Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέχρι τότε θα πάρουμε καμιά σοβαρή αναβάθμιση άραγε?? πέρασε μηνάς από την τελευταία και δεν φαίνεται να κινείτε τίποτα όπως γινόταν μέχρι τώρα

 

Μια χαρά αναβαθμίσεις βγαίνουν μέχρι τώρα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει τροπος να εχουμε notification numbers σε εφαρμογες?οπως πχ στο fb η samsung αμα εχεις ειδοποιηση σου γραφει 1,2,3 οπως στα μυνηματα δηλαδη να εχουμε και στο viber fb κ.α γινεται?

 

στο τελευταίο update του Zen UI launcher (το update από το play store), το βάλανε κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

στο τελευταίο update του Zen UI launcher (το update από το play store), το βάλανε κι αυτό.

 

δεν το κανει το ενεργοποιω απο καπου?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το "συρτάρι" (το κεντρικο κουμπί που έχει όλες τις εφαρμογες) -> το κουμπί με τις επιλογές πάνω δεξια -> Settings -> Enable notification access
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...επειδη ενδιαφερομαι να το παραγγειλω αλλα εχω καποιες αποριες....

ειμαι ασχετος σε οτι εχει να κανει με ρουτ η να περασω αλλη ρομ κ τετοια ουτε καν καταλαβαινω το τι εννοειτε...

επειδη δεν θα το πειραξω καθολου θα εχω θεμα? ...δεν ειναι απολυτα λειτουργικο απο την μανα του??

η χρηση που το θελω ειναι λιγο fb λιγο viber τιποτα ειδησιογραφικες εφαρμογες και κανα απλο παιχνιδακι....

με καλυπτει?? η συσκευη που εχω τωρα ειναι ενα samsung galaxy ace (κολλαει απιστευτα πλεον)...απλα για να κανετε τις συγκρισεις...

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...επειδη ενδιαφερομαι να το παραγγειλω αλλα εχω καποιες αποριες....

ειμαι ασχετος σε οτι εχει να κανει με ρουτ η να περασω αλλη ρομ κ τετοια ουτε καν καταλαβαινω το τι εννοειτε...

επειδη δεν θα το πειραξω καθολου θα εχω θεμα? ...δεν ειναι απολυτα λειτουργικο απο την μανα του??

η χρηση που το θελω ειναι λιγο fb λιγο viber τιποτα ειδησιογραφικες εφαρμογες και κανα απλο παιχνιδακι....

με καλυπτει?? η συσκευη που εχω τωρα ειναι ενα samsung galaxy ace (κολλαει απιστευτα πλεον)...απλα για να κανετε τις συγκρισεις...

ευχαριστω.....

 

παρηγγειλε το απο vickmall με international rom και δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελια μου παραπονιεται για καποια παρασιτα στο ακουστικο. Ξερει κανεις κατι?

 

Mηπως πρεπει να δοκιμασεις αλλη ρομ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο μοντελο ειναι καλυτερο?βλεπω οτι εχει 2-3 διαφορετικα zenfone 5 στο minideal

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα παιδιά έχω το asus zenfon5 από minideal ένα μηνα τώρα εγώ είμαι υπέρ ευχαριστώμενος για τα λεφτά του. Ανακάλυψα χθες το εξής προβολήμα. Όταν μπαινω στις ρυθμίσεις της κάμερας video συγκεκριμένα δεν δέχεται αποθήκευση στην κάρτα μνήμης παρά μόνο αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη. Το έχει κάποιος συναντήσει αυτό. Asus_T00F
Link to comment
Share on other sites

Mηπως πρεπει να δοκιμασεις αλλη ρομ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο μοντελο ειναι καλυτερο?βλεπω οτι εχει 2-3 διαφορετικα zenfone 5 στο minideal

 

2gb/ram 16/gb rom z2580 και εισαι κομπλε..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω 2Ram 16GBP rom

 

νομιζω οταν βαζεις την καρτα sd και ανοιξεις την καμερα σε ρωταει αν θελεις να αποθηκευονται εκει οι φωτο...επισης για την καμερα αν θελετα πηγαιντε το iso στο 400 και βγαινουν καλητερες φωτο κατ την γνωμη μου...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οταν βαζεις την καρτα sd και ανοιξεις την καμερα σε ρωταει αν θελεις να αποθηκευονται εκει οι φωτο...επισης για την καμερα αν θελετα πηγαιντε το iso στο 400 και βγαινουν καλητερες φωτο κατ την γνωμη μου...

 

Περισσότερος θόρυβος, περισσότερο φως.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερος θόρυβος, περισσότερο φως.

στο ISO 400?δηλαδή μονο για νυχτερινή ληψη κανει;εγώ είδα διαφορα..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

στο ISO 400?δηλαδή μονο για νυχτερινή ληψη κανει;εγώ είδα διαφορα..

