Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι το τραγούδι που ακούγεται για τον Best 92,6. Στο τέλος γυναίκα εκφωνήτρια λέει "Best 92,6"?

 

Σας παρακαλώ δώστε μια απάντηση για το τραγούδι...

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

gia osous eidan to teleutaio episodio "duo meres mono" :

 

1) to song pou epeze tin wra pou ixografouse i mama tou papakaliati

 

2)tin wra pou h viki milouse kai i alli pigaine sto bar

 

auta..plz opoios mporei as me voithisei

 

thnx

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για το forum. 'Εχω βρει πολλά κομμάτια κάνοντας search εδώ. Κάνετε φοβερή δουλειά. Αυτή τη φορά όμως δεν βρήκα αυτό που έψαχνα.. Είναι ένα κομμάτι(μουσική μόνο-στυλ όπερα) που παίζει στην διαφήμιση Vivere της Raks Πετράκης και την οποία τελευταία έχω πετύχει στους χορηγούς του παιχνιδιού "Πώς τον λεν τον ποταμό". Το ψάχνει μια φίλη μου καιρό τώρα χωρίς αποτέλεσμα. Είναι γνωστό σαν μελωδόα, οπότε φαντάζομαι ότι κάποιος θα το ξέρει. Thanx a lot!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για το forum. 'Εχω βρει πολλά κομμάτια κάνοντας search εδώ. Κάνετε φοβερή δουλειά. Αυτή τη φορά όμως δεν βρήκα αυτό που έψαχνα.. Είναι ένα κομμάτι(μουσική μόνο-στυλ όπερα) που παίζει στην διαφήμιση Vivere της Raks Πετράκης και την οποία τελευταία έχω πετύχει στους χορηγούς του παιχνιδιού "Πώς τον λεν τον ποταμό". Το ψάχνει μια φίλη μου καιρό τώρα χωρίς αποτέλεσμα. Είναι γνωστό σαν μελωδόα, οπότε φαντάζομαι ότι κάποιος θα το ξέρει. Thanx a lot!!!

 

Αν εννοείς την παλιά διαφήμιση της Raks:

Έχω την εντύπωση ότι ψάχνεις το πρώτο κομμάτι από αυτό το cd:

http://www.amazon.com/Strauss-Also-Sprach-Zarathustra-Karajan/dp/B000001GQT/sr=1-1/qid=1168271832/ref=pd_bbs_sr_1/102-7897089-7634549?ie=UTF8&s=music :)

Είναι το "Τάδε έφη Ζαρατούστρα"

Άκουσε το δείγμα στο Amazon (στο δείγμα έχει 10 δευτερόλεπτα κενά, χωρίς ήχο, και μετά ξεκινά η μουσική)

Υπάρχει και μια πιο μοντέρνα εδκοχή:

Artist: Deodato

Song: Also Sprach Zarathustra

:)

Link to comment
Share on other sites

oraio thema sto forum exo kai ego apories gia tracks,

1)telika exoume etimigoria gia to golf tsi??

2)episis gia to c1 akri vrikame (aftoi oi kataskevastes aytokiniton einai polloi kaloi)

3)to tragoudi pou akougete sti seira "pali apo tin arxi" sto ksekinima sinithos otan kanoun narating gia to thema tou epeisodiou, exei kithara kai grigoro hi-hat

thanx gia opoin exei info

sorry an epanalambaneste

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την παλιά διαφήμιση της Raks:

Έχω την εντύπωση ότι ψάχνεις το πρώτο κομμάτι από αυτό το cd:

http://www.amazon.com/Strauss-Also-Sprach-Zarathustra-Karajan/dp/B000001GQT/sr=1-1/qid=1168271832/ref=pd_bbs_sr_1/102-7897089-7634549?ie=UTF8&s=music :)

Είναι το "Τάδε έφη Ζαρατούστρα"

Άκουσε το δείγμα στο Amazon (στο δείγμα έχει 10 δευτερόλεπτα κενά, χωρίς ήχο, και μετά ξεκινά η μουσική)

Υπάρχει και μια πιο μοντέρνα εδκοχή:

Artist: Deodato

Song: Also Sprach Zarathustra

:)

 

