Jump to content

Huawei P Smart


loyros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πρώτη αλλαγή που είδα είναι η μετακίνηση των ενδείξεων σήματος κινητής και wifi πάνω αριστερά.

Στο μενού σύνδεσης συσκευής υπάρχει και η ασύρματη προβολή...

Έχει αλλάξει και το μενού της κάμερας επίσης... Οι επιλογές φωτογραφίας, βίντεο κτλ υπάρχουν πλέον σε κυλιόμενο μενού, ενώ στην θέση που ήταν η αλλαγή σε βίντεο, πλέον είναι η αλλαγή πίσω και μπροστά κάμερας.

Επίσης πλέον υπάρχει η λειτουργία hivision (αναγνώριση αντικειμένων)

Αυτά προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ για λήψη android 9 και miui 9.1, σε συσκευή δικού μου ανθρώπου, όχι δική μου. Μιλάμε πάντα για το p smart το παλιό, όχι το 2019. Η ενημέρωση ήρθε Σάββατο βράδυ προς Κυριακή μεσάνυχτα.

 

Το αρχείο είναι μεγάλο, πάνω από 3 Gb. Η εγκατάσταση σχετικά γρήγορη.

Δεν ήταν smooth η εμπειρία στην αρχή οπότε έγινε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ανάκτηση δεδομένων (backup) από κάρτα SD. Καλύτερα μεν, όχι τόσο smooth δε.

Μετά από κάποιες ώρες όλα φάνηκαν να στρώνουν και είναι μια χαρά πλέον, νομίζω.

Η διάρκεια μπαταρίας δε γνωρίζω αν έχει υποστεί κάποια θετική ή αρνητική αλλαγή. Πρώτη εντύπωση ότι είμαστε στα ίδια. Θα δείξει όμως σε βάθος εβδομάδας-15νθημέρου.

Σοβαρές αλλαγές δεν υπάρχουν, κατ'εμέ. Αλλά είναι αρκετό το ότι τρέχει την πιο σύγχρονη έκδοση και το security patch Μαΐου πια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσης πλέον καλύτερη διαχείριση ενέργειας αλλά και γονικός έλεγχος...

Στο πρώτο δεν βρήκα μεγάλη διαφορά, το δεύτερο καλοδεχούμενο αν και δεν μου είναι χρήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει κάτι θεματάκια με κολλήματα. Κυρίως τρώει σκάλωμα με την κάμερα. Αργεί πολύ να ανοίξει και να ετοιμαστεί για φώτο. Δεν το έχω κάνει βέβαια επαναφορά και δεν ξέρω αν θα στρώσει ή θα συνεχίσει να είναι έτσι λόγο του ότι είναι πιο βαρύ το 9αρι.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει κάτι θεματάκια με κολλήματα. Κυρίως τρώει σκάλωμα με την κάμερα. Αργεί πολύ να ανοίξει και να ετοιμαστεί για φώτο. Δεν το έχω κάνει βέβαια επαναφορά και δεν ξέρω αν θα στρώσει ή θα συνεχίσει να είναι έτσι λόγο του ότι είναι πιο βαρύ το 9αρι.

 

 

Πράγματι... κι εγώ παρατήρησα κολλήματα με την κάμερα... !!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα κολλάνε το γονάτισε η αναβάθμιση!
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως (μάλλον στο κινητό της γυναίκας μου) δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση. Λέτε αν εμφανιστεί να μην την κάνω;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως (μάλλον στο κινητό της γυναίκας μου) δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση. Λέτε αν εμφανιστεί να μην την κάνω;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Η αλήθεια είναι πως έχει πολύ καλά στοιχεία..... Αλλά μάλλον θα χρειαστεί να κάνω αυτό που προσπαθώ να αποφύγω...

Με ένα reset... όλα θα λυθούν.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η αλήθεια είναι πως έχει πολύ καλά στοιχεία..... Αλλά μάλλον θα χρειαστεί να κάνω αυτό που προσπαθώ να αποφύγω...

Με ένα reset... όλα θα λυθούν.... ;)

Έκανες τελικά επαναφορά και αν ναι είδες διαφορά;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Έκανες τελικά επαναφορά και αν ναι είδες διαφορά;

 

Όχι δεν έκανα... ψιλoέφτιαξε μετά από ένα νέο update....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και έχω κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας στον υπολογιστή (φτιαγμένο στο hisuite), τι πρέπει να κάνω για να το περάσω στο τηλέφωνο; sos το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έχω κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας στον υπολογιστή (φτιαγμένο στο hisuite), τι πρέπει να κάνω για να το περάσω στο τηλέφωνο; sos το τηλέφωνο είναι επαγγελματικό...

