεβαια και αυτο αλλα οχι τουλαχιστον απο τα κ700 -s700. :)

Link to comment
Share on other sites

Kai to T29 pou eixa kai osa SE exw dei exoun to provlhma auto...kai to diko mou twra lewton mou to kanei pou kai pou.

8umamai omws pou eixa paei sthn se gia na kanw update to firmware tou t29, tou eipa to provlhma me tis epafes mou tis ka8arise kai htan ok gia ligo kairo...kapws ka8arise tis epafes den exei xalarwsei kati, an paizei to vusma otan to kounas den exei shmasia

Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

by the way otan mou dialu8hke o fortisths phga kai agorasa ena ericsson wannabe fortisth ths tele pou eixe ena pio xontro vusma kai den eperne xampari tipota...an den einai oi epafes vres to kai alla3e to einai polu xwsths to sugekrimeno...
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος voyager (23 Μάρ. 2004 , 15:07)

 

by the way otan mou dialu8hke o fortisths phga kai agorasa ena ericsson wannabe fortisth ths tele pou eixe ena pio xontro vusma kai den eperne xampari tipota...an den einai oi epafes vres to kai alla3e to einai polu xwsths to sugekrimeno...

 

 

Ναι αλλά με αυτό το χομτρότερο βύσμα δε θα χαλάσει γρηγορότερα η υποδοχή του κινητού; :worry:

Θέλω να χρησιμοποιώ και το radio hands-free.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...