Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη συγκεκριμένη περίπτωση κάτι δεν πάει καλά. Φαίνεται να έχει τεράστια κατανάλωση κάτι από Google

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη περίπτωση κάτι δεν πάει καλά. Φαίνεται να έχει τεράστια κατανάλωση κάτι από Google

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

20 Φωτογραφίες τράβηξα, να είναι αυτό; Δεν ασχολήθηκα μαζί του γιατί ήμουν έξω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η μπαταρία μου φαίνεται ένα κλικ καλύτερη από το S8+ που είχα πριν. Και άντε πες είναι placebo effect , τη θεωρώ ακριβώς εφάμιλλη.

Κι εννοείται έχω τα πάντα ανοιχτά και το χρησιμοποιώ σαν smartphone όχι σαν 3310.

Και στη δουλειά που είμαι σε χωριό έχω τραγικό σήμα.

d4f44acbfaf854defce94ac7e40cea06.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε παίζει.

Και έχω το pro.

Και όχι μόνο αυτό, ότι κι αν δοκίμασα γιοκ.

Γιαυτό ρωτάω εδώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ έχω το pro και μου στείλανε μήνυμα ότι μάλλον "φταίει" η Samsung, προσπαθούν να λύσουν το πρόβλημα αλλά να στείλουμε και εμείς κανένα μήνυμα στην Samsung. Αν κάποιος έχει βρει κάτι άλλο σε εγγραφή να το αναφέρει αν είναι δυνατόν. Thaaaaaanks

Link to comment
Share on other sites

Μάνο μια χαρά παίζει εδώ το Acr (pro έκδοση έχω κι εγώ) και ηχογράφησε μάλιστα άψογα και κλήση που την έκανα μέσω του Huawei watch 2 μου...Καταπληκτική εφαρμογή με cloud backup κλπ, την έχω αξιοποιήσει πολλές φορές για να ανατρέξω σε χρήσιμες info...
Βαγγέλη έχεις ηχογραφήσει όχι απ το ρολόι αλλά απ το κινητό?

Για δοκίμασε το αν μπορείς και πες μας τι ρυθμίσεις έχεις βάλει αν δε σου κάνει κόπο.

Και εγώ έχω το pro και μου στείλανε μήνυμα ότι μάλλον "φταίει" η Samsung, προσπαθούν να λύσουν το πρόβλημα αλλά να στείλουμε και εμείς κανένα μήνυμα στην Samsung. Αν κάποιος έχει βρει κάτι άλλο σε εγγραφή να το αναφέρει αν είναι δυνατόν. Thaaaaaanks
Έχω να δουλέψω 3rd part εφαρμογή από τότε που έδωσα το νότε8 γιατί με τα xiaomi (mi 6, mi note 3 και Max 2) που είχα ενδιάμεσα όλα δούλευαν σούπερ με την native εφαρμογή που έχουν. Ο Βαγγέλης λέει πιο πάνω ότι του δούλεψε.

Μακάρι γιατί κρατάω σημειώσεις για τη δουλειά και μου είναι άκρως απαραίτητη τέτοια δυνατότητα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

https://nllapps.com/apps/acr/support.htm

Νομίζω ότι τα λέει εδώ

Κάνω ενημέρωση συνεχώς και έχω επιλέξει τα πάντα αλλά ηχογράφηση γιοκ.

Και όπως λένε στο S9 plus υπάρχει θέμα.

Ελπίζω να το λύσουν σύντομα.

Γιαυτό ρωτάω το Βαγγέλη που είπε κάνει κανονικά ηχογράφηση πιο πάνω μήπως έχει βρει καμιά άκρη να μας βοηθήσειa3e089f14f7f41c278e522ff9f36e049.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ACR PRO παίζει υποδείγματικα στο s9+ μου. Έχετε δώσει τα απαραίτητα δικαιώματα; έχετε επιλέξει εγγραφή στην εσωτερική μνήμη; θα δώσω τις ρυθμίσεις αύριο σε screenshot αν θέλετε...

@akizaki

Ναι Άκη, πάντα έλεγα ότι η αυτονομία του νοτε 8 ήταν μετριότατη. Σε αυτά τα χνάρια βαδίζει και το s9+

Θα επανέλθω μετά από μερικές φορτισεις...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη όλα τα δικαιώματα έχουν δωθεί φίλε.

Κανε ένα κόπο και δώστες αύριο μήπως βρούμε άκρη.

 

Όσο για την αυτονομία δυστυχώς δε το βλέπω καλό.

