Jump to content

Honor 9 Lite


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και στο δικό μου μετά από την αναβάθμιση σε 9,1 κάτι δεν πάει καλά σήμερα Μάλιστα για πρώτη φορά μου έβγαλε ένδειξη υπερθέρμανσης στην οθόνη, αυτό πρώτη φορά το είδα. λογικά αν κάνω reset θα ξανά έχω πάει την 8 ε?
:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και στο δικό μου μετά από την αναβάθμιση σε 9,1 κάτι δεν πάει καλά σήμερα Μάλιστα για πρώτη φορά μου έβγαλε ένδειξη υπερθέρμανσης στην οθόνη, αυτό πρώτη φορά το είδα. λογικά αν κάνω reset θα ξανά έχω πάει την 8 ε?

 

Με reset θα γυρίσεις σε αρχική κατάσταση της 9. Αν θες να επιστρέψεις σε 8 πρέπει να κάνεις rollback μέσω του hisuite το οποίο δεν ξέρω αν το διαθέτει σαν λειτουργία το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Γνωρίζω ότι στο P20 lite γίνεται...

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε και δεν ανοίγει. Κρατάω το κουμπί πατημένο για αρκετή ώρα ξεκινάει το άνοιγμα και σε 20-30 δευτερόλεπτα ξανασβηνει ενώ στην οθόνη είναι το σήμα της εταιρείας. Υπάρχει τρόπος να κάνω κάποιο ρεσετ ή να πάω κατευθείαν στο σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε και δεν ανοίγει. Κρατάω το κουμπί πατημένο για αρκετή ώρα ξεκινάει το άνοιγμα και σε 20-30 δευτερόλεπτα ξανασβηνει ενώ στην οθόνη είναι το σήμα της εταιρείας. Υπάρχει τρόπος να κάνω κάποιο ρεσετ ή να πάω κατευθείαν στο σέρβις;
Κλείσε το κινητό. Μετά πάτησε το κουμπί volume + και στη συνέχεια το power button. Κράτα τα πατημένα ταυτόχρονα και περίμενε να δεις αν μπαίνεις σε recovery mode. Αν μπεις, αφήνεις τα κουμπιά και εκεί έχει επιλογή για hard reset, αλλά θα χάσεις τα πάντα. Δοκίμασε πρώτα ένα clear cache και reboot και μετά κάνε hard reset. Αν δεν μπαινει σε recovery mode, πήγαινε το στο service, εκτός και αν έχεις όρεξη να προσπαθήσεις να περάσεις εσύ την πιο πρόσφατη official rom.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το κινητό. Μετά πάτησε το κουμπί volume + και στη συνέχεια το power button. Κράτα τα πατημένα ταυτόχρονα και περίμενε να δεις αν μπαίνεις σε recovery mode. Αν μπεις, αφήνεις τα κουμπιά και εκεί έχει επιλογή για hard reset, αλλά θα χάσεις τα πάντα. Δοκίμασε πρώτα ένα clear cache και reboot και μετά κάνε hard reset. Αν δεν μπαινει σε recovery mode, πήγαινε το στο service, εκτός και αν έχεις όρεξη να προσπαθήσεις να περάσεις εσύ την πιο πρόσφατη official rom.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!

Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι βγήκε ο αυτόματος φωτισμός και μπήκε ο χαμηλός ο οποίος κάτω από το φως του ήλιου είχε σαν αποτέλεσμα να μην φαίνεται στην οθόνη τίποτα. Με τις προσπάθειες που έκανα έσβησε και μετά όταν στην εκκίνηση προσαρμοζε τον φωτισμό ξανασκοτεινιαζε και δεν μπορούσα να δω το υπόλοιπο boot. Με το που μπήκα σε σκοτεινό χώρο είδα έστω καίμε ελάχιστο φως την οθόνη να ανάβει και κατάλαβα τι είχε γίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αναβάθμισα στην 124.

Νομίζω ότι τώρα τα πράγματα είναι καλύτερα από πριν. Η ανταπόκριση της οθόνης είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, παρόλο που ήταν μόνο αναβάθμιση κώδικα ασφαλείας διαπίστωσα πως πολλές εφαρμογές συστήματος άλλαξαν αριθμό έκδοσης. Δεν ξέρω πότε θα πάρουμε και erofs, gpu turbo 3.0 αλλά όντως έχει βελτιωθεί πολυ σε σβελταδα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει ακόμα με την έκδοση 8.0 και δείχνει ότι είναι αν δεν κάνω λάθος η 144 στο τελευταίο τριψήφιο. Στο κινητό δεν έχω βάλει ακόμα κάρτα sim γιατί χρησιμοποιώ ένα άλλο προς το παρόν, μήπως φταίει αυτό που δεν ήρθε ακόμα η αναβάθμιση σε 9.0?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μείνει ακόμα με την έκδοση 8.0 και δείχνει ότι είναι αν δεν κάνω λάθος η 144 στο τελευταίο τριψήφιο. Στο κινητό δεν έχω βάλει ακόμα κάρτα sim γιατί χρησιμοποιώ ένα άλλο προς το παρόν, μήπως φταίει αυτό που δεν ήρθε ακόμα η αναβάθμιση σε 9.0?

