Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ο ξαδερφος απο το χωριο και εγω που εχω καποια σχεση με το αθλημα και ο αδερφος μου που ειναι στο επαγγελμα και πολλοι αλλοι την περασαμε και θα την περναμε χωρις reset χωρις κανενα προβλημα . απο εκει και περα καντε οσα reset γουσταρετε αν νομιζετε οτι [ετσι πρεπει να γινετε ].
Και συνεχίζω να λέω ότι 95% των προβλημάτων (5% και πολύ δίνω , να έχει κάνει χοντρή πατάτα η εταιρία) που εμφανίζονται μετά από μεγάλο update, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ, οφείλονται στην μην καθαρή εγκατάσταση. Εδώ μεσα κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια. Τις πρώτες μέρες εμφανίζονται 50 άτομα, γράφουνε ουοαου φοβερή έκδοση η καινούργια, μετά από καμιά βδομάδα επανφανιζονται οι μισοί απο αυτους γράφουν ότι έχουν προβλήματα και μετά από καμιά βδομάδα τα προβλήματα ξαφνικά λύνονται, αφού έχουν αναγκαστεί να κάνουν hard reset και να ξαναστησουν την συσκευή.

 

Δεν λέμε ότι η αναβάθμιση δεν θα κάτσει καλά ,εάν την περάσεις απλά από πάνω, αλλά αυξάνονται οι πιθανότητες κάτι να πάει στραβά. Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι όλοι οι developers του XDA σου δίνουν υποστήριξη ,μόνο εφόσον έχεις κάνει hard reset την συσκευή σου πριν φλασαρεις την rom τους. Κοινή λογική. Εφόσον είσαι τόσο ψαγμενος έπρεπε να το έχει δει.Συνηθως το γράφουν στην αρχική σελίδα με τεράστια κόκκινα γράμματα. PLZ HARD RESET YOUR DEVICE BEFORE FLASH MY ROM ,OTHERWISE SUPPORT ΚΑΠΟΥΤ.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Settings - Apps - Τρεις τέλειες πάνω δεξιά - Special Access - Optimize battery usage
Φίλε ackel 2 στα 2 σήμερα. Σε ευχαριστώ και για αυτό και για το προηγούμενο. Ειδικά αυτό το έχουν θάψει. Το έψαχνα κανά μισάωρο..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως είμαι τις απόψεις της καθαρής εγκατάστασης. Όταν είχα περάσει την pie πάνω στην oreo είχα προβλήματα. Μετά το factory reset είναι όλα άψογα.
Link to comment
Share on other sites

guys ειναι μονοδρομος το hard reset σε τοσο μεγαλη αναβαθμιση για να γραφτουν σωστα στο system!ειναι εντελως νεο λειτουργικο,μια φορα θα γινει!!!αλλιως στην πορεια το κινητο θα αρχισει να βαραινει!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το βγάζει σε κάποιον άλλο εκτός εμου στις φωτογραφίες? 7b411d2da16aa6c574ece55741aef2b2.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις φωτογραφιες την "συλλογη" εκτος και εαν τρεχεις αλλη εφαρμογη πηγαινε στο μενου ρυθμισεις/εφαρμογες/βρες συλλογη/μπες αποθηκευση και κανε με την σειρα εκκ.μνημης cache μετα διπλα εκκαθαριση δεδομενων .Το κανει παλι ?
Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοεις φωτογραφιες την "συλλογη" εκτος και εαν τρεχεις αλλη εφαρμογη πηγαινε στο μενου ρυθμισεις/εφαρμογες/βρες συλλογη/μπες αποθηκευση και κανε με την σειρα εκκ.μνημης cache μετα διπλα εκκαθαριση δεδομενων .Το κανει παλι ?
Σωστός αυτό εννοούσα την συλλογή αλλά παρόλο την εκκαθάριση δυστυχώς το κάνει ακόμα..

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αυτό εννοούσα την συλλογή αλλά παρόλο την εκκαθάριση δυστυχώς το κάνει ακόμα..

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

δηλαδη μπαινοντας απλα στη συλλογη στο πεταει κατευθειαν μαυρη οθονη και σου λεει να συνδεθεις στο δικτυο ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπαινοντας απλα στη συλλογη στο πεταει κατευθειαν μαυρη οθονη και σου λεει να συνδεθεις στο δικτυο ?
Έτσι βγαίνει μόλις μπαίνω στην συλλογή..

Και κάποιος άλλος σε note 9 σε κάποιο άλλο site που έψαχνα αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Αν μπω στα άλμπουμ δεν το βγάζει.. 4ad7f656e9b0b6814e462c05cdf988c6.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι βγαίνει μόλις μπαίνω στην συλλογή..

