Jump to content

Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξεις μέρος και τρόπο ζωής;


Guest RouKouNas
 Κοινοποίηση

Θα εγκαταλείπατε την Αθήνα ???  

95 members have voted

  1. 1. Θα εγκαταλείπατε την Αθήνα ???

    • Θα εγκατέλειπα την Αθήνα τρέχοντας εάν μπορούσα.
      57
    • Δεν θα την εγκατέλειπα ακόμα και αν μπορούσα.
      38


Recommended Posts

ε το τελευταιο συμβαν ηταν το κερασακι στην τουρτα ( που λεει ο λογος ) ηδη απο το πρωι αρχισα σοβαρες επαφες, και ελπιζω μεχρι το φθινοπωρο να την εχω κανει με ελαφρα αο το χαος
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest RouKouNas
ε το τελευταιο συμβαν ηταν το κερασακι στην τουρτα ( που λεει ο λογος ) ηδη απο το πρωι αρχισα σοβαρες επαφες, και ελπιζω μεχρι το φθινοπωρο να την εχω κανει με ελαφρα αο το χαος

 

ευχομαι μεχρι το φθινοπωρο να μην εχεις ξεχασει τι περασες και τι περνας ετσι κι αλλιως και να φυγεις φιλε μου.. θα αλλαξει η ζωη σου πιστεψε με.. και για που θα πας εαν επιτρεπετε?? κατι ειχες πει για Ροδο μου φαινετε??

Link to comment
Share on other sites

ε το τελευταιο συμβαν ηταν το κερασακι στην τουρτα ( που λεει ο λογος ) ηδη απο το πρωι αρχισα σοβαρες επαφες, και ελπιζω μεχρι το φθινοπωρο να την εχω κανει με ελαφρα αο το χαος

 

Εγω το μονο που σου ευχομαι ρε φιλε hunter ειναι να μην λαναπερασεις τετοιες περιπετειες.... :( :O

Μακαρι να σηκωθεις να φυγεις αφου το αποφασισες και να "ηρεμσει" και ο μικρος... ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι μεχρι το φθινοπωρο να μην εχεις ξεχασει τι περασες και τι περνας ετσι κι αλλιως και να φυγεις φιλε μου.. θα αλλαξει η ζωη σου πιστεψε με.. και για που θα πας εαν επιτρεπετε?? κατι ειχες πει για Ροδο μου φαινετε??

 

αυτην την στιγμη ειμαι σε μια φαση που οπου βρω δουλεια στο αντικειμενο μου παω, η Ροδος εχει την εκτιμηση μου σαν πρωτη επιλογη διοτι ξερω κοσμο εκει, υπαρχει σπιτι διαθεσιμο και κατα 90% δουλιεα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να πήγαινα επαρχία , βέβαια το ιδανικό θα ήταν σε μια περιοχή που να είναι κοντά σε μεγάλο αστικό κέντρο ,

λίγο κόντεψα όσο ήμουν διακοπές στο κιλκίς πριν μέρες να βρω και δουλεια .

για μένα κόλλημα θα ήταν ότι θα ήθελα να είχα τους φίλους μου κοντά :O

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι παλι... Mου ηρθε mail οτι εγραψε ο hunter (ολα καλα φιλε?) στο θεμα και εχω να σου πω κατι αδερφε..

 

Παρακολουθησα την υποθεση σου στενα και ειδα και το αισιο τελος της στην Νικολουλη φιλε μου και χαρηκα..

 

Λοιπον πριν απο 8 μηνες ηταν τελη Σεπτεμβρη καθομουν και χαζευα καπου σε μια σελιδα στο Ιντερνετ οσπου χτυπαει το κινητο μου.. Sister..!! ελεγε και οπως κανω συνηθως οταν με παρνει η αδερφη μου το σηκωσα λεγοντας τις κατι αστειο που δεν θυμαμαι τι ακριβως ηταν...

