Jump to content

Samsung Galaxy S9


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τέσταρα τώρα που σου γράφω. Δεν βλέπω κάτι.

 

https://www.valuewalk.com/2018/03/galaxy-s9-green-screen-purple-slow-camera-pink-line/ έχει σχέση με τίποτα απ αυτά εδώ;

 

Δεν νομίζω.... Το δικό μου απλώς στο πολύ χαμηλό φως και μόνο στα 60fps και στο 4k και στο fhd το κάνει όταν το βάζω στα 30fps είναι όλα καλά... Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τον μαμ φορτιστή το φορτίζω, η απόδοση της μπαταρίας αναμενωμενα μετά από 1 χρονο θα πέφτει σταδιακά..

Να ρωτήσω, έχει κανείς εμπειρία από την clear view θήκη, είναι ευχαριστημένος?

Επίσης στο skroutz υπάρχει με 33 ευρώ, θα είναι αυθεντική λέτε?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τον μαμ φορτιστή το φορτίζω, η απόδοση της μπαταρίας αναμενωμενα μετά από 1 χρονο θα πέφτει σταδιακά..

Να ρωτήσω, έχει κανείς εμπειρία από την clear view θήκη, είναι ευχαριστημένος?

Επίσης στο skroutz υπάρχει με 33 ευρώ, θα είναι αυθεντική λέτε?

 

Κάποιος είχε γράψει πως γρατζουνιέται εύκολα η συγκεκριμένη.

Εγώ τσίμπησα μια caseology parallax και είναι πολύ καλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω.... Το δικό μου απλώς στο πολύ χαμηλό φως και μόνο στα 60fps και στο 4k και στο fhd το κάνει όταν το βάζω στα 30fps είναι όλα καλά... Τι να κάνω;

 

Δοκίμασε να κάνεις σκρινσοτ να δεις αν φαίνεται και εκεί. (Κατάλαβες ελπίζω τι εννοώ)

Επίσης, όταν βάζεις να παίξει το βίντεο που τράβηξες, στο δείχνει και εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει πως γρατζουνιέται εύκολα η συγκεκριμένη.

Εγώ τσίμπησα μια caseology parallax και είναι πολύ καλή.

 

Γρατζουνιέται η θήκη ή λές να έχει θέμα και η οθόνη του κινητού?

Εγω έχω μια spiegen clear view επίσης ευχαριστημένος αλλά θέλω να πάρω αλλή μια δυο να αλλάζω..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.Μετά από 3 χρόνια αποχής από τη samsung αποφάσισα να επιστρέψω αγοράζοντας το s9 (όχι το plus).Η τριήμερη επαφή μου με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο σε όλα όσα έχουν αναφέρει και οι υπόλοιποι παραπάνω.Ως απορία έχω την εξής:έχω προσθέσει όλους τους λογαριασμούς mail μου και έχω ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις.Όμως ενώ έχω mail δεν έχω ειδοποίηση.Τι δεν έχω κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Νεα κατοχος κι εγω του s9 απο s7 edge. Η αλλαγη εγινε επειδη μου εσπασε η οθονη μετα απο 1,5 χρονο σχεδον και δεν το καλυπτε η ασφαλεια μου (generali-1 χρονος)

Ημουν πολυ ευχαριστημενη με το 7 edge κινηταρα με τα ολα της. Δεν ειδα τεραστια διαφορα στο 9αρι. Και τα 2 κινητα ειναι απο τα καλυτερα που εχουν κυκλοφορησει στην αγορα. Η μονη διαφορα που ηταν αισθητη για μενα ειναι η μπαταρια. Στην τριτη - τεταρτη φορτιση το εχω ισως στρωσει μετα απο 12-13 φορτισεις (το ευχομαι )

Link to comment
Share on other sites

Χειροτερη μπαταρία στο S9 εννοείς;

 

Sent from my SM-G930F

 

