Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι νορμάλ σχετικά η γενική. Η χειρότερη απ' όλες είναι η a c s

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Γενικη ταχυδρομικη εχουμε καθυστερησεις?

 

oxi μου ηρθε δεμα σε 4 εργασιμες, το αλλο δεμα μου ειναι απο 8 απριλιου στις γενικες αποθηκες των ελτα και ακομα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Όσοι γκρινιάζετε για τα Κρατικά ΕΛΤΑ είστε οι ίδιοι που στηρίξατε το καρτέλ των ΚΤΕΛ εις βάρος του Κρατικού ΟΣΕ που τον σαμπόταρε το ίδιο το κράτος με την ψήφο σας και την ευλογία σας.

 

Τι μου θυμισες,στρατιωτης δεκαετια του '80 και τα λεωφορεια του ΟΣΕ ηταν Α' κλασεως σε σχεση με αυτα του ΚΤΕΛ, γρηγορα-καθαρα-εξυπηρετηση,πιο φθηνο εισητηριο,οχι στημενες στασεις εκει που επεφτε μιζα κλπ.

 

Αυτό που πρέπει να κάνουν τα courier είναι να πάρουν διανομείς μηχανάκια βανακια κτλ για να διώχνουν τα δέματα που συσσωρεύονται στα μικρά καταστήματα-αποθήκες. Βέβαια δεν πρόκειται να λύσει το θέμα αφού θα συνεχίζει να έρχεται τεράστιος όγκος παραγγελιών αλλά δεν βλέπω άλλη λύση.

 

Αυτα σε χωρες με προγραμμα φιλε μου,εδω ειμαστε στο της ωρας,εβαλαν διαχωριστικο σε ενα μονο περιπολικο της ΕΛΑΣ και το κανανε θεμα,κατι αυτονοητο που γινεται πχ σε αμερικη εδω και 30 χρονια.

Οσον αφορα τα Elta-Courier πιο γρηγορα θα εχεις το δεματακι στα χερια σου αμα πας στην αποθηκη να το παρεις παρα να περιμενεις διανομη αυτες τις ημερες,λενε Προς Παραδοση μετα το γυριζουν πισω ξανα την αλλη μερα κ.ο.κ

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από Γαλλία δύο 386 cpus που εστάλησαν πριν έναν μήνα ακριβώς. Αύριο έρχεται και μια παλιά CPU από Τσεχία που περιμένω.

 

Αποκαθίσταται σιγά σιγά η επικοινωνία με το Εξωτερικό.

 

Για να δω η περιβόητη DHL πόσες μέρες θα κάνει να μου παραδώσει μια S3 VLB κάρτα γραφικών.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να σου πω για την περιβοητη DHL ειναι οτι εχω παραλαβει 5 αποστολες απο Κινα σε 3 μερες. Οταν σου ερθει η καρτουλα γραψε μας τον χρονο παραδοσης.

Α και κατι τελευταιο για την περιβοητη. Ειναι η μονη που κανει πραγματικες παραδοσεις στην εδρα σου κι οχι τηλεφωνα για να πας να παραλαβεις.

Εχω την υποψια οτι η περιβοητη αλλαξε μυαλα και διεκδικει πραγματικο μεριδιο στην αγορα και οχι το γδαρσιμο μερικων επωνυμων εταιρειων.

Μενει να δουμε τις προθεσεις τους.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια διευκρίνηση για την DHL, υπάρχει η κουριερ όπως τα έλτα κουριερ και η δημόσια DHL των γερμανικών ταχυδρομικών, όπως τα ελληνικά ΕΛΤΑ, η πρώτη ειναι αρκετά γρήγορη αλλά υψηλό κόστος, και η δεύτερη ποιο αργά με χαμηλότερο κόστος, οπότε μην μπερδεύετε τους χρόνους παράδοσης, γιατί ο ένας μπορεί να παραλάβει με την κουριερ και ο άλλος με το δημόσιο ταχυδρομείο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω παρατητήσει. Απο courier κυρίως η ACS είναι που έχει πρόβλημα (δεδομένων των καταστάσεων)

