Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..... Ναι..... Και μετά μπορούν να τα πουλήσουν και να γίνουν επιτέλους πλούσιοι!

Οι τελευταίοι που φταίνε για την οικονομική κατάσταση των ΕΛΤΑ είναι οι "μικροί" υπάλληλοι!

Τα γράφεται σοβαρά άραγε αυτά;;.....

Link to comment
Share on other sites

..... Ναι..... Και μετά μπορούν να τα πουλήσουν και να γίνουν επιτέλους πλούσιοι!

Οι τελευταίοι που φταίνε για την οικονομική κατάσταση των ΕΛΤΑ είναι οι "μικροί" υπάλληλοι!

Τα γράφεται σοβαρά άραγε αυτά;;.....

+1

 

Σοβαρό NOT site το banking news, παράδειγμα : "Mises Institute: Οι πλούσιοι είναι χρήσιμοι και δεν πρέπει να πληρώνουν φόρους" http://bankingnews.gr/index.php?id=409100

 

Σορυ για το offtopic!

Link to comment
Share on other sites

ΔΥ είσαι; αμέσως να τους βγάλεις λάδι, υπάρχουν εκατοντάδες εξαφανισμένα μικροδέματα από Οκτώμβριο εως και Δεκέμβριο του 2018,σίγουρα κάτι ύποπτο παίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..... Ναι..... Και μετά μπορούν να τα πουλήσουν και να γίνουν επιτέλους πλούσιοι!

Οι τελευταίοι που φταίνε για την οικονομική κατάσταση των ΕΛΤΑ είναι οι "μικροί" υπάλληλοι!

Τα γράφεται σοβαρά άραγε αυτά;;.....

 

ΔΥ είσαι; αμέσως να τους βγάλεις λάδι, υπάρχουν εκατοντάδες εξαφανισμένα μικροδέματα από Οκτώμβριο εως και Δεκέμβριο του 2018,

σίγουρα κάτι ύποπτο παίζει.

Link to comment
Share on other sites

ΔΥ είσαι; αμέσως να τους βγάλεις λάδι, υπάρχουν εκατοντάδες εξαφανισμένα μικροδέματα από Οκτώμβριο εως και Δεκέμβριο του 2018,

σίγουρα κάτι ύποπτο παίζει.

Δεν προσπαθώ να βγάλω λάδι κανέναν!!

Αν κάποιος αποδειχθεί ότι φταίει, να τιμωρηθεί!

Απλά το post - "κατηγορία" που εκανες, μου φάνηκε το λιγότερο ανώριμο.

Link to comment
Share on other sites

18 Δεκεμβρίου είχα παραγγείλει ένα τζαμάκι για την οθόνη του κινητού απο ebay και μέσα στην εφαρμογή έλεγε ότι θα το παραλάβω έως 11 Φεβρουαρίου. Μάλιστα ο πωλητής μου έστειλε μνμ να με ρωτήσει εάν παρέλαβα και του απάντησα όχι. Σήμερα 15 Φεβρουαρίου μου το έφερε ο ταχυδρόμος. Πρακτικά δηλαδή μέσα σε δυο μηνες παρέλαβα.
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 9-Φεβ-2019, 100 μπαλάκια πινγκ πονγκ από Κίνα σε τιμή χώμα (1/3 ~1/4 από τιμή Ευρώπης) από Aliexpress

Δευτέρα/Τρίτη παραλαμβάνω:

record.jpg

Προσωπικό ρεκορ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό έχω να πω, πως ότι έχω παραγγείλει απο AliExpress μου έρχεται σε λιγότερο από μήνα. Και επιλέγω πάντα free shipping / απλή αποστολή όχι συστημένο εν αντιθέσει με το ebay που κάνουν 1,5+ μήνα..
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

στο παρακάτω άρθρο γράφει για την άθλια οικονομική κατάσταση των ΕΛΤΑ που δεν έχουν λεφτά ούτε για να πληρώσουν τους μισθούς των υπαλλήλων τους, ίσως κάποιοι απ' αυτούς αποφάσισαν να πληρωθούν σε είδος και έκλεψαν τα δέματα μας.

 

 

http://bankingnews.gr/index.php?id=409099

 

:fool:

Ρε τα σκεφτεστε αυτα που λετε? εκλεψαν οι υπαληλοι μαζικα ολων μας τα πακετα δηλ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

:fool:

Ρε τα σκεφτεστε αυτα που λετε? εκλεψαν οι υπαληλοι μαζικα ολων μας τα πακετα δηλ? :lol:

 

εσύ τι πιστεύεις ότι έγινε και αγνοούνται χιλιάδες μικροδέματα που μπήκαν στην Χώρα το τελευταίο τρίμηνο του 2018;

Link to comment
Share on other sites

Πως το ξέρεις ότι αγνοούνται "χιλιάδες¨μικροδέματα ;

Δεύτερον , Πως από το γεγονός ότι τα Ελτα Αντιμετωπίζουν δυσκολίες να πληρώσουν την μισθοδοσία έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν την πλήρωσαν ;

Link to comment
Share on other sites

στο παρακάτω άρθρο γράφει για την άθλια οικονομική κατάσταση των ΕΛΤΑ που δεν έχουν λεφτά ούτε για να πληρώσουν τους μισθούς των υπαλλήλων τους, ίσως κάποιοι απ' αυτούς αποφάσισαν να πληρωθούν σε είδος και έκλεψαν τα δέματα μας.

