Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τί έγινε; Σου έστειλαν κάτι λάθος; Επειδή έχω παρακολουθήσει στενά το θέμα απότην αρχή, έχω την αίσθηση ότι καλύτερα από όλα τα καταστήματα συμπεριφέρθηκε το vickmall, τουλάχιστον για το συγκεκριμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά δεν απαντούν σε mail θορυβήθηκα και άνοιξα dispute ζητώντας ακυρωση της παραγγελίας. Στα μηνύματα στο paypal είναι Κινέζοι κυριολεκτικά και μεταφορικά. Περιμένω ανήσυχα το refund...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έφτασε και το δικό μου, όλα καλά :up::up:

Μόνο που έχω ένα θεματάκι με τον ψευτο-ανάπτορα ρεύματος που έστειλαν. Δεν κάνει καλή επαφή και φυσικά δεν πρόκειται να τον χρησιμοποιήσω. Τώρα το έβαλα να φορτίζει από την usb του laptop. Παίζει να πάθει κάτι;

 

Ενώ ο φορτιστής του είναι ταχύτατος, υπάρχει αυτή η μλκια με τον αντάπτορα..

Δεν έχεις θέμα, απλά θα φορτίζει πολύ πιο αργά.

Το otg δουλεύει σ'εσενα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη γιατί το έχω να φορτίζει και δεν ασχολήθηκα. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω. Αλλά νομίζω ότι δεν το υποστηρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ανακεφαλαιωνω:

 

Με μετονομασια της ww εκδοδης σε cn δεν καταφερα να κανω το κινητο με Playstore.

Προσπαθησα με εναν οδηγο που βρηκα να το κανω downgrade μεσω adb commands παλι τιποτα.Την μια φορα μου βγαζει error γτ αναγνωριζει οτι ειναι πιο παλια ημερομηνια και την αλλη φορα οταν δοκιμασα να βαλω την τελευταια επισιμη μου βγαζει παλι οτι τα sku ειναι διαφορετικα.

Δεν αντεχω να το ξεσκιζω αλλο το κινητο,το αφηνω οπως ειναι και καποια στιγμη θα βγαλω ακρη.

 

Αναφερω οτι η εκδοση που φοραω ειναι η 1.15.40.35

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Λίγο feedback παιδιά. Μακριά από antelife. Μεγάλη ταλαιπωρία. Είμαι σε διαδικασία dispute στο paypal

 

Πάρε τα λεφτά σου πίσω και παρήγγειλέ το από vickmall.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ξεκινω λεγοντας οτι διαβασα και τις 28 σελιδες σας με μεγαλο ενθουσιασμο.

Ετσι για να οω δυο λογια θελω να σας πω οτι ειμαι κατοχος Νεξους 5 το οποιο ομως πνιγηκε και ετσι μπηκα στο τριπακι νεας συσκευης, λογο χρηματων σκεφτομουν κατι μεταχειρισμενο αλλα μιας και μου προτειναν το Zenfone ειπα να το δω και επαθα πλακα με το τι παιρνεις με 150ε.

Το μονο που με ψιλοαπασχολει ειναι αν σε σχεση με τα "γρηγορα" κινητα (βλεπε ΝΕξους 5) θα με "χαλασει".

 

Επισης με τις κινεζοεγγυησεις τι παιζει ? Βλεπω μαλλον του ΒικΜαλλ να ειναι πιο σωστη αλλα και παλι θα στο φτιαξουν αν πχ χαλασει το μικροφωνο ή θα σε βαλουν να τους το πληρωσεις ? (μετα τον μηνα και πριν το 12μηνο)

 

Ευχαριστω και σορυ για το σεντονι :p

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και το δικό μου. Για να δούμε.

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF240048404SG 22-07-2014 06-08-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ξεκινω λεγοντας οτι διαβασα και τις 28 σελιδες σας με μεγαλο ενθουσιασμο.