Ειδικά που έχω καλομάθει με τις.. 15-16 ώρες SOT του max2

Σαν πρώτη εντύπωση είναι κοντά στο νότε8 και δυστυχώς χειρότερο απ το S8 plus

Βέβαια πρώτη φόρτιση έκανα σήμερα θα δείξει..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσουν 2 βδομάδες καλής χρήσης μην περιμένετε να στρώσει η μπαταρία σταματήστε την κλάψα

 

Δεν πρόκειται να δεις καμία διαφορά στις επόμενες φορτίσεις Βαγγέλη . Όταν μια συσκευή έχει καλή αυτονομία φαίνεται από την αρχή .

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε όταν μια συσκευή έχει καλή αυτονομία δείχνει μετά από κάποιους κύκλους.... μάθετε να μην μιλάτε αν δεν έχετε ιδέα το να αλλάζετε. Συσκευές δεν σας κάνει και ξερωλες η ειδικούς!!! Απλά κάποιες συσκευές ειδικά κινεζικές είναι προ δουλεμένες!!!! Μάθετε πριν μιλήσετε

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσουν 2 βδομάδες καλής χρήσης μην περιμένετε να στρώσει η μπαταρία σταματήστε την κλάψα

 

 

Φίλε όταν μια συσκευή έχει καλή αυτονομία δείχνει μετά από κάποιους κύκλους.... μάθετε να μην μιλάτε αν δεν έχετε ιδέα το να αλλάζετε. Συσκευές δεν σας κάνει και ξερωλες η ειδικούς!!! Απλά κάποιες συσκευές ειδικά κινεζικές είναι προ δουλεμένες!!!! Μάθετε πριν μιλήσετε

Θες να μου πεις "φίλε" μια συσκευή με κακη αυτονομία στην αρχή η οποία έστρωσε κ έγινε σούπερ κατά τη διάρκεια? Γιατί εγώ μπορώ να σου πω δεκάδες που από την αρχή ως το τέλος που ειχσαν απαράδεκτη αυτονομία. Δεν ξέρω ίσως επειδή είμαι ξερόλας.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και διαβάζω αρνητικά σχόλια και για την απόδοση της μπαταρίας και ήταν ένας τομέας που είχε χτίσει μια καλή παράδοση η Sammy μια 2ετια με s7 edge/s8 plus και από Note 8 και έπειτα φαίνεται να χαλάει η συνταγή.

 

Δυστυχώς και τα περισσότερα review επιβεβαιώνουν την μέτρια στην καλύτερη average απόδοση της μπαταρίας σε s9 σειρά που κινείται χαμηλότερα από τον προκάτοχο της.

 

Διόρθωσε 2-3 κακώς κείμενα του προκάτοχο του αλλά χάλασε έναν τομέα που παραδοσιακά ήταν σε υψηλά επίπεδο.

 

Και με το παραδοσιακά βεβαρημένο παρελθόν στο τομέα του software δεν ελπιζω σε καμία βελτίωση σε αυτό το τομέα.

 

Οσο ικανοί στο hardware άλλο τόσο άμπαλοι είναι στο λογισμικό διαχρονικά.

 

Και συμφωνώ με τους προλαλήσαντες όπου αναφέρουν ότι η απόδοση μπαταρίας φαίνεται από την πρώτη μέρα τι ψάρια πιάνει.

 

Όσες συσκευές είχαν πολύ καλή απόδοση το έδειξαν από την πρώτη μέρα της χρήσης που έκανα.

 

Αντίστοιχα όσες είχαν μια όχι τόσο καλή το εδειξαν εξίσου στην αρχή και ουδέποτε υπήρξε βελτίωση στην συνέχεια.

 

Εξαίρεση μόνο το s6 edge που από κακή στην αρχή έγινε απλά ανεκτή,κινούμενη σε μέτρια επίπεδα φυσικά μετά από 2-3 update αλλά που η Samsung κλασικά φρόντισε να επιβεβαίωση τη φήμη της να την επαναφέρει στην αρχική κακή της απόδοση με νεο update μετέπειτα :lol:

 

Δεν χρειάζεται απαραίτητα να περάσουν 1-2 εβδομάδες για να κρίνουμε.

