Jump to content

Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξεις μέρος και τρόπο ζωής;


Guest RouKouNas
 Κοινοποίηση

Θα εγκαταλείπατε την Αθήνα ???  

95 members have voted

  1. 1. Θα εγκαταλείπατε την Αθήνα ???

    • Θα εγκατέλειπα την Αθήνα τρέχοντας εάν μπορούσα.
      57
    • Δεν θα την εγκατέλειπα ακόμα και αν μπορούσα.
      38


Recommended Posts

Προσωπικά δεν ζω στην Αθήνα (αν και η γυναίκα μου γεννήθηκε και μεγάλωσε εκεί) και ούτε θα ήθελα. Ζω σε μια -για τα δεδομένα της Ελλάδας- επαρχιακή πόλη (Λευκωσία) η οποία δεν συγκρίνεται με την Αθήνα, αλλά έχω όλα αυτά που λέει ο φίλος PMNEDM, και εαν θέλω να παω Αθήνα, πετάγομαι ένα Σαββατοκύριακο, κάνω αυτά που θέλω να κάνω, βλέπω και τους δικούς της γυναίκας μου, και γυρίζω. Απλά....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα στο κέντρο ,στον Κολωνό.

Και τι δε θα δινα να φυγω...αλλα ο βασικός λόγος που είμαι εδω ειναι η δουλεια μου (δουλευω σε μια πολυεθνικη εταιρεια ειμαι ευχαριστημενη και ειναι δυσκολο να βρω κατι αντιστοιχο σε μια επαρχιακη πολη).

Δεν αντεχω αλλο την Αθηνα κινηση,γρηγοροι ρυθμοι,αγχος.

Η καταγωγη μου ειναι απο Καλαματα και οταν κατεβαινω βλεπω τα ξαδερφια μου που ειναι χαλαρα και τα ζηλευω!!μετα τη δουλεια τους πηγαινουν για μπανιο για μενα αυτο ειναι ακατορθωτο αφου οταν φτανω σπιτι μετα τη δουλεια ειναι 18:30.

σκέφτομαι αν καποια στιγμη κανω παιδια που θα τα μεγαλωσω? μεσα στο καυσαεριο ?

ονειρευομαι οτι ζω στην επαρχια σε μια μονοκατοικια με κηπο!!!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα στο κέντρο ,στον Κολωνό.

Και τι δε θα δινα να φυγω...αλλα ο βασικός λόγος που είμαι εδω ειναι η δουλεια μου (δουλευω σε μια πολυεθνικη εταιρεια ειμαι ευχαριστημενη και ειναι δυσκολο να βρω κατι αντιστοιχο σε μια επαρχιακη πολη).

Δεν αντεχω αλλο την Αθηνα κινηση,γρηγοροι ρυθμοι,αγχος.

Η καταγωγη μου ειναι απο Καλαματα και οταν κατεβαινω βλεπω τα ξαδερφια μου που ειναι χαλαρα και τα ζηλευω!!μετα τη δουλεια τους πηγαινουν για μπανιο για μενα αυτο ειναι ακατορθωτο αφου οταν φτανω σπιτι μετα τη δουλεια ειναι 18:30.

σκέφτομαι αν καποια στιγμη κανω παιδια που θα τα μεγαλωσω? μεσα στο καυσαεριο ?

ονειρευομαι οτι ζω στην επαρχια σε μια μονοκατοικια με κηπο!!!

Το φυσιολογικό αυτό είναι

είμαστε άρρηκτα συνδεδεμένοι με την ΓΗ

πρέπει να έρθουν και να ωριμάσουν ο χρόνος και ο τρόπος για να το καταλάβουμε κάποιοι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γιατι να εγκαταλειψω την αθηνα και ειδικα τον πειραια αφου πιστευω πως μενω στο ωραιοτερο μερος του δεν θα οφελεισει :!:
Εικόνα εκτός ορίων Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

θα εγκατέλειπα την Αθήνα και για μια μεγαλύτερη πόλη, όπως η New York για παράδειγμα,δεν είναι ανάγκη να πάω και σε επαρχεία! Φαντάζεσαι να ξυπνάς και να έχεις θέα το Central Park από το loft σου,αμα είναι να κάνεις όνειρα να τα κάνεις ΜΕΓΑΛΑ..!
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν πεφτουν και καθε μερα αεροπλανακια στους ουρανοξυστες!

συμφωνω με vazilis αν ειναι να κανουμε ονειρα να αλλαξουμε μερος και τροπο ζωης καλο ειναι να τα κανουμε προς το καλυτερο και οχι προς τα πισω.Το να πας να μεινεις στα χωρια και στην επαρχια της Ελλαδας ειναι σαν να γυρνας 30 χρονια πισω.

θα προτιμουσα να εμενα στην επαρχια της Γαλλιας ας πουμε που ειναι πολυ πιο πολιτισμενη ακομα και απο τις πολεις τις δικες μας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ πολιτισμένες .............. πήγε ένας φίλος μου και στους σταθμούς των τρένων πχ λέγαν "παρακαλώ να περάσουν πρώτα οι λευκοί και μετά οι μαύροι" ...........
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...