Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διπλή κάμερα.. 2 επιπλέον gb ram μπαταρία κ οθόνη. Δυστυχώς λειψό το μικρό μοντέλο μεγάλο φαουλ της σαμσουνγκ Ναμη το δώσει ακριβώς ίδιο σε όλα εκτός από οθόνη και μπαταρία
Ξανά διάβασε την ερώτηση. Φιλικά πάντα :)

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά μην κράξετε αλλά ποιες οι διαφορές του σ9+ με του δικαρτου σ9+; πέραν του προφανούς;
Καμία διαφορά.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ξανά διάβασε την ερώτηση. Φιλικά πάντα :)

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία διαφορά.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Ναι δίκιο δεν είδα το πρώτο +

Ναι λογικά καμία διαφορά εκτός απτό δικαρτο αν και δεν ξέρω αν έχουν διαφορά στο Sar λόγω 2 καρτών σημαντικός παράγοντας αν έχεις 2 νούμερα μέσα.. Αναγκαίο κακό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας,

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα 9+ Hong Kong version ( λόγω Snapdragon )

Ποια ενδεχομένως προβλήματα θα αντιμετωπίσω??? π.χ. με αναβαθμίσεις Region lock και αν υπάρχουν λύσεις

 

ΚΑΝΕΙΣ??? ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙΣ??? ΠΑΡΑΚΑΛΩ

 

βασικα δεν εχεις ελληνικη εγγυηση ,τιποτα αλλο ιδιαιτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικα δεν εχεις ελληνικη εγγυηση ,τιποτα αλλο ιδιαιτερο ,αν παθει κατι και να θελεις να πληρωσεις να στο φτιαξουν ουτε καν θα στο παραλαβουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

]βασικα δεν εχεις ελληνικη εγγυηση ,τιποτα αλλο ιδιαιτερο ,αν παθει κατι και να θελεις να πληρωσεις να στο φτιαξουν ουτε καν θα στο παραλαβουν

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις παρέλαβα και εγώ το s9+ και τα έβαλα διπλά με το s8+ του αδερφού μου και όπως τα κοιτούσα είδα το s8+ είχε ποιο καθαρό λευκό το έχει συγκρίνει κανένας άλλος αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις παρέλαβα και εγώ το s9+ και τα έβαλα διπλά με το s8+ του αδερφού μου και όπως τα κοιτούσα είδα το s8+ είχε ποιο καθαρό λευκό το έχει συγκρίνει κανένας άλλος αυτό ?
Το θεωρώ απίθανο εκτός αν έπεσες σε κομμάτι με κακό πάνελ. Άλλαξε τις ρυθμίσεις στην λειτουργία οθόνης σε προσαρμοσμενη πάνε το προς το ψυχρό και χαμήλωσε αν χρειάζεται το κόκκινο.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σκοτεινό φόντο στην αρχική οθόνη μερικές φορές με χαμηλή φωτεινότητα όταν ξεκλειδωσω την οθόνη με το αποτύπωμα κάνει αυτό το ενοχλητικό σκοτεινιασμα που κάνει στα βίντεο με μαυρο background. Πατάω ξεκλειδώνει και φεύγει σιγά σιγά η μαυρίλα κ σε 1 δευτερόλεπτο δείχνει κανονικά το φόντο. Είναι 2 βουνά δεξιά κ αριστερά με σύννεφα που έχουν κ κόκκινο χρώμα που σκοτείνιαζει. Τώρα που είναι βράδυ το κάνει συνέχεια. Δυστυχώς κάποια στιγμή θα πάει για αλλαγή οθόνης στη σμαρτεκ. Δεν θα διορθώνεται με update το θέμα με το μαύρο. Το ίδιο μου κάνει και το s8 plus

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις παρέλαβα και εγώ το s9+ και τα έβαλα διπλά με το s8+ του αδερφού μου και όπως τα κοιτούσα είδα το s8+ είχε ποιο καθαρό λευκό το έχει συγκρίνει κανένας άλλος αυτό ?
Για όσους ενδιαφέρονται για τις ρυθμίσεις οθόνης κάτι που φυσικά είναι προσωπικό γούστο εγώ ποσταρω τις δικές μου ρυθμίσεις που θέλω την οθόνη ψυχρή.