 

Την έκανε την πατάτα της η Sammy κλασικά όπως φαίνεται τα πρώτα δειγματα και από χρήστες και reviewers.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσουν 2 βδομάδες καλής χρήσης μην περιμένετε να στρώσει η μπαταρία σταματήστε την κλάψα

 

 

Φίλε όταν μια συσκευή έχει καλή αυτονομία δείχνει μετά από κάποιους κύκλους.... μάθετε να μην μιλάτε αν δεν έχετε ιδέα το να αλλάζετε. Συσκευές δεν σας κάνει και ξερωλες η ειδικούς!!! Απλά κάποιες συσκευές ειδικά κινεζικές είναι προ δουλεμένες!!!! Μάθετε πριν μιλήσετε

Τα ιδια ακριβως γράφονταν οταν βγηκε υο note 8 και η μετρια μπαταρία των πρώτον ημερον εμεινε μετρια και των υπολοίπων ημερων:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκριτικο του gsmarena παντως ολως τυχαιως το S9 βγηκε κατωτερο του S8(δεν εχει ακομα αποτελεσματα για το s9+),αρα μαλλον τα ιδια πανω κατω θα ισχυουν και για το S9+ σε σχεση με το S8+.

Κοινως το κινητο πανω κατω σε βαρια χρηση το βραδυ(οπως και τα περισσοτερα κινητα)θα θελει φορτιση και ειμαι σιγουρος οτι για αλλη μια χρονια αρκετος κοσμος θα ριξει την αναλυση σε 1080p για να εχει καλυτερη μπαταρια.

 

Επισης απο τις πρωτες μετρησεις οπως φαινεται η ιστορια συνεχιζεται μεταξυ Exynos και Snapdragon. Κοινως ο exynos ειναι δυνατοτερος απο τον αντιστοιχο snap845 αλλα κατωτερος στο κομματι των γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε την μπαταρία του s6.

Μικρή βέβαια αλλά τραγική αυτονομία τους πρώτους μήνες, με αναβάθμιση το καλοκαίρι του 2015 ανέβασε πάνω από 20%. Δεν έγινε θαύμα αλλά έφτιαξαν κάποιο πρόβλημα.

Ας ελπίσουμε βέβαια και εδω να είναι θέμα λογισμικού γιατί είναι κρίμα.

 

Βέβαια να κάνω και το σχόλιο μου, προσωπικά περιμένω μικρότερη απόδοση από σ8+ αφού μιλάμε για ίδια αρχιτεκτονικη επεξεργαστή και μεγαλύτερες ταχύτητες, άρα τι optimize και κολοκύθια ? Σίγουρα θα ξοδεύει παραπάνω αν θέλει να πηγαίνει όντως πιο γρήγορα.

Από s7 σε σ8 πήγαμε σε μικρότερα nm και γιαυτό η βελτίωση.

Αναμένουμε λοιπόν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκριτικο του gsmarena παντως ολως τυχαιως το S9 βγηκε κατωτερο του S8(δεν εχει ακομα αποτελεσματα για το s9+),αρα μαλλον τα ιδια πανω κατω θα ισχυουν και για το S9+ σε σχεση με το S8+.

Κοινως το κινητο πανω κατω σε βαρια χρηση το βραδυ(οπως και τα περισσοτερα κινητα)θα θελει φορτιση και ειμαι σιγουρος οτι για αλλη μια χρονια αρκετος κοσμος θα ριξει την αναλυση σε 1080p για να εχει καλυτερη μπαταρια.

 

Επισης απο τις πρωτες μετρησεις οπως φαινεται η ιστορια συνεχιζεται μεταξυ Exynos και Snapdragon. Κοινως ο exynos ειναι δυνατοτερος απο τον αντιστοιχο snap845 αλλα κατωτερος στο κομματι των γραφικων.

Για τη κάμερα δε μιλάει κανένας... Υπάρχουν κάποιες εντυπώσεις από τους κατόχους;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι συμβιβάζομαι Άκη όταν παίρνω την καλύτερη οθόνη - κάμερα - ui (ναι, ποιος το περίμενε πριν χρόνια οτι το touchwiz θα ήταν το πιο καλοφτιαγμενο σχεδιαστικά ui στο android στερέωμα) της αγοράς...

 

Στο μονο που διαφωνω ειναι στο παραπανω που γραφτηκε και συγκεκριμενα για το UI. Δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελει να πει ο συμφορουμιτης αλλα το touchwiz οσο και αν εχει αλλαξει/βελτιωθει ειναι μακραν απο τα χειροτερα skins σε android που μπορει να βρει καποιος και ο κυριος λογος που ειχαν πιο παλια τα galaxy stuttering,slowdowns και παει λεγοντας.

 

Επισης δεν μπορω με την καμια να ψηφισω σαν καλυτερο skin σε android αυτο της samsung μονο και μονο λογω των 2πλων εφαρμογων και του bloatware που εχει.