κατα 99% αυτο θα εννοει μιας που η μπαταρια απο το s7 edge ειναι τερας

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο s7edge 3600mah μπαταρια ... στο s9 μονο 3000mah... Δλδ γιατι αυτη η διαφορα κ μονο στο s9+ 3500mah μπαταρια.?? Λες κ το απλο s9 ειναι φθηνο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Νεα κατοχος κι εγω του s9 απο s7 edge. Η αλλαγη εγινε επειδη μου εσπασε η οθονη μετα απο 1,5 χρονο σχεδον και δεν το καλυπτε η ασφαλεια μου (generali-1 χρονος)

Ημουν πολυ ευχαριστημενη με το 7 edge κινηταρα με τα ολα της. Δεν ειδα τεραστια διαφορα στο 9αρι. Και τα 2 κινητα ειναι απο τα καλυτερα που εχουν κυκλοφορησει στην αγορα. Η μονη διαφορα που ηταν αισθητη για μενα ειναι η μπαταρια. Στην τριτη - τεταρτη φορτιση το εχω ισως στρωσει μετα απο 12-13 φορτισεις (το ευχομαι )

 

Και εγώ από edge σε S9 ήρθα πριν 2 μήνες και το μόνο παράπονο είναι η μπαταρία. Με το s7 edge δεν υπήρχε περίπτωση να χρειαστεί φόρτιση μέσα στη μέρα και σε Σαββατοκύριακα πήγαινε και 2η μέρα. Με το s9 αν το παρακάνω, το βράδυ θα φτάσω οριακά.

Με την τελευταία ενημέρωση από Samsung στο S9 νομίζω ότι υπάρχει μία μικρή αλλά αισθητή βελτίωση στο θέμα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσαμε να το αλλαξουμε με μεγαλυτερη μπαταρια...

Το μονο που μας σωζει ειναι η γρηγορη φορτιση.!!

Μαλλον θα χρειαστω κι ενα καλο powerbank γιατι τωρα το καλοκαιρι στην παραλια που να το φορτισεις... αν εχετε καποια καλη προταση για power bank στειλτε μου πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσαμε να το αλλαξουμε με μεγαλυτερη μπαταρια...

Το μονο που μας σωζει ειναι η γρηγορη φορτιση.!!

Μαλλον θα χρειαστω κι ενα καλο powerbank γιατι τωρα το καλοκαιρι στην παραλια που να το φορτισεις... αν εχετε καποια καλη προταση για power bank στειλτε μου πμ :)

 

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html?from=best_picks

 

Παρήγγειλα αυτό εδώ πριν κάτι ώρες.

Σου βγάζει 3 φορτίσεις και κάτι απ ότι μου λέει ο κολλητός μου.

Κ αυτός S9 έχει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html?from=best_picks

 

Παρήγγειλα αυτό εδώ πριν κάτι ώρες.

Σου βγάζει 3 φορτίσεις και κάτι απ ότι μου λέει ο κολλητός μου.

Κ αυτός S9 έχει.[/quote

Το έχω και γω πολύ δυνατό και κάνεις κανονικά γρήγορη φόρτιση λες κ το έχεις στην πρίζα ]

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης έχω βγάλει κάποια ασφαλή συμπεράσματα από την χρήση του τηλεφώνου

θετικά : πολύ καλή οθόνη, γρήγορο, πολύ καλό μέγεθος, φοβερή κάμερα, πολύ καλή διαχείριση με τα 4gb ram

