Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

η υπηρεσία TEXT TO FAX υπαρχει ακομα?

 

θα με υποχρώσετε εαν ξερετε τη διαδικασια.

 

γινετε και απο prepay?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εχω ενα sony vaio και θα ηθελα να βαλω ασυρματο internet.Απο την στιγμή που εχω νουμερο vodafone με συμβολαιο ειπα να στραφω προς τη vodafone.Χρειάζομαι την βοήθεια σας γιατι ειμαι ασχετος επι του θεματος.

Λογικα θα βαλω την καρτα στο πλαι που περνουν ολοι οι φορητοι υπολογιστες και οχι σε usb για πχ.

Η ερώτηση μου ειναι,επειδη δεν θα το χρησιμοποιω τακτικα,μπορει καποιους μηνες και καθολου,αν υπαρχει καποιο προπληρωμενο πακέτο και ποσο θα μου κοστιζει αυτη η καρτα και γενικα ο εξοπλισμος!

τα φώτα σας!:)

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το προπληρωμένο, σε όλες τις εταιρείες κοστίζει γύρω στα 250-300 ο εξοπλισμός. Αν πάρεις μόνο κάρτα ΣΙΜ ειναι 43 ευρώ, φτάνει να εχεις 3G+ κινητό να την βάλεις και να ξέρεις να την ρυθμίσεις.

Εγω προτείνω συμβόλαιο VODAFONE, με 29/μήνα πέρνεις πραγματικά απεριόριστο μέχρι 31/10 (όχι να στο κόβει στα 30GB οπως οι αλλες εταιρείες) και ένα σκληρό δισκο εξωτερικό 500GB΄τζάμπα. Το χω και γω και είναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Απέκτησα πριν 10 μέρες το usb stick της vodafone με την προσφορα για Unlimited.

 

Η ερώτηση μου έχει να κάνει αν μπορώ να συνδεθώ στο internet με αυτό το stick μεσω linux (ubuntu 8.04) και αν ναι πώς.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού στο φόρουμ, αλλά δυστηχώς έχω ελάχιστο χρόνο να ψάξω.

 

Ευχαριστώ

Για οτιδήποτε σχετικό με την φωτογραφία κάντε "κλίκ" στο www.dpgr.gr

 

Και αν έχεις seicento ή ciquecento.. www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Απέκτησα πριν 10 μέρες το usb stick της vodafone με την προσφορα για Unlimited.

 

Η ερώτηση μου έχει να κάνει αν μπορώ να συνδεθώ στο internet με αυτό το stick μεσω linux (ubuntu 8.04) και αν ναι πώς.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού στο φόρουμ, αλλά δυστηχώς έχω ελάχιστο χρόνο να ψάξω.

 

Ευχαριστώ

 

Απο την Vodafone GR δεν νομιζω να ξερουν.

 

Μπες στο business.vodafone.com και εκει κατι πρεπει να εχει για Linux.

Link to comment
Share on other sites

με 29,5 για την ακρίβεια συν 3-4 ευρώ τα τέλη κινητής τηλεφωνίας, σύνολο 32-33 ευρώ, αλλά....

ΣΚΟΤΩΝΕΙ.

το χρησιμοποιώ Θεσσαλονίκη, Κοζάνη, Σέρρες και Αθήνα-Χολαργό και πάει τρέχοντας.

φοβερά κατεβάσματα και με τεράστια ευκολία.

ένα στικάκι και καθάρισες..

Κάρπαθο που ήμουν όμως τον Απρίλιο, έπαθα την απόλυτη στέρηση.

δεν υπήρχε 3G σταθμός και έδινε μόνο απλό "56αρι" ίντερνετ.

ΑΞΙΖΕΙ τα λεφτά του μόνο και μόνο για την ταχύτητα απόκτησης, την απόλυτη ευκολία εγκατάστασης και μεταφοράς σε οτιδήποτε μηχάνημα (αρκεί ένα usb), σε οποιοδήποτε μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Απέκτησα πριν 10 μέρες το usb stick της vodafone με την προσφορα για Unlimited.

 

Η ερώτηση μου έχει να κάνει αν μπορώ να συνδεθώ στο internet με αυτό το stick μεσω linux (ubuntu 8.04) και αν ναι πώς.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού στο φόρουμ, αλλά δυστηχώς έχω ελάχιστο χρόνο να ψάξω.

 

Ευχαριστώ

 

δοκιμασε αν θες το ubudsl μπορει να λειτουργησει... http://ubudsl.com/

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

To "γενικο" προβλημα με τα gateways εχει λυθει εδω και αρκετες μερες στα VMC , ..ομως πλεον εχουμε "γενικο" προβλημα με peerings σε Seabone και OTEGlobe.

 

Vodafone με Seabone= θελει αναβαθμιση

Vodafone με ΟΤΕGlobe = θελει αναβαθμιση

Vodafone με ΑΙΧ = ..μερικες ωρες την μερα γεμιζει.

 

Προς το παρον τα peerings με το εξωτερικο τα "controlaroun" με QoS για να μην ανεβαινει το latecy. Θα επρεπε να το ειχαν προλαβει και αυτο.

Πρεπει να μπουκωνει το συμπαν και μετα να κανουν τις αναβαθμισεις ?

