Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτή την φοράω εγώ... πολύ καλή :up:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η cafelele & Peel ειναι ultra thin θηκες.καμια προστασια..αλλα εμενα αυτο μου αρεσει.θελω το κινητο οπως πρεπει να ειναι και χωρις εξτρα ογκο.

τωρα επειδη απο ελλαδα ειναι δυσκολο να τις βρεις αυτες θα παρεις θηκη ultra thin Baseus. και MSVI ειναι θηκη πολυ καλη και με καλο grip πλατης.

 

 

Cafele 0.6mm είδα κάπου ότι είναι. Η Peel 0.35mm.

 

Baseus υπάρχει σε μαύρο? Μόνο transparent βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Cafele 0.6mm είδα κάπου ότι είναι. Η Peel 0.35mm.

 

Baseus υπάρχει σε μαύρο? Μόνο transparent βρίσκω.

cafele ειχα στο s8 και ηταν στα 0.4mm .η peel δεν ξεω..απλα τις ειχα δει σε review στο youtube.

Η baseus ειναι TPU . εγω την εχω παρει απο εδω.εχω 2.μια σε μαυρο και μια διαφανη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις βαλει τετοια θηκη μαγνητικη?

 

https://www.amazon.com/Samsung-Magnetic-Adsorption-Transparent-tempered/dp/B07F8RM1VH

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει το Gear VR SM-R324 αν ειναι συμβατό με το S9+ ?

Το έχει στο Crazy Sundays και ψήνομαι

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει το Gear VR SM-R324 αν ειναι συμβατό με το S9+ ?

Το έχει στο Crazy Sundays και ψήνομαι

οχι δεν ειναι συμβατο.

απο το επισημο site Συμβατότητα Galaxy S8, S8+, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edge

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι συμβατο.

απο το επισημο site Συμβατότητα Galaxy S8, S8+, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edge

Αυτά τα τεχνικά χαρακτηριστικά τα είδα και εγω αλλά στο XDA διάβασα ότι δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας απο χρήστες που το πήραν

και είπα να ρωτήσω εδώ αν το έχει κάποιος.

(Οι διαστάσεις του s8+ δεν διαφέρουν απο το S9+. Aπεναντίας το s9+ είναι κοντύτερο κατα 1.2 χιλιοστά

αλλά φαρδύτερο/παχύτερο κατα 0.4 από το S8+ )

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που έχει το Gear VR SM-R324 αν ειναι συμβατό με το S9+ ?

Το έχει στο Crazy Sundays και ψήνομαι

 

Πρέπει να πάρεις ανταπτορα σε usb-c για να κουμπώνει στο VR. Εγώ τον χρησιμοποιώ με το s9 και δουλεύει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει original samsung screen protector film και δεν καθόταν με τίποτα στις άκρες. Τζαμάκι των 16 ευρώ εμφάνισε σκόνη σε διάφορα σημεία και πιο πολύ στις άκρες δεξιά και αριστερά σε υπερβολικό βαθμό. Έχω καταλήξει σε τζαμάκι panzer glass και μέχρι τώρα όλα καλά εχεί πολύ καλή ποιότητα και φαίνεται από το πόσο καθαρά και ανεπηρέαστα βλέπεις οθόνη και χρώματα, πιο πολύ μου αρέσει ο γρήγορος τρόπος που καθαρίζει με ένα και μόνο γρήγορο πέρασμα σε ρούχο.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από AliΕxpress αυτό το τζαμάκι-αντίγραφο του Dome με συνολικό κόστος €10,27. Σε κανένα μήνα που θα έρθει και το περάσω θα σας πώ και νέα...

 

(Το ότι δεν έχει Paypal και έδωσα κατευθείαν πιστωτική δεν μου άρεσε, αλλά τί να κανουμε...)