αρνητικά : μπαταρία (αν τα έχεις όλα ανοιχτά δλδ, 4g, τοποθεσία, AOD, κλήσεις 2 ώρες την ημέρα, σερφαρισμα 1 ώρα, fb, viber και λίγο Gaming τότε το βράδυ θα είσαι με 15%. Ελπίζω να στρώσει η μπαταρία αν και δεν το βλέπω, επίσης η ταχέια φόρτιση κάνει 1,30 ώρα ενώ στο S7 που είχα έκανα 1,05. Επίσης μου φαίνεται ελαφρως βαρύ, του έχω βάλει και μια θήκη spigen αλλα δεν νομίζει να παίζει αυτό ρόλο.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όπως τα γράφεις, από μπαταρία μην περιμένεις τίποτα σημαντικές διαφορές όσον αφορά για θήκη η πιο ελαφριά spigen και με πολυ κόμπακτ διαστάσεις είναι η liquid air ,έχοντας δοκιμάσει τις περισσότερες της όπως π.χ. η armor και η Neo Hybrid Gunmetal ... δίνουν λίγο καλύτερη προστασία όμως προσθέτουν αρκετά σε βάρος και όγκο ειδικά η τελευταία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η αχίλλειος φτέρνα του κινητού μας είναι η μπαταρία του, το έχουμε πει αυτό.. βέβαια το θέμα είναι να βγάζει την μία μέρα.. γιατί αν δεν την βγάζει έχουμε πρόβλημα και εγώ προσωπικά δεν θα το αγόραζα.

χωρίς games πιστέυω σε όλους μας βγάζει την μέρα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεγάλο αρνητικό η μπαταρία για μένα καθώς πλέον οι απαιτήσεις σε εφαρμογές μεγαλώνουν αλλά και γενικά θέλεις να νιώθεις μια σιγουριά, δλδ ξεκινάς τη μέρα σου με 100 % και έχοντας κάνει χρήση δυνατή να γυρνάς σπίτι με 30%. Για μένα αυτή είναι η σωστή χρήση, δεν θέλω 2 μέρες αλλά θέλω μια μέρα με βαριά χρήση και να το χαίρομαι στο foul και βέβαια επειδή εχω αγοράσει μια ναυαρχίδα νομίζω έπρεπε να το απολαμβάνω. Υποτίθεται ότι έχει καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη διαχε΄ριριση κλπ κλπ αλλά μάλλον δεν παίζει.

Το δικό μας το κινητό λίγο το σκαλίζεις και αμέσως πέφτει 2-3 %, αμέσως καταλαβαίνεις ότι δεν είσαι για πολλά και πρέπει να μην πατας πολύ το γκάζι ειδικά αν είσαι έξω....

Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο Update

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μεγάλο αρνητικό η μπαταρία για μένα καθώς πλέον οι απαιτήσεις σε εφαρμογές μεγαλώνουν αλλά και γενικά θέλεις να νιώθεις μια σιγουριά, δλδ ξεκινάς τη μέρα σου με 100 % και έχοντας κάνει χρήση δυνατή να γυρνάς σπίτι με 30%. Για μένα αυτή είναι η σωστή χρήση, δεν θέλω 2 μέρες αλλά θέλω μια μέρα με βαριά χρήση και να το χαίρομαι στο foul και βέβαια επειδή εχω αγοράσει μια ναυαρχίδα νομίζω έπρεπε να το απολαμβάνω. Υποτίθεται ότι έχει καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη διαχε΄ριριση κλπ κλπ αλλά μάλλον δεν παίζει.

Το δικό μας το κινητό λίγο το σκαλίζεις και αμέσως πέφτει 2-3 %, αμέσως καταλαβαίνεις ότι δεν είσαι για πολλά και πρέπει να μην πατας πολύ το γκάζι ειδικά αν είσαι έξω....

Ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο Update

 

 

Σαν να έχεις Ferrari Και να μην έχεις λεφτά για βενζίνη..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ένας απ'τους λόγους που παρέμεινα με το εξαιρετικό s8 plus το οποίο παρεμπιπτόντως έχει καλύτερη διαχείριση και καλύτερη απόδοση συνολικά στην μπαταρία του από το s7 edge , δεν το συζητάμε με την oreo έχει αλλάξει όλη η εμπειρία χρήσης

*Είχα και κανονικό s8 με nougat , καμία σχέση πιο αργόστροφο με καλουτσικη έως πολύ καλή μπαταρία, όμως καμία επαφή με το s8 plus.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html?from=best_picks

 

Παρήγγειλα αυτό εδώ πριν κάτι ώρες.

