Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εντομεταξυ το παλαβο ειναι οτι μου λεει οτι ο υπαλληλος τους, δεν εκανε λαθος κ να επιμενει οτι με πειραν τηλ...κ μεταξυ αλλων μου λεει οτι μπορει να αφησα καπου(πχ σε δημοσειο χωρο) το κινητο μου κ να το σηκωσε αγνωστος κ να απαντησε ,τουλαχιστων ετσι μου λεει συμβει σε αυτον τον ιδιο(δλδ να αφηνει το κιν κ να το σηκωνουν αγνωστοι) τοτε του ζηταω να μιλισω με καποιον υπευθυνο κ με εντονο υφος μου λεει οτι αυτος τι ειναι ανευθυνος κ λεω φυσηκα αν σηκωνουν αγνωστοι το τηλεφωνο σου που αφηνεις σε δημοσειο χωρο...

ενταξυ ρε παιδια μας κοροιδευουν να μην μας περναν κ για χαζους ομως...

μου περασε κ καποια στιγμη απο το μυαλο να κανω καταγγελια στο ινκα αλλα δεν ξερω αν εχει κανα αποτελεσμα...

Χαλαρώστε ρε παιδιά! Σιγά να μην εβαλαν όλοι σκοπό να κοροιδεψουν τον jkouim! Σας πέρασε από το μυαλό ότι αυτός που πήρε τηλέφωνό, έκανε λάθος κλήση και πήρε κάποιον άλλο? Αυτό που δέχομαι ώς σφάλμα είναι ότι δε θα έπρεπε να σε αμφισβητήσουν, θα μπορούσαν να υποθέσουν ότι έκαναν λάθος στην κλήση και να σου ζητήσουν συγνώμη. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

 

Αντι να δυσανασχετείς, ξαναδοκίμασε μόλις βρεις πάλι μια συσκευή που σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο topic και μιας και θεωρώ απαράδεκτη αυτή την κίνηση της Vodafone αναφέρω το εξής περιστατικό: Είμαι συνδρομητής Wind1 και πριν 2 εβδομάδες είχα κλήση από τη Vodafone με τον εξής διάλογο που σας παραθέτω...

- Vodafone: Γεια σας. Σας παίρνουμε από τη Vodafone και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα νέα μας προγράμματα που σας συμφέρουν. Τι σύνδεση έχετε αν επιτρέπετε;

- Εγώ: Κατ' αρχήν ενημερώστε που βρήκατε το τηλέφωνό μου για να σας απαντήσω...

- Vodafone: Το τηλέφωνό σας είναι στους καταλόγους των κινητών τηλεφώνων και απ' ότι βλέπω έχετε σύνδεση WIND (!). Τι πάγιο πληρώνετε;

- Εγώ: Α ξέρετε και τι σύνδεση έχω; Και το θεωρείτε σωστό να παίρνετε τους συνδρομητές WIND και COSMOTE για να αλλάξουν πρόγραμμα; Αν κάνουν κι αυτοί το ίδιο στους συνδρομητές VODAFONE; Αυτή είναι η πολιτική σας;

- Vodafone: (Μένει ψιλοκόκκαλο, ξεφυσάει λίγο σκεπτόμενη που τον βρήκα αυτόν τώρα και λέει) Εγώ πιστεύω πως μπορούμε να βρούμε κάποιο πάγιο να πληρώνετε λιγότερα και να μιλάτε περισσότερο. Τι πάγιο πληρώνετε τώρα;

- Εγώ: Δεν πληρώνω πάγιο, έχω το Wind1.

- Vodafone: Και η Vodafone έχει πρόγραμμα χωρίς πάγιο.

- Εγώ: (Ε ρε που σε βρήκα, στην άκρη το είχα το περί "Δέσμευσης τιμής" - δεν της το είπα και της πετάω το τρίποντο: ) Ναι αλλά η Wind μου δίνει απεριόριστη πλοήγηση στο internet με 3,50 ευρώ το μήνα κάτι που εσείς σίγουρα δε δίνετε!

- Vodafone: Μόλις υπάρχει ένα καινούριο πρόγραμμα της Vodafone με απεριόριστη πλοήγηση.

- Εγώ: (Ενημερωμένος για το πρόγραμμα) Ναι αλλά θέλω να κάνει 3,50 ευρώ για πάντα και όχι μόνο για τους πρώτους μήνες. Ευχαριστώ πολύ.

- Vodafone: Μισό λεπτό να κοιτάξω πόσο κοστίζει να σας πω.

