Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερει μηπως κανεις ενα κομματι που παιζει σε ολες τις εκπομπες και το βαζουν και καλα οταν υπαρχει αγωνια;;;; σιγουρα το εχετε ακουσει ΟΛΟΙ.... Το βαζουν παντου και αναρωτιεμαι μηπως καποιος το εχει βρει...... Λεω εγω τωρα....

(ξερω ειμαι απολυτα "σαφης" αλλα.... δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως....)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia sas,psaxno ena tragoudi alla den ksero pos legetai oute poios to leei i poioi to lene...

tha sas leo opote to akouo stin tileorasi i to radiofono gia na mou peite an to proseksate pos legetai...

nomizo pos moiazei me "smells like teen spirit-nirvana"...

episis einai kapos kainourio to tragoudi...

euxaristo...

 

paixtike simera ston omorfo kosmo to proi tin ora pou eixe moda gia antres...

Link to comment
Share on other sites

geia sas,psaxno ena tragoudi alla den ksero pos legetai oute poios to leei i poioi to lene...

tha sas leo opote to akouo stin tileorasi i to radiofono gia na mou peite an to proseksate pos legetai...

nomizo pos moiazei me "smells like teen spirit-nirvana"...

episis einai kapos kainourio to tragoudi...

euxaristo...

 

paixtike simera ston omorfo kosmo to proi tin ora pou eixe moda gia antres...

 

Μήπως εννοείς το Warp Brothers - Smells Like Teen Spirit; :) [Βγάλτε πιά τα σκουφιάάάάάάάάάάά.... :chair:]

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Put your hands up for detroit - Freddie Le Grande

Εχει απαντηθει ισα με 200 φορες ηδη στις τελευταιες 10 σελιδες. Κανε ενα search....:worry:

 

 

apla epsaxa sthn proigoumeh kai elegan gia ti roumanikh diafimish ths cosmote:rolleyes:

thanx padws

Link to comment
Share on other sites

mia fili mou psaxnei ti mousiki apo ti diafimisi tis STAFF kai apo ti diafimisi tis REPLAY,den exw dei kamia apo tis 2 ap oti mou eipe tis paizei to mad.opote den kserw poia einai i mousiki,opoios kserei as voithisei,
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως λέγεται το τραγούδι της Παπαρίζου που ακούγεται

στο ένα εκ των τριών τρέιλερ του ''Μαζί σου'';

 

EDIT:

Έμαθα πως λέγεται μαζί σου και δεν έχει βγει...

 

Και, το τραγούδι του Κραουνάκη που πάιζει στου τίτλους αρχής και

τέλους του ''Μαρία η άσχημη'' πως λέγεται;

 

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγετε το τραγουδι, στη σειρα του ΜΕΓΚΑ 50-50 οταν ο Φιλιππιδης ηταν ντυμενος Νιο και πηγε στην γυναικα του και το παιδι του?

Ποιο ηταν αυτο το τραγουδι??

 

Ευχαριστω :D

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

mia fili mou psaxnei ti mousiki apo ti diafimisi tis STAFF kai apo ti diafimisi tis REPLAY,den exw dei kamia apo tis 2 ap oti mou eipe tis paizei to mad.opote den kserw poia einai i mousiki,opoios kserei as voithisei,

 

to fernw kai mia apo edw,giati itan to teleytaio tis proigoumenis selidas to kakomoiro mpas kai to dei kapoios.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Kaci λέγεται η ερμηνεύτρια. :)

Θα μπορούσες πολύ εύκολα να το είχες βρει και μόνος σου στον Mr. Google. :)

......Στω Πολυυυυυυυυυ Τινα............:p

Commando 7 Vermelho

Etoliko

Red Klan

Όπου κ αν βρίσκεσαι

Θ’ ακολουθήσω…

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στο παρακάτω βίντεο

http://www.earthtv.com/de/program/the_world_live?video=14009

 

Έχετε καμια ιδέα;

Ευχαριστώ!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ!

Το είχα ξαναρωτήσει και στη σελίδα 136 πριν 1 μήνα, αλλά δεν είχα λάβει απάντηση...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κάτι; Θυμάάάστε το beatάκι του Bacardi Mojito; Εγώ λοιπόν έχω να προτείνω το Mojito's Revenge [barman's Mix], απο Beasy + Leon... Φέρνει πολύ στο ρυθμό του πρωτότυπου αλλά έχει το δικό του, ξεχωριστό στύλ κι εμένα απο τη δεύτερη που το άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ... Ίσως την πρώτη που το άκουσα να μην εντυπωσιάστηκα διότι κατελήφθην εξ απήνης λόγω του ότι νόμιζα πως θα είναι το πρωτότυπο...