Κατ' αρχήν, thanx για την απάντηση. Δυστυχώς δεν είναι αυτό. Ξέρω ποιά διαφήμιση θυμάσαι αλλά εγώ ψάχνω την πιο πρόσφατη. Κρίμα! Αν τυχόν δεις καμμιά Τρίτη το παιχνίδι στη Νετ, ρίξε μια ματιά στους χορηγούς μπας και το γνωρίζεις. Thanx again.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και συγχαρητήρια για το forum. 'Εχω βρει πολλά κομμάτια κάνοντας search εδώ. Κάνετε φοβερή δουλειά. Αυτή τη φορά όμως δεν βρήκα αυτό που έψαχνα.. Είναι ένα κομμάτι(μουσική μόνο-στυλ όπερα) που παίζει στην διαφήμιση Vivere της Raks Πετράκης και την οποία τελευταία έχω πετύχει στους χορηγούς του παιχνιδιού "Πώς τον λεν τον ποταμό". Το ψάχνει μια φίλη μου καιρό τώρα χωρίς αποτέλεσμα. Είναι γνωστό σαν μελωδόα, οπότε φαντάζομαι ότι κάποιος θα το ξέρει. Thanx a lot!!!

Ίσως να θέλεις το «Nocturne» των Secret Garden. :)

Σε κάποια στιγμή ακουγόταν και αυτό. Δεν ξέρω αν ακούγεται ακόμα όμως...


Link to comment
Share on other sites

Ίσως να θέλεις το «Nocturne» των Secret Garden. :)

Σε κάποια στιγμή ακουγόταν και αυτό. Δεν ξέρω αν ακούγεται ακόμα όμως...

 

Eίσαι θεά! Thanx a lot! Φοβερή δουλειά.. Να σαι καλά, με γλίτωσες από πολλάά search ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση του Bacardi Mojito ποιο ειναι?

 

Οπως σου ειπα και στο αλλο thread, κανε ενα search (αναζητηση) και θα το βρεις... :rtfm:

Δεν εννοουσα να ξαναpostαρεις το ιδιο μηνυμα εδω.... :whip:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είδα πριν λίγο το trailer της καινούριας σειράς του mega "Μαζί Σου" αλλα έπαιζε ενα ξένο κομμάτι. Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιό είναι? Με ένα πρόχειρο search που έκανα δεν βρήκα να έχει ξαναερωτηθεί..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς το soundrack που ακούγεται αυτές τις μέρες στο τηλεοπτικό διαφημιστικό σποτ της ΝΕΤ "Χριστούγεννα στη Σκιάθο"? Είναι ένα υπέροχο ορχηστρικό κομμάτι, το οποίο χρησιμοποιούν ως μουσικό χαλί και διάφοροι ραδιοφωνικοί σταθμοί, ακόμη και το διαφημιστικό της δορυφορικής πλατφόρμας του ΟΤΕ, όταν αυτή πρωτοξεκίνησε. Ωστόσο, δεν κατάφερα να το εντοπίσω μέχρι σήμερα...:(

 

ένα δείγμα θα μας βοηθούσε πιο πολύ...

 

Ανέβασα ένα δείγμα με κάπως κακή ακουστική λόγω εγγραφής κινητού, αλλά ελπίζω να βοηθήσει στο να βρεθεί κάποια άκρη. Το λινκ είναι http://www.sendspace.com/file/s4tmnl . Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σας! :)

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είδα πριν λίγο το trailer της καινούριας σειράς του mega "Μαζί Σου" αλλα έπαιζε ενα ξένο κομμάτι. Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιό είναι? Με ένα πρόχειρο search που έκανα δεν βρήκα να έχει ξαναερωτηθεί..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Έχει απαντηθεί ήδη στο θέμα του "Μαζί Σου" στο MyMovies, αλλά έχεις δίκιο να αναρωτιέσαι αφού κανονικά θα έπρεπε να είχε ερωτηθεί και απαντηθεί εδώ

 

Λοιπόν, υπάρχουν τρια τρέιλερ της σειράς, δύο εκ των οποίων έχουν ξένα τραγούδια:

 

Αν αναφέρεσαι στο πιο "απαλό" είναι το Mad World του Gary Jules και θα το βρεις στο soundtrack της ταινίας Donnie Darko

 