(Μετά από άλλο 1,5 λεπτό αναμονής και ενώ οδηγάω και κινδυνεύω να τρακάρω...) Έχετε δίκιο δεν υπάρχει ακόμα με τόσο χαμηλή χρέωση. Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

 

 

Και λέω εγώ: Η κάθε εταιρία θα αρχίσει να τηλεφωνάει στους συνδρομητές των άλλων εταιριών για να της κλέψει τον πελάτη; Σε αυτά τα επίπεδα θα κυμανθεί ο ανταγωνισμός; Αυτή είναι η πρόταση της Vodafone στον ανταγωνισμό; Οργάνωση Call Center για να τσιμπήσει τους ανενημέρωτους; Το θεωρώ κατάντια για τη Vodafone από τη στιγμή μάλιστα που στην πραγματικότητα δεν έχει καλύτερες χρεώσεις στα συμβόλαια - προγράμματα ομιλίας/sms σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Ημουν συνδρομητης στο vodafone mobile card 80MB και προσφατως,εκανα αιτηση για μεταφορα μου στα 5GB.Απο το τελος Σεπτεμβριου περιπου και ως τωρα ο μετρητης ογκου δεδομενων δεν λειτουργει.Συγκεκριμενα σταματα να λειτουργει μετα απο λιγα δευτερολεπτα και εμφανιζεται μια ταμπελα στην οθονη του laptop που γραφει:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Buffer overrun detected!

Program:.../vodafone mobile connect/bin/mobileconnect.exe/

A buffer overrun has been detected which has corrupted the program's internal state.The program cannot safely continue execution and must now be terminated.

Απευθυνθηκα σε καταστηματα και στην επαρχια και προσφατως στην Αθηνα(Στουρναρη).Δυστυχως λυση δεν μου εδωσαν με συνεπεια να μην γνωριζω τον ογκο δεδομενων για το μηνα Οκτωβριο και φυσικα ουτε για το πρωτο 10ημερο του Νοεμβριου.Ειμαι κατοχος Windows vista.Μου ειπωθηκε οτι απο εκει προερχεται το προβλημα και πως ειναι ενημερη η vodafone,αλλα αυτο δεν ειναι δικη μου ευθυνη αφου ειχα ενημερωσει την εταιρια για τα χαρακτηριστικα του laptop μου.Μαλιστα ειχα κατεβασει απο το site το πακετο οδηγων για την ευρυθμη λειτουργια του προγραμματος.Πως πλεον μπορει να λυθει το προβλημα,να μπορω να παρακολουθω τον ογκο δεδομενων και να διασφαλιστει το τι πληρωνω,δεδομενου πως πριν συναψω συμβολαιο ανεφερα ολες τις τεχνικες λεπτομερειες και πως ηθελα να υπαρχει οπωσδηποτε μετρητης;Ουδεποτε μου αναφερθηκε πως μπορει να υπαρξει προβλημα και εδω και 1,5 μηνα περιπου εχω ενα μεγαλο και αλυτο προβλημα.

Καποια ιδεα-λυση;

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Ημουν συνδρομητης στο vodafone mobile card 80MB και προσφατως,εκανα αιτηση για μεταφορα μου στα 5GB.Απο το τελος Σεπτεμβριου περιπου και ως τωρα ο μετρητης ογκου δεδομενων δεν λειτουργει.Συγκεκριμενα σταματα να λειτουργει μετα απο λιγα δευτερολεπτα και εμφανιζεται μια ταμπελα στην οθονη του laptop που γραφει:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Buffer overrun detected!

Program:.../vodafone mobile connect/bin/mobileconnect.exe/

A buffer overrun has been detected which has corrupted the program's internal state.The program cannot safely continue execution and must now be terminated.

Απευθυνθηκα σε καταστηματα και στην επαρχια και προσφατως στην Αθηνα(Στουρναρη).Δυστυχως λυση δεν μου εδωσαν με συνεπεια να μην γνωριζω τον ογκο δεδομενων για το μηνα Οκτωβριο και φυσικα ουτε για το πρωτο 10ημερο του Νοεμβριου.Ειμαι κατοχος Windows vista.Μου ειπωθηκε οτι απο εκει προερχεται το προβλημα και πως ειναι ενημερη η vodafone,αλλα αυτο δεν ειναι δικη μου ευθυνη αφου ειχα ενημερωσει την εταιρια για τα χαρακτηριστικα του laptop μου.Μαλιστα ειχα κατεβασει απο το site το πακετο οδηγων για την ευρυθμη λειτουργια του προγραμματος.Πως πλεον μπορει να λυθει το προβλημα,να μπορω να παρακολουθω τον ογκο δεδομενων και να διασφαλιστει το τι πληρωνω,δεδομενου πως πριν συναψω συμβολαιο ανεφερα ολες τις τεχνικες λεπτομερειες και πως ηθελα να υπαρχει οπωσδηποτε μετρητης;Ουδεποτε μου αναφερθηκε πως μπορει να υπαρξει προβλημα και εδω και 1,5 μηνα περιπου εχω ενα μεγαλο και αλυτο προβλημα.

