Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EDGE και στην Κατερίνη...

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

edge και στον κουβαρα αττικης!!!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Έχω μια σύνδεση Vodafone Mobile Broadband και ένα USB k4505-z το οποίο μέχρι πρότινος λειτουργούσε πολύ καλά σε ένα notebook Lenovo S10-2 Windows XP.

Πριν από 2 μέρες έτρεξα τα Tune up Utilities (http://www.tune-up.com) και από εκείνη τη στιγμή όταν τρέχω το Vodafone Mobile Connect μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν υπάρχει συσκευή.

Πηγαίνοντας στο My computer/properties/hardware/device manager (διαχείρηση συσκευών) το Vodafone Mobile Broadband K4505-z είναι κίτρινο με ένα θαυμαστικό. Επίσης στον πίνακα ελέγχου επιλογές τηλεφώνου modem μου εμφανίζει μόνo το modem bluetοoth.

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

 

σας ευχαριστώ

 

jimcob

Link to comment
Share on other sites

εκει που σου βγαζει το θαυμαστικο μπορεις αν θες να πατησεις και ενημερωση προγραμματος αν δεν σου κανει τιποτα πατα εκει που λεει απεγκατασταση και μετα ξαναβαλε το στικακι να στο εγκαταστησει ξανα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..

 

εχω μια ερωτηση για εσας που ειστε vodafone και εχετε data plan (εγω θελω να κανω τωρα)....

 

θελω το καλοκαιρι στο εξοχικο να δωσω στο λαπτοπ ιντερνετ μεσω του htc hd2 σαν wifi router..

 

το κλειδωμα ισχυει μονο για το iphone ή η voda καταλαβαινει οτι το κανεις router και σε χρεωνει οποιο τηλεφωνο και να χρησιμοποιεις??

 

ευχαριστω, Νικος

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..

 

εχω μια ερωτηση για εσας που ειστε vodafone και εχετε data plan (εγω θελω να κανω τωρα)....

 

θελω το καλοκαιρι στο εξοχικο να δωσω στο λαπτοπ ιντερνετ μεσω του htc hd2 σαν wifi router..

 

το κλειδωμα ισχυει μονο για το iphone ή η voda καταλαβαινει οτι το κανεις router και σε χρεωνει οποιο τηλεφωνο και να χρησιμοποιεις??

 

ευχαριστω, Νικος

 

Πάρε στο 13830 να σου πουν σίγουρα.. Έχω την εντύπωση πάντως ότι προς το παρόν μόνο στο iPhone χρεώνεται το tethering.. Αν και λένε ότι στο μέλλον θα ισχύει για όλα τα smartphones

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο μου το εκανε γιατι το τρεχω σε windows 7 και εκανα αντιμετωπιση συμβατοτητας... τωρα αφου εχεις χρ παρε τηλ στο κεντρο εξυπηρετησης και μεσα σε 24 ωρες θα σε καλεσουν για να σου δωσουν τεχνικη υποστηριξη. ετσι εκαναν και σε εμενα αλλα το ειχα φτιαξει ηδη.. για ο,τι αλλο....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εν προκειμένω, έχω iphone σε σύνδεση με την κυρία "αγγίζω το 100% καλυψη (και μετα ξύπνησα)" (aka Vodafone)

Συμβουλή ενός κατα τα άλλα "ικανοποιημένου" καταναλωτή-πελάτη της VODAFONE, Ξανασκεφτήτε πρίν πάτε αν το σκέφτεστε στην Βοντα, εκτός και αν έχετε Φετίχ την έλλειψη στοιχειώδους σεβασμού στον πελάτη- δηλαδή εσάς.

 

Σίγουρα όμως δεν έχουμε φετίχ με το “σήμα καμπάνα” και τις ψαλμωδίες των “αγγέλων” Αυτό αποτυπώνει την πραγματική έλλειψη στοιχειώδους σεβασμού στον συνδρομητή. Η συνεχής συμφόρηση του δικτύου δεν επιτρέπει να χρησιμοποιείς καμία υπηρεσία. Εχει “παντού” σήμα απλά δε μπορείς να επικοινωνήσεις. Ο χοντρός που τρέχει στη παραλία (aka Cote) δεν εγγυάται και τις πραγματικές ταχύτητες των δεδομένων…:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Έχω το Huawei Κ3715 αλλά δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα. Καμία φορά μου κάνει αποσυνδέσεις αλλά είναι σχετικά σπάνιες. Το πρόβλημα το έχω αλλού.

Θέλω να χρησιμοποιήσω την sim στο κινητό μου ώστε να μπαίνω στο internet. Το δοκίμασα αλλά δεν μπόρεσα να το κάνω να μπει. Μήπως ξέρει κανένας από εσάς τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω?

Το κινητό μου είναι αυτό που φαίνετε δίπλα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ρύθμιση που χρειάζεσαι είναι το APN

αν έχεις προπληρωμένη κάρτα βάλε web.session

αν έχεις συμβόλαιο βάλε APN internet

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα. μαζί με τον λογαριασμό της σύνδεσης μου ήρθε και ενα κουπόνι για αυτό εδώ. Με 10 euro τον μήνα επιπλεόν στο παγιο, 1GB, και δώρο το usb modem. Σκεφτομαι να το κάνω απλά ανησυχώ μήπως εκτός τα 10€ έχει και αλλές χρεώσεις (τέλη κινητής και δεν ξέρω γω τι.)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχουν τέλη κινητής στο mobile Internet.

