Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσοχη στα πακετα που παιρνετε γιατι ορισμενα τα χρησιμοποιουν και τα πουλανε μετα,να ναι κλειστα τα πακετα και η σιμ σφραγισμενη
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απο παλια πακετο prepay.

Κοιταζω εδω ομως να δω για μια ακομη φορα τις χρεωσεις

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1339

 

και δεν βλεπω να αναφερει για χρεωσεις με πακετα προπληρωμενης χρησης.

 

Γιατι τα εξαφανισαν?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν σταματήσει όπως είπαμε. Προφανώς δεν έχουν ζήτηση και ετοιμάζουν κάτι καλύτερο - λογικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εχω μπερδευτει, ειμαι με συμβόλαιο Vf πχ. Ευελικτο 45 και ενεργοποιημένο το Passport και παω π.χ. Ιταλια και συνδεομαι με το εκει Vf δίκτυο.

1. Τί πληρωνω οταν δέχομαι κλήση-λαμβάνω sms στην Ιταλία??

2. Τι πληρώνω οταν πραγματοποιώ εγω κλήση ή στελνω sms απο Ιταλία προς Ελλαδα???

 

3. Η προσφορά που λέει οτι αν ενεργοποιησεις το Passport μεχρι τελη Αυγουστου δεν πληρωνεις τα 0.80€ τι αφορά και για πόσο ειναι διαθέσιμή??

4. Αν π.χ. πάω Σεπτέμβρη ταξίδι κι εχω ενεργοποιήσει ήδη απο Αυγουστο το Passport θα χρεωθω το στανταρ 0.80€???

 

 

υ.γ. Και μια τελευταια ερωτηση, στην περίπτωση που εισαι νέος συνδρομητής και πληρώνεις με μετρητα τους λογαριασμους και οχι με πιστωτική εχεις κανονικά περιαγωγή ή πρεπει να πληρώσεις κατι??

 

Thanx!!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι ανακάλυψα, σήμερα.

Όσοι developers αναπτύξουν widgets με τις προδιαγραφές που έχει θέσει η Vodafone τότε τα 3 καλύτερα κάθε βδομάδα και μέχρι 31 Αυγούστου θα κερδίζουν ένα πακέτο δώρων Samsung NC 20 Netbook μαζί με το Nokia N96.

Ο διαγωνισμός ισχύει και για την Ελλάδα!

 

Τα widgets των ελλήνων developers θα διατίθενται στις χώρες που θα επιλέξουν οι ίδιοι.

 

Οι όροι και οι προϋποθέσεις συμμετοχής καθώς και αναλυτικές πληροφορίες βρίσκονται στο URL http://www.betavine.net/summer/summer.html

 

Μετά από επικοινωνία που είχα με αρμόδιο τμήμα στην Ελλάδα, μου ανέφεραν μεταξύ άλλων, ότι όλοι οι developers που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό στη χώρα μας, θα έχουμε την ευκαιρία να κερδίσουμε και κάτι παραπάνω από αυτά που προσφέρονται στο betavinet.net από το Vodafone Group... θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί μας!

 

Τέλος, εντόπισα ήδη τη σελίδα μέσα από την οποία μπορούμε να κατεβάζουμε τα widgets δωρεάν, προς το παρόν απ' ότι φαίνεται (οπότε σπεύσατε):

http://widget.vodafone.com/gr

 

Η χρέωση που υφίσταται, αυτή τη στιγμή, μετά από σχετικές δοκιμές με καρτοκινητό είναι για κάθε KB πληροφορίας, π.χ. χρησιμοποιείς το widget του ΟΠΑΠ, το επιλέγεις και χρεώνεσαι κάτι ψιλά. Το downloading και installation των widgets είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια βαση δεδομενων με τα cellid.

Δηλαδη απο το cellid να δω στον χαρτη που ειναι αυτη η κεραια.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσημα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, μόνο μέσα από το τεχνικό τμήμα της εταιρείας μπορείς να βρεις τη λίστα σταθμών-id.

 

Επειδή όμως οι περισσότερες κεραίες και των τριών εταιρειών δεν είναι 100% νόμιμες (λόγω των κωλλυμάτων αδειοδότησης, γι'αυτό και οι περισσότερες είναι καμουφλαρισμένες) και πολλοί είναι οι ανεγκέφαλοι (κάτοικοι με τη βοήθεια των δήμων) που κάνουν τα πάντα για να κατεβάσουν τις κεραίες καλό θα είναι να μην δημοσιευτεί μια τέτοια λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια κινητα ειναι αυτα τα widgets ?

Exω το LG Arena θα μπορω να τα εγκαταστησω και να τα χρησιμοποιησω?

