Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο vickmall θα μου βάλουν την worldwide. Θα κάνει το πρόγραμμα αυτό;

Ναι, κάνει για ολες

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το antutu πότε δεν το παίρνω σοβαρά... Το νεξους 4 έχει πολύ χαμηλό σκορ, αλλά σαν εμπειρία χρήσης έχει πολύ καλύτερη από το 90% των ναυαρχιδων που κυκλοφορούν... Ότι και να κάνεις απλά δεν σκαλώνει!

Ούτε το ζενφον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άκυρο για μένα τοτε το asus επειδή έχω πολλές ωρες ανοιχτή οθόνη και internet δεν θέλω να ρισκάρω.

Κρίμα πάντως και είναι ωραίο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κποιος να μας πει λοιπον πως παει το κινητο σε σχεση με αλλα "καλυτερα" (g2, nexus4/5, galaxy S4) ?

Εννοω σαφως σαν εμπειρια χρησης και οχι καμερα ή βαρυ gaming

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο για μένα τοτε το asus επειδή έχω πολλές ωρες ανοιχτή οθόνη και internet δεν θέλω να ρισκάρω.

Κρίμα πάντως και είναι ωραίο κινητό...

 

Γιατι πόσες ώρες κάθεσαι πάνω από την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πόσες ώρες κάθεσαι πάνω από την οθόνη;

3-4 σίγουρα...απλά λόγο δουλείας από τις 8 το απόγευμα μέχρι τις 2-3 τα ξημερώματα δεν μπορώ να φορτίσω.

οπότε θέλω να είμαι σίγουρος ότι το κινητό δεν θα κλείσει από μπαταριά.

Link to comment
Share on other sites

3-4 σίγουρα...απλά λόγο δουλείας από τις 8 το απόγευμα μέχρι τις 2-3 τα ξημερώματα δεν μπορώ να φορτίσω.

οπότε θέλω να είμαι σίγουρος ότι το κινητό δεν θα κλείσει από μπαταριά.

Κοιτα για κατι αλλο εαν εισαι τοσο οριακα φιλε μου.Δεν θα σε καλυψη το κντ αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μηπως χρειαζεσαι ενα power bank ? Και ετσι δεν χρειαζεται να αποριψεις το κινητο αν σου αρεσε

Το power bank είναι καλό για μια δυο φορές για καθημερινότητα δεν είναι βολικό.

Μάλλον θα στραφώ στο lg l9ii που ακούω ότι έχει δυνατή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το power bank είναι καλό για μια δυο φορές για καθημερινότητα δεν είναι βολικό.

Μάλλον θα στραφώ στο lg l9ii που ακούω ότι έχει δυνατή μπαταρία.

 

Έχει 300mah μπαταρία διαφορά και δεν είναι δικαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει 300mah μπαταρία διαφορά και δεν είναι δικαρτο...

 

Το δίκαρτο δεν με ενδιαφέρει καθόλου απλά έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την μπαταρία του.

Παράθεση από klasompanieras >

Σε πολλά site αναφέρετε ότι η μπαταρία του είναι 2460mhA. Σε άλλα 2150. Μήπως υπάρχουν 2 εκδόσεις, διαφορετική για την Ελλάδα; Γιατι υπάρχει αυτή η ανακρίβεια;

Nαι μεν αναφέρεται πολλές φορές η μπαταρία των 2450 mah αλλά κανένας δεν την έχει δεί. Όλοι έχουν διαπιστώσει ότι η μπαταρία είναι 2150 mah.Tέλος πάντων, μη σου καίγεται καρφί.Η διάρκεια της μπαταρία είναι τερατώδης για τα δεδομένα σύγχρονου κινητού. Μετά από 34 ώρες (ένα 24ωρο μετά το χθεσινό screenshot) είναι ακόμη στο 64%, με όλα ανοιχτά και με αρκετό σκάλισμα. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξανασυναντήσει! Είναι παραπλήσιας διάρκειας με του Razr MAXX με τα 3300 mah!

 

Ίσως οφέιλεται στην λίγο μικρότερη οθόνη,ο επεξεργαστής του να καταλανώνει λιγότερη ενέργεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

 

Εχθες παραγγειλα και εγω το κινητακι απο vickmall.

Σημερα μου στειλανε το tracking number, αλλα δεν μου στειλανε καμια φωτογραφια με το κινητο...

Μηπως να ανησυχω ????

Link to comment
Share on other sites

Το δίκαρτο δεν με ενδιαφέρει καθόλου απλά έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για την μπαταρία του.