 

Δεν το έχω κάνει, αλλά νομίζω πως από το HiSuite αντιστοίχως με το backup θα υπάρχει και το restore (επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας)

Link to comment
Share on other sites

... Βλέπω μόνο δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας και όχι επαναφορά από αντίγραφο..

 

 

 

 

Δυστυχώς το hisuite δεν το χρησιμοποιώ... οπότε δεν ξέρω πως λειτουργεί...

Λογικά ένα πρόγραμμα που κάνει δημιουργία, πρέπει να κάνει και επαναφορά...

Ίσως να χρησιμοποιεί άλλη λέξη...

Εγώ συνήθως χρησιμοποιώ το MyPhone Explorer...

https://www.fjsoft.at/en/home.php

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

:rolleyes: - Ψαχνω για κινητο Huawei που να εχει Play Store και κυριως να χτυπαει το ξυπνητηρι οταν αυτο ειναι κλειστο (δεν χρειαζεται δηλαδη να ειναι συνεχως ΟΝ) και βρηκα το Huawei P Smart (Dual SIM) 32GB σε αγγλικο μαγαζι αλλα γραφει:

Huawei P Smart (Dual SIM) 32GB Android 8.0 UK version SIM

επειδη δεν γνωριζω πολλα μπορει καποιος φιλος να μου πει εαν υπαρχει καποιο προβλημα με χρηση εδω Ελλαδα;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που γράφει UK version sim καλό είναι να το αποφύγεις. Μπορεί να είναι κλειδωμένο μόνο για αγγλικές sim.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - Ψαχνω για κινητο Huawei που να εχει Play Store και κυριως να χτυπαει το ξυπνητηρι οταν αυτο ειναι κλειστο (δεν χρειαζεται δηλαδη να ειναι συνεχως ΟΝ) και βρηκα το Huawei P Smart (Dual SIM) 32GB σε αγγλικο μαγαζι αλλα γραφει:

Huawei P Smart (Dual SIM) 32GB Android 8.0 UK version SIM

επειδη δεν γνωριζω πολλα μπορει καποιος φιλος να μου πει εαν υπαρχει καποιο προβλημα με χρηση εδω Ελλαδα;

 

Δηλαδή το P Smart υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία. Να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το P Smart υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία. Να χτυπάει το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό ;

 

:worry: - μου εχουν πει πως αυτης της εταιριας μεχρι και το 2018 ναι πχ το P10 Lite της γυναικας μου το κανει για αυτο ρωταω εαν ισχυει και στο συγκεκριμενο.

Ε δεν μπορει τοσο καιρο καποιος χρηστης θα εχει κανει δοκιμη.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - μου εχουν πει πως αυτης της εταιριας μεχρι και το 2018 ναι πχ το P10 Lite της γυναικας μου το κανει για αυτο ρωταω εαν ισχυει και στο συγκεκριμενο.

Ε δεν μπορει τοσο καιρο καποιος χρηστης θα εχει κανει δοκιμη.

 

Το p10 το κανει γιατι το εχω εγω

Το PSMART το εχουν οι κορες μου , νομιζω οτι το κανει αλλα θα σου πως 100% το βραδυ

:)

και φυσικα οτι σου ειπαν απο πανω να ειναι EU

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που γράφει UK version sim καλό είναι να το αποφύγεις. Μπορεί να είναι κλειδωμένο μόνο για αγγλικές sim.

 

:!: - σε ευχαριστω για την επισημανση

 

Το p10 το κανει γιατι το εχω εγω

Το PSMART το εχουν οι κορες μου , νομιζω οτι το κανει αλλα θα σου πως 100% το βραδυ

και φυσικα οτι σου ειπαν απο πανω να ειναι EU

 

:) - ευχαριστω πολυ θα με σωσεις (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:!: - σε ευχαριστω για την επισημανση

:) - ευχαριστω πολυ θα με σωσεις (!)

 

Ο ναι το κανει κανονικα , P SMART 2018 , εβαλα τις μικρες και το δοκιμασαν

Edited by dankannn
Link to comment
Share on other sites

Ο ναι το κανει κανονικα , P SMART 2019 , εβαλα τις μικρες και το δοκιμασαν

 

:D - επειδη αυτο για μενα ειναι το βασικο κριτηριο αγορας εχουμε οτι: βαση εξαντλητικων δικιμων των θυγατερων με πιστοποιηση ISO συν σφραγιδα-υπογραφη-αριθμο πρωτοκολλου εξηχθη το συμπερασμα πως στο Huawei P Smart 2919 χτυπαει το ξυπνητηρι του πχ το πρωι αν και ειναι σβηστο στο κομοδινο μας και μεσω Play Store μπορουμε να κατεβασουμε καποια απλη εφαρμογη πχ καιρος-junk cleaner-screensaver-i bank κλπ.

Αν ''ΝΑΙ'' παταω το ''αγορα'' τωρα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P Smart

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...