Σου βγάζει 3 φορτίσεις και κάτι απ ότι μου λέει ο κολλητός μου.

Κ αυτός S9 έχει.

 

Ευχαριστω. Θα το παραγγειλω αυριο :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας απ'τους λόγους που παρέμεινα με το εξαιρετικό s8 plus το οποίο παρεμπιπτόντως έχει καλύτερη διαχείριση και καλύτερη απόδοση συνολικά στην μπαταρία του από το s7 edge , δεν το συζητάμε με την oreo έχει αλλάξει όλη η εμπειρία χρήσης

*Είχα και κανονικό s8 με nougat , καμία σχέση πιο αργόστροφο με καλουτσικη έως πολύ καλή μπαταρία, όμως καμία επαφή με το s8 plus.

 

Σε σχέση με το s8 τι μπαταρία έβγαζες σε διάρκεια?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Το s8 ήταν παραπλήσιο προς τα κάτω βέβαια με το 7edge, (απρόσμενα καλά θα έλεγα),ενώ το plus έχει αέρα πάνω από μισή ώρα SOT σε σχέση με το κανονικό s8. Στο κανονικό s8 χτυπούσα 5 με 5μιση ώρες SOT ανάλογα τις συνθήκες (πάντα με nougat που είχε τότε) ενώ το s8 plus χτυπάει από 5μιση μέχρι 6μιση ώρες πάντοτε μέχρι 48ωρη χρήση κι όχι 24ωρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετό internet μέσω Wi-Fi περισσότερο, λιγότερο με 4g, πάνω από 3 ώρες συνολικά κλήσεων, YouTube αρκετό όπως κ what's app ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το s8 ήταν παραπλήσιο προς τα κάτω βέβαια με το 7edge, (απρόσμενα καλά θα έλεγα),ενώ το plus έχει αέρα πάνω από μισή ώρα SOT σε σχέση με το κανονικό s8. Στο κανονικό s8 χτυπούσα 5 με 5μιση ώρες SOT ανάλογα τις συνθήκες (πάντα με nougat που είχε τότε) ενώ το s8 plus χτυπάει από 5μιση μέχρι 6μιση ώρες πάντοτε μέχρι 48ωρη χρήση κι όχι 24ωρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετό internet μέσω Wi-Fi περισσότερο, λιγότερο με 4g, πάνω από 3 ώρες συνολικά κλήσεων, YouTube αρκετό όπως κ what's app ...

Εντάξει τώρα φίλε konakis μας έκανες αλοιφή, που να τα πιάσουμε αυτά τα νούμερα με το s9....

Τώρα ποιο έχεις τελικά?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

S7 edge ως βασικό για καλοκαιρινή χρήση & s8 plus ως 2ο λόγω μεγέθους περισσότερο ;)

Μέχρι τα μέσα Ιουνίου είχα το s8 plus για βασικό, από μέσα Σεπτέμβρη πάλι ;) :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

S7 edge ως βασικό για καλοκαιρινή χρήση & s8 plus ως 2ο λόγω μεγέθους περισσότερο ;)

Μέχρι τα μέσα Ιουνίου είχα το s8 plus για βασικό, από μέσα Σεπτέμβρη πάλι ;) :)

 

Ωραία τα παίζεις, διπλό ταμπλό.

S9 δεν θα πάρεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μακαρι να μπορουσαμε να το αλλαξουμε με μεγαλυτερη μπαταρια...

Το μονο που μας σωζει ειναι η γρηγορη φορτιση.!!

Μαλλον θα χρειαστω κι ενα καλο powerbank γιατι τωρα το καλοκαιρι στην παραλια που να το φορτισεις... αν εχετε καποια καλη προταση για power bank στειλτε μου πμ :)

 

Ποια γρήγορη φόρτιση!

1,30 κάνει να φορτίσει, καλύτερα με αργή πάνω κάτω τον ίδιο χρόνο κάνει

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...