5c725eca7e7fde149b5a1e7c45774895.jpga988780ff0fd264e0f849413c57ba726.jpg

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όσον αφορά το μαύρισμα στην οθόνη όταν παίζει με χαμηλή φωτεινότητα λέτε να το πάω στην σμαρτεκ να μου αλλάξουν οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Αντιμετωπιζω το εξής προβλημα. Το βραδυ που πεφτω για υπνο, το κινητο το εχω ανοιχτο και τον ηχο κανονικα επισης, γιατι περιμενω καποια επαγγελματικα emails, αλλα δεν μου ακουγονται ποτε.. στην αρχη πιστευα οτι επειδή κοιμαμαι δε το ακουω αν και το ιδιο ακριβως εκανα και με το S7 που ειχα και παντα το ακουγα. Σήμερα διαπιστωσα οτι απλα δεν ακουγεται η ειδοποιηση. Ενω μου ειχε σταλει την ιδια ωρα μηνυμα στο viber και στο mail μου ,το Viber ακούστηκε ενω το mail οχι.. και δεν ακουγεται και σε μια αλλη εφαρμογη που περιμενω επισης σημαντικη ειδοποιηση.. μηπως αν μπαινει σε φαση αδρανειας το κινητο καποιες εφαρμογες δεν ακουγονται; αλλα και παλι δεν ειναι λογικο.. ξερεις καποιος κατι;

 

Θα εκτιμουσα καθε απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όσον αφορά το μαύρισμα στην οθόνη όταν παίζει με χαμηλή φωτεινότητα λέτε να το πάω στην σμαρτεκ να μου αλλάξουν οθόνη;

 

Όλοι θα το πάμε κάποια στιγμή εφόσον δε θα λυθεί με update

Αν σε αγχώνει και σε στεναχωρει πήγαινε το αν είσαι κοντά είναι πιο εύκολο. Περιμένουμε νέα σου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θα το πάμε κάποια στιγμή εφόσον δε θα λυθεί με update

Αν σε αγχώνει και σε στεναχωρει πήγαινε το αν είσαι κοντά είναι πιο εύκολο. Περιμένουμε νέα σου

 

θα το παω απο εβδομαδα γιατι εχω αγορασει κι ενα τζαμι προστασιας ακριβουτσικο και θελω να το βαλω.

μολις εχω νεα θα ενημερωσω.

α καποιες ελαχιστες φορες οταν παταω την οθονη δεν ανταποκρινεται,σαν να παγωνει..το εχει παθει και καποιος αλλος?

ξενερωμα.....:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Αντιμετωπιζω το εξής προβλημα. Το βραδυ που πεφτω για υπνο, το κινητο το εχω ανοιχτο και τον ηχο κανονικα επισης, γιατι περιμενω καποια επαγγελματικα emails, αλλα δεν μου ακουγονται ποτε.. στην αρχη πιστευα οτι επειδή κοιμαμαι δε το ακουω αν και το ιδιο ακριβως εκανα και με το S7 που ειχα και παντα το ακουγα. Σήμερα διαπιστωσα οτι απλα δεν ακουγεται η ειδοποιηση. Ενω μου ειχε σταλει την ιδια ωρα μηνυμα στο viber και στο mail μου ,το Viber ακούστηκε ενω το mail οχι.. και δεν ακουγεται και σε μια αλλη εφαρμογη που περιμενω επισης σημαντικη ειδοποιηση.. μηπως αν μπαινει σε φαση αδρανειας το κινητο καποιες εφαρμογες δεν ακουγονται; αλλα και παλι δεν ειναι λογικο.. ξερεις καποιος κατι;

 

Θα εκτιμουσα καθε απαντηση

 

Καλημέρα,

Τα επαγγελματικά email που λαμβάνεις, τα έχεις με την stock εφαρμογή;

Εγώ που χρησιμοποιώ την ίδια εφαρμογή με εταιρικό λογαριασμό, τα λαμβάνω κανονικά με τον ήχο που έχω ορίσει.

