Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμβαίνει και σε άλλους όταν η μπαταρία είναι κάτω από 10% και το δουλέψεις λίγο, κυριολεκτικά να πέφτει σε 5 λεπτά γρήγορα; να πηγαίνει δηλαδή αμέσως στο 5% και μετά από δύο λεπτά στο 2% κατευθείαν και μετά κλείνει.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλους όταν η μπαταρία είναι κάτω από 10% και το δουλέψεις λίγο, κυριολεκτικά να πέφτει σε 5 λεπτά γρήγορα; να πηγαίνει δηλαδή αμέσως στο 5% και μετά από δύο λεπτά στο 2% κατευθείαν και μετά κλείνει.

 

Με το s8 plus το είχα πάθει πριν το δώσω.. Με το note το πάθαινα συχνά αλλά ήταν μετά από 13 μήνες χρήσης με το s9 plus δεν το έχω δει ακόμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα απόψε τηλεφωνικά από Κωτσόβολο, duos coral blue, στα 783,20€. Το παραλαμβάνω Παρασκευή απόγευμα από κατάστημα Αμπελοκήπων και πληρώνω με ό,τι κάρτα θέλω. Υγ. Θα παρακαλούσα ορισμένους, πριν βιαστούν να κατηγορήσουν κάποιον που θέλει ειλικρινα να βοηθήσει ότι λέει βλακίες, να διασταυρώνουν τις πληροφορίες τους. Φιλικά πάντα.

 

Μακάρι να σου κάνουν αυτή τη τιμή με καρτα οποιασδήποτε τράπεζας. Το site τους όμως λέει συγκεκριμένα με κάρτες της Alpha.

Όταν παραλάβεις και πράγματι πληρώσεις 783.20 στο ταμείο με καρτα άλλης τράπεζας ενημέρωσε μας.Θα έχει ενδιαφέρον

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλους όταν η μπαταρία είναι κάτω από 10% και το δουλέψεις λίγο, κυριολεκτικά να πέφτει σε 5 λεπτά γρήγορα; να πηγαίνει δηλαδή αμέσως στο 5% και μετά από δύο λεπτά στο 2% κατευθείαν και μετά κλείνει.

 

Το συγκεκριμενο ζητημα το ειχα απο εποχες S4 κιολας. Και στο S6 που εχω τωρα παλι τα ιδια.Το ιδιο εχουν παθει και φιλοι στα S8/+ :X

Επισης μου εχει τυχει και το εξης. Να υπαρχει drain στην μπαταρια και ξαφνικα απο το 2% να πηγαινει ξανα στο 7% ή οταν το βαλω στην μπριζα να "τσιμπαει" κατευθειαν +6% :blink:

Ή κατι δεν κανω καλα στις συσκευες μου ή μαλλον το εχει κουσουρι η Σαμμυ στις συσκευες της.

 

Αν παντως εχεις battery drain γενικο πηγαινε να στο κοιταξουν στο σερβις. Και εγω ετσι το αμελουσα και τωρα δεν βγαζω ουτε μιαμιση ωρα οθονη :P

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο ζητημα το ειχα απο εποχες S4 κιολας. Και στο S6 που εχω τωρα παλι τα ιδια.Το ιδιο εχουν παθει και φιλοι στα S8/+ :X

Επισης μου εχει τυχει και το εξης. Να υπαρχει drain στην μπαταρια και ξαφνικα απο το 2% να πηγαινει ξανα στο 7% ή οταν το βαλω στην μπριζα να "τσιμπαει" κατευθειαν +6% :blink:

Ή κατι δεν κανω καλα στις συσκευες μου ή μαλλον το εχει κουσουρι η Σαμμυ στις συσκευες της.

 

Αν παντως εχεις battery drain γενικο πηγαινε να στο κοιταξουν στο σερβις. Και εγω ετσι το αμελουσα και τωρα δεν βγαζω ουτε μιαμιση ωρα οθονη :P

 

Εγώ πάντως τέτοια θέματα δεν είχα ποτέ, ίσως με το s6 να έπεφτε πιο γρήγορα λόγω μικρής μπαταρίας όμως. Για μένα είναι θέμα στησιματος και χρήσης επίσης

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε άλλους όταν η μπαταρία είναι κάτω από 10% και το δουλέψεις λίγο, κυριολεκτικά να πέφτει σε 5 λεπτά γρήγορα; να πηγαίνει δηλαδή αμέσως στο 5% και μετά από δύο λεπτά στο 2% κατευθείαν και μετά κλείνει.

Να μην το αφήνεις κάτω απο 10%:lol::lol::lol:

Εγώ minimum στο 18-20 θα μπει στην φόρτιση.