 

Το πως θα το χρησιμοποιήσεις είναι άλλο θέμα απλά εγώ ανέφερα τι γίνεται στο ISO 400. Όσον ανεβαίνεις ISO μεγαλώνει ο θόρυβος αλλά μεγαλώνει και η ποσότητα του φωτός που διαβάζει ο αισθητήρας. Σε μία Compact ή dSLR δεν θα είχες πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις και ISO 800 ή 1600 αλλά σε αυτούς τους αισθητήρες που έχουν μέσα οι κάμερες των κινητών ίσως έχει ως αποτέλεσμα μεγάλο θόρυβο. Άμα θέλεις ανέβασε μία φωτό σε full resolution με ISO 400 να το δούμε, μπορεί η ASUS να το έχει προσέξει και να έχει καλά αποτελέσματα ακόμα και σε ISO 400.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πως θα το χρησιμοποιήσεις είναι άλλο θέμα απλά εγώ ανέφερα τι γίνεται στο ISO 400. Όσον ανεβαίνεις ISO μεγαλώνει ο θόρυβος αλλά μεγαλώνει και η ποσότητα του φωτός που διαβάζει ο αισθητήρας. Σε μία Compact ή dSLR δεν θα είχες πρόβλημα να χρησιμοποιήσεις και ISO 800 ή 1600 αλλά σε αυτούς τους αισθητήρες που έχουν μέσα οι κάμερες των κινητών ίσως έχει ως αποτέλεσμα μεγάλο θόρυβο. Άμα θέλεις ανέβασε μία φωτό σε full resolution με ISO 400 να το δούμε, μπορεί η ASUS να το έχει προσέξει και να έχει καλά αποτελέσματα ακόμα και σε ISO 400.

 

αυτη ειναι με iso 400 αλλα απο οτι βλεπω δεν εχω εστιαση καπου..

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι με iso 400 αλλα απο οτι βλεπω δεν εχω εστιαση καπου..

 

και αλλη μια..απλα παρατηρω οτι μου βγαζει την επιλογη hdr οταν εχω iso 400 ειτε σε φωτεινο ειτε σε σκοτεινο μερος...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη θα μπορούσες να τραβήξεις και μια στο ίδιο σημείο με 100 ISO?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη θα μπορούσες να τραβήξεις και μια στο ίδιο σημείο με 100 ISO?

 

τραβηξα 2 στο ιδιο σημειο

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η δύο εικόνες σε ένα Crop 100% η μία με ISO 100 και η άλλη με ISO 400 όπως μπορείτε να δείτε στα 400 έχουμε πολύ περισσότερο θόρυβο. Ο θόρυβος αυτός είναι και ορατός άμα προσέξετε στην φωτογραφία στα κάγκελα με τη φυλλωσιά από πίσω θα δείτε τον θόρυβο.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η δύο εικόνες σε ένα Crop 100% η μία με ISO 100 και η άλλη με ISO 400 όπως μπορείτε να δείτε στα 400 έχουμε πολύ περισσότερο θόρυβο. Ο θόρυβος αυτός είναι και ορατός άμα προσέξετε στην φωτογραφία στα κάγκελα με τη φυλλωσιά από πίσω θα δείτε τον θόρυβο.

 

αρα στα 100 ειναι καλητερο!για βραδινη ληψη ομως?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αρα στα 100 ειναι καλητερο!για βραδινη ληψη ομως?

 

Στην βραδυνή άμα δεν έχεις καλό αισθητήρα και ISO 1 να βάλεις, που λέει ο λόγος, θα έχεις θόρυβο :X έτσι πάνε αυτά. Δοκίμασε σήμερα, να τραβήξεις με ISO 400 σε ένα μπαρ ή κάπου σκοτεινά, θα βγει σαν το ψηφιδωτό της Αμφίπολης από τον θόρυβο.

 

Δες παρακάτω 100% crop από μία δικιά μου, με dSLR σε iso 100, σχεδόν καθόλου θόρυβος και ο κύριος λόγος είναι ο αισθητήρας.

Την αρχική εικόνα μπορείς να την δεις εδώ https://500px.com/photo/88138331/thessaloniki's-ministry-of-macedonia-and-thrake-by-romanos-nianios?from=user_library στο περίπου.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην βραδυνή άμα δεν έχεις καλό αισθητήρα και ISO 1 να βάλεις, που λέει ο λόγος, θα έχεις θόρυβο :X έτσι πάνε αυτά. Δοκίμασε σήμερα, να τραβήξεις με ISO 400 σε ένα μπαρ ή κάπου σκοτεινά, θα βγει σαν το ψηφιδωτό της Αμφίπολης από τον θόρυβο.

 

Δες παρακάτω 100% crop από μία δικιά μου, με dSLR σε iso 100, σχεδόν καθόλου θόρυβος και ο κύριος λόγος είναι ο αισθητήρας.

Την αρχική εικόνα μπορείς να την δεις εδώ https://500px.com/photo/88138331/thessaloniki's-ministry-of-macedonia-and-thrake-by-romanos-nianios?from=user_library στο περίπου.

 

καμμια σχεση!!!Εχεις δικιο...αρα για καθημερινη χρηση στα 100 πιστευεις(γιατι απο οτι καταλαβενω το κατεχεις το αθλημα)ειναι καλητερα η στο auto που βγαζει οτι θελει?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...