 

Και μετά είναι το απλό ΕΛΤΑ που νοσούσε ήδη και έχει ξεφύγει. Παραγγελία βιβλίου που έφυγε untracked 14 Φλεβάρη από UK την έκανα refund γιατί δεν εμφανίστηκε ποτέ. Δεν ξέρω τι θα απογίνουν 2-3 φάκελοι με μικρά μπιχλιμπίδια από Κίνα. Εννοείται πρόκειται για μικρής αξίας αντικείμενα αλλά δεν έχω ιδέα αν θα έρθουν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια διευκρίνηση για την DHL, υπάρχει η κουριερ όπως τα έλτα κουριερ και η δημόσια DHL των γερμανικών ταχυδρομικών, όπως τα ελληνικά ΕΛΤΑ, η πρώτη ειναι αρκετά γρήγορη αλλά υψηλό κόστος, και η δεύτερη ποιο αργά με χαμηλότερο κόστος, οπότε μην μπερδεύετε τους χρόνους παράδοσης, γιατί ο ένας μπορεί να παραλάβει με την κουριερ και ο άλλος με το δημόσιο ταχυδρομείο.

 

Για να τα βάλουμε στη σωστή τους θέση, η DHL είναι παγκόσμια courier, όπως οι ιδιωτικές UPS, Fedex κλπ, και η Deutsche Post DHL το Γερμανικό ταχυδρομείο, που έχει εξαγοράσει το Γερμανικό τμήμα της DHL.

Στην Ελλάδα υπάρχουν τα ΕΛΤΑ (ταχυδρομείο) και η θυγατρική της ELTA Courier, που εξυπηρετεί και την EMS (courier των εθνικών ταχυδρομείων). Όλες οι υπόλοιπες Ελληνικές είναι ιδιωτικές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. 1.Αγορά από Ali μικρής αξίας. Μου έδωσε για tr num "81118919". Υποτίθεται θα το έστελνε από Ισπανία. Το θέμα είναι πως με αυτό τον αριθμό δεν μου βγάζει αποτέλεσμα σε κανένα site.

2. Αγορά πάλι από Ali δεμα με tr num "YT2010521272061633". Σημερα ψάχνοντας το, είδα πως έφτασε Ολλανδία. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει αριθμό σε nl χωρίς να μου γίνει γνωστό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε στη σωστή τους θέση, η DHL είναι παγκόσμια courier, όπως οι ιδιωτικές UPS, Fedex κλπ, και η Deutsche Post DHL το Γερμανικό ταχυδρομείο, που έχει εξαγοράσει το Γερμανικό τμήμα της DHL.

Στην Ελλάδα υπάρχουν τα ΕΛΤΑ (ταχυδρομείο) και η θυγατρική της ELTA Courier, που εξυπηρετεί και την EMS (courier των εθνικών ταχυδρομείων). Όλες οι υπόλοιπες Ελληνικές είναι ιδιωτικές.

 

Αν δεν της πεις θα σκάσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν της πεις θα σκάσεις

 

Ενοχλήθηκες επειδή τα έγραψα σωστά;

Έπρεπε να αφήσω τις λανθασμένες πληροφορίες που έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

Ενοχλήθηκες επειδή τα έγραψα σωστά;

Έπρεπε να αφήσω τις λανθασμένες πληροφορίες που έγραψες;

 

Για να τα βάλουμε στη σωστή τους θέση, η DHL είναι παγκόσμια courier, όπως οι ιδιωτικές UPS, Fedex κλπ, και η Deutsche Post DHL το Γερμανικό ταχυδρομείο, που έχει εξαγοράσει το Γερμανικό τμήμα της DHL.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/DHL

εσύ διάβασε να ενημερωθείς ποια είναι η DHL ,εσύ γράφεις ότι έχει εξαγοράσει το Γερμανικό τμήμα της DHL ,το ποιος δίνει λανθασμένες πληροφορίες φαίνεται .διάβασε για να μάθεις ποιος είναι ο ιδιοκτήτης

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να σου πω για την περιβοητη DHL ειναι οτι εχω παραλαβει 5 αποστολες απο Κινα σε 3 μερες. Οταν σου ερθει η καρτουλα γραψε μας τον χρονο παραδοσης.