Τωρα αμα ξέρεις δεν θα βγαλει ε τοτε φροντίζεις να εχεις powerbank πάντα μαζι σου και δεν εισαι σε πριζα για κάθε ενδεχόμενο.:wink:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις με κάρτα alpha bank ξέρεις αν θα πάρεις και τους 95.000 bonus πόντους;

Όχι, δεν παίρνεις τους πόντους. Οι δύο προσφορές δε συνδυάζονται μεταξύ τους. Είτε 20% έκπτωση με οποιοδήποτε τρόπο πληρωμής, είτε 95000 πόντους μέσω κάρτας Alpha bank.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη αν γινω λιγο ξενερωτος αλλα γιατι δε συζητατε για την διαθεσιμοτητα τις τιμες του ποντους των καρτων κτλ κτλ στο αντιστοιχο νημα εφόσον αυτο υπάρχει? Μπαινουμε να διαβασουμε για τα της συσκευης και μαθαινουμε ολο το τραπεζικο συστημα της Ελλαδας :lol: Και παλι συγνωμη..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια συγνωμη αν γινω λιγο ξενερωτος αλλα γιατι δε συζητατε για την διαθεσιμοτητα τις τιμες του ποντους των καρτων κτλ κτλ στο αντιστοιχο νημα εφόσον αυτο υπάρχει? Μπαινουμε να διαβασουμε για τα της συσκευης και μαθαινουμε ολο το τραπεζικο συστημα της Ελλαδας :lol: Και παλι συγνωμη..

Εύκολες οι συμβουλές φίλε μου, ιδίως όταν δε δίνεις καμία λύση στο πρόβλημα, παρά μόνο το επισημαίνεις. Ούτε link παραθέτεις, ούτε τίποτα. Επιπλέον, δε λέει πουθενά ότι το παρόν θέμα, αφορά μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Προφανώς αφορά τη συσκευή γενικότερα, που σημαίνει τεχνικά θέματα, τιμές, τρόπους αγοράς, διαθεσιμότητες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μια άκυρη ερώτηση αλλά πρώτη φορά αγοράζω Samsung. Fm radio έχει ή όχι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δυστυχώς στις ακρίβες συσκευές της η Samsung τα έχει βγάλει s7. S8. S9 νοτε 8 ΔΕΝ έχουν fm radio με τον exynos επεξεργαστή.. Με τον snapdragon που τον δίνουν εκτός Ευρώπης διαθέτουν fm radio. Μόνο μέσω WiFi ακούς μουσική vradio κατεβάζεις από playstore... Αυτές τις μαγκιές τις έκανε πρώτη η Apple κ ακολούθησε και η πανέξυπνη samsung

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εύκολες οι συμβουλές φίλε μου, ιδίως όταν δε δίνεις καμία λύση στο πρόβλημα, παρά μόνο το επισημαίνεις. Ούτε link παραθέτεις, ούτε τίποτα. Επιπλέον, δε λέει πουθενά ότι το παρόν θέμα, αφορά μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Προφανώς αφορά τη συσκευή γενικότερα, που σημαίνει τεχνικά θέματα, τιμές, τρόπους αγοράς, διαθεσιμότητες κτλ.

Οχι φίλε εχουν δημιουργηθεί ξεχωριστά νηματα για να μην γινεται ενα απέραντο μπάχαλο το κάθε ένα.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=240

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στις ακρίβες συσκευές της η Samsung τα έχει βγάλει s7. S8. S9 νοτε 8 ΔΕΝ έχουν fm radio με τον exynos επεξεργαστή.. Με τον snapdragon που τον δίνουν εκτός Ευρώπης διαθέτουν fm radio. Μόνο μέσω WiFi ακούς μουσική vradio κατεβάζεις από playstore... Αυτές τις μαγκιές τις έκανε πρώτη η Apple κ ακολούθησε και η πανέξυπνη samsung
Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση. Διάβασα και το αρχικό μήνυμα παρουσίασης στο παρόν θέμα και τελικά επιβεβαιωθηκαν οι φόβοι μου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Μια άκυρη ερώτηση αλλά πρώτη φορά αγοράζω Samsung. Fm radio έχει ή όχι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

εχουν βάλει όμως στο φετινό a8!

Με exynos επεξεργαστή δεν έρχεται κι αυτό Εΰρώπη; Παράξενο!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23plus 8/256 & Note 10plus 4G 12/256

Link to comment
Share on other sites

Εύκολες οι συμβουλές φίλε μου, ιδίως όταν δε δίνεις καμία λύση στο πρόβλημα, παρά μόνο το επισημαίνεις. Ούτε link παραθέτεις, ούτε τίποτα. Επιπλέον, δε λέει πουθενά ότι το παρόν θέμα, αφορά μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Προφανώς αφορά τη συσκευή γενικότερα, που σημαίνει τεχνικά θέματα, τιμές, τρόπους αγοράς, διαθεσιμότητες κτλ.

 

Αν και σου απαντησε ηδη ο Alextrela και τον ευχαριστω, να στο κανω ακομα πιο εύκολο αν και δεν περιμενα οτι χρειαζεται να παραθεσω και το link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465839

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μια άκυρη ερώτηση αλλά πρώτη φορά αγοράζω Samsung. Fm radio έχει ή όχι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν έχει ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ραδιόφωνο.