Καποια ιδεα-λυση;

Σας ευχαριστω.

 

Βαλε την καρτα σε κινητο να δεις μηππως εχει ερθει γραπτο μηνυμα και κολησε την εφαρμογη, και σε καθε περιπτωση παρα 13830 να αναφερεις το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σκαλίζοντας το site βρήκα το παρακάτω

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0060160000&vars=0000000000

Link to comment
Share on other sites

Και οι όροι συμμετοχής εδώ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ

ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΔΥΚΤΙΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΡΗΘΜΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΛΕΓΕΙ!

 

ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΣΤΕΙΧΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ Ι VODAFONE ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 50 ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ

:p

^DoomeD^®
Link to comment
Share on other sites

Και μετά ο φίλος που έφερες θέλει internet, βάζει το φοβερό πακέτο της voda με τα 3,5 το μήνα και το όριο 1ΜΒ, παίρνει ένα τεράστιο λογαριασμό και μετά χαλάει η φιλία σας!

Όλο κι'όλα, δεν δοκιμάζω τις φιλίες μου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορά μόνο φορητότητα αλλά νέα σύνδεση εν γένει. Και τα 50€ λαμβάνονται μέσω έκπτωσης σε αγορά συσκευής.

 

http://www.vodafone.gr/vodafone/img/bring_a_friend_terms_cond.gif

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οτι εχει ο Νοεμβριος 31 μερες τωρα τα εμαθα απο VODAFONE να παμε ολοι εκει στις 31 /11/2007 να παροuμε την Προσφορα της!!!!!!!!!!.......αρε ξυλο που θελουνε Καποια Λαμογια στην VODAFONE!!!!!!!!!!!!!
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχει ο Νοεμβριος 31 μερες τωρα τα εμαθα απο VODAFONE να παμε ολοι εκει στις 31 /11/2007 να παροuμε την Προσφορα της!!!!!!!!!!.......αρε ξυλο που θελουνε Καποια Λαμογια στην VODAFONE!!!!!!!!!!!!!

Πρότεινα τον γυίο μου

Τον πήραν τηλέφωνο , Πήρε επιδότηση 123 +50 Ευρώ και θα πάρω και εγώ άλλα 50 πολύ καλή προσφορά

Επείδή εγώ πληρώνω τον λογαριασμό του τελικά έλαβα 223 ευρώ επιδότηση για το Vodafone 150 με το πάγιο του 100 για ένα χρόνο. Καθόλου άσχημα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά, να δεις για πότε κουκουλώνονται όλα... Φράγκα και εξουσία να έχεις...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά, να δεις για πότε κουκουλώνονται όλα... Φράγκα και εξουσία να έχεις...

 

Παντου τριγυρω αξιοπιστια, εχεμυθια και σοβαροτητα... Μονο η Vodafone φταει και ειναι το κακο μαυρο προβατο.... Οποιος την θεωρει αναξιοπιστη εταιρια ας τραβηξει το δρομο του για τους πρασινους και τους μπλε. Τετοια σχολια πορωτικα και προπαγανδιστικα δεν εχουν λογο υπαρξης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατα πόσον μιλάμε για συνέχεια στο θέμα των υποκλοπών (σε βαθμό που να αφορά το κόσμο και τη χώρα). Η υπόθεση έληξε, τα πρόστιμα μοιράστηκαν και ο τον ένοχο, τουλάχιστον ο απλός κόσμος δεν θα τον μάθει ποτέ.

 

Πλέον μιλάμε περισσότερο για μια προσωπική αντιπαράθεση της οικογένειας Τσαλικίδη με τη Vodafone, με τη πρώτη να προσπαθεί πάσει θυσία να αποδείξει ότι η δεύτερη σχετίζεται με το θάνατο του Τσαλικίδη. Είτε το κάνουν για τις τεράστιες αποζημιώσεις που μπορεί να διεκδικήσουν είτε για να αποκατασταθεί το "αίσθημα δικαίου" είναι σίγουρα θεμιτή κίνηση, ανάθεμα όμως και αν ξέρει ο κύριος δικηγόρος της οικογένειας τι ρόλο ακριβώς βάραγε ο Τσαλικίδης στην υπόθεση, αν ήταν η αθώα περιστερά ή μπλεγμένος στην υπόθεση, βασιζόμενος μόνο σε τετραδιάκια και τα λεγόμενα της γκόμενας του θανόντα. Δυστυχώς ο άνθρωπος εκεί που βρίσκεται δυστυχώς δεν μπορεί να μιλήσει.

