Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΣΕ ΔΥΟ V800 ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ VODA ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΒΙΟΝΤΕΟΚΛΗΣΗΣ ΣΒΗΝΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 10 ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΒΗΝΕΙ ΤΙΣ 8 . ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ (ΣΕΠΟΛΙΑ ) ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΣΚΕΥΩΝ Η ΔΙΚΤΥΟΥ Π.Χ. ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΕΡΑΙΑΣ (Η ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΕΣ 2 ΜΗΝΕΣ)
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής, οπότε καλύτερα να ψάξεις στο topic που υπάρχει για το κινητό αυτό στο sonyericsson forum: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=46954

Αν δεν βρεις κάτι σχετικό, μπορείς να ρωτήσεις εκεί.

 

Επίσης μην γράφεις με κεφαλαία, είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση και είναι σαν να φωνάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα λεφτά μας ξέρουν να παίρνουν αλλά απο παροχές τίποτα... :mad:
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Απο το site της vodafone

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005050500&vars=0000000000

 

 

30. Ποιά είναι τα προγράμματα χρήσης που μπορώ να επιλέξω;

 

VMC 1

 

· Μηνιαία Πάγια Χρέωση:5 €

· Κόστος ανά 1Kb: € 0,0024 (Η ελάχιστη χρέωση είναι 10 Kb)

· Χρέωση αποστολής γραπτού μηνύματος: 0,09 €

 

VMC 15

 

· Μηνιαία Πάγια Χρέωση: 15,00 €

· Mε ΔΩΡΕΑΝ χρήση δεδομένων 15ΜΒ

· Κόστος ανά 1Kb: € 0,0016 (Η ελάχιστη χρέωση είναι 10 Kb)

· Χρέωση αποστολής γραπτού μηνύματος: 0,09 €

 

VMC 60

 

· Μηνιαία Πάγια Χρέωση: 30 €

· Mε ΔΩΡΕΑΝ χρήση δεδομένων 60ΜΒ

· Κόστος ανά 1Kb: € 0,00127 (Η ελάχιστη χρέωση είναι 10 Kb)

· Χρέωση αποστολής γραπτού μηνύματος: 0,09 €

 

VMC 150

 

·Μηνιαία Πάγια Χρέωση: € 60,00

·Mε ΔΩΡΕΑΝ χρήση δεδομένων 150ΜΒ

·Κόστος ανά 1Kb: € 0,00117 (Η ελάχιστη χρέωση είναι 10 Kb)

·Χρέωση αποστολής γραπτού μηνύματος: 0,09 €

 

VMC 1 GB

 

·Μηνιαία Πάγια Χρέωση: € 99,00

·Mε ΔΩΡΕΑΝ χρήση δεδομένων 1024ΜΒ

·Κόστος ανά 1Kb: € 0,0098 (Η ελάχιστη χρέωση είναι 10 Kb)

·Χρέωση αποστολής γραπτού μηνύματος: 0,09 €

 

Εάν ο συνδρομητής εγγραφεί

· σε πρόγραμμα GPRS / 3G VMC 15, VM,C 30, VMC 60 και VMC 1GB και τα οποίο έχουν επιδότηση, η διάρκεια συμβολαίου είναι 12 μήνες από την ημερομηνία σύνδεσης.

· στο πρόγραμμα GPRS / 3G VMC 1 και εξοφλεί μετρητοίς (επομένως δεν έχει επιδότηση πιστωτικής κάρτας) , η διάρκεια συμβολαίου είναι 2 μήνες από την ημερομηνία σύνδεσης.

· στο πρόγραμμα GPRS / 3G VMC 1 και έχει επιδότηση (πληρωμή με πιστωτική κάρτα / ταυτόχρονη έκδοση Citibank Visa Vodafone), η διάρκεια συμβολαίου είναι 12 μήνες από την ημερομηνία σύνδεσης.

 

 

 

· Αλλαγή προγράμματος χρήσης μπορεί να γίνει 1 μήνα μετά την ημερομηνία σύνδεσης ή την τελευταία αλλαγή.

Η χρέωση για την αλλαγή προγράμματος είναι € 3,50 και πραγματοποιείται εντός 20 εργάσιμων ημερών.

Χρέωση για αλλαγή από παλιό σε νέο πρόγραμμα δεν χρεώνεται.

 

Στη δωρεάν χρήση δεδομένων δεν συμπεριλαμβάνεται η χρήση roaming! Οι τιμές ανά Kb κατά την χρήση δεδομένων σε περιαγωγή δεν ισχύουν. Για τις χρεώσεις αυτές, απευθυνθείτε στο 1399.

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεση vodafone και καθημερινα μου κανει ενας αλλος αριθμος αγνωστος αλλα φανερος απο vodafone παλι, αναπαντητες.υπαρχει καποια λυση αν οχι να μαθω το ποιος ειναι, τουλαχιστον να κανω καποια φραγη στον αριθμο αυτο μονο?
Link to comment
Share on other sites

Επιλεκτική φραγή δεν γίνεται. Υπάρχει φραγή εισερχόμενων, εξερχόμενων και όλων των κλήσεων. Το μόνο που μπορείς να κάνεις -αν το κινητό σου το υποστηρίζει- είναι να φτιάξεις κάποια λιστα στην οποία βγάζει busy ή δεν κάνει κάποιον κουδούνισμα όταν καλεί.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις -αν το κινητό σου το υποστηρίζει- είναι να φτιάξεις κάποια λιστα στην οποία βγάζει busy ή δεν κάνει κάποιον κουδούνισμα όταν καλεί.