 

Με μεγαλη μου εκπληξη και προσπαθωντας να καταλαβω τι ελεγε αναμεσα στα αναφυλητα την ακουσα να λεει "Γιωργο.. Γιωργο.. χαθηκε ο Νικολας..!!"

 

Ο Νικολας ειναι ο μικρος της γιος ετων 8 ο οποιος ειχε σχολασει απο τα αγγλικα ενα τεταρτο νωριτερα απο την συνιθησμενη ωρα και φτανοντας η αδερφη μου στο φροντιστηριο για να τον παρει δεν ηταν εκει που την περιμενε παντα..

 

Για να μην μακρυγορησω σε λιγοτερο απο 5 λεπτα ειχα κανει 10 τηλεφωνηματα σε γνωστους και φιλους στην αστυνομια πηγαινοντας προς το σημειο που ειναι χαθει ο ανηψιος/βαφτησημιος μου.

 

Μεσα σε πολυ λιγο στο μερος που χαθηκε ο μικρος ειχαμε μαζευτει 15 με 20 ατομα τα οποια εψαχναν προσ πασα κατευθυνση με τα ποδια με μηχανακια με αυτοκινητα.. Η αστυνομια στην κοσμαρα της εκανε ανακριση στην Ιδιοκτητρια - Φιλη του φροντηστηριου για να δει και καλα γιατι αφου σχολασε πιο νωρις τον αφησε να φυγει κλπ κλπ..

 

Το αποτελεσμα..

 

Μετα απο μια ωρα ηταν θυμαμαι 20¨49 χτυπησε το κινητο μου και ακουσα τον φιλο μου Βαγγελη (να ειναι παντα καλα) να μου λεει.. "Τον βρηκαμε.."

 

Ο μικρος το ειχε κοψει με το ποδι γιατι ειδε οτι η μαμα του αργησε να ερθει και πιστεψε οτι με τα ποδια θα μπορεσει να καλυψει την αποσταση των 8 km μεχρι το σπιτι..

 

Περιγραφοντας τα παραπανω εχω να ρωτησω το εξης:

 

Θα υπηρχε ποτε η περιπτωση εαν αυτο συναιβενε στην Αθηνα η στην καθε Αθηνα να βρισκοταν το παιδι μεσα σε μια ωρα?

 

Τι να λεμε ρε παιδια... ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗ Τ-Ω-Ρ-ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Φιλε Γ. ευτυχως που δεν συνεβη στην Αθηνα, η σε οποιαδηποτε μεγαλουπολη, αυτο γιατι σιγουρα τα πραγματα θα ηταν πολυ πιο δυσκολα!

Οπως και να χει βεβαια τελος καλο ολα καλα και ο μικρος εχει θαρρος μπορω να πω! ;)

Και κατι τελευταιο,

Θυμαμαι οταν ημουν πιτσιρικας και εμενα στη Ζακυνθο εκανα διαδρομες μονος μου (σπιτι-σχολειο, σπιτι Αγγλικα, κλπ) απο την ηλικια των 9-10! Περιπου 1χλμ, τρεχοντας! :p

Και η ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση γονεας να αφησει το παιδι του μονο του σε αυτην την ηλικια για να καλυψει τετοια αποσταση στην Αθηνα? Ακομα και 15 χρονια πριν παλι πολυ εως παρα πολυ δυσκολο μου φαινεται!