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ειδα απο κοντα το εν λογω τζαμι και εμφανησιακα ηταν ολοιδιο με dome που μου εδειξε διπλα διπλα,τωρα αν αφηνει δαχτυλιες ή οχι σε σχεση με το dome δεν το γνωριζω παντος εγω dome εχω βαλει αλλα αν δεν ειχα θα το επαιρνα

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=galaxy+s9+t+max+glass

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από AliΕxpress αυτό το τζαμάκι-αντίγραφο του Dome με συνολικό κόστος €10,27. Σε κανένα μήνα που θα έρθει και το περάσω θα σας πώ και νέα...

 

(Το ότι δεν έχει Paypal και έδωσα κατευθείαν πιστωτική δεν μου άρεσε, αλλά τί να κανουμε...)

 

Παίζουν πολλά στο ebay, που έχει paypal. Και με καλές κριτικές. Αλλά δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα. Περιμένουμε τα νέα όοοταν έρθει :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει original samsung screen protector film και δεν καθόταν με τίποτα στις άκρες. Τζαμάκι των 16 ευρώ εμφάνισε σκόνη σε διάφορα σημεία και πιο πολύ στις άκρες δεξιά και αριστερά σε υπερβολικό βαθμό. Έχω καταλήξει σε τζαμάκι panzer glass και μέχρι τώρα όλα καλά εχεί πολύ καλή ποιότητα και φαίνεται από το πόσο καθαρά και ανεπηρέαστα βλέπεις οθόνη και χρώματα, πιο πολύ μου αρέσει ο γρήγορος τρόπος που καθαρίζει με ένα και μόνο γρήγορο πέρασμα σε ρούχο.
Panzer μας προτειναν σημερα στον Κωτσοβολο που πηρε φιλος το plus. Του το περασαν στο καταστημα κι εδειξε αψογη εφαρμογη. Αγορασε και μια θηκη της speck και εφαρμοσε χωρις προβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά στο ebay, που έχει paypal. Και με καλές κριτικές. Αλλά δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα. Περιμένουμε τα νέα όοοταν έρθει :)
Λέω να το πάρω και εγώ, στο xda λένε ότι βγήκε καλό

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit:

2pcs Screen Protector For Samsung S8 S9 Plus S7 edge Curved Tempered Glass Liquid Full Glue UV Light for Galaxy Note8 Note 9

https://s.click.aliexpress.com/e/IOA38EU

Για αυτό λένε καλά λόγια στο xda

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορώ να κάνω ασφάλεια στον κωτσοβολο τώρα που το έχω ήδη 3 μήνες το κινητό? Η αγορά έγινε από κωτσοβολο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πολλά στο ebay, που έχει paypal. Και με καλές κριτικές. Αλλά δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμα. Περιμένουμε τα νέα όοοταν έρθει :)

 

Εγώ δεν κατάφερα να βρω κάτι στο ebay και γιαυτο πήγα στο αλι. 2 φορές που παρήγγειλα από ebay είχε κόλλα μόνο περιμετρικά και ζητησα refund...

Link to comment
Share on other sites

Carbon skin! Πανέμορφο. Εννοείται το κινητό μένει γυμνό..... Αλλά δείχνει ωραίο στο χέρι και στο μάτι! de2e369b3116ee4686fee84e74e10027.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάφερα να βρω κάτι στο ebay και γιαυτο πήγα στο αλι. 2 φορές που παρήγγειλα από ebay είχε κόλλα μόνο περιμετρικά και ζητησα refund...

 

Kατάλαβα ποια λες αλλά εγώ εννοούσα εκείνα που ρίχνεις εσύ την κόλλα και βάζεις τη λαμπίτσα μετά, όπως το Dome :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετα από 4 μήνες το Whitestone Dome έσπασε στην πανω δεξιά γωνία.

Ούτε χτύπημα ούτε κάποια πίεση.

Αρχικά μου φάνηκε σαν σκουπίδι αλλά παρατηρώντας καλύτερα είδα το μικρό σπάσιμο.

