Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μια εβδομαδα η τιμη του ανεβηκε σχεδον 9€ απο το ιδιο μαγαζι. 'Η ο κινεζος εκανε απο μονος του αλλαγη στην τιμη ή επεσε το € σε σχεση με το $.

 

Εν αναμονη να ερθει και το δικο μου. Αυτην τη στιγμη βρισκεται στα Ολλανδικα ταχυδρομεια.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει video κλήση?

Ήθελα να δοκιμάσω να κάνω σήμερα και δεν μου έβγαζε επιλογή μόνο με viber...

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει video κλήση?

Ήθελα να δοκιμάσω να κάνω σήμερα και δεν μου έβγαζε επιλογή μόνο με viber...

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα με την 4.3 έκδοση. Έκανε βιντεοκληση μόνο το skype. Στο viber δεν έδινε τέτοια δυνατότητα, με γκριζαρισμενο εικονίδιο και στο hangouts έκλεινε το πρόγραμμα χωρίς ειδοποίηση για force close. Τώρα με την 4.4 το hangouts αποκαταστηθηκε ενώ το viber συνεχίζει και δεν κάνει. Καταλαβαινω πως πρέπει να ζήσουμε με αυτό. Δε νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι και να το διορθώσουμε. Φοβάμαι ότι είναι θέμα του Framework μιας και η Asus έχει βάλει βαθιά το χέρι της.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα....μολις σημερα πηρα και εγω το ZENFONE 5....εχω ενα προβλημα... ενω ειμαι κανονικα συνδεμενος στο play store δεν μπορω να κατεβάσω τιπποτα....επιλεγω κατι κ;ι απλα δεν κανει τιποτα....βοηθεια please!!!!!!!:cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα....μολις σημερα πηρα και εγω το ZENFONE 5....εχω ενα προβλημα... ενω ειμαι κανονικα συνδεμενος στο play store δεν μπορω να κατεβάσω τιπποτα....επιλεγω κατι κ;ι απλα δεν κανει τιποτα....βοηθεια please!!!!!!!:cry::cry:

 

Restart και θα εισαι οκ λογικα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σε δύο zenfone5 που τσέκαρα (4.4.2) ενώ έχουν επιλέξει Pattern για ξεκλείδωμα επιμένει να θέλει αρχικά ένα slide και μετά δίνει την οθόνη για το pattern. Το ίδιο ισχύει και με το Password unlock. Πρώτα πρέπει να κάνεις slide και μετά εμφανίζεται η οθόνη για εισαγωγή password.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του ενός, αυτό δε το έκανε πριν την 4.4. Υποπτεύομαι κάποιο asus app του διαόλου, αλλά ποιο και πώς βγαίνει/αλλάζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει να το παρω και αν ναι ποιο γιατι εχει πολλα

 

Παρακολουθώντας το τοπικ εδώ και καιρό σου προτείνω το 2.0Ghz/16GB/2GB RAM σε ότι χρώμα σου αρέσει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα και εγω

λογο οτι δεν ειμαι γνωστης των android θελω να μαθω απο που μπορω να δω αν το κιν ειναι root η οχι;

ο λογος που το ρωταω ειναι οτι ενα εχει την 13 WW (καπως ετσι δεν την θυμαμαι τι εγραφε ακριβος) εβαλα μεσα στην εσωτερικη μνημη του το UL-ASUS_T00F-WW-1.18.40.10-user (αυτο ειναι το ονομα του αρχειου για αναβαθμιση) και μετο ξεκινησε να κανει την αναβαθμιση εβγαλε σφαλμα και κολλησε.

ανεβαζω και μια φωτο απο την οθονη του.

[ATTACH]51187[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα και εγω

λογο οτι δεν ειμαι γνωστης των android θελω να μαθω απο που μπορω να δω αν το κιν ειναι root η οχι;

ο λογος που το ρωταω ειναι οτι ενα εχει την 13 WW (καπως ετσι δεν την θυμαμαι τι εγραφε ακριβος) εβαλα μεσα στην εσωτερικη μνημη του το UL-ASUS_T00F-WW-1.18.40.10-user (αυτο ειναι το ονομα του αρχειου για αναβαθμιση) και μετο ξεκινησε να κανει την αναβαθμιση εβγαλε σφαλμα και κολλησε.

ανεβαζω και μια φωτο απο την οθονη του.