Η ζωη αξιζει το καλυτερο και δεν εχει αναγκη απο μεγαλους δρομους και "μεγαλες" ευκαιριες! Οτι ειναι να γινει θα γινει και αν ο καθενας προσπαθει για τον ευατο του το καλυτερο τοτε σιγουρα καποια μερα θα το κερδισει! Ευκαιριες υπαρχουν παντου και παντα αρκει να τις βλεπουμε και να τις αναγνωριζουμε! ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Η ζωη αξιζει το καλυτερο και δεν εχει αναγκη απο μεγαλους δρομους και "μεγαλες" ευκαιριες! Οτι ειναι να γινει θα γινει και αν ο καθενας προσπαθει για τον ευατο του το καλυτερο τοτε σιγουρα καποια μερα θα το κερδισει! Ευκαιριες υπαρχουν παντου και παντα αρκει να τις βλεπουμε και να τις αναγνωριζουμε! ;)

 

ΕΓΡΑΨΕΣ ΦΙΛΕ...!!!! :up:

Link to comment
Share on other sites

Εμπνεόμενος από το θέμα του φίλου AcouaSonic για το θέμα της ληστείας έφτιαξα αυτό το θέμα και θα ήθελα σας παρακαλώ τις απόψεις σας.

 

Είμαι γεννημένος στη Αθηνά και έχω μεγαλώσει στην Νίκαια – Κορυδαλλό όπου και έζησα τα 23 από τα 32 χρόνια της ζωής μου. Το 1995 μου έκαναν μια πρόταση για δουλεία στην Σαντορίνη. Έτσι απλά και χωρίς να έχω να κάνω κάτι καλύτερο τότε στην Αθηνά πήρα την απόφαση και ήρθα.. Για να μην μακρηγορήσω και κάνω το θέμα κουραστικό από την έναρξη του, μετά από 10 χρόνια (σήμερα) με διακοπή ενάμισι χρόνο από τον Οκτώβριο του 2003 μέχρι τον Μάιο του 2004 που έμεινα στην Αθήνα έζησα στην Σαντορίνη.

 

Να σημειώσω ότι όταν ήρθα εδώ ήμουν μόνος ανάμεσα σε άγνωστους σε μια καινούργια δουλεία χωρίς παρέες και φίλους.

 

Αυτή τη στιγμή έχω να ανέβω στην Αθήνα ακριβώς 8 μήνες και ομολογώ ότι δεν μου λείπει καθόλου και τίποτα από αυτήν. Η ζωή μου εδώ κυλάει σε φυσιολογικούς ρυθμούς χωρίς άγχος και πίεση και φόβο για την ασφάλεια την δική μου και της οικογένειας μου.. Κάθε πρωί που ξυπνάω κοάζω το απέραντο γαλάζιο της θάλασσας από το παράθυρο μου, φτάνω σε 5 λεπτά στην δουλεία μου, θα βρω αμέσως πάρκινγκ, θα χαιρετίσω καμία 10αρια φίλους στον δρόμο και όταν σχολάσω θα πάω για μπάνιο στην παραλία χωρίς να έχω κάνει άλλα 10 «μπάνια» μέσα στο αμάξι.

 

Κατά πόσο πιστεύεται ότι μπορείτε να κάνετε το ίδιο, δηλαδή να απαρνηθείτε την πρωτεύουσα με ότι αυτό συνεπάγεται και να ζήσετε σε ένα νησί /επαρχιακή πόλη με ότι αυτό συνεπάγεται??

 

Πείτε την άποψη σας και θα ήθελα πολύ να δω τους matrb bayern7 OveLix Dimitris79 woudoulis marioFit και ταξιδιωτης22 αλλά και πολλούς άλλους που τώρα μου διαφεύγουν να παίρνουν μέρος στην συζήτηση γιατί οι απόψεις τους με ενδιαφέρουν και για να κρατηθεί και ένα επίπεδο στην συζήτηση...

 

Από γιατρούς ανάγκη έχετε? Ένα ναι μου φτάνει, πάιρνω τα μπογαλάκια μου και εεεεεεεεεεεεεεεεεεερχομαιιιιιι.....

 

Μπ@#ρδ$λ0 αθήναααααα θα μου φας την ζωήηηηηηη......

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Από γιατρούς ανάγκη έχετε? Ένα ναι μου φτάνει, πάιρνω τα μπογαλάκια μου και εεεεεεεεεεεεεεεεεεερχομαιιιιιι.....

