Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα προηγούμενα samsung έμπαινα κ έκανα clear cache αν κ δεν έβλεπα που βοηθούσε πέρα από ελεύθερωνε 3gb κτλ τώρα γιατί το βγάλανε; μόνο με συνδιασμο κουμπιών όταν είναι κλειστό γίνεται; μπελάς είναι αυτό..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ότι αφορά τη σύγκριση με το P20 Pro, μετά από ένα σύντομο συγκριτικό με φίλου, δε μπορώ να πω ότι είδα κάποια διαφορά σε σχέση με το S9+. Κάπου κερδίζει το ένα, κάπου το άλλο. Είναι οι δύο κορυφαίες android συσκευές αυτή τη στιγμή.

 

Εγώ είμαι ο φίλος με το P20 Pro. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ έχεις κάποιο link γιατί δε το βλέπω στο Play Store;

 

Αυτή εδώ είναι η εφαρμογή που μου εμφανίζεται στο ιστορικό των εφαρμογών μου στο κινητό και θέλει επιπλέον κα το δεύτερο extension για να δουλέψει.

 

152b8b0b9c081b546ec417f4bd0b51bf.jpg

 

4e7f07fa0f78aa3e67b4135d713e7a7f.jpg

 

Εμενα μου το εμφανίζει σε play store σελίδα μέσω pc που κοίταξα σε chrome desktop ΜΟΝΟ όμως ως συνδεδεμένος χρήστης όχι ως guest.

 

31ea07204bf1371687d83768bae6e436.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση. Stuttering υπηρχε μπολικο στο s8+, λιγο στο note 8 και σχεδον μηδαμινο στο s9+.

 

Δεν τιθεται καν θεμα. Το s9+ ειναι μακραν το πιο lag-free samsung που φτιαχτηκε ποτε. Εχει ακομα ομως λιγη δουλεια η σαμσουνγκ σε αυτο τον τομεα...

 

 

Αν έχεις περάσει από iPhone 7,8,X που θα έβαζες το 9+ στο θέμα του stuttering.

Διαβάζω από τα περισσότερα παιδιά ότι το 5T είναι υποδειγματικό πάνω σε αυτό το θέμα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι η εφαρμογή που μου εμφανίζεται στο ιστορικό των εφαρμογών μου στο κινητό και θέλει επιπλέον κα το δεύτερο extension για να δουλέψει.

 

152b8b0b9c081b546ec417f4bd0b51bf.jpg

 

4e7f07fa0f78aa3e67b4135d713e7a7f.jpg

 

Εμενα μου το εμφανίζει σε play store σελίδα μέσω pc που κοίταξα σε chrome desktop ΜΟΝΟ όμως ως συνδεδεμένος χρήστης όχι ως guest.

 

31ea07204bf1371687d83768bae6e436.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Και οι φόβοι μου επιβεβαιώθηκαν. Πράγματι, δεν υπάρχει στο Play Store μου. Ακόμη και όταν κάνω search με το όνομα του developer "wakasoftware.com" εξαφανιζόλ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις περάσει από iPhone 7,8,X που θα έβαζες το 9+ στο θέμα του stuttering.

Διαβάζω από τα περισσότερα παιδιά ότι το 5T είναι υποδειγματικό πάνω σε αυτό το θέμα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To 5T κι ακομα περισσοτερο το επερχομενο 6, πρακτικα μιλαμε για μηδαμινο stuttering. Βεβαια εκει εχεις και "ξερα" animations, αλλα απλα δεν υφισταται stuttering ή frame loss στην καθημερινοτητα. Μιλαμε για ωμη βια.

Τα μηλα (8 και Χ που ειχα) κινουνται στη βουτυριλα ενος pure android (5T, pixel XL 2 κλπ), αλλα με ενα μειονεκτημα: Αργα animations. Η ηρεμια ομως που σου προσφερουν τα μηλα στην καθημερινοτητα σου, δεν προσεγγιζεται απο κανενα android phone...

