Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Μπα τιποτα.Ετσι τα κανω χρονια απο την εποχη του S6.

Επισης οι περιορισμοι μετα απο επανεκκινηση ειναι απενεργοποιημενοι και ενεργοποιουνται μετα απο λιγα λεπτα οταν μπαινει στο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, διαβάζοντας παραπάνω κατάλαβα ότι η μπαταρία έχει στρώσει αρκετά με τα νέα updates από τον Μάρτιο. Σε σχέση με την παλαιότερη έκδοση 8, η μπαταρία είναι καλύτερη; ποια είναι η άποψή σας;
Link to comment
Share on other sites

S9 εν ετει 2019?

Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι λόγω τιμής, αλλά θα αντέξει κάνα δυο χρόνια?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

S9 εν ετει 2019?

Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι λόγω τιμής, αλλά θα αντέξει κάνα δυο χρόνια?

 

Ξεκινας απ το χρηματικο...

Αν εχεις 400 ευρω ταβανι μα δωσεις το βλεπεις...

Κ εν ετη 2019 κ εν ετη 2020 ....

Δεν εχει σημασια το ετος αν πας για ενα καλο συνολικα κινητο (κ βαλέις κ το aftersale service).

Αν εχεις πχ 800 να δωσεις, σίγουρα δεν το σκεφτεσαι...

Αλλα παντως ναι, θα αντέξει...πιστευω 2 χρονια ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουράκι... Θα πάρει κι ένα ακόμα major update, ήδη με την pie πετάει κι εφόσον τρέχει προσφορά με επιστροφή από κάρτες eurobank αν κόψεις και τιμολόγιο τότε από τα 599 κατεβαίνεις σε ποσο λίγο πάνω από ένα πρόσφατο καλό μεταχειρισμένο λίγων ημερών ή μηνών ;) it's up to you :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To σχόλιο μου αφορά το s9 plus...

Όσον αφορά το σκέτο s9 προσωπικά εγώ δεν θα το επέλεγα με την καμία θα πήγαινα κατευθείαν σε s10, συσκευή με σούπερ σπεκς και ιδιαίτερα κόμπακτ Διαστάσεις

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το σκέτο s9 προσωπικά εγώ δεν θα το επέλεγα με την καμία θα πήγαινα κατευθείαν σε s10, συσκευή με σούπερ σπεκς και ιδιαίτερα κόμπακτ Διαστάσεις

 

 

Μα αυτο λεω κατα την αποψη μ...

Αμα εχεις 750+ ευρω να δωσεις δεν θα πας σε s9... Εν ετη 2019 οπως ειπε ο φιλος μας κ εχει δικιο... Πρεπει να εισαι χαζος..

Αλλα αν εχεις τα μισα πχ, μια χαρα πας σε s9 κ μια χαρα θα κρατήσει....

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια ζητηματα δεν παιζει ρολο η γνωμη των χρηστων.

Διοτι η καθε εταιρια εχει συγκεκριμενη , προγραμματισμενη πολιτικη .

Η Samsung απο περυσι το καλοκαιρι του 2018 ενημερωσε οτι θα προβει σε αλλαγες απο την μεσαια σειρα "Α" του 2019 .

Στην συνεχεια και στο S11 και παει λεγοντας .

 

Ειδη λανσαρε την χαμηλοτερη πολυ οικονομικη σε επεξεργαστες με υπερ-γιγας μπαταριες των 5000mAh την κατηγορια "Μ" το Μ20 , Μ30 . Συνεχισε για πρωτη φορα με "Ραγδαιες" Αλλαγες στην σειρα "Α" με τα Α70 και Α80 με μεγαλες μπαταριες , 6,7 ιντσες , οθονη χωρις νοτς , καμερες 32αρες ,καμερες 48αρες να στριφογυριζουν ,3D σενσορες , 25W φορτιση κτλ.

 

Με "Τεχνικους Ορους" παντα δεν χρειαζεται κανεις που εχει S8 N8 S9 N9 να παει στο S10 .διοτι οι μεγαλες αλλαγες που υποσχεται η εταιρια δεν εγιναν στην κατηγορια 10.