Μάλλον αυτό είναι,αν βάλεις SIM θα στην βγάλει,η τελευταία είναι η 9.1.0.124.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εγω πριν καμια βδομαδα εχω την 9,1,0,127

Μου φαίνεται οτι με την 127 είναι λιγο ποιο αργο απο την 124

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ρυθμίσω το τηλέφωνο ώστε όταν έρχεται μήνυμα να έχω ειδοποίηση αλλά με απόκρυψη του περιεχομένου. Παρ' όλα αυτά το περιεχόμενο εμφανίζεται κανονικά. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σήμερα διαπίστωσα ότι η συσκευή αρχίζει να λυγίζει και έχει μια κλήση προς τα έξω (από οθόνη προς τα πίσω),χωρίς να έχει πέσει η πιεστεί πουθενά

 

Τι θεωρείτε πως πρέπει να κάνω και αν μπορώ να βγάλω άκρη?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
καλησπέρα, μια ερώτηση.κατα λάθος εξαφάνισα έναν φάκελο με εφαρμογές από την επιφάνεια του κινητού.δεν μπορώ να βρω τρόπο να το βρω οι εφαρμογές υπάρχουν στις ρυθμίσεις ,αλλά δεν τις βλέπω στο μενού.Αν μπορεί κάποιο ς να μου βρει λύση
Link to comment
Share on other sites

Στην επιφάνεια εργασίας ενώνεις δύο εφαρμογές και κάνεις ένα φάκελο. Μετά μπαίνεις στον φάκελο και από το κουμπί + προσθέτεις οποία εφαρμογή θες. Μετά άμα θες βγάζεις έξω της δυο αρχικές εφαρμογές που έκανες φάκελό.
Link to comment
Share on other sites

Στην επιφάνεια εργασίας ενώνεις δύο εφαρμογές και κάνεις ένα φάκελο. Μετά μπαίνεις στον φάκελο και από το κουμπί + προσθέτεις οποία εφαρμογή θες. Μετά άμα θες βγάζεις έξω της δυο αρχικές εφαρμογές που έκανες φάκελό.
το έχω κάνει φίλε μου αλλά τις εφαρμογές που είχα στον άλλον που χάθηκε δεν τις βλέπω για να τις προσθέσω.ενω στις ρυθμίσεις-εφαρμογες τις βλέπω ενεργές κανονικά
Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει φίλε μου αλλά τις εφαρμογές που είχα στον άλλον που χάθηκε δεν τις βλέπω για να τις προσθέσω.ενω στις ρυθμίσεις-εφαρμογες τις βλέπω ενεργές κανονικά

 

επανεκκίνηση έκανες;... μου φαίνεται εντελώς Κουφό να εξαφανίστηκαν οι συντομεύσεις εφαρμογών.

άλλαξε και στις ρυθμίσεις την καρτέλα εφαρμογών.... να έχεις δηλαδή ξεχωριστά όλες τις εφαρμογές από τις επιφάνειες..... συρτάρι εφαρμογών το λέει

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Διπλό τριπλό κλικ στο φάκελο δεν καταλαβα.απλα εξαφανίστηκε ,κ έγινε μάλλον κρυφός. το θέμα είναι ότι αν μπαίνω στις ρυθμίσεις κ βρίσκω τις εφαρμογές ,δεν μπορώ να τις εμφανισω στην επιφάνεια.στο παλιό huawei p9 έκανες μια κίνηση με τον αντίχειρα κ δείκτη κ εμφανίζε τα κρυφά.εδω δεν μπορώ να το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διπλό τριπλό κλικ στο φάκελο δεν καταλαβα.απλα εξαφανίστηκε ,κ έγινε μάλλον κρυφός. το θέμα είναι ότι αν μπαίνω στις ρυθμίσεις κ βρίσκω τις εφαρμογές ,δεν μπορώ να τις εμφανισω στην επιφάνεια.στο παλιό huawei p9 έκανες μια κίνηση με τον αντίχειρα κ δείκτη κ εμφανίζε τα κρυφά.εδω δεν μπορώ να το βρω
Λοιπόν με επανεκκίνηση επανήλθε ο φάκελος.ευχαριστω για τις λύσεις που ψάχνατε. αλλά έτσι από περιέργεια το honor έχει δυνατότητα για κρυφες εφαρμογές ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Διάβασα κάπου ότι το κινητό μπορεί να πάρει την 10 ισχύει άραγε καθώς έρχεται σε συσκευές 9Χ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Βελτιώσεις πήρε μόνο το κινητό με ασφάλεια και λογισμικό όπως και διάφορα χαρακτηριστικά αλλά δεν βλέπω να έρχεται η έκδοση 10 του ανδροειδούς...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 9 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...