Ετσι για να οω δυο λογια θελω να σας πω οτι ειμαι κατοχος Νεξους 5 το οποιο ομως πνιγηκε και ετσι μπηκα στο τριπακι νεας συσκευης, λογο χρηματων σκεφτομουν κατι μεταχειρισμενο αλλα μιας και μου προτειναν το Zenfone ειπα να το δω και επαθα πλακα με το τι παιρνεις με 150ε.

Το μονο που με ψιλοαπασχολει ειναι αν σε σχεση με τα "γρηγορα" κινητα (βλεπε ΝΕξους 5) θα με "χαλασει".

 

Επισης με τις κινεζοεγγυησεις τι παιζει ? Βλεπω μαλλον του ΒικΜαλλ να ειναι πιο σωστη αλλα και παλι θα στο φτιαξουν αν πχ χαλασει το μικροφωνο ή θα σε βαλουν να τους το πληρωσεις ? (μετα τον μηνα και πριν το 12μηνο)

 

Ευχαριστω και σορυ για το σεντονι :p

Και εγώ νεξους 4 έχω και είμαι καλομαθημενος.... Πιστεύω να παραλάβω μέχρι 20 του μήνα και να σου πω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νεξους 4 έχω και είμαι καλομαθημενος.... Πιστεύω να παραλάβω μέχρι 20 του μήνα και να σου πω εντυπώσεις!

Απο το 4 πρεπει να ειναι και καλυτερο, βλεποντας το antutu ;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω οτι με το OTG υπαρχει καποιο προβλημα .. δοκιμαστε λιγο να κατεβασεται απο το play store το USB OTG CHECKER.. και πειτε μου αν εκανε τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω οτι με το OTG υπαρχει καποιο προβλημα .. δοκιμαστε λιγο να κατεβασεται απο το play store το USB OTG CHECKER.. και πειτε μου αν εκανε τιποτα..

Εχει OTG το κντ αυτο???

Σε 2 που περασαν απο τα χερια μου δεν εχει......γραφει στα specs για λειτουργια OTG??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ο αλλος στο youtube εχει το zenfone 4 και εχει.. εβαλαν στο 4 και δεν εβαλαν στο 5 ? δοκιμαστε λιγο αυτο το προγραμα το ειδα σε ενα site οτι δουλευει.. μπας και βρουμε ακρη..
Link to comment
Share on other sites

ο αλλος στο youtube εχει το zenfone 4 και εχει.. εβαλαν στο 4 και δεν εβαλαν στο 5 ? δοκιμαστε λιγο αυτο το προγραμα το ειδα σε ενα site οτι δουλευει.. μπας και βρουμε ακρη..

Και το παραξενο που ειναι βρε συ,εβαλαν στο ενα,δεν εβαλαν στο αλλο.Σε ενα 1.6 και σε ενα 2.0 που δοκιμασα δεν εχει otg....δεν μπορω να δοκιμασω τωρα εγω,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ο αλλος στο youtube εχει το zenfone 4 και εχει.. εβαλαν στο 4 και δεν εβαλαν στο 5 ? δοκιμαστε λιγο αυτο το προγραμα το ειδα σε ενα site οτι δουλευει.. μπας και βρουμε ακρη..

 

Το 4 έχει, αυτό όχι.

Αν κ αποσο ξέρω στο 4αρι θέλει πατέντα

Link to comment
Share on other sites

Με τον επεξεργαστή στο 1,3 μέγιστο, έχει κάμποση διαφορά, κερδίζεις καμιά ώρα + οθόνη.