Παράθεση από klasompanieras >

Σε πολλά site αναφέρετε ότι η μπαταρία του είναι 2460mhA. Σε άλλα 2150. Μήπως υπάρχουν 2 εκδόσεις, διαφορετική για την Ελλάδα; Γιατι υπάρχει αυτή η ανακρίβεια;

Nαι μεν αναφέρεται πολλές φορές η μπαταρία των 2450 mah αλλά κανένας δεν την έχει δεί. Όλοι έχουν διαπιστώσει ότι η μπαταρία είναι 2150 mah.Tέλος πάντων, μη σου καίγεται καρφί.Η διάρκεια της μπαταρία είναι τερατώδης για τα δεδομένα σύγχρονου κινητού. Μετά από 34 ώρες (ένα 24ωρο μετά το χθεσινό screenshot) είναι ακόμη στο 64%, με όλα ανοιχτά και με αρκετό σκάλισμα. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξανασυναντήσει! Είναι παραπλήσιας διάρκειας με του Razr MAXX με τα 3300 mah!

 

Ίσως οφέιλεται στην λίγο μικρότερη οθόνη,ο επεξεργαστής του να καταλανώνει λιγότερη ενέργεια...

 

Ε αμα δε σε νοιάζει, τότε θα πάρεις ότι νομίζεις ότι πως σε βολεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια...

 

Εχθες παραγγειλα και εγω το κινητακι απο vickmall.

Σημερα μου στειλανε το tracking number, αλλα δεν μου στειλανε καμια φωτογραφια με το κινητο...

Μηπως να ανησυχω ????

 

Οχι, απλά σαν έρθει, πριν τι ανοίξεις τράβα βίντεο όλη τη διαδικασία μέχρι την πρώτη κλήση και δοκιμή των λειτουργιών του κινητού (έρχονται προφορτισμενα)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου στειλανε το tracking number, αλλα δεν μου στειλανε καμια φωτογραφια με το κινητο...

Μηπως να ανησυχω ????

Στείλε ενα message στη selina στο live chat και θα σου τις στείλει ;) Don't worry!!!

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά στα γρήγορα μερικά σχόλια στα γρήγορα. Υπόψιν, όλα είναι υποκειμενικά.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές και να χτυπήσω ξύλο δεν θέλω εκπλήξεις γιατί δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν κινητό κάθε λίγο και λιγάκι και δεν γουστάρω πειράματα. Η ποιότητα κατασκευής είναι πάρα πολύ καλή και για τα χρήματά του και γενικότερα και η συναρμογή των υλικών είνα πάρα πολύ ακριβης και δείχνει πολύ στιβαρή. Το κινητό πράγματι δείχνει πολύ λεπτότερο από όσο είναι με το τρικ της καμπύλης στο πίσω μέρος. H πλαστική θήκη που έστειλε η Σελίνα ταιριάζει γάντι και την κράτησα, δεν το μεγαλώνει το κινητό. Το screen protector μια χαρά, η βάση στήριξης τα ξέρετε, ο θεός να την κάνει αλλά ΟΚ, ο αντάπτορας δεν, απλά δεν, και το OTG ακόμη δεν το δοκίμασα. Το πακέτο πολύ καλά κλεισμένο και ασφαλές, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν είδε και πολύ καλές μέρες κατά τη μεταφορά του όπως το έκοψα.

 

Από εχθές το έχω ξεπατώσει γιατί έχω πολλά πράγματα που ήθελαν στήσιμο. Τώρα είμαι στη δεύτερη φόρτιση αλλά αν δεν κάνει μερικούς κύκλους (και να έχω τελειώσει με φαρμογές κλπ, να δω πώς πάει με τη νορμάλ χρήση μου, κλπ) μην ρωτάτε για αυτονομία, δεν έχει νόημα.

 

Το κινητό ούτε καν έχει βήξει ως τώρα, εκτός από μια στιγμή όταν έκανα restore τα sms μου, αλλά τελικά ήταν μέχρι να "διαβάσει" όλες τις συζητήσεις (έχω κάποιες χιλιάδες μηνύματα). Από εκεί και πέρα όλα καλά. Το UI της ASUS δεν είναι καθόλου ενοχλητικό και άσχημο, δεν έχει "αισθητικές" βελτιώσεις του κ*λου όπως άλλες εταιρίες (ονόματα δεν λέμε) και είναι πολύ smooth και "σοβαρό". Μερικές από τις εφαρμογές της ASUS που έριξα μια ματιά δείχνουν καλογραμμένες και όμορφες, ειδικά το ημερολόγιο, ο καιρός/ρολόι, οι σημειώσεις και τα tasks. Κάμερα δεν δοκίμασα γιατί δεν με ενδιαφέρει, οπότε όσο καλή/κακή και να είναι θα μου κάνει.