:blink:

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να αγορασω ενα κινητο συγκεκριμενα το Νοκια Ν81 2gb (οχι απο το site της vodafone) απλα μπηκα στο ιντερνετ να δω αν πωλειται στη vodafone και γραφει ( *μη διαθεσιμο αποθεμα ) και δεν το εμφανιζει στο site δειχνει μονο το μοντελο με τα 8gb. τι εννοει??? οτι επαψε να πωλειται το κινητο?? ή οτι τελειωσε σε ολα τα καταστηματα?? ή κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Na kanw mia erwthsh???

 

To modem pou dinei h Vodafone einai to Huawei E220 etsi? Mhpws kserete an einai kleidwmeno na pairnei mono sims ths Vodafone h' mporei na parei opoiadhpote sim gia mobile internet (p.x. ths Wind)??

 

euxaristw :)

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας, πρόσφατα απέκτησα εταιρικό συμβόλαιο απο τη vodafone, και θέλω να αποκτήσω το smart code.

Στην φόρμα που κοίταξα όμως ζητάει πάρα πολλές πληροφορίες που δεν γνωρίζω λόγω του μεγέθους της εταιρίας (όπως π.χ Ονοματεπώνυμο Νομίμου Εκπροσώπου)

Μπορώ να εγγραφώ απλά με τα στοιχεία μου?

Link to comment
Share on other sites

Τι νομική μορφή έχει η εταιρία σου?

 

Αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας, γράφεσαι απλά με τα στοιχεία σου. Νόμιμος εκπρόσωπος είσαι εσύ ο ίδιος φυσικά.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ σύνδεση στο φοιτητικό mobile internet χθες και μάλιστα ζήτησα να μην μου δώσουν συσκευή και το δώρο έτσι ώστε να βγει η επιδότηση 0 και να το κόψω μετά από 2 μήνες ου θα τελειώσουν οι διακοπές.

 

Ισχύει η προσφορά του unlimited για μενα που το πήρα χωρίς επιδότηση; Στο κατάστημα μου είπαν οτί ισχύει αλλα μια και το myphone είναι πάντα πιο ενημερωμένο...

 

Υπάρχουν κάπου οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για το modem; Προς το παρών τα μόνα που έχω βάλει είναι αυτα:

+CGDCONT=,,"internet"

dns1: 213.249.17.10

dns2: 213.249.17.11

αριθμός: *99#

Χρειάζεται κάτι άλλο; Έτσι πως είναι δουλεύει μια χαρά, απλά ρωτάω..

 

Αυτό για περιορισμό ταχύτητας μετά τα 30gb τι ακριβώς είναι. Ρωτάω γιατί εδώ που είμαι πιάνει με το ζόρι 40kb/s και δεν θέλω να μειωθεί κιάλλο...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Inc

Είναι μια μεγάλη ναυτιλιακή εταιρία. Έχει πάνω απο 400 αριθμούς εταιρικών συμβολαίων.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ο Νόμιμος Εκπρόσωπος θα πρέπει να υποβάλει το αίτημα ...

 

Κάποιος στην εταιρεία λογικά θα έχει αναλάβει την διεκπαιρέωση των αιτημάτων για τις συνδέσεις σας...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

 

Μέσω καταστημάτων το τελευταίο χρονικό διάστημα μπορούν να κρατήσουν το τηλέφωνο σου και να σου αποστείλουν γραπτό μήνυμα μόλις παραλάβουν την συσκευή αλλά αν θυμάμαι καλά μόλις την παραλάβουν θα πρέπει να απευθυνθείς εντός δυο ή τριών εργάσιμων ημερών για να την παραλάβεις.

 

Δεν τους ρωτάς αν μπορούν να σε εξυπηρετήσουν με το παραπάνω για να μην τους καλείς συνέχεια ?????

 

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

 

Εχω καρτα vodafone και τις δυo τελευταιες ημερες μου ερχεται ενα μυνημα που γραφει "paris hilton". Το ανοιγω κ μου αναβει το κουμπι της μεταβασης για να μπω στο ιντερνετ. Φυσικα δεν εχω προσπαθησει να μπω,μιας κ δεν ξερω τι ειναι.Ξερει κανεις? Ετυχε κ σε κανεναν αλλο?:wacko:

 

 

Μηπως εμαθε η Paris για την γοητεια μου κ μου στελνει μυνηματα??:yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και να το δηλώσεις ή να πας απο ενα κατάστημα και να τους το δείξεις.

Έχουν ακουστεί διαφορα για τετοια μηνυματα που σε προτρεπουν να μπεις σε ιστοσελιδες για τις οποιες μετα χρεώνεσαι ή εγγραφεσαι στις υπηρεσίες τους χωρίς να το καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, μόνο που αυτός δεν είναι ο νόμιμος εκπρόσωπος, αλλά απλός υπάλληλος.

Οπότε λογικά ο μόνος τρόπος να έχουν πρόσβαση οι υπάλλοιλοι είναι αν κανεις εκείνος τις ενεργειες εγγραφής στο myaccount. Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η διαδικασία σύνδεσης με laptop pc vista + huwaei e220?

 

ευχαριστώ πολύ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...