 

Τελος το εχω ξαναγραψει και πιο παλια αλλα αν και η οθονη σαν panel και χρωματα ειναι οντως κορυφαια,προσωπικα για μενα ειναι δωρο αδωρο αν ειναι να εχεις τοσο υψηλη αναλυση που δεν συνδιαζεται απο πολυ καλη αυτονομια μπαταριας και φτανεις σε σημειο να γυρνας σε 1080p(οπως κανουν αρκετοι )για να εχεις καλυτερη μπαταρια/αυτονομια.

 

Ειναι κατι που προσωπικα παραδεχομαι πχ την Huawei με την mate σειρα αλλα και την Oneplus που παραμενει σε 1080p αλλα εχει πολυ καλη αυτονομια.

Δεν καταλαβα ποτε μου για ποιο λογο η σειρα note ή εστω τα plus μοντελα δεν ειχαν ποτε μπαταρια 4000(ειδικα η σειρα note),αλλα μαλλον το κανει αυτο επιτηδες η Samsung για να εχει καποιος λογο αναβαθμισης οσο αστειο και αν ακουγεται.

Δεν ειναι τυχαιο που ορισμενοι κατοχοι note 8 σκεφτονται την αλλαγη σε S9+λογω πιθανως καλυτερης αυτονομιας/μπαταριας και ας ειναι οι διαφορες στα υπολοιπα ελαχιστες εως καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω και ελπιζω του χρόνου που θα περάσουμε σε λιθογραφία 7nm να επανέλθει η αυτονομία στα γνώριμα υψηλά επίπεδα της προηγούμενης διετίας.

 

Φέτος είναι μια μεταβατική χρόνια με τα φέτινα SOC από Qualcomm και Samsung που οι οποίες βελτιώσεις εντοπιζονται σε αλλους τομείς πχ4K video στα 60fps,πιο αποτελεσματική φόρτιση,άλλες μικρο βελτιώσεις under the hood αλλά όχι στο τομέα της διαχείρισης ενέργειας.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για τη κάμερα δε μιλάει κανένας... Υπάρχουν κάποιες εντυπώσεις από τους κατόχους;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την καμερα δεν μιλαει κανεις γιατι δεν χρειαζεται να πει κανεις τιποτα περισσοτερο απο αυτο που ξερουμε.

Δεδομενου του οτι pixel 2 στην Ελλαδα δεν εισαγεται και αν μιλαμε μονο για android ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη της αγορας.

Προσωπικα βεβαια την θεωρω την δευτερη καλυτερη της αγορας δεδομενου οτι υπαρχει και το Note 8 με 250ευρω λιγοτερα αλλα το ιδιο κορυφαιο στο θεμα φωτογραφιας(δεν μπορει βεβαια να τραβηξει 4κ 60fps video,ουτε video σε slow motion 720p 960fps).

Το Ois απο οτι διαβαζω επισης κορυφαιο.

Βεβαια μιλαμε για συσκευη των 1000ευρω και οχι των 500οπως του Oneplus αρα εν μερη οτι πληρωνεις παιρνεις,και η Samsung στο κομματι αυτο παντα(τα τελευταια χρονια τουλαχιστον)ηταν απο τις κορυφαιες.

 

Αν δεν εκανε τις λαλακιες με την υποβαθμιση του S9 σε ram και καμερα(μονη)θα ελεγα οτι μιλαμε για αναλογη περιπτωση S7 σε σχεση με S6(με την καλη ομως εννοια).

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω προβλημα με την μπαταρια. Ειδικα σε συγκριση με το iPhone X που ειχα, εχει μεγαλη διαφορα. Εχθες το βραδυ το αφησα με περιπου 25% και το πρωι το βρηκα με 15%. ΤΟ επιασα 5 λεπτα, κατεβηκε στο 10%... Απαραδεκτα πραγματα....
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για τη κάμερα δε μιλάει κανένας... Υπάρχουν κάποιες εντυπώσεις από τους κατόχους;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες στο θέμα συγκρισεων καμερων, έχω μερικά δείγματα βάλει και εγώ και άλλοι και έκανα και μια σύγκριση με v30 . Θα έρθουν και βραδυνες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω και ελπιζω του χρόνου που θα περάσουμε σε λιθογραφία 7nm να επανέλθει η αυτονομία στα γνώριμα υψηλά επίπεδα της προηγούμενης διετίας.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Λυπαμαι αλλα διαφωνω.Ειναι καθαρα αποφαση της εταιρειας αυτο το πραγμα.