Και κάποιος άλλος σε note 9 σε κάποιο άλλο site που έψαχνα αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Αν μπω στα άλμπουμ δεν το βγάζει.. 4ad7f656e9b0b6814e462c05cdf988c6.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Χμμμ επειδη εχω να μπω τουλαχιστον 2 χρονια με Wifi μπαινω με 4G ,εσυ που μπαινεις με Wifi κατι ενεργοποιειται .Πηγαινε επανω δεξια στις τρεις τελειες που βλεπεις ειναι οι ρυθμισεις της συλλογης κατι ειναι ενεργο και ζητα να συγχρονιστει με τις φωτο σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σηκώνω τα χέρια ψηλά. 2ο hard reset, αυτή τη φορά καθαρή εγκατάσταση με προσοχή στον οδηγό του s-wind. Χωρίς social media (δεν ασχολούμαι), πλην YouTube. Η μπαταρία συνεχίζει να είναι κακή!

Σιγουρο είναι πως δεν είναι θέμα συγκεκριμένης συσκευής, γιατί με oreo, και μόνο τις ρυθμίσεις στις κλίμακες και την φωτεινότητα, είχα 6 ώρες sot (πανω κατω). Πλέον έχει πέσει στις 4-4.30 με οικονομία.

Edited by vasilis_77
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σηκώνω τα χέρια ψηλά. 2ο hard reset, αυτή τη φορά καθαρή εγκατάσταση με προσοχή στον οδηγό του s-wind. Χωρίς social media (δεν ασχολούμαι), πλην YouTube. Η μπαταρία συνεχίζει να είναι κακή!

Ινστιτούτο είναι πως δεν είναι θέμα συγκεκριμένης συσκευής, γιατί με oreo, και μόνο τις ρυθμίσεις στις κλίμακες και την φωτεινότητα, είχα 6 ώρες sot (πανω κατω). Πλέον έχει πέσει στις 4-4.30 με οικονομία.

 

Στο Ινστιτούτο σε έχασα.

Εγώ πάλι ίδια αυτονομία με oreo και pie χωρίς ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σηκώνω τα χέρια ψηλά. 2ο hard reset, αυτή τη φορά καθαρή εγκατάσταση με προσοχή στον οδηγό του s-wind. Χωρίς social media (δεν ασχολούμαι), πλην YouTube. Η μπαταρία συνεχίζει να είναι κακή!

Ινστιτούτο είναι πως δεν είναι θέμα συγκεκριμένης συσκευής, γιατί με oreo, και μόνο τις ρυθμίσεις στις κλίμακες και την φωτεινότητα, είχα 6 ώρες sot (πανω κατω). Πλέον έχει πέσει στις 4-4.30 με οικονομία.

 

Χμμμ Εχεις δωσει μια απαντηση που προβληματιζει αρκετα Βασιλη .

 

1) Ησουν Oreo Και ειχες 6 ωρες sot.

2) Εβαλες Pie και επεσε το sot στις 4+ωρες....

3)ΔΕΝ εχεις μεσα και social media....

4) Εκανες και τις δικες μου ρυθμισεις που κανουν αρκετη συρρικνωση πορων....

 

Δεν μπορω να απαντησω ειλικρινα...:confused:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μου ήρθε μόλις ότι άλλαξα, είναι ο browser, που από brave πηγα σε Samsung (για το night mode). Άντε και το DNS που έβαλα του adguard

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Ινστιτούτο σε έχασα.

Εγώ πάλι ίδια αυτονομία με oreo και pie χωρίς ρυθμίσεις.

F@cking auto correction φίλε.."το μόνο σίγουρο" ήθελα να γράψω

Link to comment
Share on other sites

Έτσι βγαίνει μόλις μπαίνω στην συλλογή..

Και κάποιος άλλος σε note 9 σε κάποιο άλλο site που έψαχνα αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Αν μπω στα άλμπουμ δεν το βγάζει.. 4ad7f656e9b0b6814e462c05cdf988c6.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εχεις ανοιχτό το "Συγχρονισμός με Samsung cloud"? Ψάχνει για δίκτυο για backup μάλλον.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ Εχεις δωσει μια απαντηση που προβληματιζει αρκετα Βασιλη .

 

1) Ησουν Oreo Και ειχες 6 ωρες sot.

2) Εβαλες Pie και επεσε το sot στις 4+ωρες....

3)ΔΕΝ εχεις μεσα και social media....

4) Εκανες και τις δικες μου ρυθμισεις που κανουν αρκετη συρρικνωση πορων....

 

Δεν μπορω να απαντησω ειλικρινα...:confused:

Πραγματικά εσένα σκεφτόμουν όταν το έγραφα. Όταν διάβαζα κάτι post τα Χριστούγεννα δικά σου, και έβαλα τις κλίμακες και την φωτεινότητα με oreo, είχα πάθει την πλάκα μου (κερδισα μόνο με αυτά 1.30+ ώρες sot).

