Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Jesus!!!! Ακόμα με το update του Μαΐου.. Που να βάλω το καινούριο καταστροφή!!! Google play services full. 47ffc670a90623d2286a0765cdf177de.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 2.1 την Πέμπτη.

Φυσικα εκανα clear cache...

Η μπάταρια δυστυχώς χειροτερεψε... Ηταν που ηταν μετα την 2 .... Απογινε τωρα.

Για καποιο λογο απ το 100% επεσε στο 95% με μολις 15 λεπτα οθονη...

Πέφτει πολυ γρηγορα απο το 80% μεχρι το 60.

Νομιζω οτι καποιοι μας πιέζουν στην αλλαγη συσκευης... Κριμα, κ ήθελα σιγουρα να το κρατησω κανα χρόνο ακομα.

Αλλα δεν το βλέπω...

 

Και γω την έβαλα 2 μέρες τώρα, αλλά δεν παρατήρησα κάποια διαφορά σε σχέση με πριν. Στο θέμα μπαταρία εννοώ. Την έβαλα χύμα, θα κάνω reset μια και καλή σε κάνα μήνα που θα το πάω για καινούρια μπαταρία, πριν λήξει η εγγύηση.

 

ΥΓ: Τι φούρνος γκρεμίστηκε και σε Vodafone δόθηκε η ενημέρωση τόσο γρήγορα, δεν ξέρω :lol:

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το εικονίδιο "Συμβουλές" σας δημιουργήθηκε και εσάς με το νέο update???

Και η ειρωνεία είναι ότι ΔΕΝ μπορείς ούτε να το απεγκαταστήσετε, αλλά ούτε να το απενεργοποιήσεις.

Μόνο να το κρύψεις.

 

 

Και δοκίμασα ήδη να κάνω κατάργηση της ενημερώσεις αλλά ούτε αυτό έπιασε ώστε να το ξεφορτωθώ εντελώς.

 

Και κάτι άλλο ενώ πριν το update το ξεκλείδωμα βάση προσώπου δούλευε σχεδόν πάντα πλέον δεν δουλεύει σχεδόν πάντα.

Εννοείτε ότι έχω βάλει και δακτυλικό αποτύπωμα αλλά μου φαίνεται περίεργο ενώ δούλευε το ξεκλείδωμα βάση προσώπου σχεδόν πάντα πλέον να μην δουλεύει τόσο καλά.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι φλας εχεις φαει με τις συμβουλες...

Μα ειναι για το καλο σου:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με δουλεύεις έτσι????

 

 

Ναι έχω φάει φλας γιατί ένα app από το τίποτα πρέπει να τρώει πόρους από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρωει πορους.

Ηταν πριν ενσωματωμενο στις ρυθμισεις ενω τωρα ειναι ξεχωριστη εφαρμογη.

Οτσν μπαινεις στις ρυθμισεις οτι πατας ειναι εφαρμογες apk οπως κατεβαζεις απο το google play η το galaxy store.

Στις ρυθμισεις οτι πατας πχ .τον ηχο ,την ρυθμιση οθονης , το μεγεθος γραμματοσειρας,το wifi , το bt και ολα τα αλλα ειναι το καθενα εφαρμογες ξεχωριστες.Ε τωρα η samsung εβγαλε μια εφαρμογη εξω απο τις ρυθμισεις που ηταν πριν.

EDIT:

Η φροντιδα εχει πλεον εξτρα λειτουργια να βαζεις μια εφαρμογη σε "πληρη" αδρανεια.

 

106001068_2538295643101160_3846957083292256724_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHANCSCt7F4qkRj3tqa46Db2D0nW5CifrHYPSdbkKJ-sWZ7jLxCmnxizmXQ-lClJqPkIuj3zNGQwiDuWXnnWTAw&_nc_ohc=SOdsk3fEvPkAX-PVwLn&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=6f5c592f02221e251cb4b730ab2b7938&oe=5F1C0CA8

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η Καμερα οι φωτο και βιντεο με το One Ui 2.1 εχει παει αλλου αλλα και ολες οι καινουργιες λειτουργιες Ολα δουλευουν βουτυρο Πολυ καλη μπαταρια ΜΠΡΑΒΟ ρε Σαμμυ ποτε θα φυγω απο το S9 δεν ξερω του χρονου και βλεπουμε χεχε. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ίσως η αναβάθμιση να επηρέασε σημαντικά την ποιότητα των φωτογραφιών ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά ακόμη και σε σε ημέρα εξωτερικά αλλά με σκιά και ήλιο ο αισθητήρας αδυνατεί να εστιάσει... Ίσως για πρώτη φορά χρειαστώ να κάνω reset σε κινητό μου.
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να απαντάει κανείς στοη συζήτηση με τα αξεσουάρ, μήπως ξέρει κανείς το συγκεκριμένο τζαμακι αν αξίζει να το αγοράσεις?

 

https://www.mythiki.gr/mem...us-detail.html

 

Κατάφερα και έσπασα το whitestone dome που έχω και έχω ξενερώσει αφάνταστα. Από πριν ανοίξω το κινητό το είχα βάλει και κοντά στα 2 χρόνια πάρα 1 μήνα το ραγισα. Οποιαδήποτε συμβουλή δεχτή!! Ευχαριστώ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να απαντάει κανείς στοη συζήτηση με τα αξεσουάρ, μήπως ξέρει κανείς το συγκεκριμένο τζαμακι αν αξίζει να το αγοράσεις?