Μου πηγε απο

5.7 ιντσες 2560χ1440 3500mah μπαταρια(note 7)

6.3 ιντσες 2960χ1440 3300mah μπαταρια(note 8)

ή6.2 ιντσες 2960χ1440 3500mah μπαταρια σε S8+ και S9+

 

Ε δεν γινεται να μου ανεβαινεις σε αναλυση και ιντσες και σε μπαταρια να μενεις στασιμος ή και να την μειωνεις οπως στο Note 8.

Απο μονο του το τσιπακι δεν προκειται να κανει θαυματα.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλα διαφωνω.Ειναι καθαρα αποφαση της εταιρειας αυτο το πραγμα.

Μου πηγε απο

5.7 ιντσες 2560χ1440 3500mah μπαταρια(note 7)

6.3 ιντσες 2960χ1440 3300mah μπαταρια(note 8)

ή6.2 ιντσες 2960χ1440 3500mah μπαταρια σε S8+ και S9+

 

Ε δεν γινεται να μου ανεβαινεις σε αναλυση και ιντσες και σε μπαταρια να μενεις στασιμος ή και να την μειωνεις οπως στο Note 8.

Απο μονο του το τσιπακι δεν προκειται να κανει θαυματα.

 

Μην ξεχνάς την αλλαγή αναλογίας

Οι 6.2 πχ είναι όσο 5.8 παλιές ίσως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς την αλλαγή αναλογίας

Οι 6.2 πχ είναι όσο 5.8 παλιές ίσως

 

Δεν εχει σημασια,η καταναλωση παραμενει μεγαλη(κυριως λογω της αναλυσης) και οπως εγραψα και πιο πισω περιμενω αρκετους ακομα και με το S9+ να γυρνανε σε full hd αναλυση για καλυτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς την αλλαγή αναλογίας

Οι 6.2 πχ είναι όσο 5.8 παλιές ίσως

5.7

Έτσι μου το αναφέρει το My Phone explorer.

Και κάπου εκεί θα είναι χωρίς τα πλαϊνά.

Η μπαταρία απ την άλλη να πω την αλήθεια την περίμενα πιο δυνατή απ του νότε8 που είχα.

Έχω φάει ήττα σε αυτό το θέμα γιατί έλεγα να την χρησιμοποιήσω σαν βασική και μόνη συσκευή αλλά δε θα μου βγάζει μέρα με τίποτα έτσι όπως το δουλεύω εγώ.

Απ την άλλη η κάμερα είναι η κορυφαία σε auto

Βράδυ βγάζεις πιο φωτεινές και καθαρές φώτο αβίαστα και εύκολα που αυτό μετράει σε ένα κινητό.

Σαφώς πιο φωτεινή απ του S8 plus που έχω δείγματα στις ίδιες συνθήκες στο μπαλκόνι μου βράδυ και σε εσωτερικό χώρο με ελάχιστο φως.

Εννοείται και απ του νότε8.

Μόνο στο Xiaomi mi note 3 είδα να τραβάει τόσο φως αλλά με το iso στο Θεό και επομένως το θόρυβο ενώ στο S9 plus αυτό γίνεται αβίαστα και με ISO 1250 σε συνθήκεςμόνο με μια λάμπα δρόμου ενώ το mi note 3 έφτανε τα 6400!!

Έχω πολύ πράμα να ανεβάσω να δουν και οι υποψήφιοι αγοραστές πως είναι οι κάμερες σε πραγματικές συνθήκες χωρίς φίλτρα και τρίποδα ή κρατάω την ανάσα μου μέχρι να σκάσω για να βγάλω μια τέλεια φώτο να την ανεβάσω να πουν ουάου όλοι.

Όχι εγώ πάντα στο auto και βλέπω το θέμα, σηκώνω το κινητό κάνω focus βγάζω.

Εκεί έχει νόημα το κινητό για μένα.

Το S9 plus αυτό το κάνει καλύτερα απ όλα και ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

Γιατί θυμάμαι είχα τα κορυφαία Νόκια 880 & 1020 και ήθελα 4-5 sec να αποθηκεύουν μια φωτογραφία.

Δε κάναμε δουλειά όμως έτσι.

Ενώ αυτό εδώ είναι κορυφαίο και γρήγορο με φόκους αστραπή.

Να δω πότε θα βρω χρόνο να ανεβάσω δείγματα όχι ωραία να πει ο κόσμος ουάου αλλά απολύτως συγκριτικά να πάρουν μια ιδέα μόνοι τους όσοι τα δουν και δεν έχουν τις συσκευές

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...