Απλά έχει έναν όρο που λέει ότι πρέπει να έχεις και σύνδεση στην Vodafone.

Αν κόψεις την σύνδεση , η τιμή πηγαίνει στα 20 από 10 που είναι η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, εδώ και 9 μήνες έχω vodafone mobile broadband και κάθε μήνα που λαμβάνω τον λογαριασμό μου λέει "Τέλος συν/των κινητής τηλεφωνίας" (προσοχή: όχι "τέλη επικοινωνίας"!!) και το ποσό είναι περίπου 1.5 ευρώ.

Με πιάνουν κότσο;;;;;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τότε έχω κάνει λάθος. Συγνώμη δεν ήξερα καλά το θέμα όταν απάντησα.
Link to comment
Share on other sites

Το τέλος συνδρομητών είναι ένας σκέτος παραλογισμός. Ειδικά στο κινητό ίντερνετ είναι ένα ανοσιούργημα να το χρεώνουν, γιατί αυτό μεταξύ άλλων εμποδίζει το δικαίωμα πρόσβασης στην κοινωνία της πληροφορίας.

 

Πλέον με 23% ΦΠΑ σε συνδυασμό με το 12% έως 20% ΤΣΚΤ έχουμε την πιο υψηλή φορολόγηση σε όλη την ενωμένη Ευρώπη.

 

Με βάση το υψηλότερο ποσοστό 20% ΤΣΚΤ (για λογαριασμούς συμβολαίου από 150,01 ευρώ), ο φόρος που επιβάλλει σε κάποιον το κράτος για μόνη τη χρήση του κινητού τηλεφώνου ανέρχεται στο 47,6%!!!

 

Εϊναι δυνατόν? Ώρες-ώρες αναρρωτιέμαι πού ζούμε και ποιός κακός θεός μας έριξε εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση από vodafone αλλά ειναι μέσω της δουλειάς του πατέρα μου στον ΟΣΕ και θέλω να βάλω σε αυτήν την κάρτα και δεύτερον αριθμό "καρτοκινητό" να έχω σε μια κάρτα 2 αριθμούς έναν σύνδεση που έχω είδη και έναν με κάρτα αλλά μου είπαν ότι πρέπει να είναι μαζί και ο αντιπρόσωπος της εταιρείας που είναι δηλωμένο το νούμερο κάτι τέτοια.Μήπως ξέρει κάποιος σχετικά με το θέμα; :lost:

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ο ΟΣΕ έχει σύνδεση στη συγκεκριμένη περίπτωση, όχι εσύ, επομένως θα πρέπει κάπου να δηλώσει ο νόμιμος εκπρόσωπος του ΟΣΕ ότι αποδέχεται τόσο το κόστος εγγραφής στην υπηρεσία όσο και το μηνιαίο πάγιο για τη χρήση της. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω εγώ. Αν κάνω λάθος διορθώστε με. Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει να απευθυνθώ στον ΟΣΕ πρώτα ώστε να βρω ποιός είναι ο "πρόεδρος της εταιρείας" και μετα ΑΝ γίνετε να πάω στην vodafone με τα απαραίτητα χαρτιά να κάνω το 2 σε 1...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδεχομένως να το θες και για μηνύματα και τα μηνύματα δεν προωθούνται από την μία γραμμή στην άλλη, μόνο οι κλήσεις το κάνουν αυτό, και επειδή χρειάζεται να έχεις και συμβατή συσκευή με την υπηρεσία, πράγμα που ίσως δεν έχεις ψάξει ακόμη, μήπως σε συμφέρει καλύτερα απλά να πάρεις μια συσκευούλα που να δέχεται δύο καρτούλες sim? :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έχω είδη 2 συσκευές εκ τον οποίων η μία το υποστιρίζει νομίζω"Nokia n82"δεν λέει να πάρω και τρίτη συσκευή .Δεν έχω πρόβλημα για τα μηνύματα θα αλλάζω την γραμμή όταν χρειάζεται...Αλλά επειδή βλέπω να μπλέκω θα καταργίσω το ένα νούμερο και θα βάλω το καινούργιο μάλλον,πιστεύω πως είναι η καλύτερη λύση...Σκέφτηκα να βάλω το cosmote με της vodafone σε μια που είναι καρτοκινητά και τα δύο αλλά μου είπαν δεν γίνετε που ρώτησα εδώ στο forum εκτός και αν απευθυνθώ σε site όπως είναι το http://www.9volto.gr...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

δυο είναι οι επιλογές σου ή μιλάς με τον νομιμο εκπρόσωπο για να ενεργοποιήσετε την Vodafone to Gether (δυο γραμμές σε μια κάρτα sim) ή προμηθεύεσαι μέσω καταστημάτων ΠΛΑΙΣΙΟ μια συσκευή Samsung (Dual Sim) που να μπορεί να δεχτεί δυο διαφορετικές κάρτες sim.

 

Ελπίζω να σε βοηθήσα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...