 

Ήρθε σε πακέτο όπως ακριβώς του φίλου στη φωτό 2 σελίδες πίσω έτοιμο με WW (μαζί με τις εργοστασιακές ζελατίνες γύρω από το κινητό τελικά, το αναφέρω μια που είχα ρωτήσει εγώ), αλλά όχι με ρουτ (το adfree δεν παίζει). Δεν δοκίμασα ούτε καν να ψάξω για updates γιατί όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής. Το GPS το δοκίμασα (με GPS Test) εχθές με την βαριά καταιγίδα (κάτω από υπόστεγο προφανώς) και κλείδωσε σε περίπου 20κάτι δευτερόλεπτα. Σήμερα σε ανοιχτό χώρο (ηλιοφάνεια με περίπου 50% άνοιγμα στον ουρανό) κλείδωσε 8-10 δορυφόρους σε λιγότερο χρόνο. Αλλά να σημειώσω ότι δεν έχω βάλει ακόμη λογισμικό πλοήγησης να δοκιμάσω πραγματικές συνθήκες σε πόλη κλπ, οπότε επιφυλάσσομαι (κάποια σποραδικά σχόλια από ξένους ανέφεραν ότι χάνει το σήμα κλπ). Η οθόνη είναι πολύ καλή, αν και πρέπει να ομολογήσω ότι μου λείπει κάπως η Super Amoled της Sammy (δεν μου λείπουν βέβαια καθόλου τα κολλήματά της). Πίξελ δεν βλέπω. Το κακό της είναι ότι αν χαμηλώσετε την φωτεινότητα, πέφτει και η αντίθεση, αλλά στο φουλ είναι πολύ καλή. Ήχος και σήμα μια χαρά σε 3-4 κλήσεις που έκανα. Δυστυχώς επειδή ήθελα να το έχω στα αγγλικά, δεν αναγνωρίζει τα αρχικά των επαφών μου στην πλαϊνή μπάρα μέσα στις επαφές (το έχω ξαναδει αυτό) και δεν ασχολήθηκα ακόμη.

 

Tip: όσοι το θέλετε πάρτε το με 2g ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Το power bank είναι καλό για μια δυο φορές για καθημερινότητα δεν είναι βολικό.

Μάλλον θα στραφώ στο lg l9ii που ακούω ότι έχει δυνατή μπαταρία.

Καλα βρε συ,η μερα με την νυχτα ειναι τα 2 αυτα κντ..........κατα πολυ υποδεεστερο το lg.

Τεσπα μην το κανω vs.Καλη αορα οτι και να παρεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

7RibEg.jpg

 

 

Έφτασε!!!! Από To2c.

Καλως τα δέχτηκες. Περιμένουμε εντυπώσεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλως τα δέχτηκες. Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Βασικά δεν έχω να προσθέσω και πολλά σε σχέση με αυτά που λέει ο drlacan πιο πάνω. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Αυτό που ίσως με χαλάει λίγο χωρίς να με προβληματίζει είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Βάζοντάς την στο αυτόματο είναι αρκετά πιο σκοτεινή από αυτό που έχω συνηθίσει μέχρι τώρα. Μου ήρθε με την έκδοση WW 1.13.40.51 και ρουταρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ww ποια είναι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ww ποια είναι;

 

Version V1.16.40.50(WW)

Μολις την περασα...πολυ ευκολη η διαδικασια μονο που τοο εχω 2 μερες το κινητο και δεν καταλαβα καποια διαφορα απο πριν!

Edited by yannis_th
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, φαίνεται εξαιρετικά τίμιο, νομίζω ότι θα το χτυπήσω.

Μία ερώτηση στο VickMall

http://www.vickmall.com/asus-zenfone5-smartphone-android-4-3-intel-z2560-cpu-1-6ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp-2gb-ram-8gb-rom.html

 

, το προσφέρουν με International version(has google play,multi-language) + root, 5 δολάρια.

Βγαίνει κοντά 142 ευρώ, να το κτυπήσω είμαι στο τσάκ!!!:)

Edited by Eki65
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και το περιμένω (για δώρο στον υιό).

Η απορία μου είναι η εξής και συγχωρέστε μου την πιθανή άγνοια επί ανδρόιδ θεμάτων.

Στο Vickmall έχει επιλογή στην περίπτωση του zenfone 5 με 2gb 8gb 1.6 ghz international version (με τα γνωστά) και ρουτ. Ποιά η διαφορά για την συσκευή να έχει και intern. version και το ρουτ και ποιά χωρίς το ρουτ?

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα, φαίνεται εξαιρετικά τίμιο, νομίζω ότι θα το χτυπήσω.

Μία ερώτηση στο VickMall

http://www.vickmall.com/asus-zenfone5-smartphone-android-4-3-intel-z2560-cpu-1-6ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp-2gb-ram-8gb-rom.html

 

, το προσφέρουν με International version(has google play,multi-language) + root, 5 δολάρια.

Βγαίνει κοντά 142 ευρώ, να το κτυπήσω είμαι στο τσάκ!!!:)

 

 

Φίλε μου την προηγούμενη εβδομάδα σε ανταλλαγή email με το Vickmall (πριν προβώ σε παραγγελία) το συγκεκριμένο ήταν out of stock οπότε κάνε τους μια ερώτηση πριν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα δύο κομμάτια μέσα στην εβδομάδα που πέρασε από την καλή έκδοση (z2580, 2gb ram, 16gb rom). Τα έστειλα την επόμενη μέρα από την παραγγελία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...