 

Το τι πολιτικη ομως θελει να ακολουθησει σε "Προσωπικο επιπεδο ο καθενας" ειναι καθαρα υποκειμενικο δικο του θεμα σε σχεση με τις αλλαγες των πολιτικων της καθε εταιριας.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πριν 3 μέρες έβαλα την ενημέρωση Μαΐου. Δεν ξέρω τι έκαναν, αλλά είδα 25% καλύτερη μπαταρία! Τώρα είμαι στο 51% με 4 ώρες οθόνη, το μεγαλύτερο μέρος με 4g! Εκτός αν συνέπεσε με κάποια αναβάθμιση της google στα play services, τα βλέπω πολύ χαμηλά στην κατανάλωση. Όπως και να 'χει, ουάου...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ψυχρος φωτισμος με αρκετα λιγοτερη η ενταση του κοκκινου στο λευκο .

Ετσι το λευκο θα ειναι ποιο...Λευκο:rolleyes:

η μπαρα ψυχρου - θερμου στη μεση και ....παρακατω:

 

49169635_2121702831222975_441878884091166720_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=1a2c7ecc91ded8827fdf83d787db9681&oe=5CD5B3F4

 

Edit: Kαι το παρακατω μοντακι εδω ετσι για να υπαρχει .

Camera Mod 48 Megapixel! Γιγας φωτο για το Pc .

Εδω---->>>http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7598812#post7598812

 

Συμπληρωθηκαν στο ποστ 514 --->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7745752#post7745752

 

 

Καλημέρα s_wind!

 

Καταρχάς να σε ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τον Ιερό οδηγό σεταρίσματος! Θα ανεβάσω στο σχετικό forum screenshots με την αυτονομία του S10+ που έχω στα χέρια μου εδώ και 2 ημέρες....

 

Επειδή δε μου εμφανίζει πιο πάνω την εικόνα που είχες ανεβάσει από τη ρύθμιση της λειτουργίας οθόνης που αναφέρεις, θα μπορούσες να μου δώσεις τα φώτα σου ώστε να σε ακολουθήσω και σε αυτό ? Κάποιο screenshot π.χ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ευχαριστω πολυ κι εγω για τον οδηγο!Κι εγω δεν μπορω να δω τις εικονες και χρειαζομαι κι αυτες για το adguard.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ είμαι απογοητευμένος με την απόδοση της μπαταρίας. Σε σημείο να θέλω να το πουλήσω.

Δεν έχω μπει στη διαδικασία να κοιτάξω για εγχειρίδια οικονομίας της μπαταρίας, διάφορα κόλπα να πειράξω ρυθμίσεις για να μη δουλεύουν κάποιες υπηρεσίες για να μην καταναλώνει κλπ.

Ενώ είναι κινητάρα και μου αρέσει πολύ, το πρόβλημα της κατανάλωσης με έχει ξενερώσει.

Μόλις τριών μηνών κινητό και το φορτίζω δύο φορές τη μέρα. Ειδικά τώρα που είναι σε διακοπές...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απογοητευμένος με την απόδοση της μπαταρίας. Σε σημείο να θέλω να το πουλήσω.

Δεν έχω μπει στη διαδικασία να κοιτάξω για εγχειρίδια οικονομίας της μπαταρίας, διάφορα κόλπα να πειράξω ρυθμίσεις για να μη δουλεύουν κάποιες υπηρεσίες για να μην καταναλώνει κλπ.

Ενώ είναι κινητάρα και μου αρέσει πολύ, το πρόβλημα της κατανάλωσης με έχει ξενερώσει.

Μόλις τριών μηνών κινητό και το φορτίζω δύο φορές τη μέρα. Ειδικά τώρα που είναι σε διακοπές...

 

Στην άδειά μου, με data το 80% της μέρας, τρισάθλιο σήμα (ελεεινή vodafone + νησί = καταστροφή!) φωτογραφίες, χάρτες και παιχνίδια, αναγκάστηκα να το φορτίζω κάθε βράδυ, σε σχέση με κάθε 2 μέρες που το φορτίζω κανονικά. Δες ποια εφαρμογή σου τρώει παραπανίσια μπαταρία! Η μόνη επέμβαση που έχω κάνει στη συσκευή είναι η απενεργοποίηση του φβ, μπαίνω μέσω browser. Δεν έχω ακολουθήσει κάτι από τον οδηγό, δε μου χρειάστηκε ακόμη. Συσκευή 13 μηνών... :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απογοητευμένος με την απόδοση της μπαταρίας. Σε σημείο να θέλω να το πουλήσω.