Link to comment
Share on other sites

Και οι φόβοι μου επιβεβαιώθηκαν. Πράγματι, δεν υπάρχει στο Play Store μου. Ακόμη και όταν κάνω search με το όνομα του developer "wakasoftware.com" εξαφανιζόλ.
Αντίστοιχα για ad blocker, απενεργοποίηση εφαρμογών κλπ. μπορείτε χωρίς root να ρίξετε μία ματιά - εδώ.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά τα λέτε όσοι λέτε περί μη ύπαρξης lag? Σε τι ανάλυση το δουλεύετε ρε παιδιά? Εγώ έχω πολύ στάτερινκ πάντως.! Το S8+ στην 4κ ανάλυση δούλευε ποιο ομαλά!

 

Το S8+ το είχα σε qHD (max) και αυτό επίσης.

Το S8+ έπαιζε με NOVA Prime

Αυτό με Samsung UX.

 

Νο lags. Αρχίζω και πιστεύω ότι όποιοι παραπονούνται για lags , απλά δεν ξέρουν πως να στήνουν τα κινητά τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες χρησιμοποιείτε κάποια εφαρμογή package disabler για να απενεργοποιήσετε ότι δε θέλετε ή κάνετε disable μέσα από την application list;

Δεν χρησιμοποιώ κάποιο package disabler.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε update σήμερα και το viber το χαβά του! Το έχετε άλλοι το delay στο viber ή να τραβήξω κάνα reset στη συσκευή να τελειώνω?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε update σήμερα και το viber το χαβά του! Το έχετε άλλοι το delay στο viber ή να τραβήξω κάνα reset στη συσκευή να τελειώνω?

Επιδη παιρνω πολλα μηνύματά στην δουλεια απο τα διπλανα γραφεια εχω παρατηρήσει οτι καποιες δορες έρχονται πιο γρήγορα στο κινητο απ οτι στον υπολογιστη που καθομαι ,αλλοτε πιο αργαπεριπου 10 δευτερολεπτα μετα και άλλοτε έρχονται χωρίς ειδοποίηση, οτι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις περάσει από iPhone 7,8,X που θα έβαζες το 9+ στο θέμα του stuttering.

Διαβάζω από τα περισσότερα παιδιά ότι το 5T είναι υποδειγματικό πάνω σε αυτό το θέμα.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το εχουμε πει απειρες φορες οτι πραγματικα αλαγκαριστη εμπειρια σε βαθος χρονου μονο τα κινητα χωρις bloatware(οπως οι 2πλο εφαρμογες της samsung πχ)προσφερουν οπως τα pixel,oneplus,motorola,sony,nokia κλπ

 

Οι γνωστες εταιρειες τυπου Samsung,huawei,lg,xiaomi με τα δικα τους skins παντα υστερουν σε αυτο το κομματι χωρις να σημαινει οτι τα κινητα τους σερνονται.

Γιαυτο κιολας και ειναι οι εταιρειες που παιρνουν τελευταιες και τις μεγαλες αναβαθμισεις.

 

Επισης δεν ειναι και τυχαιο οτι με ολα αυτα τα feature που εχουν ειναι και οι συσκευες που εμφανιζουν και τα περισσοτερα προβληματα σε βαθος χρονου.

 

Και τελος απορω πως στο καλο καταφερε να καταστρεψει το S9+.Ενω στα χαρτια ειναι η αντιστοιχη εκδοση του S7 edge οταν βγηκε(με την καλη εννοια)το λιγο διαστημα κυκλοφοριας του ολο προβληματα εχουν παρουσιαστει,ειτε με την οθονη σε video,ειτε με τις κλησεις που σταματανε χωρις λογο και τελευταια με την διαρκεια της μπαταριας στα δικα μας Ευρωπαικα μοντελα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To 5T κι ακομα περισσοτερο το επερχομενο 6, πρακτικα μιλαμε για μηδαμινο stuttering. Βεβαια εκει εχεις και "ξερα" animations, αλλα απλα δεν υφισταται stuttering ή frame loss στην καθημερινοτητα. Μιλαμε για ωμη βια.

Τα μηλα (8 και Χ που ειχα) κινουνται στη βουτυριλα ενος pure android (5T, pixel XL 2 κλπ), αλλα με ενα μειονεκτημα: Αργα animations. Η ηρεμια ομως που σου προσφερουν τα μηλα στην καθημερινοτητα σου, δεν προσεγγιζεται απο κανενα android phone...