Α και κατι τελευταιο για την περιβοητη. Ειναι η μονη που κανει πραγματικες παραδοσεις στην εδρα σου κι οχι τηλεφωνα για να πας να παραλαβεις.

Εχω την υποψια οτι η περιβοητη αλλαξε μυαλα και διεκδικει πραγματικο μεριδιο στην αγορα και οχι το γδαρσιμο μερικων επωνυμων εταιρειων.

Μενει να δουμε τις προθεσεις τους.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Ήρθε σήμερα η VLB, αλλά την ονομάζω περιβόητη, γιατί πέρσι τέτοιον καιρό μου έχασαν ένα vintage IBM Thinkpad 380z laptop του κουτιού στην κυριολεξία, δεν είχε βγεί από την συσκευασία του, ήταν εταιρικό και ο ιδιοκτήτης δεν το άνοιξε.

Γι' αυτό και δεν την συμπαθώ.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε στη σωστή τους θέση, η DHL είναι παγκόσμια courier, όπως οι ιδιωτικές UPS, Fedex κλπ, και η Deutsche Post DHL το Γερμανικό ταχυδρομείο, που έχει εξαγοράσει το Γερμανικό τμήμα της DHL.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/DHL

εσύ διάβασε να ενημερωθείς ποια είναι η DHL ,εσύ γράφεις ότι έχει εξαγοράσει το Γερμανικό τμήμα της DHL ,το ποιος δίνει λανθασμένες πληροφορίες φαίνεται .διάβασε για να μάθεις ποιος είναι ο ιδιοκτήτης

 

Προφανως, εκτός από Ελληνικά, δεν ξέρεις να διαβάζεις και τα Αγγλικά.

Προσπάθησε να μεταφράσεις, έστω και με το Google translator, το κείμενο της Wikipedia που ανέβασες.

Το Γερμανικό ταχυδρομείο ξεκίνησε το 1998 να αγοράζει μετοχές της DHL και ολοκλήρωσε τον έλεγχο το 2001.

 

Στη συνέχεια, ξαναδιάβασε αυτό που έχεις γράψει: "Απλά μια διευκρίνηση για την DHL, υπάρχει η κουριερ όπως τα έλτα κουριερ και η δημόσια DHL των γερμανικών ταχυδρομικών, όπως τα ελληνικά ΕΛΤΑ"

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν ξέρεις να διαβάσεις ελληνικό τα γερμανικά ταχυδρομεία έχουν πάρει το γερμανικο τμήμα της DHL, όπως έγραψες η ολόκληρη την DHL, οπως γράφει η wiki, αλλά ως ξερόλας δεν θέλει να παραδεχτείς το λάθος, και ψάχνεις να της πεις, δεν ασχοληθώ αλλο μαζί σου, το μόνο που ξέρεις είναι να της λες σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν ξέρεις να διαβάσεις ελληνικό τα γερμανικά ταχυδρομεία έχουν πάρει το γερμανικο τμήμα της DHL, όπως έγραψες η ολόκληρη την DHL, οπως γράφει η wiki, αλλά ως ξερόλας δεν θέλει να παραδεχτείς το λάθος, και ψάχνεις να της πεις, δεν ασχοληθώ αλλο μαζί σου, το μόνο που ξέρεις είναι να της λες σε όλους.

 

Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις ...

Luigi Pirandello

Link to comment
Share on other sites

Η DHL ειναι μια και εχει εξαγοραστει πληρως απο το Γερμανικο Ταχυδρομειο. Ειναι δε μαλλον η μεγαλυτερη εταιρεια ταχυδρομικων μεταφορων παγκοσμιως.

Αυτο που συμβαινει ειναι οτι διαθετει υπηρεσιες οδικες, ναυτικες και αεροπορικες, με το αναλογο κοστος καθε φορα.