Αν μπορέσω θα σου στείλω και screenshot με τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κάποιος διπλα διπλα s8+ με s9+ πηγα σημερα public και ειδα οτι το s8 εχει ποιο καθαρο λευκο με της ιδιες ρυθμίσεις οθόνης και με διαφορά ακομη ποιο καθαρο λευκό είχε το huawei p20 pro για να μην παρεξηγηθώ εγω το s9+ εχω αγοράσει αλλα γιατο το s9 να εχει τοσο μουντο λευκό
Link to comment
Share on other sites

Μικρή αναβάθμιση, συσκευή από Public. Λογικά securiy patches θα'ναι μόνο.

 

http://i68.tinypic.com/i399g9.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όσον αφορά το μαύρισμα στην οθόνη όταν παίζει με χαμηλή φωτεινότητα λέτε να το πάω στην σμαρτεκ να μου αλλάξουν οθόνη;

 

Και οθόνη να σου αλλάξουν, που δεν είναι σίγουρο ότι θα σου την αλλάξουν, πάλι τα ίδια θα έχεις. Δεν έχεις ελαττωματική οθόνη.

 

Αν θες διάβασε και το review από anandtech.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κάποιος διπλα διπλα s8+ με s9+ πηγα σημερα public και ειδα οτι το s8 εχει ποιο καθαρο λευκο με της ιδιες ρυθμίσεις οθόνης και με διαφορά ακομη ποιο καθαρο λευκό είχε το huawei p20 pro για να μην παρεξηγηθώ εγω το s9+ εχω αγοράσει αλλα γιατο το s9 να εχει τοσο μουντο λευκό

Αρχικα ναι αλλα αν το πειραξεις με χειροκινητες ρυθμισεςις γίνεται λευκότερο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τα επαγγελματικά email που λαμβάνεις, τα έχεις με την stock εφαρμογή;

Εγώ που χρησιμοποιώ την ίδια εφαρμογή με εταιρικό λογαριασμό, τα λαμβάνω κανονικά με τον ήχο που έχω ορίσει.

Αν μπορέσω θα σου στείλω και screenshot με τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων.

 

Λοιπον εκανα τα ακολουθα βηματα και αποψε θα δειξει..

1. Διαχείριση συσκευης

2. Μπαταρια

3. Εφαρμ. χωρίς παρακολούθηση

4. Προσθήκη εφαρμογών

Και υστερα επιλεγω τις εφαρμογες που δε θελω να τεθουν σε αδράνεια.

 

Λογικα αυτο ειναι.. για να δουμε θα ακουσω αποψε..;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κάνει κανείς σας ασφάλεια στον Ξηρογιαννόπουλο?

Η τιμή αγοράς είναι 829 και μου ζητάνε 35 ευρώ.

Θυμάμαι πέρυσι για το S8+ με τιμή αγοράς 929 είχα πληρώσει 22.

Όσοι την κάνατε τι πληρώσατε?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κάνει κανείς σας ασφάλεια στον Ξηρογιαννόπουλο?

Η τιμή αγοράς είναι 829 και μου ζητάνε 35 ευρώ.

Θυμάμαι πέρυσι για το S8+ με τιμή αγοράς 929 είχα πληρώσει 22.

Όσοι την κάνατε τι πληρώσατε?

 

Τόσο πλήρωσα και εγώ. Ανέβασαν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Πίστεψα ότι η τιμή ήταν αποκλειστικά για μένα μιας και είμαι πελάτης! :lol::p
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...