Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα λινκ για το fitbag γιατιντο επίσημο του amazon δεν στέλνει..?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.amazon.co.uk/fitBAG-tailored-integrated-MicroFibre-cleaning-Rave-Black/dp/B0799QDXL9/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1527626502&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=samsung+s9+plus+fitbag+pouch&dpPl=1&dpID=41AAfxT4AiL&ref=plSrch

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω το πρόβλημα εντοπίζεται σε όλες τις συσκευές και όχι σε μερικές και είναι θέμα software. Όταν επιλέγεις ήχο ειδοποίησης από τις ρυθμίσεις ακούγονται πολύ δυνατά αλλά όταν έρχεται η ειδοποίηση στην εφαρμογή ακούγονται με χαμηλή ένταση.

 

Μα φυσικα σε ολες, "κοροιδευτικα" ειπα πως εχω καλυτερη συσκευη απο εσας!

 

Πραγματικα κ οταν ερχονται οι ειδοποιησεις (sms, viber, mail) δ εχω παραπονο πραγματικα, ισα ισα που ξαναλεω το εχω στο 60-70%..

 

Αν το φτιαξουν δηλ με update βλεπω να το πηγαινω στο 40-50%..

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ενα λινκ για το fitbag γιατιντο επίσημο του amazon δεν στέλνει..?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά και στέλνει. Την Παρασκευή το πήρα από Amazon.co.uk. Ψαξε το σαν fitbag galaxy s9+
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα όσον αφορά τις ειδοποιήσεις είναι ότι κάθε τρεις και λίγο αλλάζει τον ήχο του facebook messenger.

Για την ακρίβεια χάνει τον κλασσικό ήχο ειδοποίησης στο μήνυμα και κάνει απλά ένα κοφτό μπιπ.

Το έκανε και με το viber παλιότερα, αλλά όχι τόσο συχνά (το πρόβλημα με το viber το είχαν σίγουρα κι άλλοι).

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτσι στο ξεκάρφωτο ενώ η κάμερα στο αυτόματο δουλεύε οκ κ όταν πατούσα να πάει στην εστίαση πραγματικού χρόνου παγωνε η εικόνα. Έστρωσε με update αλλά τι κουλό ήταν αυτό ένας θεός ξέρει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.απεκτησα από ανταλλαγή το s9+ .από skroutz το είχε το παλικάρι σφραγισμένο ελληνικής προέλευσης. Το θέμα είναι ότι μου έδωσε λάθος απόδειξη και γράφει πάνω g955fd αντί για g965. Με το emei θα μπορώ να πάω για επισκευή η θα έχω πρόβλημα χωρίς απόδειξη?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτσι στο ξεκάρφωτο ενώ η κάμερα στο αυτόματο δουλεύε οκ κ όταν πατούσα να πάει στην εστίαση πραγματικού χρόνου παγωνε η εικόνα. Έστρωσε με update αλλά τι κουλό ήταν αυτό ένας θεός ξέρει

 

Ένας θεός και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ένας θεός και εγώ.

 

Για πες μας ημιθεε τι έφταιξε κ έγινε αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.απεκτησα από ανταλλαγή το s9+ .από skroutz το είχε το παλικάρι σφραγισμένο ελληνικής προέλευσης. Το θέμα είναι ότι μου έδωσε λάθος απόδειξη και γράφει πάνω g955fd αντί για g965. Με το emei θα μπορώ να πάω για επισκευή η θα έχω πρόβλημα χωρίς απόδειξη?

 

Αν είναι ευρωπαϊκής κατασκευής δεν έχεις κανένα θέμα αχρείαστη να είναι η εγγύηση σου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας ημιθεε τι έφταιξε κ έγινε αυτό;

 

Κάποιο κόλλημα έφαγε ο κάτω φακός σου. Αυτός που είναι υπεύθυνος για αυτό που ήθελες να κάνεις.

Ελπίζω να είναι τυχαίο ή επειδή μπορεί να είχες καιρό να τον χρησιμοποιήσεις ειδάλλως θέλει παρακολούθηση και αν στο κάνει ξανά, τότε σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.απεκτησα από ανταλλαγή το s9+ .από skroutz το είχε το παλικάρι σφραγισμένο ελληνικής προέλευσης. Το θέμα είναι ότι μου έδωσε λάθος απόδειξη και γράφει πάνω g955fd αντί για g965. Με το emei θα μπορώ να πάω για επισκευή η θα έχω πρόβλημα χωρίς απόδειξη?

 

Θα πιανεται η εγγυηση απο την ημερομηνια κατασκευης που γραφει το κινητο. Καλο θα ειναι να επικοινωνησεις να σου δωσει την σωστη αποδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παιδευεσαι ανοιξε τις ρυθμισεις και επανω στο search γραψε volte και σε παει μονο του.

Μετα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να το κανεις on, να το ενεργοποιησεις.

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και στέλνει. Την Παρασκευή το πήρα από Amazon.co.uk. Ψαξε το σαν fitbag galaxy s9+

 

Να σαι καλά ρε φίλε, κάτι τέτοιο έψαχνα για το Note 8.....

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κόλλημα έφαγε ο κάτω φακός σου. Αυτός που είναι υπεύθυνος για αυτό που ήθελες να κάνεις.

