Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα πραγμα με ενοχλουσε και πλεον διορθωθηκε κι αυτο..το αναφερω για να δω αν εχει αλλαξει και σε σας.. στην ειδοποιηση του viber πλεον κατεβαζοντας το notification panel ανοιγει ακαριαια η εφαρμογη οπως πρεπει δλδ να ειναι. Δε ξερω αν φταιει το τελευταιο update ή καποιο update του viber, ξερω μονο οτι εφτιαξε :)

 

Υ.Γ.: εχω δεχτει κρουσεις για ανταλλαγη με Iphone X & P20 Pro. Το σκεφτηκα προς στιγμην για το Χ αλλα μου ειναι πολυ μικρη η οθονη του και δε μπορω να συνηθισω το IOS (ισως καποια στιγμη στο μελλον). Για το P20 καμια σκεψη πραγματικα.. ευτυχως ειχα δοκιμασει το Mate 10 Pro ηδη.. Η καλυτερη καμερα δεν αρκει.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου προτεινει καποιο smartwatch που να δουλευει αριστα με το s9+ καινα εχει εσωματομενη πλοήγηση (gps)? Το gear s3 δεν εχει gps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα πραγμα με ενοχλουσε και πλεον διορθωθηκε κι αυτο..το αναφερω για να δω αν εχει αλλαξει και σε σας.. στην ειδοποιηση του viber πλεον κατεβαζοντας το notification panel ανοιγει ακαριαια η εφαρμογη οπως πρεπει δλδ να ειναι. Δε ξερω αν φταιει το τελευταιο update ή καποιο update του viber, ξερω μονο οτι εφτιαξε :)

 

Υ.Γ.: εχω δεχτει κρουσεις για ανταλλαγη με Iphone X & P20 Pro. Το σκεφτηκα προς στιγμην για το Χ αλλα μου ειναι πολυ μικρη η οθονη του και δε μπορω να συνηθισω το IOS (ισως καποια στιγμη στο μελλον). Για το P20 καμια σκεψη πραγματικα.. ευτυχως ειχα δοκιμασει το Mate 10 Pro ηδη.. Η καλυτερη καμερα δεν αρκει.

 

Το x το ειχα και το εδωσα, δεν αξιζει τα λεφτα του, το s9+ πολυ καλυτεροσε ολα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου προτεινει καποιο smartwatch που να δουλευει αριστα με το s9+ καινα εχει εσωματομενη πλοήγηση (gps)? Το gear s3 δεν εχει gps.

 

 

Gear S3 (frontier, classic) και Gear Sport. Και τα 3 έχουν GPS.

Link to comment
Share on other sites

Gear S3 (frontier, classic) και Gear Sport. Και τα 3 έχουν GPS.

 

Πηρα τηλ την σαμσουνγκ ελλας και μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει πλοηγηση το gear s3.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ την σαμσουνγκ ελλας και μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει πλοηγηση το gear s3.

 

Δεν μπορείς να ανοίξεις το Here Maps π.χ. και με το gps του gear S3 να έχεις πλοήγηση. Αυτό συμβαίνει γιατί δε θα αντέξει πολλή ώρα η μπαταρία του Gear για να φτάσεις στον προορισμό σου. Ειναι software limitation δηλαδή.

Το Gear S3 έχει gps που χρησιμοποιείται κυρίως για να καταγράφεις απόσταση, ταχύτητα και άλλα δεδομένα όταν πας για τρέξιμο.

Αν θες οδηγίες πλοήγησης στην οθόνη του Gear, τότε πρέπει να το συνδέσεις με το S9 για να χρησιμοποιήσει το gps του κινητού. Σε αυτό το σενάριο, το Here Maps στο Gear S3, θα σου δείχνει οδηγίες πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: εχω δεχτει κρουσεις για ανταλλαγη με Iphone X & P20 Pro. Για το P20 καμια σκεψη πραγματικα.. ευτυχως ειχα δοκιμασει το Mate 10 Pro ηδη.. Η καλυτερη καμερα δεν αρκει.

 

Έτσι ακριβώς... 3 μέρες το κράτησα το Χαβάη pro p20 κι ας έχω το s8 plus! Το οποίο παρεμπιπτόντως με την Oreo είναι εξαιρετικό σε όλα του!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο περίπου 10 μέρες. Σήμερα είναι η δεύτερη φορά που ενώ έδειχνε ότι έχω δίκτυο 4G, δεν άνοιγε καμία σελίδα ή εφαρμογή. Έκλεισα τα δεδομένα και τα ξανάνοιξα αλλά δεν έφτιαξε. Μόνο με επανεκκίνηση έστρωσε. Και την πρώτη φορά έγινε ακριβώς το ίδιο. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό; Γιατί αρχίζει να γίνεται ενοχλητικό!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο περίπου 10 μέρες. Σήμερα είναι η δεύτερη φορά που ενώ έδειχνε ότι έχω δίκτυο 4G, δεν άνοιγε καμία σελίδα ή εφαρμογή. Έκλεισα τα δεδομένα και τα ξανάνοιξα αλλά δεν έφτιαξε. Μόνο με επανεκκίνηση έστρωσε. Και την πρώτη φορά έγινε ακριβώς το ίδιο. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό; Γιατί αρχίζει να γίνεται ενοχλητικό!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολλές φορές αλλά με τα S7 Edge και S8+.