 

Μπ@#ρδ$λ0 αθήναααααα θα μου φας την ζωήηηηηηη......

 

Μα τι λες τώρα??? :wacko: :blink: Θέλεις να σου πω μέρος από την περιούσια που έχουν οι Γιατροί (ελάχιστοι μόνιμοι) στο νησί???

 

είναι γνωστό ότι η επαρχία υστερεί σε γιατρούς και όσοι το πήραν απόφαση και ήρθαν εδώ έγιναν πάμπλουτοι.. Τι ειδικότητας γιατρός είσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest RouKouNas

Το καλοκαίρι μπήκε για τα καλά και άρχισε "Η κάθοδος των μυρίων" από τις μεγάλες πόλεις..

 

Παρατηρώ αυτούς τους (δύστυχους) ανθρώπους που έρχονται στο κατάστημα που εργάζομαι για να ψωνίσουν μιας και στην Αθηνά όπως λένε “δεν έχουν το χρόνο για να μπουν σε τέτοια μαγαζιά σαν αυτό…” :w00t:

 

Οι περισσότεροι μπαίνουν στο κατάστημα και δεν λένε ούτε καλημέρα / καλησπέρα. Καμία επικοινωνία με τον συνάνθρωπο τους που τους λέει ένα γεια. (Αποξένωση..) :(

 

Άλλοι φαντασμένοι με ένα υφάκι του στυλ εμείς (κωλό)βλάχοι είμαστε από την Αθήνα και έχουμε έρθει Σαντορίνη που είναι και ΠΟΛΥ ΙΝ μέρος και κάτσε καλά τώρα ε πσσσσσσσ???? (Trendyδες) :down:

 

ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ Αγχωμένοι νευρικοί ΟΛΟΙ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ λες και θα χάσουν το λεωφορείο ή το ταξί που τους περιμένει απ΄ έξω θα φύγει ή τους σφυρίζει ο μπάτσος επειδή έχουν διπλό παρκάρει.. :worry:

 

Συμπεριφορές ανθρώπων απομονωμένων με μεγάλη δόση νευρικότητας στο αίμα τους.. Ούτε τις διακοπές τους δεν μπορούν να χαρούν καλά καλά… Ακόμα κι εδώ που έρχονται κουβαλάνε την τρελά τους το στρες τους και τα απωθημένα τους..

 

Τους βλέπεις σους δρόμους ακόμα και με νοικιάρικα αυτοκίνητα που δεν ξέρεις ποιος τα οδηγεί και τους αναγνωρίζεις... Προσπεράσματα, σφήνες, κορναρίσματα, βρισιές…!! Παρακαλάς να φύγουν να ησυχάσεις..

 

Άλλωστε είναι και το άλλο… Από την ημέρα που θα φτάσουν σκέπτονται την ΜΑΥΡΗ εκείνη ώρα που θα ξαναγυρίσουν στον Γολγοθά τους… στο διαμέρισμα τους στην Νίκαια στα Πετράλωνα στην Κυψέλη... :(

 

Τι να πεις.. Κρίμα... :(

 

(Σε κάποιο άλλο thread διάβασα : "Αθήνα και τη λατρεύω γιατί είναι η μοναδική πόλη στην Ελλάδα που είναι κάθε μέρα γιορτή " Για ποια γιορτή μιλάμε των 40 Μαρτύρων?)

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ Αγχωμένοι νευρικοί ΟΛΟΙ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ λες και θα χάσουν το λεωφορείο ή το ταξί που τους περιμένει απ΄ έξω θα φύγει ή τους σφυρίζει ο μπάτσος επειδή έχουν διπλό παρκάρει.. :worry:

Λογικό αφού το ταξί χρεώνει 20 ευρώ για απόσταση 5 λεπτών,φαντάσου να περιμένει κιόλας.. :rolleyes:

 

(Σε κάποιο άλλο thread διάβασα : "Αθήνα και τη λατρεύω γιατί είναι η μοναδική πόλη στην Ελλάδα που είναι κάθε μέρα γιορτή " Για ποια γιορτή μιλάμε των 40 Μαρτύρων?)