 

Πες πιο απλα οτι στα oneplus και pixel δεν εχεις touchwiz μεσα στο κινητο αλλα stock android,που σημαινει οτι εχεις τις ελαχιστες βασικες εφαρμογες της google και απο εκει και περα περνας οτι αλλο θες εσυ.

 

Δεν εχεις ουτε 2πλο εφαρμογες της Samsung στα παντα(μεχρι και στο ρολοι),ουτε bixby,ουτε πολυπλοκα μενου,ουτε τιποτα.Γιαυτο και τις μεγαλες εφαρμογες τις παιρνουν πρωτα αυτες οι συσκευες,και ειναι και πιο απροβληματιστες με καθε νεο update.

Link to comment
Share on other sites

To 5T κι ακομα περισσοτερο το επερχομενο 6, πρακτικα μιλαμε για μηδαμινο stuttering. Βεβαια εκει εχεις και "ξερα" animations, αλλα απλα δεν υφισταται stuttering ή frame loss στην καθημερινοτητα. Μιλαμε για ωμη βια.

Τα μηλα (8 και Χ που ειχα) κινουνται στη βουτυριλα ενος pure android (5T, pixel XL 2 κλπ), αλλα με ενα μειονεκτημα: Αργα animations. Η ηρεμια ομως που σου προσφερουν τα μηλα στην καθημερινοτητα σου, δεν προσεγγιζεται απο κανενα android phone...

 

πω - πω ελιωσα Βαγγελη:lol::lol::lol:Περιμενω επομενη ατακα απο alextrela.

Link to comment
Share on other sites

πω - πω ελιωσα Βαγγελη:lol::lol::lol:Περιμενω επομενη ατακα απο alextrela.

 

Με τις ατάκες στο χερι μείναμε :lol:

Για το φίλο που ετοιμάζεται να κάνει hard reset στο κινητό για το Viber τον προτρέπω να μην.

Για κάποιο περίεργο λόγο το incosistent lag υπάρχει και κανεις δεν ξερει αν και πότε θα μας αδειάσει τη γωνία από το s9+...

Link to comment
Share on other sites

Με τις ατάκες στο χερι μείναμε :lol:

Για το φίλο που ετοιμάζεται να κάνει hard reset στο κινητό για το Viber τον προτρέπω να μην.

Για κάποιο περίεργο λόγο το incosistent lag υπάρχει και κανεις δεν ξερει αν και πότε θα μας αδειάσει τη γωνία από το s9+...

 

Ειναι μικρα ψιλοενοχλητικα κολπακια του interactive της υψηλης με την ελαχιστη συχνοτητα των core.Aς την διαγραψει και να κατεβασει μια αλλη εκδοση να δει εαν θα συνεργαζεται καλυτερα .---->>> https://www.apkmirror.com/apk/viber-media-s-a-r-l/

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά που γράφεις για τις εφαρμογές και φυσικά δεν πρέπει να βάζουμε ότι εφαρμογή βρίσκουμε χωρίς έλεγχο. Από εκεί και πέρα όμως είναι κοινό μυστικό παγκόσμιος ότι τα κινητά της Samsung λαγκαρουν μετά από ένα χρονικό διάστημα και δυστυχώς όχι μεγάλο. Ποιο πάνω έγραψα ένα μήνυμα για το τι αρχίζουν και παρουσιάζουν και όπως έχω αναφέρει 100αδες φορές είναι Κρίμα για τέτοιες συσκευές γιατί έχουν με διαφορά το καλύτερο hardware και δυστυχώς το "πνίγει" το software της ίδιας της εταιρίας.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα..Ειπαμε οτι στο θεμα συσκευή που να την εχεις μεχρι κ 4 χρονια χωρις κολλήματα μονο iphone..Αυτο πλεον ειναι γνωστο κανονας οπως κ η υποστήριξη της συσκευης..Επισης ολα ειναι γρήγορα ακομα κ κινεζιες πλεον..Στο iphone x ομως ειναι σε αλλο επιπεδο αυτο το βούτυρο smooth που βγαζει δεν το εχω δει πουθενα!!Βεβαια αναλογα με τις αναγκες γουστα ο καθε ενας παιρνει αυτο που θελει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα..Ειπαμε οτι στο θεμα συσκευή που να την εχεις μεχρι κ 4 χρονια χωρις κολλήματα μονο iphone..