 

Το κομμάτι κυκλοφορεί στη συλλογή του Vasili Tsilichristos, Bondage... Όποιος ωστόσο δεν βρίσκει το cd [πφφφ! :lol: καλό, καλό!], ας μου στείλει pm! :rolleyes:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω νέα όσον αφορά Παπακαλιάτειες σειρές.... Άπειρα κομμάτια που κοσμούν τις σειρές του καταζητούνται, πολλά βρίσκονται αλλά αρκετών τελικά αγνοείται η τύχη ακόμα... Ίσως έχουμε κάτι όσον αφορά ένα απο αυτά, και συγκεκριμένα κάποιο τανγκό... Κάποια στιγμή χτές ξανάβαλα το τελευταίο επεισόδιο για να δώ κάτι στους τίτλους τέλους...κι εκεί ακριβώς είναι που πέφτω πάνω στη φράση: Ευχαριστούμε θερμά τον ΘΟΔΩΡΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ για την παραχώρηση του μουσικού κομματιού SCOTISH TANGO [Ναί, με ένα t το έγραφε το scotish! :p]...

 

Εγώ προσπάθησα [λίγο πρόχειρα ομολογουμένως] να βρώ κάτι μέσω google και μέσω κάποιων μακρινών θείων που έχω [:rolleyes:] αλλά τζίφος... Οπότε μένει κάποιος εκεί έξω [εδώ μέσα δλδ], που να ξέρει τον εν λόγω κύριο - γιατί εγώ μιά φορά δεν τον ξέρω - να μας πεί μήπως ξέρει ή μπορεί να βρεί κάτι παραπάνω...

 

Αυτά!

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κάτι; Θυμάάάστε το beatάκι του Bacardi Mojito; Εγώ λοιπόν έχω να προτείνω το Mojito's Revenge [barman's Mix], απο Beasy + Leon... Φέρνει πολύ στο ρυθμό του πρωτότυπου αλλά έχει το δικό του, ξεχωριστό στύλ κι εμένα απο τη δεύτερη που το άκουσα μου άρεσε πάρα πολύ... Ίσως την πρώτη που το άκουσα να μην εντυπωσιάστηκα διότι κατελήφθην εξ απήνης λόγω του ότι νόμιζα πως θα είναι το πρωτότυπο...

 

Το κομμάτι κυκλοφορεί στη συλλογή του Vasili Tsilichristos, Bondage... Όποιος ωστόσο δεν βρίσκει το cd [πφφφ! :lol: καλό, καλό!], ας μου στείλει pm! :rolleyes:

 

Το κομματι;) Το αγορασα αυτο το CD ;) Πολυ καλο !!!:D :D

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει ακουσει κανεις το τραγουδι που παιζει σε μια διαφημιση του star για τις ξενες ταινιες που θα προβαλλει;;; Το μονο που καταλαβα απο τους στιχους ηταν ενα go home.... Αν καποιος δει τη διαφημιση.... Ας βοηθησει!!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκες : το ψάχνω και εγώ πολύ και΄ρό και τώρα τυχαία βρήκα το φόρουμ αν το βρήκες μπορείς να μου στείλεις τον τίτλο στο μειλ μου γιατί δεν ξέρω πως απαντάτε στο φόρουμ : Ευχαριστώ εκ των προτέρων το μειλ μου είναι calsedon8@yahho.com
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει ακουσει κανεις το τραγουδι που παιζει σε μια διαφημιση του star για τις ξενες ταινιες που θα προβαλλει;;; Το μονο που καταλαβα απο τους στιχους ηταν ενα go home.... Αν καποιος δει τη διαφημιση.... Ας βοηθησει!!!!

 

Την απάντηση θα την βρεις εδώ. :)


Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει ακουσει κανεις το τραγουδι που παιζει σε μια διαφημιση του star για τις ξενες ταινιες που θα προβαλλει;;; Το μονο που καταλαβα απο τους στιχους ηταν ενα go home.... Αν καποιος δει τη διαφημιση.... Ας βοηθησει!!!!

 

Όπως θα δεις takis...και εγώ ακριβώς το ίδιο κομμάτι έψαχνα!

 

Υπάρχει σε δύο εκτελέσεις όπως θα διαβάσεις στο link που σου έδωσε η Cristina!

 

Και μετά από τόσο καιρό μπορώ και εγώ να το πω...είναι από τα πιο όμορφα τραγούδια του 2006, ΑΝΕΤΑ!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα εισαι απιστευτη!!!!!! :) :) Θα εβλεπα ολη μερα σταρ για να κουσω τους στιχους για να το βρω....(καταλαβες απο τι με εσωσες...:p :p ) Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!:) :)

 

@DesertSMisSRaiN : ειναι οντως απιστευτο!!! Ειδα τη διααφημιση σημερα πρωτη φορα... Για την ακριβεια αλλαξα καναλι και οταν συνειδητοποιησα οτι μου αρεσε το τραγουδι -δε θελω σχολια για την ταχυτητα σκεψης μου......:p :p :p - το εβαλα παλι και μετα ετρεξα στο pc για να ζητησω την πολυτιμη βοηθεια σας...!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...