Και συμφωνώ κι εγώ με το παιδί που το είπε.Συγνώμη αλλά ξενερώνω απόλυτα να κλείνουν τα πάντα στις 3 και τις καθημερινές να μην υπάρχει ψυχή πουθενά.Αθήνα και πάλι Αθήνα.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Και συμφωνώ κι εγώ με το παιδί που το είπε.Συγνώμη αλλά ξενερώνω απόλυτα να κλείνουν τα πάντα στις 3 και τις καθημερινές να μην υπάρχει ψυχή πουθενά.Αθήνα και πάλι Αθήνα.

 

Λογικό αφού το ταξί χρεώνει 20 ευρώ για απόσταση 5 λεπτών,φαντάσου να περιμένει κιόλας.. .

 

 

Κατσε λοιπον στην ΑΚΡΙΒΗ γιορτη λοιπον κι εσυ και ο "φιλος" μας και πληρωστε 20 ευρω το ταξι για αποσταση 5 λεπτων.....

 

Σαν ανεκδοτο με τον τοτο μου ακουγετε... χαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατσε λοιπον στην ΑΚΡΙΒΗ γιορτη λοιπον κι εσυ και ο "φιλος" μας και πληρωστε 20 ευρω το ταξι για αποσταση 5 λεπτων.....

 

Σαν ανεκδοτο με τον τοτο μου ακουγετε... χαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Mάλλον στη Σαντορίνη και γενικά στα τουριστικά μέρη αναφερόταν αυτό το σχόλιο της Tinker.

Έτσι κατάλαβα εγώ τουλάχιστον... :worry:

 

Edit: Με πρόλαβε η ίδια. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Μου αρέσει που θες και ειρωνίες...εχμμμ....νομίζεις πως το 20 ευρώ για 5 λεπτά ήταν για την Αθήνα?! :blink:

 

Δε νομίζω!

 

Το ξερω οτι αυτα που θα γραψω θα λογοκριθουν και ισως να σταματησω να υπαρχω σαν μελος στο myphone αλλα θα τα πω και οτι θελει ας γινει...

 

Ενα κοριτσακι σαν κι εσενα μικρη μου λιβελουλα ηταν η αφορμη για να γραψω παλι στο ξεχασμενο μου θεμα που απο την αρχη προσπαθησες να πατατιασεις με της ηλιθιες αποψεις σου...

 

Κι επειδη εσυ και μια αλλη ειχαν αυτες τις ΤΟΣΟ συνταρακτικες αποψεις επι του θεματος, ημουν σιγουρος οτι θα πεταχτεις παλι σαν την "Βουρτσα" για να μην πω τιποτε αλλο..

 

Σοβαρα ατομα που η γνωμη τους μετραει ειπαν την γνωμη τους με επιχειρηματα σχετικα με την διαμονη σε μεγαλη πολη η την επαρχεια, και δεν αμολαγαν π@π@ριες τετοιου τυπου..

 

Μαζεψε λοιπον την γλωσσα σου και μην μου μιλας εμενα για ειρωνειες μιας ΕΣΥ δεν καταλαβες το νοημα της φρασης στο δικο μου ποστ..

 

Θενξ και αντε γεια εαν δεν σας ξαναδω μετα απο αυτο.. Βαρεθηκα ετσι κι αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

Και συμφωνώ κι εγώ με το παιδί που το είπε.Συγνώμη αλλά ξενερώνω απόλυτα να κλείνουν τα πάντα στις 3 και τις καθημερινές να μην υπάρχει ψυχή πουθενά.Αθήνα και πάλι Αθήνα.