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Η Vodafone Ελλάδας και η hellas online προχωρούν σε στρατηγική συνεργασία

Αθήνα, 31 Ιουλίου 2009 - H VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ. (Vodafone) και η ΙΝΤΡΑΚΟΜ Α.Ε. ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ (Intracom Holdings), σε συνέχεια της από 13 Μαΐου 2009 σχετικής ανακοίνωσης, γνωστοποιούν ότι οι αποκλειστικές διαπραγματεύσεις, με στόχο τη διερεύνηση της δυνατότητας συνεργασίας μεταξύ της Vodafone και της Hellas Online Ηλεκτρονικές Επικοινωνίες A.E. (HOL), ολοκληρώθηκαν και οι δύο εταιρείες προχωρούν σε στρατηγική συνεργασία.

 

Η Vodafone Ελλάδας θα συμμετέχει στη μετοχική σύνθεση της HOL, με την απόκτηση μειοψηφικού ποσοστού συμμετοχής 18,5% επί του μετοχικού κεφαλαίου της τελευταίας, με αντάλλαγμα την εισφορά του υφιστάμενου κλάδου σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικών (DSL) υπηρεσιών της Vodafone. Η Vodafone και η HOL θα προσφέρουν στην ελληνική αγορά αποκλειστικά και από κοινού προϊόντα και υπηρεσίες κινητής, σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικών δικτύων.

 

Η Vodafone Ελλάδας είναι μέλος του Ομίλου Vodafone, παγκόσμιου ηγέτη στο χώρο της κινητής επικοινωνίας με 315 εκατομμύρια πελάτες (30 Ιουνίου 2009). Ο Όμιλος Vodafone έχει παρουσία σε 31 χώρες στις πέντε ηπείρους και περίπου 40 συνεργαζόμενα δίκτυα σε όλο τον κόσμο.

 

H HOL, ο ταχύτερα αναπτυσσόμενος πάροχος σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικού internet στην Ελλάδα, με 215.000 συνδρομητές (30 Ιουνίου 2009) και 26% μερίδιο αγοράς βρίσκεται πλέον στη 2η θέση της αγοράς των εναλλακτικών παρόχων. Έχοντας επενδύσει από το 2006 πάνω από € 218 εκατ. σε ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών και τεχνολογία αιχμής, η HOL διαθέτει το μεγαλύτερο δίκτυο οπτικών ινών στην Ελλάδα, ανάμεσα στους εναλλακτικούς παρόχους, που ξεπερνά τα 3.800 χλμ. και παρέχει 75% πληθυσμιακή κάλυψη. Με τη συμφωνία αυτή, οι δύο εταιρείες προσδοκούν στην ακόμη καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών τους και σε αύξηση του μεριδίου αγοράς, από τα κοινά προϊόντα και υπηρεσίες. H συμφωνία αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός του τέταρτου τριμήνου του τρέχοντος έτους, κατόπιν των απαιτούμενων εγκρίσεων από τις αρμόδιες Αρχές.

 

«Η θετική κατάληξη των διαπραγματεύσεων αποτελεί ένα βασικό βήμα προς το στρατηγικό στόχο της Vodafone να προσφέρει ολοκληρωμένες τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες, γεγονός που αποτελεί και μέρος της στρατηγικής του Ομίλου Vodafone. Τώρα οι πελάτες μας, θα μπορούν να απολαμβάνουν προϊόντα και υπηρεσίες κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, καθώς και υπηρεσίες Internet, μέσα από ένα από τα πιο ανεπτυγμένα δίκτυα στην Ελλάδα», δήλωσε ο Πρόεδρος του Δ.Σ. και Διευθύνων Σύμβουλος της Vodafone Ελλάδας κ. Νίκος Σοφοκλέους.

 

«Η Hellas Online, με το μεγαλύτερο δίκτυο οπτικών ινών στην Ελλάδα πραγματοποιεί το τελευταίο εξάμηνο σχεδόν τις μισές νέες συνδέσεις της συνολικής LLU αγοράς. Η συνεργασία με τη Vodafone Ελλάδας, μέλος του παγκόσμιου ηγέτη στην κινητή επικοινωνία, θα δώσει ακόμη μεγαλύτερη ώθηση στα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Hellas Online και αναμένεται να αποφέρει τις μέγιστες δυνατές συνέργιες για τις δύο εταιρίες», δήλωσε ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του Ομίλου Intracom Holdings και Πρόεδρος του Δ.Σ. της Hellas Online κ. Σωκράτης Κόκκαλης.

Πηγή: http://www.hol.gr

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δω τα τιμολογια που ισχυουν τωρα, για χρεωσεις για σερφαρισμα στο internet, μεσω των προπληρωμενων πακετων vodafone mobile connect που εχουν ηδη πωληθει τα προηγουμενα χρονια. Υπαρχει καποια σελιδα?

Ψαχνω και δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράψαμε λίγο πριν, τα προπληρωμένα και οποιαδήποτε σχετική πληροφορία έχει αποσυρθεί από το site.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...

