Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, δικός μας ήχος στα μηνύματα μπαίνει; Δεν μπορώ να βρω τον τρόπο. Τέτοια επιλογή μόνο για ήχο κλήσης βρίσκω.
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχουμε καταλήξει στο asus.Ποιο μαγαζί προτεινετε??Καλύτερη τιμή είδα έως τώρα merimobiles.έχει πάρει άλλος απο εκεί το συγκεκριμένο?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα σε ελληνικο μαγαζι

https://www.skroutz.gr/s/5191714/Asus-Zenfone-5-Z2560-2GB-8GB.html

μαλλον δικη του εισαγωγη και το σκεφτομαι..

Απεξω πως ξεμπλεξατε με τελωνειο?

Τελος, η μπαταρια πραγματικα μου φαινεται λιγη λογω του οτι στο infinity 2 ΠΟυ ειχα με 2300mha και δεν την εβγαζε τη μερα, αλλα φορουσε snapdragon800..

 

καλα 211€ για snapdragon 400?και 4g?intel και ξερω ψωμι! :lol::p:p

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

καλα 211€ για snapdragon 400?και 4g?intel και ξερω ψωμι! :lol::p:p

 

τι εννοεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?

 

εμενα προσωπικα μου φαινεται ακριβο!και ο snapdragon(ο συγκεκριμενος)δεν ειναι δυνατος οσο ο intel...και για μια κεραια 4g που προσωπικα μου ειναι αχρηστη σε αυτη την τιμη υπαρχουν καλητερα! :)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εμενα προσωπικα μου φαινεται ακριβο!και ο snapdragon(ο συγκεκριμενος)δεν ειναι δυνατος οσο ο intel...και για μια κεραια 4g που προσωπικα μου ειναι αχρηστη σε αυτη την τιμη υπαρχουν καλητερα! :)

 

δε νομιζω οτι το λινκ που ανεβασα εχει σχεση με snapdragon..εγω για τον ιντελ μιλαω..

Επισης, απο οσους το εχετε, το βρισκετε αρκετα δυνατο να μην λαγκαρει? επειδη εχω συνηθισει με snapdragon 800, θα μου φαινεται πολυ πιο αργο αυτο ή σχεδον το ιδιο?

Κατα τα αλλα, το μεγεθος του με κολλαει που ειναι πολυ μεγαλο για 5" και η μπαταρια που αν το cpu δεν τρωει πολυ θα παλευεται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι το λινκ που ανεβασα εχει σχεση με snapdragon..εγω για τον ιντελ μιλαω..

Επισης, απο οσους το εχετε, το βρισκετε αρκετα δυνατο να μην λαγκαρει? επειδη εχω συνηθισει με snapdragon 800, θα μου φαινεται πολυ πιο αργο αυτο ή σχεδον το ιδιο?

Κατα τα αλλα, το μεγεθος του με κολλαει που ειναι πολυ μεγαλο για 5" και η μπαταρια που αν το cpu δεν τρωει πολυ θα παλευεται

 

ναι λαθος δικο μου σε αλλπ ποστ ηθελα να κανω παραθεση..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδη τα χαλκινο αυτοκολλητο τι ειναι?στα αγγλικα δεν υπαρχει κατι τετοιο?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει προσεξει κανεις οτι το φλας τις καμερας ειναι χαμηλο σε σχεση με το Flashlight?

υπαρχει καμια καλη εφαρμογη για καμερα?

επισεις εχετε δοκιμασει ακουστικα?ποια ειναι συμβατα???

 

Γνωριζει κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει το ART;;;

 

Καλημερα!εδω εισαι

 

https://source.android.com/devices/tech/dalvik/art.html

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ειμαι κατοχος του κινητου ειναι χωρις ροοτ με τν 1,14... αν του κανω τν ενημερωση για 1,18 τι καλυτερο θα υπαρχει?Δεν εχω βρει καποιο κολλημα ακομα στο κινιτο απλα ρωτας το πλεονεκτιματα τς 1,18...κ αν θελησω να βαλω ξανα η μικροτερη εκδοση μπορω???
Link to comment
Share on other sites

θα υπαρχει ξεχωριστο thread για την 4G εκδοση η θα μιλαμε εδω και γιαυτην?