 

 

Και δυο βραδυνές φωτο

 

Από επιδόσεις όμως τι γίνεται;

 

Root με ποιο πρόγραμμα έκανες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στο παρα κατι για παραγγελια αλλα απο οτι διαβαζω στο gsmarena το εχουν θαψει εντελως οσον αφορα την μπαταρια στις κριτικες. :( Και για μενα αποτελει ανασταλτικο παραγοντα ασχετα αν μου αρεσει παρα πολυ σαν κινητο!Προσωπικα η χρηση που κανω στο κινητο ειναι κανα 30λεπτο το πολυ και αν την ημερα ομιλια και 1 με 1:30 ωρα internet email λογω δουλειας.Δεν παιζω παιχνιδια δεν σκαλιζω....Θα με βγαζει την ημερα ή θα ψαχνω μπριζα στην μεση της ημερας....:cry:
Link to comment
Share on other sites

Από επιδόσεις όμως τι γίνεται;

 

Root με ποιο πρόγραμμα έκανες;

 

Οχι ιδιαίτερα προβλήματα, έχω βάλει πιο πίσω σύνδεσμο με το ρουταρο προγραμματακι

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ειμαι στο παρα κατι για παραγγελια αλλα απο οτι διαβαζω στο gsmarena το εχουν θαψει εντελως οσον αφορα την μπαταρια στις κριτικες. :( Και για μενα αποτελει ανασταλτικο παραγοντα ασχετα αν μου αρεσει παρα πολυ σαν κινητο!Προσωπικα η χρηση που κανω στο κινητο ειναι κανα 30λεπτο το πολυ και αν την ημερα ομιλια και 1 με 1:30 ωρα internet email λογω δουλειας.Δεν παιζω παιχνιδια δεν σκαλιζω....Θα με βγαζει την ημερα ή θα ψαχνω μπριζα στην μεση της ημερας....:cry:

Θα είσαι άνετος, εμένα κρατάει δέκα ώρες με 3-4 ώρες οθόνης ανοιχτής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόγραμμα του ρουτ(καινούρια έκδοση)http://www6.zippy-*share.com/v/58006915/file.html

Από τη διεύθυνση, βγάλτε τα σύμβολα εκεί που λέει ζιπισεαρ, δε το δεχόταν αλλιώς.

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Από κατόχους που το έχουν καιρό υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με την μπατάρια???

παιχνίδια δεν παίζω καθόλου αλλά έχω 24 ώρες το 24ωρό ανοιχτό το 3g διότι μιλάω πάρα πολύ στο viber...

άρα δύσκολα να με βγάλει μια μέρα η μπαταρία??

Link to comment
Share on other sites

Από κατόχους που το έχουν καιρό υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με την μπατάρια???

παιχνίδια δεν παίζω καθόλου αλλά έχω 24 ώρες το 24ωρό ανοιχτό το 3g διότι μιλάω πάρα πολύ στο viber...

άρα δύσκολα να με βγάλει μια μέρα η μπαταρία??

 

Μωρέ κι εγώ ανοιχτό το έχω απλά δε μιλάω όλη μέρα βιμπερ, οπότε δε ξέρω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Οχι ιδιαίτερα προβλήματα, έχω βάλει πιο πίσω σύνδεσμο με το ρουταρο προγραμματακι

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα είσαι άνετος, εμένα κρατάει δέκα ώρες με 3-4 ώρες οθόνης ανοιχτής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόγραμμα του ρουτ(καινούρια έκδοση)http://www6.zippy-*share.com/v/58006915/file.html

Από τη διεύθυνση, βγάλτε τα σύμβολα εκεί που λέει ζιπισεαρ, δε το δεχόταν αλλιώς.

 

Στο vickmall θα μου βάλουν την worldwide. Θα κάνει το πρόγραμμα αυτό;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απο το 4 πρεπει να ειναι και καλυτερο, βλεποντας το antutu ;)

Το antutu πότε δεν το παίρνω σοβαρά... Το νεξους 4 έχει πολύ χαμηλό σκορ, αλλά σαν εμπειρία χρήσης έχει πολύ καλύτερη από το 90% των ναυαρχιδων που κυκλοφορούν... Ότι και να κάνεις απλά δεν σκαλώνει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...