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοιχτό το "Συγχρονισμός με Samsung cloud"? Ψάχνει για δίκτυο για backup μάλλον.

 

Ισως αυτο να του συμβαινει .Γιατι εγω προσωπικα δεν εχω ποτε κανενα λογαριασμο samsung και δεν συνδεομαι ουτε ψαχνει σε τιποτα που να εχει σχεση με αυτον γιατι απλα δεν με ενδιεφερε και ποτε!Αλλωστε εαν κανεις το αστειο και συνδεεσαι με τα account της samsung ενας χαμος στο background θα γινεται χωρις να ρωτησει εμενα:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά εσένα σκεφτόμουν όταν το έγραφα. Όταν διάβαζα κάτι post τα Χριστούγεννα δικά σου, και έβαλα τις κλίμακες και την φωτεινότητα με oreo, είχα πάθει την πλάκα μου (κερδισα μόνο με αυτά 1.30+ ώρες sot).

 

Βασιλη ειλικρινα γιατι κανω αρκετο χιουμορ πολλες φορες εθεσες πραγματα τα οποια σε αφηνουν ψιλοκαγκελο οταν τα διαβαζεις :eek::lost:και update σε pie και κοψιμο2 ωρες σοτ λιγοτερο απο ορεο πριν , και χωρις τα social media μεσα και μετα λες οτι εκανες και τις δικες μου ρυθμισεις του νηματος που εγραψα...

ΑΦΩΝΟΣ . . .

Δεν το λεω για να απογοητευτεις αλλα Εγω απαντηση δεν εχω με κολησες στον τοιχο...

 

Ας παρουμε τα δεδομενα οτι εσυ κανεις εντελως διαφορετικη χρηση απο μενα οκ.Μα τι χειροτερα θα εκανες εσυ και σου τελιωσε το sot ενω εγω εχω το ιδιο και υπολοιπο καμια 60αρια% περιπου...Σημερινο φρεσκο...Με φορτιση απο χθες το βραδυ που επεσα για υπνο...Βρε μπας και επαιζες κανα 4ωρο λιωσιμο κανα βαρυ Game και δεν το λες...Μονο με κατι πολυ βαρια παιχνιδια γινονται τετοια αναπαντεχα...Εαν επαιζες βαρυ Game θα πηρε μπρος η Gpu και σε αδειασε....

50084487_1058620120976799_3072987686550634496_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=e9f58b7ad6cca83349575beadf954ee2&oe=5CB761EC

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοιχτό το "Συγχρονισμός με Samsung cloud"? Ψάχνει για δίκτυο για backup μάλλον.
Μετά από κλείσιμο συγχρονισμού Samsung, clear cache, clear data, restart... Έφτιαξαν όλα.. Σκάλωμα είχε φάει..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα μετά την πρώτη και δεύτερη φόρτιση με pie και είχα και εγώ κοντά στις 4.30 sot σιγά σιγά όμως μάλλον στρώνει τώρα έχω 3.30 και 56 της εκατό ακόμα μπαταρία. Χωρίς hard reset και όλα ρολόι μέχρι στιγμής.
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζω παιχνίδια.. YouTube, browsing άντε και κάνα WhatsApp,viber και gazzeta για αθλητικά. Και μια ώρα μουσικής με bluetooth πήγαινε έλα στη δουλειά με το μετρό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κλείσιμο συγχρονισμού Samsung, clear cache, clear data, restart... Έφτιαξαν όλα.. Σκάλωμα είχε φάει..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ετσι μπραβο ψαξτο προσαρμοσε την δικη σου χρηση μη το αφηνεις να κανει οτι θελει αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα μετά την πρώτη και δεύτερη φόρτιση με pie και είχα και εγώ κοντά στις 4.30 sot σιγά σιγά όμως μάλλον στρώνει τώρα έχω 3.30 και 56 της εκατό ακόμα μπαταρία. Χωρίς hard reset και όλα ρολόι μέχρι στιγμής.
Αχα....Εαν ανεβαζες το διαγραμμα της μπαταριας χωρις καν να δω τις εφαρμογες θα καταλαβαινα τι συμβαινει....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Δεν ξέρω τι πάτησα και στην always-on display μου εμφανίζει πλέον αυτήν την πινέζα κάτω - κάτω. Ξέρει κανείς τι είναι; d543e18242bce3629f5963d9f75a284f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

1. S_Wind, στην φωτο που ανεβασες στο πιο πάνω ποστ... Εχεις 12% chrome... Ποσες ωρες ειναι αυτο το 12% .... Θελω να σύγκρινω με kiwi...
Link to comment
Share on other sites

1. S_Wind, στην φωτο που ανεβασες στο πιο πάνω ποστ... Εχεις 12% chrome... Ποσες ωρες ειναι αυτο το 12% .... Θελω να σύγκρινω με kiwi...

4 ωρες και 38 λεπτα 15% τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...