 

Εξάλλου μη γελοιόμαστε, μιλάμε για καθαρή υπόθεση κατασκοπείας, πράγμα που σημαίνει πως από πίσω κρύβονται μεγάλες δυνάμεις και υπερεθνικά συμφέροντα που αμφιβάλλω κατα πόσον μπορεί να τα αγγίξει η οικογένεια Τσαλικίδη... Εδώ δεν μπόρεσε ολόκληρη ΕΥΠ! Εκτός αν πιστεύουν πως η υπόθεση των υποκλοπών δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα ευχάριστο διάλειμμα στην πλήξη των στελεχών της Vodafone και της Ericsson που δεν είχαν τι να κάνουν για ένα χρόνο παρά να ακούν τι έλεγε ο Κωστάκης με τη Νατάσσα... Ξαναλέω, μιλάμε για κατασκοπεία.

Link to comment
Share on other sites

Παντου τριγυρω αξιοπιστια, εχεμυθια και σοβαροτητα... Μονο η Vodafone φταει και ειναι το κακο μαυρο προβατο.... Οποιος την θεωρει αναξιοπιστη εταιρια ας τραβηξει το δρομο του για τους πρασινους και τους μπλε. Τετοια σχολια πορωτικα και προπαγανδιστικα δεν εχουν λογο υπαρξης.
Και οι «πράσινοι» και οι «μπλε» τα ίδια σκατά θα έκαναν στη θέση της «κόκκινης». Ευχαριστήθηκες τώρα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και οι «πράσινοι» και οι «μπλε» τα ίδια σκατά θα έκαναν στη θέση της «κόκκινης». Ευχαριστήθηκες τώρα;

 

Παντα ευχαριστημενος ημουν σχετικα με την κινητη. Το θεμα των υποκλοπων δε με αφορα αμεσα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντα ευχαριστημενος ημουν σχετικα με την κινητη. Το θεμα των υποκλοπων δε με αφορα αμεσα. ;)
Δεν με ενδιαφέρει η θέση σου. Ο χαρακτηρισμός της δικής μου με ενδιαφέρει και το βρήκα ιδιαίτερα άστοχο και αδικαιολόγητο (για να μην πω τίποτε άλλο :X).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Αυτο το Vodafone Mobile Connect Card/Usb Modem

εργαζεται σε αλλα OS ? px. Linux Mandriva 2008, ?klp ? an το παρω κ δεν εργαζεται τι γινεται ?

 

Ευχαριστω.

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Αυτο το Vodafone Mobile Connect Card/Usb Modem

εργαζεται σε αλλα OS ? px. Linux Mandriva 2008, ?klp ? an το παρω κ δεν εργαζεται τι γινεται ?

 

Ευχαριστω.

 

απο το

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0005070500&vars=0000000000

Ο υπολογιστής πρέπει απαραίτητα να έχει:

· Λειτουργικό σύστημα Win XP Pro ή/και Home, Win2000 (μπορείτε να δείτε την έκδοση του λειτουργικού, πατώντας δεξί κλικ πάνω στο εικονίδιο "ο υπολογιστής μου" (My Computer) και επιλέγοντας "Ιδιότητες" (Properties)

· Yποδοχή κάρτας PC τύπου ΙΙ (PCMCIA Slot)

· Πάνω από 32 ΜΒ RAM

· Έκδοση Internet Explorer από 5.5 και πάνω (μπορείτε να δείτε την έκδοση του Internet Explorer, ανοίγοντας ένα παράθυρο Internet Explorer και από το μενου "Βοήθεια" (Help) και επιλέγοντας "Πληροφορίες για τον Internet Explorer" (About Internet Explorer).

· Ελάχιστη ανάλυση οθόνης 1024*768

 

Στην περίπτωση της έκδοσης Apple MAC Version 2.4 θα πρέπει να πληρούνται οι ακόλουθες προϋποθέσεις:

· OS X 10.2.6 Jaguar ή νεότερη έκδοση

· OS X 10.4.3 συνιστώμενη έκδοση

· Powerbook Titanium ή Aluminum, 15" ή 17"

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΔΕΝ υποστηρίζονται άλλα λειτουργικά όπως Win95, Win98 First Edition ή Second Edition, Windows NT (όλες οι εκδόσεις), Windows Millennium (ME), Linux (όλες οι εκδόσεις).

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΔEN υποστηρίζεται η υποδοχή κάρτας PCI Xpress.

Link to comment
Share on other sites

Tote δυστυχως δεν κανει. Τι, να βαλω Windows mono για αυτο ?

8α περιμενω να συνδεσουν το ADSL,,,,

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

εδώ δεν υποστηρίζουν τα vista που είναι πια το σύστημα που έρχονται όλα τα λαπτοπ...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...