 

Αν είχε μπορεί να γινόμουν και fan boy της Samsung... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε μπορεί να γινόμουν και fan boy της Samsung... :p

 

 

Εγώ την αγαπάω κ χωρίς αυτό... Αλλά θα έπρεπε έτσι για το γ@μωτο να το έχει γιατί είναι απαράδεκτο..

Αλλα θα μ πεις εδώ έβαλε πρώτη η Apple 2 κάμερες πίσω κ μετά η σαμι.. Κατάντια..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εύκολες οι συμβουλές φίλε μου, ιδίως όταν δε δίνεις καμία λύση στο πρόβλημα, παρά μόνο το επισημαίνεις. Ούτε link παραθέτεις, ούτε τίποτα. Επιπλέον, δε λέει πουθενά ότι το παρόν θέμα, αφορά μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής. Προφανώς αφορά τη συσκευή γενικότερα, που σημαίνει τεχνικά θέματα, τιμές, τρόπους αγοράς, διαθεσιμότητες κτλ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465839

Alextrela, Manos_rc μετά είδα ότι είχατε βάλει τα link...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα οκ γιατί πολλούς είδα να πηγαίνουν στο μήλο όπως και εγώ αλλά γύρισα-γύρισαν τρέχοντας. 8 μέρες άντεξα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Καποιοι πανε σε samsung η γενικα σε Android κ γυρίζουν σε apple αμεσα!!Αυτα ειναι γουστα κ τη βολευει τον καθενα..Για μενα αυτο με τις χαμενες κλησεις κ ειδικα αυτο με την οθονη ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για τετοια ακριβη συσκευη..Εγω αν το ειχα θα τα ειχα παρει κρανιο!!!Το ιδιο με χαμενες κλησεις ειχε γινει κ με το s7 αν δεν κάνω λαθος;

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ρώτησα στον Κωτσωβολο της Τσιμισκή.Υπάρχει προσφορά -20% + 95000 πόντους Alpha Bonus με αγορά S9+ με πιστωτική της Alpha Bank.

Επειδή μου φάνηκε too much επέμεινα και το ξανά τσέκαρε η πωλήτρια και όντως ισχύει και το 20% και οι 95000 πόντοι οι οποίοι μεταφράζονται σε 200 ευρώ περίπου για επόμενη αγορά.

Την βρίσκω εξαιρετική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ρώτησα στον Κωτσωβολο της Τσιμισκή.Υπάρχει προσφορά -20% + 95000 πόντους Alpha Bonus με αγορά S9+ με πιστωτική της Alpha Bank.

Επειδή μου φάνηκε too much επέμεινα και το ξανά τσέκαρε η πωλήτρια και όντως ισχύει και το 20% και οι 95000 πόντοι οι οποίοι μεταφράζονται σε 200 ευρώ περίπου για επόμενη αγορά.

Την βρίσκω εξαιρετική προσφορά.

 

Πριν από λίγο ρώτησα στο κέντρο παραγγελιών του κοτσωβολου και μου είπαν ότι δεν συνδυάζεται η προσφορά. Η το 20% η τους πόντους. Τι συμβαίνει; αλλά λένε στον ένα αλλά στον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αγαπάω κ χωρίς αυτό... Αλλά θα έπρεπε έτσι για το γ@μωτο να το έχει γιατί είναι απαράδεκτο..

Αλλα θα μ πεις εδώ έβαλε πρώτη η Apple 2 κάμερες πίσω κ μετά η σαμι.. Κατάντια..

 

Κάποτε γκρίνιαζα και εγώ, τώρα πια δεν θέλω να το ... ακούω :p. Ακόμα και όταν έχω τη δυνατότητα του ραδιοφώνου επιλέγω πάλι το internet ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι πανε σε samsung η γενικα σε Android κ γυρίζουν σε apple αμεσα!!Αυτα ειναι γουστα κ τη βολευει τον καθενα..Για μενα αυτο με τις χαμενες κλησεις κ ειδικα αυτο με την οθονη ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για τετοια ακριβη συσκευη..Εγω αν το ειχα θα τα ειχα παρει κρανιο!!!Το ιδιο με χαμενες κλησεις ειχε γινει κ με το s7 αν δεν κάνω λαθος;
Ε; Εμείς γιατί δε τα έχουμε όλα αυτά;

Ούτε χαμένες κλήσεις, την καλύτερη οθόνη της αγοράς που αν τη βάλεις δίπλα σε P20 Pro γελάς με αυτό που πουλάει η Huawei.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ε; Εμείς γιατί δε τα έχουμε όλα αυτά;

Ούτε χαμένες κλήσεις, την καλύτερη οθόνη της αγοράς που αν τη βάλεις δίπλα σε P20 Pro γελάς με αυτό που πουλάει η Huawei.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα... Χαίρεσαι να μιλάς με. Αυτό το ακουστικό.. Οθόνες έχει τοπ ότι θέμα υπάρχει θα διορθωθεί για οθόνες η αν έχει κάποιος θέμα με κλήσεις..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...