Το θεμα ειναι οτι προφανως δεν μπορει να αναστειλει τις πτησεις με τα δικα της αεροσκαφη, γιατι υπαρχουν αποστολες που εχουν πληρωθει πανακριβα. Κατα την γνωμη μου λοιπον, οτα υπαρχει χωρος στην πτηση καργκο, "σπρωχνει" και δεματα που θα ηταν κανονικα οδικα και ετσι εξοικονομει απο το κοστος της νταλικας.

Προσωπικη και εμπειρικη εκτιμηση παντα.

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:chair: - Οι ΕλΤα courier αρχισαν να αντιγραφουν και τους απλους των Ελτα φαινεται, εκανα παραγγελια 10 απριλιου και περιμενα ποσες μερες αλλα δεματακι τιποτα,γραφω στην εταιρια και τι μου απαντανε:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τις 14-04-2020 έχει γίνει η αποστολή της παραγγελίας σας με ΕΛΤΑ COURIER .

Ο αριθμός αποστολής του voucher είναι ο PD________GR . Επικοινωνήστε με τα Ελτα courier σχετικά με το που βρίσκετε η παραγγελία σας.

 

το κοιταω δεν εβγαζε τιποτα,προσπαθησα με τηλεφωνο μα δεν εβγαινε γραμμη και τους στελνω mail οπου ειπαν θα απαντησουν (ναι αμε πως...)

γραφω στο καταστημα πως μεχρι και 25/4 σαββατο πρωϊ οχι μονο στην αναζητηση (ΕλΤα) αλλα και σε αλλα site βγαινει πως το συνοδευτικο αυτο ΔΕΝ υπαρχει (!) και μου απαντανε πως ο αριθμος ειναι σωστος και θα το ελεγξουν προσωπικα στο κατα τοπους καταστημα και ω εκ του θαυματος σαββατο απογευμα βγηκε το:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ - ΔΙΑΛΟΓΗ

25-04-2020 15:43

Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

δηλαδη αμα δεν επενεβαινε το καταστημα αυτο το δεματακι θα αραχνιαζε καπου σε καμια γωνια μεχρι την δευτερα παρουσια και ασε τον πελατη να περιμενει (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην επαρχία κάτι γίνεται με τις κούριερ.

Παρόλα αυτά η ακατανόμαστη έχει βγάλει την μισή Ελλάδα δυσπρόσιτη #@$!%#$

Η Πόρτα-πόρτα (aka βλάκα - βλάκα - που τους χρησιμοποίησες) χαμένη επιστολή λίγο προ κορωνα για 15 ολόκληρες μέρες @#!$

Σίγουρα μεγάλο ρόλο παίζει και ο εκάστοτε τοπικός αντιπρόσωπος.

 

Εξωτερικό:

Και εγώ είμαι πολύ περίεργος.

3 φάκελοι (λεπτά πακετάκια) με ταχυδρομείο από Γερμανία και Γαλλία στις 9 και 10 Απριλίου.

Το Γερμανικό φάνηκε στο tracking των ΕΛΤΑ στις 17 ενώ στα γερμανικά τελευταία εγγραφή αποστολή στο εξωτερικό στις 11.

Άλλο ένα από Γερμανία χωρίς tracking ιδίας περιόδου άφαντο.

Το εκ Γαλλίας δεν φαίνεται πουθενά.

 

Πλέον σταματώ και περιμένω γιατί δεν ξέρω αν και πότε θα παραλάβω... Στις στοίβες κάπου εκεί έξω... :p

Χωρίς κανονικές πτήσεις...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

:chair: - Οι ΕλΤα courier αρχισαν να αντιγραφουν και τους απλους των Ελτα φαινεται, εκανα παραγγελια 10 απριλιου και περιμενα ποσες μερες αλλα δεματακι τιποτα,γραφω στην εταιρια και τι μου απαντανε:

 

 

 

το κοιταω δεν εβγαζε τιποτα,προσπαθησα με τηλεφωνο μα δεν εβγαινε γραμμη και τους στελνω mail οπου ειπαν θα απαντησουν (ναι αμε πως...)

