Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είστε μερικόι θα κρατηθώ Ναμη σας χαρακτηρίσω ... Ναι μ έχει τύχει να βγάλω 7 ώρες κ 20 λεπτά οθόνη με 11 η 12 ώρες χωρίς φόρτιση που σημαίνει δεν το άφηνα απτό χέρι και μ έχει τύχει να βγάλω 1 μέρα κ 5 ώρες χωρίς να το φορτίσω κ να έχω 5 ώρες οθόνη με τις περισσότερες ώρες σε WiFi

μερικοί διαβάζουν ότι θέλουν..

Μάλλον σας έτυχε σκαρτο κινητό παιδιά πετάξτε το η μάλλον βουτάμε την γλώσσα πριν μπούμε για να ειρωνευτουμε

 

Παντως εγω δευτερη φορτιση γυρω στις 4 ωρες οθονη βγαζω...Δεν ξερω αν σε 10 φορτισεις γινει το θαυμα...Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δευτερη φορτιση γυρω στις 4 ωρες οθονη βγαζω...Δεν ξερω αν σε 10 φορτισεις γινει το θαυμα...Ειδωμεν

 

Κανένα θαύμα δε θα γίνει. Εκεί είναι η αυτονομία του αν δεν κλείνεις τα πάντα....

Μόνο όταν είσαι καρφωμένος σε WiFi και δεν μετακινείσαι, μπορείς να δεις μέχρι 05:30...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε και εσεις προβλημα με τον bsplayer;;;στην μουσικη βασικα γιατι βιντεο δεν δοκιμασα!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δευτερη φορτιση γυρω στις 4 ωρες οθονη βγαζω...Δεν ξερω αν σε 10 φορτισεις γινει το θαυμα...Ειδωμεν

 

 

Δεν είναι θέμα θαύματος έτσι είναι η συσκευή για κάποιο λόγο τα πάει πολύ καλύτερα μετά την 12η φόρτιση. Κ αν βάλεις κ την εξοικονόμηση τη μέτρια δεν την βάζω πια, ανεβαίνει κιαλλο πολύ. Συνήθως λίγο κάτω απτην μέση την φωτεινότητα και θα σε βγάζει εύκολα 5 μισή ώρες οθόνη. Μπες κ στο s8 plus να δεις πως τα πάει η μπαταρία είναι κομπλέ εγώ δεν έχω ανοιχτά GPS κ πιο σπάνια Bluetooth δεδομένα όταν βγαίνω βόλτα κ για καφέ.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δευτερη φορτιση γυρω στις 4 ωρες οθονη βγαζω...Δεν ξερω αν σε 10 φορτισεις γινει το θαυμα...Ειδωμεν

 

περιμενε τις 12, οι 10 δεν αρκουν.. :lol::lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχετε και εσεις προβλημα με τον bsplayer;;;στην μουσικη βασικα γιατι βιντεο δεν δοκιμασα!!!

Τόσους εξαιρετικούς music player εχει σε store(Power Amp/Player Pro/N7 Player) τον bsplayer μου θες για μουσική??:p:lol:

Βαλε σε τελικη στον Samsung music που καλουτσικος ειναι αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις και τα βασικα.

Εχει και edge player που συνεργάζεται αψογα με samsung music ετσι να αξιοποιησεις και edge screen:rolleyes:

 

Τον bsplayer τον εχω αυστηρά για video και ταινιες μιας και κατεβάζω απευθειας υπότιτλους.

 

ΥΓ: οσον αφορά την αυτονομια για τα κυβικα της μπαταρίας του ειναι απόλυτα ικανοποιητική,εγω την βρηκα παρόμοια με s8 plus στο 10ημερο που την ειχα.

Αν ειχε 4000 θα ηταν ακόμα καλύτερα σαφως αλλα σε καμια περίπτωση δεν αποτελει μειονέκτημα της συσκευής η αυτονομία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

περιμενε τις 12, οι 10 δεν αρκουν.. :lol::lol:

 

Ε καλά τι δέκα τι δεκαπέντε το ίδιο είναι κ για τις γκόμενές οι πόντοι ..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τις Δύο διαφορετικές ώρες πάνω στην αρχική οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φωτογραφία

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φωτογραφία

Edited by MANOLIS61
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορώ να πω με σιγουριά η μπαταρία του είναι ελαφρώς χειρότερη σε σχέση με το s8 plus για την δική μου χρήση και όλα ανοιχτά .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορώ να πω με σιγουριά η μπαταρία του είναι ελαφρώς χειρότερη σε σχέση με το s8 plus για την δική μου χρήση και όλα ανοιχτά .

 

νομιζω οτι ειναι λογικο αυτος. Ιδια αρχιτεκτονικη M/b-επεξεργαστη, ελαφρως πιο πανω χρονισμενο, με ιδια μπαταρια, και λογισμικο που δεν κανει θαυματα, ειναι κατι λογικο αυτο που λες. Αν και το κρατησα λιγες μερες (αλλα ειχε πανω απο 5 φορτισεις-δεν ηταν με 1-2), κατι τετοιο ειδα και εγω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από σχεδόν 2 μήνες χρήσης και ως πρωην κάτοχος s8 plus (με ίδιο στήσιμο και χρήση) δεν βλέπω διαφορά στη μπαταρία. Στα ίδια επίπεδα είναι

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

+1

Είναι αρκετά καλή η μπαταρία του. Δεν είναι η καλύτερη αλλά είναι αξιοπρεπέστατη.

Του δε S8, του μικρού δηλαδή, ήταν απογοητευτική.