Τώρα με το S9+ δε μου έχει συμβεί.

Τις περισσότερες φορές είναι θέμα δικτύου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές αλλά με τα S7 Edge και S8+.

Τώρα με το S9+ δε μου έχει συμβεί.

Τις περισσότερες φορές είναι θέμα δικτύου.

Σε μένα με το s8 plus δεν είχε συμβεί ποτέ! Γι αυτό ρώτησα γιατί ήταν κάτι που δεν είχα ποτέ θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω παρατηρησει οτι μετα απο μερικες μερες χανει το ιστορικο αναζητησεων οταν μπαινω στο ιντερνετ και δεν μου βγαζει προτασεις.Εχει συμβει σε κανεναν;Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία σαν να κάνει κάποια νερά η COSMOTE

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι, το έχω παρατηρήσει και εγω.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διαρκεια μιας εισερχομενης κλησης (σε καποια προηγουμενα μου galaxy) πατοντας το power button γινοταν mute ο ηχος κλησης.

Τωρα αυτο γινεται με τα πληκτρα της εντασης, ξερουμε αν γινετε να το κανει με το power button?

Μονο να κανει τερματισμο κλησης βρηκα, οχι mute.

Η δυναμη της συνηθειας ειναι μεγαλο πραγμα τελικα και μου αλλαζει ολο το μικροκοσμο μου!

 

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διαρκεια μιας εισερχομενης κλησης (σε καποια προηγουμενα μου galaxy) πατοντας το power button γινοταν mute ο ηχος κλησης.

Τωρα αυτο γινεται με τα πληκτρα της εντασης, ξερουμε αν γινετε να το κανει με το power button?

Μονο να κανει τερματισμο κλησης βρηκα, οχι mute.

Η δυναμη της συνηθειας ειναι μεγαλο πραγμα τελικα και μου αλλαζει ολο το μικροκοσμο μου!

Από την εποχή του S6 mute γίνεται με τα volume buttons.

Αν δε σε βολεύει - που προσωπικά το θεωρώ άκρως βολικό - έχεις 2 ακόμη επιλογές. Μία να το κάνεις mute βάζοντας την παλάμη πάνω στην οθόνη, και άλλη μία γυρίζοντας ανάποδα τη συσκευή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και στον Κωτσόβολο απ'ότι βλέπω στα 709... Τι έγινε ρε παιδιά; 50 ευρώ κάτω από Σκρουτζ οι αλυσίδες;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει λάθος. Μπέρδεψαν τις τιμές με το απλό s9. Ας προσπαθήσει βέβαια όποιος ενδιαφέρεται,δεν έχει να χάσει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Από την εποχή του S6 mute γίνεται με τα volume buttons.

Αν δε σε βολεύει - που προσωπικά το θεωρώ άκρως βολικό - έχεις 2 ακόμη επιλογές. Μία να το κάνεις mute βάζοντας την παλάμη πάνω στην οθόνη, και άλλη μία γυρίζοντας ανάποδα τη συσκευή.

 

Σ'ευχαριστω!

 

Δεν ειχα ποτε ναυαρχιδες, τα "low" κανουν mute και με το power button, το δοκιμασα και με της γυναικας το J5 2017 και το κανει!

 

Παει καταστραφηκε ο μικροκοσμος μου, συνηθεια πολλων ετων να κανω mute με το power στο αυτοκινητο, τωρα πρεπει να εχω αντιστροφα τη συσκευη να εχω ευκολη προσβαση στα volume!..

 

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω!

 

Δεν ειχα ποτε ναυαρχιδες, τα "low" κανουν mute και με το power button, το δοκιμασα και με της γυναικας το J5 2017 και το κανει!

 

Παει καταστραφηκε ο μικροκοσμος μου, συνηθεια πολλων ετων να κανω mute με το power στο αυτοκινητο, τωρα πρεπει να εχω αντιστροφα τη συσκευη να εχω ευκολη προσβαση στα volume!..

I know, για εμάς τους ψυχαναγκαστικούς είναι λίγο δύσκολο, αλλά δώστου 2-3 μέρες και θα δεις ότι θα το συνηθίσεις.

Καλορίζικη η συσκευή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δει κανεις θηκη μωβ alcantara;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,συγνωμη αν αυτό που θα ρωτησω είναι ασχετο αλλα αν καποιος γνωριζει και μπορει ας με βοηθησει....προσπαθω να συνδεσω το s9 στο kies και μου βγαζει αυτό το μηνυμα....''ΜΟΝΟ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΤΟ KIES.ΜΕΤΑΒΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΞΑΝΑ'',συγνωμη για τα κεφαλαια,μπορει να βοηθησει καποιος...σας ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εκανα κι εγω την αλλαγη μετα απο χρονια με HTC. Μεχρι στιγμης ολα καλα, θα ηθελα να ρωτησω αν χρησιμοποιει κανεις το wifi calling της cosmote κι αν αξιζει. Πηρα την συσκευη απο vodafone και δεν βλεπω κατι στο μενου του τηλεφωνου. Ισως να πηγαινα σ ενα γερμανο να μου περασουν το software της cosmote αν ειναι καλη η υπηρεσια

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...