Αν αναφέρεσαι στο πιο "γρήγορο", είναι το Pure Morning των Placebo Και θα το βρεις στο album τους Without You I'm Nothing

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και στο αλλο thread, κανε ενα search (αναζητηση) και θα το βρεις... :rtfm:

Δεν εννοουσα να ξαναpostαρεις το ιδιο μηνυμα εδω.... :whip:

 

 

Οπως θα διαπιστωσεις κανοντας search me Bacardi Mojito δεν βρισκει τον τιτλο του τραγουδιου.Ευτυχως που απαντησε η φιλη fanouli και την ευχαριστω.Και δεν καταλαβα τον τροχονομο κανεις για το που ποσταρω και που οχι?:ban: :protest: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ένα δείγμα με κάπως κακή ακουστική λόγω εγγραφής κινητού, αλλά ελπίζω να βοηθήσει στο να βρεθεί κάποια άκρη. Το λινκ είναι http://www.sendspace.com/file/s4tmnl . Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον σας! :)

 

 

Τελικά είχα δίκιο. Έπρεπε να βάλεις πιο νωρίς το sample :p

Yanni - Acroyali/Standing In Motion (Medley) :)

Περισσότερα εδώ:

http://www.amazon.com/Live-at-Acropolis-Yanni/dp/B0000000LI/sr=1-3/qid=1168470814/ref=pd_bbs_sr_3/102-7897089-7634549?ie=UTF8&s=music

Πωπω τι μου θύμισες...

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα διαπιστωσεις κανοντας search me Bacardi Mojito δεν βρισκει τον τιτλο του τραγουδιου.Ευτυχως που απαντησε η φιλη fanouli και την ευχαριστω.Και δεν καταλαβα τον τροχονομο κανεις για το που ποσταρω και που οχι?:ban: :protest: :rocket:

 

Αν βαλεις Bacardi Mojito στο συγκεκριμενο thread σου βγαζει 17 (δεκαεπτα!) results. Ενα απο αυτα σου λεει μαλιστα και που μπορεις να βρεις το τραγουδι...:mad:

Μηπως δεν κοιταξες καλα?? Λεω μηπως...:wacko:

 

σ.σ. Δεν κανω τον τροχονομο, αλλα αν ζητας βοηθεια καλο ειναι:

1) Να την ζητας στο σωστο thread και οχι οπου να 'ναι. :rtfm:

2) Να εχεις κανει πρωτα ενα στοιχειωδες search. :rtfm:

 

Μην βρουμε και τον μπελα μας που βοηθαμε κιολας,ετσι? Οτι αλλο θες με ΡΜ. :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί ήδη στο θέμα του "Μαζί Σου" στο MyMovies, αλλά έχεις δίκιο να αναρωτιέσαι αφού κανονικά θα έπρεπε να είχε ερωτηθεί και απαντηθεί εδώ

 

Λοιπόν, υπάρχουν τρια τρέιλερ της σειράς, δύο εκ των οποίων έχουν ξένα τραγούδια:

 

Αν αναφέρεσαι στο πιο "απαλό" είναι το Mad World του Gary Jules και θα το βρεις στο soundtrack της ταινίας Donnie Darko

 

Αν αναφέρεσαι στο πιο "γρήγορο", είναι το Pure Morning των Placebo Και θα το βρεις στο album τους Without You I'm Nothing

 

Σ’ευχαριστώ πάρα πολύ :) :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχα δίκιο. Έπρεπε να βάλεις πιο νωρίς το sample :p

Yanni - Acroyali/Standing In Motion (Medley) :)

Περισσότερα εδώ:

http://www.amazon.com/Live-at-Acropolis-Yanni/dp/B0000000LI/sr=1-3/qid=1168470814/ref=pd_bbs_sr_3/102-7897089-7634549?ie=UTF8&s=music

Πωπω τι μου θύμισες...

 

 

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :) Εύχομαι να σου θύμισα όμορφα πράγματα... :rolleyes:

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

geias paidia..thelw na rwtisw kati..mipws kserei kanei to tragoudi pou epaikse sto 6episidio twn singles(peripou 28 lepto) tin wra pou i parea pigaine stin paralia????to mono pou boresa na akousw itan oti sto refren elege ...mi corason...

an ksereis kapoios as mou pei..mou arese para polu...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...