Link to comment
Share on other sites

Τόσους εξαιρετικούς music player εχει σε store(Power Amp/Player Pro/N7 Player) τον bsplayer μου θες για μουσική??:p:lol:

Βαλε σε τελικη στον Samsung music που καλουτσικος ειναι αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις και τα βασικα.

Εχει και edge player που συνεργάζεται αψογα με samsung music ετσι να αξιοποιησεις και edge screen:rolleyes:

 

Τον bsplayer τον εχω αυστηρά για video και ταινιες μιας και κατεβάζω απευθειας υπότιτλους.

 

ΥΓ: οσον αφορά την αυτονομια για τα κυβικα της μπαταρίας του ειναι απόλυτα ικανοποιητική,εγω την βρηκα παρόμοια με s8 plus στο 10ημερο που την ειχα.

Αν ειχε 4000 θα ηταν ακόμα καλύτερα σαφως αλλα σε καμια περίπτωση δεν αποτελει μειονέκτημα της συσκευής η αυτονομία.

Σε ευχαριστώ και παλι για την απάντηση!!!η αληθεια ειναι οτι μονο ο esmusic με εχει βολεψει ως τωρα γιατι βρισκω μεσα απο φακελους και προσθέτω playlist αλλα το ψαχνω ακομα μιας και θελω καλθτερη ποιότητα ηχου στα ακουστικα μιας και με τα ιδια ακουστικα για καποιο λογο το 5τ επαιζε πιο δυνατα!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το dolby atmos;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το dolby atmos;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχξες το βραδυ ανακλυψα οτι το είχα κλειστο οποτε ναι η διαφορα είναι μεγαλη!!!η επιλογη αναβαθμιση uhq γιατι δεν μποροε να την επιλεξουμε;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και παλι για την απάντηση!!!η αληθεια ειναι οτι μονο ο esmusic με εχει βολεψει ως τωρα γιατι βρισκω μεσα απο φακελους και προσθέτω playlist αλλα το ψαχνω ακομα μιας και θελω καλθτερη ποιότητα ηχου στα ακουστικα μιας και με τα ιδια ακουστικα για καποιο λογο το 5τ επαιζε πιο δυνατα!!!
Δοκίμασε τον black player είναι εξαιρετικός

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φήμες ότι έρχεται 8.1

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Για να δούμε μήπως διορθώσει λίγο το μαύρο στο σκοτάδι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φήμες ότι έρχεται 8.1

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Πηγή για το ευχάριστο νέο?

Link to comment
Share on other sites

Πηγή για το ευχάριστο νέο?

 

xda. υπάρχει θέμα που μιλάνε για τις αναβαθμίσεις

αυτή που έχουμε τώρα είναι η G965FXXU1ARD4

υπάρχει μία σελίδα που δείχνει αυτές τις εκδόσεις που δοκιμάζει η samsung

http://fota-cloud-dn.ospserver.net/firmware/EUR/SM-G965F/version.test.xml

αν παρατηρήσεις η τελευταία είναι η G965FXXU1BRE4

υπάρχει μία αλλαγή από Α σε Β

ARD4 αυτή που έχουμε και αυτή που δοκιμάζεται είναι ΒRE4.

αυτό συνήθως σημαίνει κάποια μεγάλη αλλαγή (η αλλαγή αυτού του γράμματος)

To E δείχνει ότι θα είναι του Μαΐου.

 

http://fota-cloud-dn.ospserver.net/firmware/EUR/SM-G965F/version.xml

Μετά εδώ φαίνεται αυτή που τρέχει

Edited by karagalexk
Link to comment
Share on other sites

xda. υπάρχει θέμα που μιλάνε για τις αναβαθμίσεις

αυτή που έχουμε τώρα είναι η G965FXXU1ARD4

υπάρχει μία σελίδα που δείχνει αυτές τις εκδόσεις που δοκιμάζει η samsung

http://fota-cloud-dn.ospserver.net/firmware/EUR/SM-G965F/version.test.xml

αν παρατηρήσεις η τελευταία είναι η G965FXXU1BRE4

υπάρχει μία αλλαγή από Α σε Β

ARD4 αυτή που έχουμε και αυτή που δοκιμάζεται είναι ΒRE4.

αυτό συνήθως σημαίνει κάποια μεγάλη αλλαγή (η αλλαγή αυτού του γράμματος)

To E δείχνει ότι θα είναι του Μαΐου.

 

http://fota-cloud-dn.ospserver.net/firmware/EUR/SM-G965F/version.xml

Μετά εδώ φαίνεται αυτή που τρέχει

 

Τέτοια πηγή την ξέρω

Εγώ το είχα ποσταρει στο xda (είμαι ο t-shock)

Νόμιζα ότι είχαμε κάποια άλλη πηγή

Πάντως και πιο παλιά είχαν δοκιμάσει με B αντί του Α αλλά δεν το βγάλανε τελικά

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια πηγή την ξέρω

Εγώ το είχα ποσταρει στο xda (είμαι ο t-shock)

Νόμιζα ότι είχαμε κάποια άλλη πηγή

Πάντως και πιο παλιά είχαν δοκιμάσει με B αντί του Α αλλά δεν το βγάλανε τελικά

 

εγώ ο AlexanderKgr. υπήρχαν και κάποιες διαρροές για benchmark με 8.1

Link to comment
Share on other sites

εγώ ο AlexanderKgr. υπήρχαν και κάποιες διαρροές για benchmark με 8.1

 

Πολύ φοβάμαι ότι είναι lineageos 15.1 που έτυχε να το κάνει κάποιος geekbench.

Ελπίζω να αποδειχτω λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...