Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε τη sim σε κανα iPhone να ενεργοποιήσεις με sms και μετά θα είσαι κομπλέ πιστεύω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θα το δοκιμασω ευχαριστω

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που στα ευρωπαϊκά έρχεται με τον exynos, ο Snapdragon φαίνεται να γαζωνει και στο s9 plus ...

Οι διαφορές ανάμεσα σε sd και exynos είναι ελάχιστες. Στην καθημερινότητα κάνεις δεν θα καταλάβει διαφορά.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

, ο Snapdragon φαίνεται να γαζωνει και στο s9 plus ...

 

ποιες διαφορες?αλλο video ειδες?Η θα ανοιξεις καμια 10αρια παιχνιδια και θα τα εναλλαζεις μεταξυ τους...Μην λεμε τρελα...

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Ο exynos ειναι δυνατοτερος του snapdragon στο cpu(επεξεργαστη δηλαδη)και ο snapdragon σε καρτα γραφικων.

 

Το μονο κακο φετος του exynos ειναι οτι εχει θεμα με την αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μήνες με galaxy s7 πήρα το s9 plus. Ελπίζω να μου αρέσει γιατί είχα ψηθεί για one plus 6. Το πήρα με δώρο το ΦΠΑ από bublic. Αύριο θα πω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μήνες με galaxy s7 πήρα το s9 plus. Ελπίζω να μου αρέσει γιατί είχα ψηθεί για one plus 6. Το πήρα με δώρο το ΦΠΑ από bublic. Αύριο θα πω εντυπώσεις
Κ εγώ σε αυτό το δίλημμα είμαι. Μάλλον για να το θέσω καλύτερα , περιμενω πιο σωστή τιμολόγηση στο s9+.

 

Εκτός από το "ΦΠΑ", παίζει καμια συνδυαστική έκπτωση σε καμιά από τις μεγάλες αλυσίδες αυτή την περίοδο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται αν το πάρεις με δώρο το ΦΠΑ μήπως μπορείς και τιμολόγιο να πάει ακόμα πιο κάτω .εγώ θεωρώ οκ τα λεφτά για το s9 plus.
Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται αν το πάρεις με δώρο το ΦΠΑ μήπως μπορείς και τιμολόγιο να πάει ακόμα πιο κάτω .εγώ θεωρώ οκ τα λεφτά για το s9 plus.
Κανονικά μπορείς να κόψεις τιμολόγιο άσχετα από την έκπτωση οπότε βγαίνει ακόμα ποιο κάτω η τιμή.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το ειπαν και στο πλαισιο αυτο...γυρω στα 635 βγαινει...στα 600 ειναι οτι πρεπει νομιζω...
Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Μου φενεται αν το πάρεις με δώρο το ΦΠΑ μήπως μπορείς και τιμολόγιο να πάει ακόμα πιο κάτω .εγώ θεωρώ οκ τα λεφτά για το s9 plus.
Νομίζω ότι δεν είναι μείον 24% που είναι ο ΦΠΑ αλλά πιο κάτω. Γύρω στο 19% πρέπει να βγαίνει η έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Ολοι ξερουμε οτι ειναι τοπ το κινητο αυτο που φοβομουν ειναι η μπαταρια. Ουτε καν η μπαταρια στην 1η φορτιση 2:23 σοτ σε 11ωρες λειτουργια στο 70% .με 2κ αναλυση. Αρκετα καλα μπορω να πω .
Link to comment
Share on other sites

Η Oreo έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στην διαχείριση, το πιο ολοκληρωμένο κινητό επέλεξες, αν κι εμένα εμφανισιακά μου αρέσει ακόμα περισσότερο το note 8 παρά τις αδυναμίες του σχετικά με το s9 plus...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση να σας κάνω αν ισχύει και σε σας. Υπάρχει η περίπτωση κατασκευαστικά η οθόνη να είναι τοποθετημένη ελάχιστα χιλιοστά πιο κάτω από ότι πρέπει; το λέω γιατί έτσι όπως βλέπω την οθόνη μου και σε σχέση με το μαύρο πλαίσιο γύρω της έχω ένα μαύρο κενό 1-2 χιλιοστά στη πάνω μεριά και επίσης την αίσθηση ότι στην κάτω μεριά δεν τελειώνει. Πχ μου είναι πολύ εμφανές όταν παίζει ένα τραγούδι και εκείνη την ώρα γυρνάει γύρω γύρω ο χρωματισμός. Το έχετε προσέξει εσείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω μια ερώτηση να σας κάνω αν ισχύει και σε σας. Υπάρχει η περίπτωση κατασκευαστικά η οθόνη να είναι τοποθετημένη ελάχιστα χιλιοστά πιο κάτω από ότι πρέπει; το λέω γιατί έτσι όπως βλέπω την οθόνη μου και σε σχέση με το μαύρο πλαίσιο γύρω της έχω ένα μαύρο κενό 1-2 χιλιοστά στη πάνω μεριά και επίσης την αίσθηση ότι στην κάτω μεριά δεν τελειώνει. Πχ μου είναι πολύ εμφανές όταν παίζει ένα τραγούδι και εκείνη την ώρα γυρνάει γύρω γύρω ο χρωματισμός. Το έχετε προσέξει εσείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγγνώμη παιδιά απαντώ απευθείας. Είναι λάθος το πώς τοποθετήθηκε από το μαγαζί το τζαμακι το οποίο έχει μαύρα πλαίσια πάνω και κάτω.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολοι ξερουμε οτι ειναι τοπ το κινητο αυτο που φοβομουν ειναι η μπαταρια. Ουτε καν η μπαταρια στην 1η φορτιση 2:23 σοτ σε 11ωρες λειτουργια στο 70% .με 2κ αναλυση. Αρκετα καλα μπορω να πω .
Και εγώ φίλε είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία.