[ATTACH]51187[/ATTACH]

 

Άμα θυμάμαι καλά πρέπει να κάνεις με τη σειρά τις αναβαθμίσεις

13->14->15->16->17->18

και όχι

13->18

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα θυμάμαι καλά πρέπει να κάνεις με τη σειρά τις αναβαθμίσεις

13->14->15->16->17->18

και όχι

13->18

 

αυτο που λες ειναι μονο αν ειναι root αποτι διαβασα σε προηγουμενα μηνυματα απο εδω μεσα, αν δεν ειναι root τοτε πας κατευθειαν, ετσι νομιζω τουλαχιστον χωρις να βαζω και το χερι στην φωτια ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που εχει την 4G εκδοση να μας πει εντυπωσεις?

 

Το έχω παραγγείλει ( Snapdragon 400 / 8GB Rom / 2GB Ram / LTE ) εδώ και μια βδομάδα και περιμένω λογικά μέχρι το τέλους του μήνα να έρθει.

 

Το 3G μοντέλο αναγράφει ότι είναι αναβαθμίσιμο σε KK 4.4.2 ! Γίνεται αυτόματα η αναβάθμιση ή πρέπει να φλασάρεις εσύ την rom;

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 2 μήνες με το κινητό στα καλά καθούμενα από χθες άρχισε να κάνει random shutdowns.. Έκανα και factory reset και αν και έγιναν πιο αρεα συνεχίζει να το κάνει. Συνήθως όταν κλειδώνει και μαυριζει η οθόνη κλείνει από μόνο του.

Το κινητό έως τώρα δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα. Κάποιος άλλος που να του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο και το έλυσε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις το παρελαβα και εγω

λογο οτι δεν ειμαι γνωστης των android θελω να μαθω απο που μπορω να δω αν το κιν ειναι root η οχι;

ο λογος που το ρωταω ειναι οτι ενα εχει την 13 WW (καπως ετσι δεν την θυμαμαι τι εγραφε ακριβος) εβαλα μεσα στην εσωτερικη μνημη του το UL-ASUS_T00F-WW-1.18.40.10-user (αυτο ειναι το ονομα του αρχειου για αναβαθμιση) και μετο ξεκινησε να κανει την αναβαθμιση εβγαλε σφαλμα και κολλησε.

ανεβαζω και μια φωτο απο την οθονη του.

[ATTACH]51187[/ATTACH]

 

Σε recovery mode κάντο μέσω adb sideload.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 2 μήνες με το κινητό στα καλά καθούμενα από χθες άρχισε να κάνει random shutdowns.. Έκανα και factory reset και αν και έγιναν πιο αρεα συνεχίζει να το κάνει. Συνήθως όταν κλειδώνει και μαυριζει η οθόνη κλείνει από μόνο του.

Το κινητό έως τώρα δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα. Κάποιος άλλος που να του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο και το έλυσε;

 

Μη μου λες τέτοια. Σου έχει πέσει ποτέ; Είχα το ίδιο πρόβλημα σε G4S και το έστειλα πίσω για επισκευή πριν 1 βδομάδα.

 

Υπάρχει κάποιος με το LTE να μας πει πως πάει το 4.4.2 KK εξ'αρχής;

 

Επίσης Snapdragon 400 vs Atom Z2580 τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall λέει ότι η International version υποστηρίζει OTA, και ότι αν στο στείλουν rooted οι κινέζοι και το κάνεις OTA update θα brickάρει το κινητό. Ισχύει;

 

Έχω παραγγείλει το A500KL (με check στο να εγκαταστήσουν το root) από merimobiles και δεν ξέρω ποια rom φοράει πέρα του ότι είναι 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια. Σου έχει πέσει ποτέ; Είχα το ίδιο πρόβλημα σε G4S και το έστειλα πίσω για επισκευή πριν 1 βδομάδα.

 

Υπάρχει κάποιος με το LTE να μας πει πως πάει το 4.4.2 KK εξ'αρχής;

 

Επίσης Snapdragon 400 vs Atom Z2580 τι λέει;

 

Στα benchmarks που είδα ο Atom με το Custom UI της ASUS πιάνει 23k και ο 400αρης πιάνει ~17.5k στο Antutu.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ξέρω αν το 4g αξίζει αυτήν την μείωση των επιδόσεων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...