γραφω στο καταστημα πως μεχρι και 25/4 σαββατο πρωϊ οχι μονο στην αναζητηση (ΕλΤα) αλλα και σε αλλα site βγαινει πως το συνοδευτικο αυτο ΔΕΝ υπαρχει (!) και μου απαντανε πως ο αριθμος ειναι σωστος και θα το ελεγξουν προσωπικα στο κατα τοπους καταστημα και ω εκ του θαυματος σαββατο απογευμα βγηκε το:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ - ΔΙΑΛΟΓΗ

25-04-2020 15:43

Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

δηλαδη αμα δεν επενεβαινε το καταστημα αυτο το δεματακι θα αραχνιαζε καπου σε καμια γωνια μεχρι την δευτερα παρουσια και ασε τον πελατη να περιμενει (!)

 

Eμένα γράφει το εξής το τρακιν.

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 15-04-2020 10:05 ΛΑΜΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 15-04-2020 15:17 ΛΑΜΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΛΑΜΙΑΣ 15-04-2020 15:47 Κ.Δ.Τ. ΛΑΜΙΑΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 15-04-2020 19:51 Κ.Δ.Τ. ΛΑΜΙΑΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 16-04-2020 1: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 23-04-2020 16:28 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

Πότε λέτε να έλθει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα γράφει το εξής το τρακιν.

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 15-04-2020 10:05 ΛΑΜΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΜΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 15-04-2020 15:17 ΛΑΜΙΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΛΑΜΙΑΣ 15-04-2020 15:47 Κ.Δ.Τ. ΛΑΜΙΑΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 15-04-2020 19:51 Κ.Δ.Τ. ΛΑΜΙΑΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 16-04-2020 1: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 23-04-2020 16:28 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

Πότε λέτε να έλθει;

 

Eμένα γράφει τα παρακάτω:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 22-04-2020 04:46 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-04-2020 05:34 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

OK είμαι ο πρώτος που λέει να υπάρχει λίγο κατανόηση σε καθυστερήσεις αυτή την περίοδο, αλλά νομίζω τα EΛΤΑ courier δεδομένου ότι μιλάμε για ταχυμεταφορές, το έχουν ξεφτιλίσει τελείως... Και υπόψιν το δέμα στην Αθήνα έφτασε μια μέρα... Στην Αθήνα έχει μπλοκάρει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Speedex μου έστειλαν από Αθήνα ένα πιεστικό - πλυστικό, την Πέμπτη και ακόμα δεν έχει φύγει από Αθήνα. Απαράδεκτοι. Ιδιώτες...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Eμένα γράφει τα παρακάτω:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 22-04-2020 04:46 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-04-2020 05:34 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

OK είμαι ο πρώτος που λέει να υπάρχει λίγο κατανόηση σε καθυστερήσεις αυτή την περίοδο, αλλά νομίζω τα EΛΤΑ courier δεδομένου ότι μιλάμε για ταχυμεταφορές, το έχουν ξεφτιλίσει τελείως... Και υπόψιν το δέμα στην Αθήνα έφτασε μια μέρα... Στην Αθήνα έχει μπλοκάρει...

Εμένα με Speedex μου έστειλαν από Αθήνα ένα πιεστικό - πλυστικό, την Πέμπτη και ακόμα δεν έχει φύγει από Αθήνα. Απαράδεκτοι. Ιδιώτες...

Τα ΕΛΤΑ courier και η speedex είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από acs. Παραγγελία που στάλθηκε από Αθήνα 16/4 πήγε την ίδια μέρα στο κέντρο διαλογής και τώρα 10 μέρες μετά ακόμα εκεί είναι

Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ courier και η speedex είναι σίγουρα πολύ καλύτερα από acs. Παραγγελία που στάλθηκε από Αθήνα 16/4 πήγε την ίδια μέρα στο κέντρο διαλογής και τώρα 10 μέρες μετά ακόμα εκεί είναι

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι στάνταρ... Εγώ πχ με ACS εντός Αθήνας, έχω τους μικρότερους χρόνους σε σχέση με ΕΛΤΑ και Speedex... Kαι μου έχει φέρει 4 παραγγελίες τον τελευταίο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...