Είναι 20-30% πάνω από της προσδοκίες μου με αυτά που διάβαζα.

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκε πάνω για Wi-Fi call για κοσμοτε βγαίνω ελάχιστα εκτός θέματος ξέρει κάποιος για Vodafone τι γίνεται η μήπως υπάρχει κάποιο θέμα εδώ να ακολουθώ για αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκε πάνω για Wi-Fi call για κοσμοτε βγαίνω ελάχιστα εκτός θέματος ξέρει κάποιος για Vodafone τι γίνεται η μήπως υπάρχει κάποιο θέμα εδώ να ακολουθώ για αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αποτι ξέρω κ έχω διαβάσει κ εδώ μέσα η Vodafone η εκπληκτικα άθλια δεν έχει κάτι τέτοιο.. Μόνο η κοσμοτε ως τώρα έχω και βοντ κ κόσμο κ δυστυχώς δεν γίνεται για την βοντ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ολοι ξερουμε οτι ειναι τοπ το κινητο αυτο που φοβομουν ειναι η μπαταρια. Ουτε καν η μπαταρια στην 1η φορτιση 2:23 σοτ σε 11ωρες λειτουργια στο 70% .με 2κ αναλυση. Αρκετα καλα μπορω να πω .

 

κανεις δεν ειπε οτι η μπαταρια ειναι χαλια. Απλα δεν ειναι κατι τρομερο. Τωρα το να δινετε μερικοι χρονους οθονης ετσι επιλεκτικα δεν λεει τιποτα απολυτως.

Προσωπικα το δουλεψα λιγο αλλα σε μια πληρη χρηση που εκανα 2 ημερων και τυπικη ημερα για μενα ηταν λιγο κατω απο v30 και s8+ και λιγο πανω απο νοτε 8. Τωρα αν η διαφορα ειναι 5-10-20% δεν μπορει κανεις να το πει γιατι χρηση απο χρηση δινει αλλα αποτελεσματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν ειπε οτι η μπαταρια ειναι χαλια. Απλα δεν ειναι κατι τρομερο. Τωρα το να δινετε μερικοι χρονους οθονης ετσι επιλεκτικα δεν λεει τιποτα απολυτως.

Προσωπικα το δουλεψα λιγο αλλα σε μια πληρη χρηση που εκανα 2 ημερων και τυπικη ημερα για μενα ηταν λιγο κατω απο v30 και s8+ και λιγο πανω απο νοτε 8. Τωρα αν η διαφορα ειναι 5-10-20% δεν μπορει κανεις να το πει γιατι χρηση απο χρηση δινει αλλα αποτελεσματα.

Εγώ πιστεύω ότι ουσιαστικά καλύτερη αυτονομία έχει μόνο το p20 pro. Από εκεί και πέρα το s9plus βγάζει με βαριά χρήση πολύ άνετα την μέρα, έτσι κι αλλιώς το βράδυ θα μπει μπριζα οσο και αν έχει μείνει από μπαταρια.

Άλλα κάποιοι έχουν την ανάγκη να γκρινιάζουν για κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι ουσιαστικά καλύτερη αυτονομία έχει μόνο το p20 pro. Από εκεί και πέρα το s9plus βγάζει με βαριά χρήση πολύ άνετα την μέρα, έτσι κι αλλιώς το βράδυ θα μπει μπριζα οσο και αν έχει μείνει από μπαταρια.

Άλλα κάποιοι έχουν την ανάγκη να γκρινιάζουν για κάτι.

 

Αν κλείνεις τη μέρα σου με 80% γιατί να βάλεις φορτιστή ? Ειδικά αν η επόμενη μέρα θα έχει παρόμοια χρήση.. Αυτό που λέω είναι ότι το s9 plus είναι πιο κάτω από s8 plus ( η σύγκριση αφορά και αυτούς που κάνουν μετάβαση) πιο πάνω από note και πιο κάτω από mate, v30 και p20 pro

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείνεις τη μέρα σου με 80% γιατί να βάλεις φορτιστή ? Ειδικά αν η επόμενη μέρα θα έχει παρόμοια χρήση.. Αυτό που λέω είναι ότι το s9 plus είναι πιο κάτω από s8 plus ( η σύγκριση αφορά και αυτούς που κάνουν μετάβαση) πιο πάνω από note και πιο κάτω από mate, v30 και p20 pro

Επειδή σκέφτομαι τη μετάβαση, πόσο πιο κάτω είναι από s8+?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου πετάει ένα μήνυμα ή εισαγωγή αφής αποκλείστηκε Μήπως γνωρίζει κανεις τι πρέπει να κανω?????????
Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι Νίκο, δεν είναι κάτω από S8+ η αυτονομία.

Ακριβώς το ίδιο είναι, ή άντε ένα κλικ καλύτερη του S9+.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου πετάει ένα μήνυμα ή εισαγωγή αφής αποκλείστηκε Μήπως γνωρίζει κανεις τι πρέπει να κανω?????????

 

Τίποτε...

Σημαίνει ότι (με το δάκτυλό σου ή με άλλο τρόπο) ενεργοποιείται ο αισθητήρας εγγύτητας και το κινητό νομίζει ότι είναι μέσα σε τσέπη και δεν ενεργοποιεί την αφή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...