Δεν έχω μπει στη διαδικασία να κοιτάξω για εγχειρίδια οικονομίας της μπαταρίας, διάφορα κόλπα να πειράξω ρυθμίσεις για να μη δουλεύουν κάποιες υπηρεσίες για να μην καταναλώνει κλπ.

Ενώ είναι κινητάρα και μου αρέσει πολύ, το πρόβλημα της κατανάλωσης με έχει ξενερώσει.

Μόλις τριών μηνών κινητό και το φορτίζω δύο φορές τη μέρα. Ειδικά τώρα που είναι σε διακοπές...

 

Όποιος έχει μπει και έχει στήσει το κινητό βάση οδηγού που είναι αναρτημένομενος 8 μήνες έχει βρει την ηρεμία του .

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν σου εκανα ποστ που σου ειπα οτι πλεον στην Pie εχει ενσωματωμενη λειτουργια να βαζεις dns .Βαζοντας τους σερβερ του adguard εχεις adblock χωρις να τρεχει το προγραμμα.

50327277_1055900757915402_8354968540532441088_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=8bf352abdd4f7fb715052fbeae749333&oe=5CC42B0F

Πηγαινε ρυθμισεις/συνδεσεις/περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης/προσωπικο Dns μπες και γραψε οτι εχω ανεβασει στην φωτο.:ninja::ninja::ninja:

Ας το βαλω τωρα φορτιστη γιατι ηρθε η ωρα του.

50058864_1055916274580517_5848454020615634944_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fa94eb7549fbf3f5be93073398b9a62b&oe=5CC3460E

μπορεις να ξαναβαλεις τη φωτο σε παρακαλω? :O

:superman:
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ξαναβαλεις τη φωτο σε παρακαλω? :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7891910#post7891910

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τον τελευταίο καιρό φεύγει η μπαταρία σαν νερό και έχω ακολουθήσει και τον οδηγό του s wind.. Για την βελτίωση της αυτονομίας... Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατασταθει η ενημερωση Σεπτεμβριου ειναι Οκ. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατασταθει η ενημερωση Σεπτεμβριου ειναι Οκ.

 

Να σε ρωτησω ρε συ.. Παιζει (αν υπάρχει κ αν αξιζει) να κανεις calibration την μπαταρια ??

Δηλ. Εξαρχης φορτιζω κατα 90% 20-80% κ μια φορα την βδομαδα 20-100%.

Εχω διαβασει μια φορα στο εξαμηνο να το αφηνεις να αδειασει μεχρι να κλεισει μόνο του το κινητο, το ανοιγεις, ξανακλεινει μονο του κ μετα το φορτιζεις εως 100% με κλειστό το τηλ. Κ ετσι λεει κανει calibration η μπαταρια... Παιζει οντως αυτο ?? Αποδιδει κατι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις hard reset οχι.

Οι μπαταριες γενικα δεν μπορουν να δειχνουν την ιδια σταθεροτητα συνεχεια.Επισης ενας κατοχος σε γενικες γραμμες ενω εχει κανει ενα συγκεκριμενο στησιμο, παραμυθιαζεται γιατι:

Θα κανει τα update του απο το play, απο το galaxy store με αποτελεσμα να αλλαζουν απο λιγο εως παρα πολυ οι καταστασεις.

Θελω να πω για να σε προλαβω γιατι υποψιαζομαι γι αυτα που θες να πεις οτι οτι και να κανεις παντα εισαι ερμαιο των προγραμματιστων των εφαρμογων κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ενημέρωση του Σεπτεμβρίου. Συνέχεια τρέχει στο παρασκήνιο το Google play services με 8.8% στο 50% της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαινε ρυθμισεις -εφαρμογες-google play service-μπαταρια κανε καθαρισμο cache , μετα κανε απενεργοποιηση συσκευης μπες recovery κανε καθαρισμο wipe cache partition και reboot να δεις μπας και στρωσει. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Προχτές πήρα μια καινούρια ενημέρωση, έκανα και καθαρισμό Αλλά τίποτα. Σήμερα μου δείχνει ότι ήταν στο background 14 ώρες και 11% της μπαταρίας.

 

Πάω μεμονωμένα στο app google play services και μου δείχνει 0 background χρήση. Δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...