 

https://www.mythiki.gr/mem...us-detail.html

 

Κατάφερα και έσπασα το whitestone dome που έχω και έχω ξενερώσει αφάνταστα. Από πριν ανοίξω το κινητό το είχα βάλει και κοντά στα 2 χρόνια πάρα 1 μήνα το ραγισα. Οποιαδήποτε συμβουλή δεχτή!! Ευχαριστώ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Σε εμένα δεν ανοίγει το λινκ..έλεγξε το αν θες

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ανοίγει το λινκ..έλεγξε το αν θες
https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s9-plus/uv-flexible-nano-full-tempered-glass-galaxy-s9-plus-detail.html

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε για τζαμακια ξέρετε που μπορώ να βάλω καλό ποιοτικό και ταυτόχρονα οικονομικο; Νομίζω ότι είχα ακούσει για το public ότι με 20 ευρώ στο περνάνε κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε για τζαμακια ξέρετε που μπορώ να βάλω καλό ποιοτικό και ταυτόχρονα οικονομικο; Νομίζω ότι είχα ακούσει για το public ότι με 20 ευρώ στο περνάνε κιόλας.

 

Mrs mobile αν θυμάμαι καλά στο Γαλατσι...Στα 20 ευρώ ότι καλύτερο μπορεις να βάλεις πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Mrs mobile αν θυμάμαι καλά στο Γαλατσι...Στα 20 ευρώ ότι καλύτερο μπορεις να βάλεις πιστεύω.

 

Είναι αυτό το είδος τζαμιού που το ψήνει με λεντακια μπλε για να μπει ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό το είδος τζαμιού που το ψήνει με λεντακια μπλε για να μπει ακριβώς;

 

Ναι,έχει τέλεια εφαρμογή.Αξιζει τα χρήματα του

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από 2 χρόνια παρά ένα μήνα ήρθε η ώρα να μεταβώ σε κάτι πιο καινούριο. Θα δώσω τη συσκευή σε ένα φίλο μου και σκεφτόμουν να την πάω στην αντιπροσωπεία της Samsung εδώ στα Γιάννενα για να της αλλάξω πρώτα μπαταρία. Ερώτηση: Η συσκευή είναι ακόμα στην εγγύηση. Θα πληρώσω κάτι για αλλαγή μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από 2 χρόνια παρά ένα μήνα ήρθε η ώρα να μεταβώ σε κάτι πιο καινούριο. Θα δώσω τη συσκευή σε ένα φίλο μου και σκεφτόμουν να την πάω στην αντιπροσωπεία της Samsung εδώ στα Γιάννενα για να της αλλάξω πρώτα μπαταρία. Ερώτηση: Η συσκευή είναι ακόμα στην εγγύηση. Θα πληρώσω κάτι για αλλαγή μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον σου υπολείπεται ακόμα 1 μήνας η συσκευή είναι στην εγγύηση, όχι όμως η μπαταρία! (1 χρόνος είναι για την μπαταρία νομίζω)

Στα Γιάννενα δεν ξέρω τι γίνεται αλλά εδώ στην Αθήνα στη smartec στη δική σου περίπτωση το κόστος της αλλαγής είναι περίπου 20-23 ευρώ (μπαταρία, στεγανοποίηση, εργασία) και σε μισή-1 ώρα είσαι έτοιμος (εφόσον υπάρχει η μπαταρία βεβαίως:))

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές οταν γράφω σε ένα φόρουμ κολλάει για λίγο και ενώ συνεχιζω να γράφω δεν δείχνει τίποτα και δείχνει όλο το κείμενο μετά από μερικά δευτερόλεπτα;

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.. Εχω ενα θεματακι με το δικο μου, ειχα φλασαρει την 10 με odin την γερμανικη rom και ολα πανε καλα, εκτος απο το τοτε δεν μου εχει ερθει ουτε μια ενημερωση συστηματος.. Παταω " software update " και δεν μου βγαζει καποια ενημερωση. Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Για το λαγκ που έχω πει ότι κατά καιρούς έχω για μερικά δευτερόλεπτα οποιοδήποτε πληκτρολόγιο και να χρησιμοποιήσω(Συνήθως χρησιμοποιώ το swiftkey).

 

Μόλις έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά επαναφορά από το backup που είχα κάνει στο samsung cloud.

 

Απ' ότι βλέπω το λαγκ παραμένει.

Ίσως το κάνει πιο σπάνια αλλά παραμένει.

Γιατί συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Για το λαγκ που έχω πει ότι κατά καιρούς έχω για μερικά δευτερόλεπτα οποιοδήποτε πληκτρολόγιο και να χρησιμοποιήσω(Συνήθως χρησιμοποιώ το swiftkey).

 

Μόλις έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά επαναφορά από το backup που είχα κάνει στο samsung cloud.

 

Απ' ότι βλέπω το λαγκ παραμένει.

Ίσως το κάνει πιο σπάνια αλλά παραμένει.

Γιατί συμβαίνει αυτό?

Βάλε Gboard να ησυχάσεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...