 

Galaxy Note 4 (N910C). 4 χρόνια χωρίς κολλήματα και σίγουρα καλύτερο από iphone 6 της ίδιας χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 4 (N910C). 4 χρόνια χωρίς κολλήματα και σίγουρα καλύτερο από iphone 6 της ίδιας χρονιάς.

Διαβασε τι λεω πιο πανω..Αυτη η ηρεμια που λεει ο Vagelis@ κ αυτη η βουτυριλα δεν υπαρχει ακομα σε κανενα android..Στο λεω χωρις να εχω ακομα iphone..Για μενα το x ειδικα ειναι μια κατηγορία απο μονο του..Κ απο update ξερεις οτι θα παίρνεις για χρονια..Οπως κ τα note βεβαια που παντα θα ειναι κ οι ναυαρχιδες τις Samsung..Για μενα απο samsung μονο note!!!

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Επι του παροντος 2 συσκευες που εχω πιασει στα χερια μου εχουν 0 stutter ή lag: 5T (και το 3Τ) και Pixel 2 XL.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε τι λεω πιο πανω..Αυτη η ηρεμια που λεει ο Vagelis@ κ αυτη η βουτυριλα δεν υπαρχει ακομα σε κανενα android..Στο λεω χωρις να εχω ακομα iphone..JIAMEIYI Fitness Tracker !

Εμπεριστατωμένη αποψη

Link to comment
Share on other sites

Εμπεριστατωμένη αποψη

Οπως το δει ο καθενας..Αλλα αυτο το ξερουν κ οι πετρες πλεον..Καπου υπερτερεί το ενα κ καπου το αλλο..Μην λεμε τα ιδια καθε φορα..

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο.... Έχει κανείς να προτείνει κάτι για ασφάλεια?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ξηρογιαννόπουλος, κάνει της Generali.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα..Ειπαμε οτι στο θεμα συσκευή που να την εχεις μεχρι κ 4 χρονια χωρις κολλήματα μονο iphone..Αυτο πλεον ειναι γνωστο κανονας οπως κ η υποστήριξη της συσκευης..Επισης ολα ειναι γρήγορα ακομα κ κινεζιες πλεον..Στο iphone x ομως ειναι σε αλλο επιπεδο αυτο το βούτυρο smooth που βγαζει δεν το εχω δει πουθενα!!Βεβαια αναλογα με τις αναγκες γουστα ο καθε ενας παιρνει αυτο που θελει..
Σεβαστά αυτά που γράφεις καλό και το βούτυρο ios αλλά επειδή το έχω δοκιμάσει ενώ εσύ όπως λες όχι ακόμα άστο, από μένα τρώει άκυρο ότι συσκευή και αν βγάλει όσο κουβαλάει αυτό το OS που απευθύνεται σε ένα κοινό δικό του και είναι τελείως απαρχαιωμένο χωρίς να μπορείς να επέμβεις πουθενά για να δουλεύει βούτυρο :D . Επίσης ποια μοναδική συσκευή είναι το x; χωρίς touch id; χωρίς dual sim ; 1200+ ευρώ με φορτιστή στο πακέτο των 5 ευρώ; με σεμεδακι στην οθόνη ένα στρέμμα; άστο αυτό απευθύνεται όπως είπα σε ένα κοινό της Apple.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστά αυτά που γράφεις καλό και το βούτυρο ios αλλά επειδή το έχω δοκιμάσει ενώ εσύ όπως λες όχι ακόμα άστο, από μένα τρώει άκυρο ότι συσκευή και αν βγάλει όσο κουβαλάει αυτό το OS που απευθύνεται σε ένα κοινό δικό του και είναι τελείως απαρχαιωμένο χωρίς να μπορείς να επέμβεις πουθενά για να δουλεύει βούτυρο :D . Επίσης ποια μοναδική συσκευή είναι το x; χωρίς touch id; χωρίς dual sim ; 1200+ ευρώ με φορτιστή στο πακέτο των 5 ευρώ; με σεμεδακι στην οθόνη ένα στρέμμα; άστο αυτό απευθύνεται όπως είπα σε ένα κοινό της Apple.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

.........:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...