 

Ποιά κινητά το υποστηρίζουν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τα series 60 της Νοκια με προγράμματα όπως το blackballer, blacklist, mobile secretery

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προγράμματα υπάρχουν μέσα στο κινητό όταν τα αγοράζεις , ή πρέπει να τα βρείς μέσα από το internet, να τα αγοράσεις , να τα κάνεις download και αν γίνει τελικά;
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν στο κινητο και πρεπει να τα εγκαταστησεις εσυ απ οτι ξερω και δεν εχω ουτε smartphone για να το κανω αυτο.ενα sharp gx25 εχω.ωραια.. δηλαδη λυση δεν υπαρχει.μου εχει σπασει τα νευρα απο το πρωι μεχρι το βραδυ αναπαντητες και καμια φορα και sms να μου σπαει εντελως τα νευρα....
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν μπορείς να βάλεις το νούμερό του σε μια ομάδα και να ορίσεις σε αυτή την ομάδα να μην χτυπάνε οι ήχοι..κάπως θα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα απο το πρωι μεχρι το βραδυ αναπαντητες και καμια φορα και sms να μου σπαει εντελως τα νευρα....

 

Αφου εχεις το νουμερο του, γιατι δεν βαζεις καποιον φιλο σου απο αλλο κινητο να τον παρει τηλεφωνο και να του πει δυο λογια?Ισως μετα να μην σε ξαναενοχλησει αν βρει κατι καλο να του πει.Ειχα παρομοιο προβλημα με εναν τυπο που βρηκε τυχαια το νουμερο μου και με επαιρνε τηλ. και με εβριζε...Εγω ειχα παλια το gx20 και δεν ειχε δυνατοτητα blacklist.Ή ολες τις εισερχομενες ή τιποτα.Μονο με ομαδα αν κανεις κατι και βαλεις να μην ακουγεται καθολου ηχος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το κόστος αλλαγής παρόχου σήμερα;

 

Τελικά ισχύει η επιδότηση συσκευής για αλλαγή παρόχου;

 

Αν ναι με ποιες προϋποθέσεις;

 

Πρέπει να γίνει σε κατάστημα της Vodafone ή μπορεί και κάποιος τρίτος να το προσφέρει;

 

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

19 ευρώ είναι νομίζω η φορητότητα. Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο το 13894 για να μεταφερθείς σε Vodafone. Και μετά πρέπει να πας να πάρεις την νέα SIM.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στην Τουρκία, έχω τις εξής απορίες:

1.Μπορώ να κάνω περιαγωγή με CU χωρίς διαδικασίες;

2.Στην περιαγωγή τι χρεώσεις υπάρχουν; Αν πχ καλέσω ένα νούμερο στην Ελλάδα, τι χρεώνομαι; Αν με καλέσουν από Ελλάδα, εκτός τη δική τους χρέωση, χρεόνομαι κι εγώ;

3.ΤΙ ισχύει με τις χρεώσεις των SMS;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι, αλλά δε θα μπορείς να καλέσεις.

2. Για τα πάντα χρεώνεσαι εκτός από τα εισερχόμενα SMS (υπάρχει μικρή πιθανότητα να χρεώνεσαι και για αυτά). Για ακριβείς χρεώσεις πρέπει να επικοινωνήσεις με το cc της Vodafone, να σου πει πόσο χρεώνει το καθένα από τα 3 δίκτυα για να δεις με ποιό σε συμφέρει να συνδέεσαι.

3. Θα σου πουν στο τηλέφωνο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

19 ευρώ είναι νομίζω η φορητότητα. Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο το 13894 για να μεταφερθείς σε Vodafone. Και μετά πρέπει να πας να πάρεις την νέα SIM.

Δε θα πάει να πάρει την κάρτα, θα του έρθει σπίτι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πάει να πάρει την κάρτα, θα του έρθει σπίτι.

 

Αυτο ισχυει με τη Q με τη vodafone νομιζω πας στο κοντινοτερο καταστημα και τη παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στην Τουρκία, έχω τις εξής απορίες:

1.Μπορώ να κάνω περιαγωγή με CU χωρίς διαδικασίες;

2.Στην περιαγωγή τι χρεώσεις υπάρχουν; Αν πχ καλέσω ένα νούμερο στην Ελλάδα, τι χρεώνομαι; Αν με καλέσουν από Ελλάδα, εκτός τη δική τους χρέωση, χρεόνομαι κι εγώ;

3.ΤΙ ισχύει με τις χρεώσεις των SMS;

1. Μπορείς να έχεις εισερχόμενες κλήσεις και μυνήματα( εισερχόμενα εξερχόμενα )

2. Υπηρεσία Περιαγωγής (Roaming) - Εισερχόμενες κλήσεις Τέλη διεθνών κλήσεων Vodafone και τέλη ξένου δικτύου για εισερχόμενες κλήσεις (όπου και αυτό υφίσταται)

Δυστυχώς η ΤΟΥΡΚΙΑ Ανοίκει στην ζώνη 3 Ασία στην οποία η χρέωση είναι

€ 0,019/ΔΕΥΤ. - € 1,14/ΛΕΠΤΟ

3. Yπηρεσία Περιαγωγής (Roaming) - Εξερχόμενα μηνύματα (προς Ελληνικά δίκτυα) € 0,297/ΜΗΝΥΜΑ

Yπηρεσία Περιαγωγής (Roaming)- Εξερχόμενα μηνύματα (Προς ξένα δίκτυα) € 0,369/ΜΗΝΥΜΑ

Σχετική σελίδα

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030200&vars=0000000000#

Link to comment
Share on other sites

Eταιρία courier αναλαμβάνει να παραδώσει το πακέτο φορητότητας στον πελάτη και να επιστρέψει στη Vodafone τις υπογεγραμμένες αιτήσεις, τα δικαιολογητικά και το κόστος φορητότητας. Oποτε μιλάς με το 13894 και κλείνεις το ραντεβού με το courier!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...