 

Που ακριβως γινεται αυτο με τα ωραρια;:confused:

(Εκτος και αν ηρθες Parma που ειμαι τωρα οποτε επεσες και στα δυο μεσα! :p)

Γιατι στις δυο τρεις-πεντε επαρχιωτκες πολεις που εχω ζησει αυτο οτι στις τρεις ειναι ολα κλειστα, και το αλλο οτι τις καθημερινες δεν υπαρχει ψυχη πουθενα ειναι παλι ανακριβεια. :)

Σιγουρα δεν υπαρχει με τιποτα το τζερτζελο της Αθηνας, αλλα αλλο μια πολη 5.000.000 ατομων και αλλο μια 50.000 π.χ.

Παντως και παρασκευοσαββατοκυριακα γινεται χαμος και καθημερινες υπαρχει κινηση.

Μειωμενη φυσικα, αλλα οχι και οτι δεν κυκλοφορει ψυχη.

Προσωπικα πιστευω οτι βαριεται οποιος θελει να βαρεθει.Σωστο ή λαθος.

Και ολα αυτα δεν θα γινονταν αν δεν ειχε μαζευτει ολη η Ελλαδα Αθηνα...

(Αυτη η "ψαλιδα" στην διαφορα κινησης.)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι αυτα που θα γραψω θα λογοκριθουν και ισως να σταματησω να υπαρχω σαν μελος στο myphone αλλα θα τα πω και οτι θελει ας γινει...

 

Ενα κοριτσακι σαν κι εσενα μικρη μου λιβελουλα ηταν η αφορμη για να γραψω παλι στο ξεχασμενο μου θεμα που απο την αρχη προσπαθησες να πατατιασεις με της ηλιθιες αποψεις σου...

 

Κι επειδη εσυ και μια αλλη ειχαν αυτες τις ΤΟΣΟ συνταρακτικες αποψεις επι του θεματος, ημουν σιγουρος οτι θα πεταχτεις παλι σαν την "Βουρτσα" για να μην πω τιποτε αλλο..

 

Σοβαρα ατομα που η γνωμη τους μετραει ειπαν την γνωμη τους με επιχειρηματα σχετικα με την διαμονη σε μεγαλη πολη η την επαρχεια, και δεν αμολαγαν π@π@ριες τετοιου τυπου..

 

Μαζεψε λοιπον την γλωσσα σου και μην μου μιλας εμενα για ειρωνειες μιας ΕΣΥ δεν καταλαβες το νοημα της φρασης στο δικο μου ποστ..

 

Θενξ και αντε γεια εαν δεν σας ξαναδω μετα απο αυτο.. Βαρεθηκα ετσι κι αλλιως..

:lol:

Συγκλοννννίστηκα... :rolleyes:

 

Τουλάχιστον είμαι πιο ώριμη από σένα που ξαναγράφεις σε ένα ξεχασμένο θέμα μόνο και μόνο για να μου την πείς που δε μ'αρέσει η επαρχεία.

Εσύ πετάγεσαι συνέχεια και μας λες πόσο ωραία είναι η Σαντορίνη και η επαρχεία.Δέξου το επιτέλους ότι δεν αρέσει σε όλους και ζήσε μ'αυτό.

 

Επίσης μάθε να δέχεσαι όλες τις απόψεις,δε θα μας πείς εσύ τι είναι σωστό και τι όχι.

Άλλη φορά να μη βιάζεσαι να τη λες σε όλους όσους έχουν αντίθετη άποψη για να μη την πατάς.

Στο καλό.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως γινεται αυτο με τα ωραρια;:confused:

(Εκτος και αν ηρθες Parma που ειμαι τωρα οποτε επεσες και στα δυο μεσα! :p)

Γιατι στις δυο τρεις-πεντε επαρχιωτκες πολεις που εχω ζησει αυτο οτι στις τρεις ειναι ολα κλειστα, και το αλλο οτι τις καθημερινες δεν υπαρχει ψυχη πουθενα ειναι παλι ανακριβεια. :)

Σιγουρα δεν υπαρχει με τιποτα το τζερτζελο της Αθηνας, αλλα αλλο μια πολη 5.000.000 ατομων και αλλο μια 50.000 π.χ.