 

http://www.merimobiles.com/asus-zenfone-5-a500kl-5-0inch-hd-snapdragon400-8gb_p/meri10510.htm

http://www.minideal.net/asus-zenfone-5-a500kl-4g-lte-qualcomm-msm8926-snapdragon-400-5-8gb-black-unlocked-2gb-ram.html

 

υπαρχει ηδη σε 2 σαιτ αλλα η διαφορα στην τιμη ειναι χαωδης

περιεργο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κίνηση του συγκεκριμένου θέματος (με τα σημερινά δεδομένα τουλάχιστον) δεν δικαιολογεί την ανάγκη δημιουργίας ξεχωριστού θέματος για την 4G έκδοση. Μελλοντικά το βλέπουμε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έφθασε και το δικό μου, μετα από ενα μήνα περίπου. Απο vickmall, μου είχαν στείλει και φωτο (`αφου το είχαν στείλει ήδη πολλές μέρες). Τεσπα, δεν καιγόμουν, όλα καλά τελικά.

Λοιπόν, είχα πριν ενα samsung pocket η κατι τέτοιο, βασικό δηλ, με μικρή οθόνη φτωχης ανάλυσης κι ενα επεξεργαστη 800. Έμαθα με αυτό και βέβαια μετά απο 1,5 χρόνο δεν με κάλυπτε.

Το ζεν είναι πολύ μεγάλο! οχι απλώς μεγαλύτερο, η διαφορά είναι οτι δύσκολα μπορώ να το κρατώ και να κάνω πλοήγηση με το ένα χέρι. Με αναγκάζει να χρησιμοποιώ και τα δυο χερια(ειμαι 1.80). Βέβαια, η ανάλυση του, το μεγεθος και η ποιότητα της οθόνης του είναι από άλλο πλανήτη. Και η φωτεινότητα σε κοντρα ηλιο, μπορει να είναι φτωχη, αλλα σε σχέση με το προηγούμενο, πολυ καλύτερη.

Η ταχυτητα του σούπερ και η αισθηση της οθόνης αφης αψεγαδιαστη σχεδον. Καλό περιβάλλον, gps με απόκλιση περίπου 5-10 μετρα, οι δυο κάρτες δουλεύουν μια χαρα, και η μπαταρία μικρή... βέβαια δεν το έχω παρα 2-3 μέρες, οπότε αφου κάνει μερικούς κυκλους ακόμη θα έρθει στα μέτρα της. Θα δουμε.

Συνολικά, για ελαφρείς χρήστες είναι σούπερ. Θα ξαναγράψω αφου το ξεψαχνίσω. Εντωμεταξύ λέω να πάρω κι ένα για την γυναίκα. Κρίμα είναι...

Link to comment
Share on other sites

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

για ww περιμένουμε...πιστεύω πρην της 15..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχει καλύτερη διαχείριση RAM γιατί στην έκδιση με το 1GB RAM είναι δράμα η κατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι,

διαφωτιστε με οι παλιοτεροι (για να μην κανω καμια βλακεια):

Παρελαβα το ZenFone5 χθες και ηταν "ρουταρισμενο".

Το "ξερουταρισα" και εχει εγκατεστημενη τη ROM 1.13.40.8 WW.

Τωρα, για να εγκαταστησω νεοτερη ROM τι κανω;

Την κατεβαζω απο τo site της ASUS, την ξεζιπαρω (?), την μεταφερω στη μνημη του τηλεφωνου και μετα στηνεται αυτοματα;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι,

διαφωτιστε με οι παλιοτεροι (για να μην κανω καμια βλακεια):

Παρελαβα το ZenFone5 χθες και ηταν "ρουταρισμενο".

Το "ξερουταρισα" και εχει εγκατεστημενη τη ROM 1.13.40.8 WW.

Τωρα, για να εγκαταστησω νεοτερη ROM τι κανω;

Την κατεβαζω απο τo site της ASUS, την ξεζιπαρω (?), την μεταφερω στη μνημη του τηλεφωνου και μετα στηνεται αυτοματα;

 

Καλημερα!Ναι(θα εχει το ιδιο ονομα με το πρωτο zip και θα λεει user) και θα περασεις στην εσωτερικη μνημη μολις βγαλεις το καλωδιο και θα σου πει οτι εχει ενημερωση και ακολουθεις τα βηματα..απλα δεν ξερω απο την 1.13 μηπως χρειαστει να τις κανεις μια-μια...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...