Λοιπόν ενεργοποίησα τελικά το VMC 5GΒ και δεν πήρα εξοπλισμό μιας και θα μπαίνω με το κινητό μου, και έχω επίσης και ένα στικάκι τις Wind, αφού σκοπεύω μετά απο 1 μήνα να το κόψω. Όμως ενώ έβαλα κανονικά την SIM και στο κινητό και στο στικάκι, δεν μπορούσα να μπω στο ιντερνετ με καμία κυβέρνηση. Μου βγάζει πάντα ένα error 619. Δοκίμασα με μια άλλη sim της vodafone που έχω απο ένα παλιό νούμερο και συνδέεται κανονικά και με τις 2 συσκευές. Απο οτι δοκίμασα όμως και με το κινητό δεν μπαίνει σε καμιά σελίδα με αυτή τη sim. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η sim για να μπει στο δίκτυο ή παίζει τίποτε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ισχύει για δύο μήνες η ελάχιστη δέσμευση. Συμβαίνουν δύο πράγματα: Είτε η κάρτα είναι χαλασμένη, είτε δε στο ενεργοποίησαν ακόμα. Μίλα με το κατάστημα να δεις αν έχουν στείλει ενεργοποίηση και με 1399 να δεις το στάδιο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αυτό ψιλιάζομαι...Ελπίζω απλά να μην το ενεργοποιήσαν ακόμα, αν και απο το κατάστημα μου είπαν οτι η ενεργοποίηση γίνεται άμεσα...Θα πάρω να δω τι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα τις πληροφορίες και μου είπαν αυτό, το είχα internet.vodafone.gr και δεν έμπαινε, ήθελε σκέτο internet. Τώρα μπήκε κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραφτει προ καιρου στην υπηρεσια Tell me Now για να λαμβανω ενημερωση για την κινηση στους δρομους και λαμβανω 6 SMS τη μερα.

 

Ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να διαγραφω απο την υπηρεσια ;;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Θέλω να κάνω νέα σύνδεση στη vodafone και να επιλέξω έναν νέο αριθμό.

Έχω ήδη έναν στην wind, τον οποίο θα ήθελα να κάνω να χτυπάει στον καινούριο.

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα??

Τον παλιό αριθμό δεν τον χρειάζομαι πλέον στην wind, οπότε μέσω φορητότητας λογικά τον φέρνω στη vodafone.

 

Αυτό που θέλω δηλ. είναι νa έχω και νέο αριθμό και ο παλιός να χτυπάει στον καινούριο και να έχω απλά ένα νέο συμβόλαιο στη vodafone.

Γίνεται? Και αν ναι, υπάρχει κάποιο κόστος? (πχ. περίπτωση προώθησης κλήσεων)

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις, δηλαδή, να κάνεις εκτροπή των κλήσεων από το f2g στο συμβόλαιο της Vodafone.Γίνεται αυτό που ζητάς αλλά με χρέωση.Κάθε φορά που θα σε καλούν στο f2g,θα χτυπάει στο συμβόλαιο αλλά θα χρεώνεται η κάρτα.Σε περίπτωση που το f2g έχει χαμηλό υπόλοιπο,η εκτροπή θα ακυρώνεται.:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κρατήσω τον παλιό αριθμό στη wind.

Με ενδιαφέρει απλά να μην χάσω τον αριθμό αλλά να έχω και έναν νέο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κρατήσω τον παλιό αριθμό στη wind.

Με ενδιαφέρει απλά να μην χάσω τον αριθμό αλλά να έχω και έναν νέο!

Αλλά θες να κάνεις εκτροπή του f2g αριθμού σου στο συμβόλαιο,σωστά;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Αλλά δεν θέλω να το κρατήσω τον αριθμό στη wind.

Αν το μεταφέρω με φορητότητα στη vodafone δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χρεώνομαι κάτι για αυτή την εκτροπή των κλήσεων?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Αλλά δεν θέλω να το κρατήσω τον αριθμό στη wind.

Αν το μεταφέρω με φορητότητα στη vodafone δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χρεώνομαι κάτι για αυτή την εκτροπή των κλήσεων?

Όχι,δεν υπάρχει.Όλες οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας χρεώνουν την εκτροπή κλήσεων.:(

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει? :O

Πχ. αν το βάλω μέσω φορητότητας σε ένα πρόγραμμα χωρίς πάγιο στη vodafone και επιλέξω να έχω μία sim με 2 αριθμούς? (Νομίζω κάτι τέτοιο γίνεται... - αλλά και πάλι δεν ξέρω υπάρχει κάποιο κόστος και για αυτό?)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει? :O

Πχ. αν το βάλω μέσω φορητότητας σε ένα πρόγραμμα χωρίς πάγιο στη vodafone και επιλέξω να έχω μία sim με 2 αριθμούς? (Νομίζω κάτι τέτοιο γίνεται... - αλλά και πάλι δεν ξέρω υπάρχει κάποιο κόστος και για αυτό?)

Και στο "Vodafone Χωρίς Πάγιο" να μεταφέρεις τον αριθμό σου,πάλι θα χρεώνεσαι.Μπορείς να επιλέξεις κάποιο πρόγραμμα που να σου παρέχει δωρεάν χρόνο ομιλίας ώστε να μην χρεώνεσε,αλλά δεν ξέρω αν σε συμφέρει να κάνεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...