Ελπίζω να είναι τυχαίο ή επειδή μπορεί να είχες καιρό να τον χρησιμοποιήσεις ειδάλλως θέλει παρακολούθηση και αν στο κάνει ξανά, τότε σέρβις.

 

Να σαι καλά κ γω ελπίζω ναμην έχει θέμα και να είναι τύχαιο. Θα φανεί με τον καιρό..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ρε φίλε, κάτι τέτοιο έψαχνα για το Note 8.....
Παρακαλώ. Την συγκεκριμένη την παίρνω σε όλα μου τα κινητά. Είναι εξαιρετική και το μέγεθος είναι ακριβώς για το κάθε μοντέλο. Έχω όλα μου τα τηλέφωνα γυμνά και δεν είχα ποτέ ούτε μια γρατζουνιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μην παιδευεσαι ανοιξε τις ρυθμισεις και επανω στο search γραψε volte και σε παει μονο του.

Μετα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να το κανεις on, να το ενεργοποιησεις.

Οκ ευχαριστώ. Τώρα είδα ότι είναι ενεργοποιημένο και δεν μου δίνει επιλογή να το απενεργοποιήσω. Είναι γκριζαρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τη θήκη απτό αλί εξπρές έκανε 18 με 20 μέρες να έρθει είναι πανέμορφη . Γούστα είναι αυτά βέβαια..

https://m.aliexpress.com/item/32854312096.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32854312096&

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όντως όμορφη και λεπτή. Από ποιότητα πως είναι; αν και τις official Samsung δεν τις αλλάζω με τίποτα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ κάτοχος από προχθές αυτού του υπέροχου κινητού. Θα ήθελα να μου πείτε με τη μπαταρία πως τα πάτε γιατί εγώ βλέπω μεγάλη πτώση στης πρώτες 3 φορτίσεις. 15 ώρες το πολύ να μου κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ κάτοχος από προχθές αυτού του υπέροχου κινητού. Θα ήθελα να μου πείτε με τη μπαταρία πως τα πάτε γιατί εγώ βλέπω μεγάλη πτώση στης πρώτες 3 φορτίσεις. 15 ώρες το πολύ να μου κρατήσει.
Μπαταρία γύρω στις 4.30 ώρες sot μου βγαζει εμένα σε 5 μέρες που το έχω. Ίσως στρώσει ακόμα στην πορεία και βγάζει κάνα 5ωρο. Να πω την αλήθεια την περίμενα καλύτερη. Είμαι με φωτεινότητα στη μέση και όλη μέρα 4G ανοικτά data. Την ανάλυση όμως την έχω fhd+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κι εγώ κάτοχος από προχθές αυτού του υπέροχου κινητού. Θα ήθελα να μου πείτε με τη μπαταρία πως τα πάτε γιατί εγώ βλέπω μεγάλη πτώση στης πρώτες 3 φορτίσεις. 15 ώρες το πολύ να μου κρατήσει.
Εξαρτάται από την χρήση. Εγώ με ολ ανοιχτά και χωρίς καμία έκπτωση στην μπαταρία δηλαδή 2κ ανάλυση χωρίς μαύρα θέματα και γενικά το δουλεύω επαγγελματικά (email πολλές ώρες κλήσεις κτλ επίσης full social media ) βγάζω τη μέρα με 20 με 30% υπόλοιπο δεύτερη μέρα ούτε για πλάκα φυσικά.

Επίσης πότε παιχνίδια.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον κάνει φουλ χρήση επαγγελματική μια τζούρα φόρτιση το μεσημέρι είναι απαραίτητη για να βγει η μέρα χωρίς άγχος.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον κάνει φουλ χρήση επαγγελματική μια τζούρα φόρτιση το μεσημέρι είναι απαραίτητη για να βγει η μέρα χωρίς άγχος.

 

Βλέπω πολλές σειρές εγώ έχω 40% χρήση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το χρησιμοποιω χωρις καμια οικονομια σε wifi, 4g, οθόνη κτλ κ μου βγάζει την μερα με ανεση.. Φτανω το βραδυ να φορτισω (γυρω στις 12) με 20% περίπου κ ενώ η μερα μ ξεκινά απο τις 7.30....απο την μπαταρια ειμαι σουπερ ευχαριστημενος οπως και γενικότερα απο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το χρησιμοποιω χωρις καμια οικονομια σε wifi, 4g, οθόνη κτλ κ μου βγάζει την μερα με ανεση.. Φτανω το βραδυ να φορτισω (γυρω στις 12) με 20% περίπου κ ενώ η μερα μ ξεκινά απο τις 7.30....απο την μπαταρια ειμαι σουπερ ευχαριστημενος οπως και γενικότερα απο το κινητο

 

Το κινητό δεν υπάρχει δε το συζητάμε! Πιστεύω κι εγώ με το καιρό θα στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Όντως όμορφη και λεπτή. Από ποιότητα πως είναι; αν και τις official Samsung δεν τις αλλάζω με τίποτα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Αξίζει να την δοκιμάσεις για 6 ευρώ από αλι εξπρές. Είναι ποιοτική κάθεται πολύ καλά δεν γλιστράει. Και οι τρύπες που έχει για φόρτιση κτλ είναι κομπλέ δείχνει σαν θήκη των 25 ευρώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...