Ξενέρωσα και απογοητευτικα!!

Αν και είναι μακράν το καλύτερο tempered glass που μπορείς να τοποθετήσεις, η αντοχή του στο χρόνο είναι περιορισμένη.

Για να τονίσω και την πίστη μου στο προϊόν δεν έχουν περάσει 2 ημέρες που τοποθέτησα δύο σε note 9!!!

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το panzer glass έβαλε σκόνη. Τέτοιο χάσιμο χρημάτων σε προστασία οθόνης δεν έχω ξαναδεί.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το panzer glass έβαλε σκόνη. Τέτοιο χάσιμο χρημάτων σε προστασία οθόνης δεν έχω ξαναδεί.

 

Άμα είχες το s7 Edge θα το ζούσες πιο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετα από 4 μήνες το Whitestone Dome έσπασε στην πανω δεξιά γωνία.

Ούτε χτύπημα ούτε κάποια πίεση.

Αρχικά μου φάνηκε σαν σκουπίδι αλλά παρατηρώντας καλύτερα είδα το μικρό σπάσιμο.

Ξενέρωσα και απογοητευτικα!!

Αν και είναι μακράν το καλύτερο tempered glass που μπορείς να τοποθετήσεις, η αντοχή του στο χρόνο είναι περιορισμένη.

Για να τονίσω και την πίστη μου στο προϊόν δεν έχουν περάσει 2 ημέρες που τοποθέτησα δύο σε note 9!!!

Συνέχισε να το χρησιμοποιείς κανονικά.

Το έχω στο s7 edge μου, σπασμένο σε 4 σημεία και ακόμα παρέχει προστασία κανονικά.

Δεν αρνούμαι το ότι αν ξαναχτυπήσει σε σημείο ήδη σπασμένο. δεν θα προστατεύσει.

Άλλο ένα θέμα είναι ότι αισθητικά το σπασμένο ήδη, είναι άσχημο....

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Στειλε email στην μαμα εταιρια και μαλλον θα στο αντικαταστησουν γιατι καπου ειχα δει οτι στελνεις το σπασμενο και σου στελνουν αλλο κιτ τζαμι με κολλες χωρις τα υποποιπα τζαμπα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα μου φαινεται χαλια πανω στο τηλεφωνο τωρα εσενα μπορει να σου αρεσει αλλα μολις την παραλαβεις γραψε και εσυ την γνωμη σου.Παντος στο s6 εβγαζε πολυ ωραιες θηκες τωρα στο s9 με εχει απογοητευσει η Nillkin ισως το s9 δυσκολευει τις εταιρειες περισοτερο.Η μονη που μου εχει κατσει τελεια και δεν την αλλαζω πλεον ειναι αυτη https://www.aliexpress.com/store/product/Baseus-Ultra-Thin-Transparent-Silicone-Case-For-Samsung-Galaxy-S9-S9-Anti-Knock-TPU-Case-For/2343184_32855923565.html Σε φιμε οχι διαφανο.

Αφού διάβασα το δικό σου post την παρήγγειλα κι εγώ σε φιμέ και μου ήρθε μέσα στην εβδομάδα. Πραγματικά πάρα πολύ καλή θηκούλα, ειδικά για τα λεφτά της!:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα το δικό σου post την παρήγγειλα κι εγώ σε φιμέ και μου ήρθε μέσα στην εβδομάδα. Πραγματικά πάρα πολύ καλή θηκούλα, ειδικά για τα λεφτά της!:)

 

Και οχι μονο για τα λεφτα της αλλα και σε σχεση με αλλες ακριβοτερες, εγω μεσα στην βδομαδα πηρα και αυτη απο Ελλαδα και δεν κλωτσαει το dome με λιγο περισοτερο ογκο αλλα εξισου ομορφη https://www.skroutz.gr/s/14273395/Spigen-Rugged-Armor-Urban-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S9.html

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...