Jump to content

Samsung Galaxy A8 [2018]


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 836
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιο το Oreo ! Παει...S9 το κανανε... αμαν...αντε τυχερουλιδες....:p:p:p ---->>>
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αναφέρομαι σε αυτούς που έχουν εγκαταστήσει την έκδοση 8 oreo.αξιζει η αναβαθμίση για πείτε λίγο pros and cons, μπαταρία για να ξέρουμε και εμείς που δεν έχει έρθει το update ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα την περιμένω μπαίνω κάθε μέρα στην αναβάθμιση λογισμικού.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι θα ανεβουν πρωτα ολα τα λειτουργικα και μετα θα στειλουν τα ota.Εμενα παντως το λειτουργικο ειναι Eur/ATO Αυστριακο και εχει παραμεινει στην 7.1.1 δεν εχουν ανεβασει την 8αρα.

----->>>> https://i.imgur.com/C9rjPKN.jpg

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

πως μπαινει διαφορετικος ηχος κλησης στις επαφες?

Πατα επανω σε μια αποθηκευμενη επαφη θα σου βγει μενου πηγαινε στις ' Λεπτομεριες' πατα πηγαινε πανω αριστερα 'Επεξεργασια' πατα και θα βρεις κατω 'προβολη περισσοτερων' πατα και αλλαξε τους ηχους. Μη ξεχασεις μετα να κανεις πανω δεξια 'Αποθηκευση'.

 

EDIT: Ανεβηκε Cosmote Firmware

Greece Cosmote Oreo 8.0---->>>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/COS/download/A530FXXU2BRG1/227108/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα το έκανα μέσω Odin ελληνικό Vodafone από ελληνικό eur

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε και factory reaet ? Είμαι στο παρά 5 να το κάνω με odin κ εγώ αλλά βαριέμαι αφάνταστα να το στήσω από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ανέβηκαν οι branded και και δεν έχει ανέβει Generic με ξεπερνά, πραγματικά.

Να ρωτήσω, αυτές της Vodafone και της Cosmote, περιέχουν bloatware?

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα το έκανα μέσω Odin ελληνικό Vodafone από ελληνικό eur

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρειάστηκε και factory reaet ? Είμαι στο παρά 5 να το κάνω με odin κ εγώ αλλά βαριέμαι αφάνταστα να το στήσω από την αρχή

 

Δεν αντεξατε ε; :p:lol: Πω ρε παιδια εχω σπαριλα απο τη ζεστη δεν ερχεστε να κανετε και το δικο μου γιατι θα μας γκαστρωσει η sammy με τα ota :lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θα αναφερθώ σε ένα προβλημα που έχει το κινητό, στο οποίο είχα αναφερθεί σε παλιότερο ποστ.

Πριν το αγοράσω είχα ψάξει σχολαστικά στο Internet για τυχόν προβλήματα.

Ειχα διαβάσει κάτι δημοσιεύσεις και παραπονα χρηστών ότι ο ηχος κάνει διακοπές όταν το τηλέφωνο φορτίζεται και η μπαταρία είναι πάνω από 70%.

Τελικά αποφάσισα να το πάρω αλλά το κάνει και το δικό μου.

Οι πιο πολλοί λένε ότι είναι bug στο λογισμικό μετά την αναβάθμιση του Φεβρουαρίου.

Το έχει προσέξει κάνεις αυτό;

Επίσης λένε όσοι πήραν oreo ότι δεν φτιάχτηκε

Για το δοκιμάσει κανείς την ώρα που φορτίζει να βάλει να παίξει κάτι από το ηχείο. Ότι να ναι από youtube μέχρι μουσική από την συλλογή

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση για να βλέπεις μεγάλη την φοτο που έχεις βάλει σε επαφη οταν σε καλει? Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Θα αναφερθώ σε ένα προβλημα που έχει το κινητό, στο οποίο είχα αναφερθεί σε παλιότερο ποστ.

Πριν το αγοράσω είχα ψάξει σχολαστικά στο Internet για τυχόν προβλήματα.

Ειχα διαβάσει κάτι δημοσιεύσεις και παραπονα χρηστών ότι ο ηχος κάνει διακοπές όταν το τηλέφωνο φορτίζεται και η μπαταρία είναι πάνω από 70%.

Τελικά αποφάσισα να το πάρω αλλά το κάνει και το δικό μου.

Οι πιο πολλοί λένε ότι είναι bug στο λογισμικό μετά την αναβάθμιση του Φεβρουαρίου.

Το έχει προσέξει κάνεις αυτό;

Επίσης λένε όσοι πήραν oreo ότι δεν φτιάχτηκε

Για το δοκιμάσει κανείς την ώρα που φορτίζει να βάλει να παίξει κάτι από το ηχείο. Ότι να ναι από youtube μέχρι μουσική από την συλλογή

 

Πηγαινε στη μπαταρια και επελεξε κανονικη φορτιση.Εγω παντως δεν ξερω ουτε προκειτε να σου πω γιατι παντα το βαζω το βραδυ που πεφτω για υπνο.:p

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση για να βλέπεις μεγάλη την φοτο που έχεις βάλει σε επαφη οταν σε καλει?

λαθος τυπογραφειου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για θυμίστε μου αν ξέρει κανείς γιατί πάνε 4-5 χρόνια που ασχολούμουν με Odin.

Εγγύηση κανονικά δεν έχουμε θέμα ε;

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η ρύθμιση για να βλέπεις μεγάλη την φοτο που έχεις βάλει σε επαφη οταν σε καλει?

κανείς δεν εχει βαλει φοτο σε επαφη?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση προς τους κατόχους. Επειδή το γλυκοκοιτάζω και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, μπορείτε να μου πείτε πόσο SOT έχετε κατά μέσω όρο? Γνωρίζω πως οι χρόνοι είναι σχετικοί, αλλά θα μου δώσουν μια εικόνα για τη μπαταρία της συσκευής (γιατί μου φαίνεται λίγο μικρή).

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση προς τους κατόχους. Επειδή το γλυκοκοιτάζω και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, μπορείτε να μου πείτε πόσο SOT έχετε κατά μέσω όρο? Γνωρίζω πως οι χρόνοι είναι σχετικοί, αλλά θα μου δώσουν μια εικόνα για τη μπαταρία της συσκευής (γιατί μου φαίνεται λίγο μικρή).

 

Είμαι με 1ωρα και 45 λεπτά οθονη με 4g 2 mail και opera που είναι λίγο μπαταριοφαγος και η μπαταρία 60%.

Γενικα από θέμα μπαταρίας είναι super. Επίσης η γρήγορη φόρτιση τα σπάει. Σε μισή ώρα έχεις πάρει ένα 40% άνετα

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα Oreo με Smart Switch. Όποιος έχει περάσει, μπορεί να μου πει το μέγεθος του system του;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A8 [2018]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...