Παντως και παρασκευοσαββατοκυριακα γινεται χαμος και καθημερινες υπαρχει κινηση.

Μειωμενη φυσικα, αλλα οχι και οτι δεν κυκλοφορει ψυχη.

Προσωπικα πιστευω οτι βαριεται οποιος θελει να βαρεθει.Σωστο ή λαθος.

Και ολα αυτα δεν θα γινονταν αν δεν ειχε μαζευτει ολη η Ελλαδα Αθηνα...

(Αυτη η "ψαλιδα" στην διαφορα κινησης.)

Σε ότι νησί έχω πάει εκτός από κανα δυο τα πάντα έκλειναν νωρίς.Καλά στο εξωτερικό είναι όλα πολύ χειρότερα το ξέρω!

Δεν είναι μόνο ότι δεν υπάρχει ψυχή κλπ είναι και άλλα πολλά που με ενοχλούν όπως το ότι βλέπεις τα ίδια άτομα κάθε μέρα,ίδια μέρη,ίδια μαγαζιά..και πολλά άλλα.

Έχω πάει σε νησί χειμώνα και κόντεψα να πεθάνω από την ανία..

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι νησί έχω πάει εκτός από κανα δυο τα πάντα έκλειναν νωρίς.Καλά στο εξωτερικό είναι όλα πολύ χειρότερα το ξέρω!

Δεν είναι μόνο ότι δεν υπάρχει ψυχή κλπ είναι και άλλα πολλά που με ενοχλούν όπως το ότι βλέπεις τα ίδια άτομα κάθε μέρα,ίδια μέρη,ίδια μαγαζιά..και πολλά άλλα.

Έχω πάει σε νησί χειμώνα και κόντεψα να πεθάνω από την ανία..

Ποιοτητα ζωης! Σου λεει κατι? Ειναι κατι που στην Αθηνα, ετσι οπως εχει γινει, δεν προκειται να εχεις ποτε! Η ποιοτητα της ζωης ομως εχει να κανει και με τον ανθρωπο. Τι θελεις? Καυσαεριο και φασαρια? Ο μονος λογος που εξακολουθεις και μενεις στην Αθηνα ειναι αυτος? Μαθε πρωτα τι θελεις και μετα ελα να συζητησουμε!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτητα ζωης! Σου λεει κατι? Ειναι κατι που στην Αθηνα, ετσι οπως εχει γινει, δεν προκειται να εχεις ποτε! Η ποιοτητα της ζωης ομως εχει να κανει και με τον ανθρωπο. Τι θελεις? Καυσαεριο και φασαρια? Ο μονος λογος που εξακολουθεις και μενεις στην Αθηνα ειναι αυτος? Μαθε πρωτα τι θελεις και μετα ελα να συζητησουμε!

Και καυσαέριο να θέλω εσένα τι σε νοιάζει?Θα μου πείς εσύ ότι δεν ξέρω τι θέλω?Για χαλάρωσε λιγάκι...

Ρε που μπλέξαμε,μας τη λένε άμα δεν έχουμε ίδια άποψη..

Μην ασχολείστε μαζί μου ρε παιδιά άμα δε σας αρέσει η άποψή μου άντε πια.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tinkerbell μην τσαντιζεσαι και μην τα παιρνεις γιατι θα κανεις ρυττιδες!!!! :p

Περαν απο την πλακα, φυσικο ειναι να μην εχουμε ολοι την ιδια αποψη αυτο εκτος απο μονοτονο δεν θα ειχε και ουσια.

Απο εκει και περα οποιος θελει μενει Αθηνα και οποιος οχι και του το επιτρεπουν οι συνθηκες οχι!

