Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia se olous!!

Kserei kaneis pws legetai to tragoudi(vasika mono mousiki einai) pou epaize stous titlous tou serial "oi aparadektoi"??

 

Δεν είναι ένα μόνο τραγούδι, είναι ένα mix διαφόρων samples.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok:O ....euxaristw!Mporeis na mou peis merika?

 

Ένα που μου έρχεται αυτήν τη στιγμή είναι το Black - Wonderful Life. Ας ελπίσουμε κάποιος άλλος να γνωρίζει και τα υπόλοιπα. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis pws legetai to tragoudi(vasika mono mousiki einai) pou epaize stous titlous tou serial "oi aparadektoi"??

 

Άλλα δύο κομμάτια από το mix των τίτλων των Απαράδεκτων είναι το Fragile του Sting και το Monday, Monday των Mamas and the Papas.

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι της καινούριας διαφήμισης των Goody's το ξέρει κανείς; Αυτή που είναι τα πόδια αποκομμένα από το υπόλοιπο σώμα εννοώ.

 

αυτο το ψαχνω και γω αλλα απο οτι φαινεται δεν το ξερει κανεις...:(

Link to comment
Share on other sites

το τραγούδι απο τις διαφημίσεις του γιαουρτιού Sillouette ?δεν την εχω δει αλλα μου το χει ζητησει μια φίλη!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Άλλα δύο κομμάτια από το mix των τίτλων των Απαράδεκτων είναι το Fragile του Sting και το Monday, Monday των Mamas and the Papas.

Σ'ευχαριστώ. Τα έξαχνα. Είμαι φανατικός με τους Απαράδεκτους.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

gia touareg psakste gia "rhyme no mo"

Ευχαριστώ πολύ αλλά μήπως μπορούμε να το βρούμε κιόλας καθώς έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να το βρω για να το κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο πρόγραμμα για να κατεβάζεις μουσική από το ίντερνετ?

 

εγώ με το LimeWire βρήκα 128 τραγούδια σε αυτό το όνομα "rhyme no mo"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, προχτες στην αποχωρηση του Τουρκου απτο Φειμ Στορυ, επαιξε ενα μικρο βιντεακι με πλανα απο την παραμονη του στην "ακαδημια". Το τραγουδακι που ακουγοταν στο βιντεο το ξερει κανεις?..

 

Ηταν ενα ψιλοεντεχνο, με γυναικεια φωνη, ελληνικο.... :worry:

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι της καινούριας διαφήμισης των Goody's το ξέρει κανείς; Αυτή που είναι τα πόδια αποκομμένα από το υπόλοιπο σώμα εννοώ.

 

Nα προσθεσω επισης οτι οι στιχοι στο ρεφρεν πανε καπως ετσι "she said i know but the fire in my heart will show,she said i know but...."kati kai sto telos grow η κατι τετοιο για να κανει ρημα με το heart will show πιο πανω.Μηπως το γνωριζει κανεις?

 

Oριστε και ενα ηχητικο αποσπασμα:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και ολους και απο μενα..

Ποιος ξερει ρε παιδια ποιο ειναι το τραγουδι που παιζει στην διαφημηση του Fiat Grande Pundo??

Εχω ισοπεδωσει limewire, Google, διαφημηστικες κλπ.

 

Θα με υποχρεωσετε..

 

Ηλιας!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο πρόγραμμα για να κατεβάζεις μουσική από το ίντερνετ?

 

εγώ με το LimeWire βρήκα 128 τραγούδια σε αυτό το όνομα "rhyme no mo"

Δεν έχω κάποιο πρόγραμμα αλλά και να είχα νομίζω ότι το να βρώ ποιο από τα

128 είναι αυτό που θέλω εγώ νομίζω ότι θα ήταν λίγο δύσκολο .

Πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια και αν βρεθεί κάποιος να βοηθήσει περισσότερο θα ήταν καλό.

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι τα 128 αποτελέσματα είναι 128 διαφορετικά τραγούδια με τον ίδιο τίτλο. Συνήθως είναι επειδή υπάρχουν μικρές διαφορές στο μέγεθος του αρχείου (δηλ. πόσα δευτερόλεπτα σιωπής στο τέλος), άλλη ποιότητα ήχου, το πολύ πολύ άλλος ερμηνευτής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες και ολους και απο μενα..

Ποιος ξερει ρε παιδια ποιο ειναι το τραγουδι που παιζει στην διαφημηση του Fiat Grande Pundo??

Εχω ισοπεδωσει limewire, Google, διαφημηστικες κλπ.

 

Θα με υποχρεωσετε..

 

Ηλιας!

Παιδια και εγω το θελω το τραγουδακι αλλα χαθηκα στο ψαξιμο μεσα στο φορουμ.Μπορει καποιος να δωσει link αλλιως να μου πει τον τιτλο?

 

Ευχαριστω πολυ

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόγραμμα αλλά και να είχα νομίζω ότι το να βρώ ποιο από τα

128 είναι αυτό που θέλω εγώ νομίζω ότι θα ήταν λίγο δύσκολο .

Πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια και αν βρεθεί κάποιος να βοηθήσει περισσότερο θα ήταν καλό.

Και πάλι ευχαριστώ

Να υπενθυμίσω απλά, σε περίπτωση που το "βοηθήσει περισσότερο" σημαίνει να σου στείλει link ή το τραγούδι, κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται από τους κανόνες του forum ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω το θελω το τραγουδακι αλλα χαθηκα στο ψαξιμο μεσα στο φορουμ.Μπορει καποιος να δωσει link αλλιως να μου πει τον τιτλο?

 

Ευχαριστω πολυ

 

Vasco Rossi-Rewind

Link to comment
Share on other sites

το τραγούδι απο τις διαφημίσεις του γιαουρτιού Sillouette ?δεν την εχω δει αλλα μου το χει ζητησει μια φίλη!

 

Αν η αναζήτησή σου αφορά το Σιλουέτ με τα φρούτα, τότε:

Paradise - Kaci

 

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ LIFE & STYLE. EINAI ENA ΧΑΛΑΡΟ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ!!!

 

Μάλλον -αν δεν με απατά η μνήμη μου- πρόκειτε για το:

Music To Watch Girls By - Andy Williams

 

Το τραγούδι της καινούριας διαφήμισης των Goody's το ξέρει κανείς; Αυτή που είναι τα πόδια αποκομμένα από το υπόλοιπο σώμα εννοώ.

 

She - Sugarplum Fairy

 

 

 

Όσον αφορά το μουσικό θέμα των 'Απαράδεκτων' που γίνεται αναφορά παραπάνω, το έχει δημιουργήσει ο Νίκος Πατρελάκης! ;)

RelaxTime! http://img513.imageshack.us/img513/3026/hi1pd.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενα τραγούδι που ακουγόταν στην διαφημιση της amita motion πριν λίγο σχετικα καιρο ξερει κανεις πως λέγεται?εχει μεσα τα λόγια "can't you feel it coming out of you...." και κατι τέτοια ειναι χαρούμενο τραγουδάκι.οποιος το ξέρει θα βοηθήσει πολυ..ευχαριστω προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

Τωρα οποιος καταλαβει θα ειναι θεουλης...

 

Στα "Εγκληματα" στο τελευταιο επισοδειο (νομιζω...)

Η Φλωρα με τον Αχιλλεα χορεψαν ενα βαλς.

_Το Βαλς των Χαμενων ονειρων_ η καπως ετσι.

Οποιος εβλεπε την σειρα θα θυμαται...

 

Ξερει κανεις να που πει πως - που - ποιος κτλ το λεει???

Thanks! :O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...