Γιατι καταντησε ολη η Ελλαδα να ειναι μαζεμενη σε μια πολη και αλλες 3-4 χωρις ιδιαιτερο λογο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα γιατι καταληξατε να μαλωνετε; :confused: :worry:

Για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβα το λογο που ηταν "ηλιθια" τα επιχειρηματα της Tinkerbell Ειναι παραλογο που θελει να μεινει καπου οπου θα βρισκονται και τα αγαπημενα της προσωπα, θα εχει αυτα που η ιδια θεωρει σημαντικα κοντα της, και το μερος της φαινεται πανεμορφο;! Κατανοητο να μην εχουμε ολοι τις ιδιες προτεραιοτητες στη ζωη, ειδικα λογω διαφορετικων ηλικιων, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχει καποιος απο τους δυο δικιο.

 

Ενας νεος μπορει να εχει αναγκη πιο εντονη νυχτερινη ζωη, μια πολη με περισσοτερους κατοικους και μερη να διασκεδασει ή ακομα και ανεσεις που ενα χωριο ή μια πολη στην επαρχια δεν μπορει να προσφερει. Τι να πει σε ενα 16χρονο η ηρεμια και οι πιο χαλαροι ρυθμοι, αν δεν μπορει να παει σε ενα σινεμα να δει την ταινιουλα του, να παιξει το bowling του και μετα να γυρισει σπιτι και να μπει στο ιντερνετ με την adsl συνδεση του;

Οπως φυσικα τι να πουν τα παραπανω σε ενα 30-40χρονο που εχει ζησει 15 χρονια μεσα στο αγχος, τους εντονους ρυθμους και τη φασαρια/καυσαεριο,κτλ.

 

Προσωπικα για τη δικη μου ηλικια και νοοτροπια το καταλληλο μερος ειναι μια μεσαιου-μεγαλου μεγεθους πολη, ωστε μεν να μου παρεχει ο,τι χρειαζομαι, αλλα απο την αλλη να μην επικρατει και απολυτο χαος ή να χρειαζομαι 3 ωρες για να παω καπου...(Αχ...Θεσσαλονικη! :love: )

 

Τελος, να πω οτι αποψη μου ειναι, οτι δεν εχει τοση σημασια το που βρισκεσαι, αλλα το πως αισθανεσαι...Εγω ζω σε μια -θεωρητικα- μεγαλουπολη και παρολα αυτα ειμαι ευδιαθετος...ευγενικος...οχι αγχωμενος...ευτυχισμενος! Δεν βλεπω το λογο (και αν υπαρχει σιγουρα δεν ειναι η ιδια η πολη) για τον οποιο ο οποιοσδηποτε που ζει εδω να μην μπορει να καταφερει το ιδιο! ;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το που θελει να μενει ο καθενας ειναι επιλογη του αλλος θελει να μενει μεσα στην αθηνα κι αλλος θελει να μενει στην κομοτηνη ας πουμε,ειναι το τι αρεσει στον καθενα και δεν μπορουμε να τον πιεσουμε για να αλλαξει γνωμη,κι εμενα αλλες φορες μου αρεσει το κουμφουζιο και η κινηση κι αλλες φορες μου αρεσει η ηρεμια που μπορει να μου δωσει ενα νησι ας πουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@PMNEDM:

Καταρχήν thnx για την υποστήριξη :O

Όπως είδες έκανα ένα αρνητικό σχόλιο για τη ζωή στην επαρχεία/νησί κλπ και άρχισε να μου τη λέει.

Μερικοί δεν έχουν μάθει να ακούνε και να σέβονται τις άλλες απόψεις.Μόνο όσοι συμφωνούν μαζί τους είναι σωστοί και έχουν σωστά επιχειρήματα βλέπεις.

Τι να πω...

Anywayz,συμφωνώ σε όλα όσα είπες,έτσι είναι ακριβώς.

 

@Μario_fit:

Δε μπορώ να μη τσαντιστώ με αυτά που ακούω ρε γμτ,άκου εκεί δεν ξέρω τι θέλω! :mad:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...