 

 

 

 

 

http://bankingnews.gr/index.php?id=409099

 

Ούτε η "ελεύθερη ώρα" δεν θα είχε σκεφτεί τέτοιο πρωτοσέλιδο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Πως το ξέρεις ότι αγνοούνται "χιλιάδες¨μικροδέματα ;

Δεύτερον , Πως από το γεγονός ότι τα Ελτα Αντιμετωπίζουν δυσκολίες να πληρώσουν την μισθοδοσία έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν την πλήρωσαν ;

 

σε δεκάδες φόρουμ αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα με χαμένα πακέτα,

όσο για την μισθοδοσία των ΕΛΤΑ δες ένα από τα δεκάδες παρόμοια δημοσιεύματα

 

ΕΛΤΑ: Κίνδυνος για στάση πληρωμών στους εργαζομένους

 

https://www.ethnos.gr/ellada/21814_asfyxia-sta-elta-kindynos-gia-stasi-pliromon-stoys-ergazomenoys-vid

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό έχω να πω, πως ότι έχω παραγγείλει απο AliExpress μου έρχεται σε λιγότερο από μήνα. Και επιλέγω πάντα free shipping / απλή αποστολή όχι συστημένο εν αντιθέσει με το ebay που κάνουν 1,5+ μήνα..

 

:blink: - αμα καπου στα ενδιαμεσα χαθει πως θα βγαλεις ακρη με τον πωλητη? μια απλη αποστολη ''χανεται'' πανευκολα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι τα ΕΛΤΑ πάνε για διάλυση κανονικά.Ετσι κι αλλοιώς,όπως διάβασα,εχουν φτάσει στο σημείο να μην έχουν να πληρώσουν τους υπαλλήλους τους.Και το καταλαβαίνω και από το εξής.

Ηταν να μου στείλουν από τον ΟΤΕ ένα ρουτερ.Θα ερχόταν με κούριερ ΕΛΤΑ.Την πρώτη μέρα,που δεν πήγα στο γιατρό επειδή τους περίμενα,δεν ήλθαν ποτέ.Πήρα τηλ. στα ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι κατά λάθος το στείλανε αλλού,και θα το πάρω την επομένη 2-5μμ.

Την επομένη είμαι στον Πειραιά στο γιατρό,οπότε κατά τις 11.30 παίρνει τηλ. κάποιος και μου λέει ότι έχει έλθει έξω από το σπίτι και τι να κάνει το δέμα.

Του λέω λοιπόν ότι υπάρχει ραντεβού 2-5,γιατί ήλθε τώρα,οπότε μου λέει ότι δεν μπορεί να το ξαναφέρει,λες και έφταιγα εγώ για την ταλαιπωρία...

Ευτυχώς θυμήθηκα το Νίκο, που έχει απέναντι μαγαζί,και του είπα να το αφήσει εκεί,και έτσι το πήρα στο γυρισμό.

Συμπέρασμα.Οι ΕΛΤΑδες,εφαρμόζουν το ,μη γνώτω η αριστερά σου τι ποιεί η δεξιά σου.Και ορθώς θα διαλυθούν...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

σε δεκάδες φόρουμ αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα με χαμένα πακέτα,

όσο για την μισθοδοσία των ΕΛΤΑ δες ένα από τα δεκάδες παρόμοια δημοσιεύματα

 

ΕΛΤΑ: Κίνδυνος για στάση πληρωμών στους εργαζομένους

 

https://www.ethnos.gr/ellada/21814_asfyxia-sta-elta-kindynos-gia-stasi-pliromon-stoys-ergazomenoys-vid

Όλα τα δημοσιεύματα αναφέρονται σε κίνδυνο στάσης πληρωμών.

Εσύ έβγαλες το συμπέρασμα ότι ο κόσμος έμεινε απλήρωτος και το έριξε στην κλεψιά ήδη από τον Νοέμβριο.

Η συλογιστική σου είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά,δεν εβαλα θέμα κλεψιάς,γιατί επί 20 χρόνια που έχω πάρε δώσε με ΕΛΤΑ,ένα μέρος δέματος έχει χαθεί.Δηλαδή από 3 βιβλία που έστειλα,έφτασαν τα δύο.Πήγαιναν στην Αμερική και δεν έφτασε το ένα.Τα βιβλία ήταν Ελληνικά.Αντε και ένα ζευγάρι ακουστικά από την Κίνα,που χάθηκαν,και ο Κινέζος μου τα ξανάστειλε.Εβαλα μόνον θέμα καθυστερήσεων και ασυνεννοησίας,που κολλάει με την ψυχολογική ένταση των υπαλλήλων, αν αυτοί έχουν στο μυαλό τους ανασφάλεια από την πιθανή κατάρρευση της εταιρίας.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εστειλα ενα δεμα στην Ολλανδια και στο tracking λεει "Αφιξη σε γραφειο επιδοσης". Δεν εδωσα τηλεφωνο παραληπτη οποτε δεν ξερω αν μπορουν να επικοινωνησουν αν αυτο χρειαζεται. Πρεπει να τους πω εγω να απευθυνθουν στο ταχειδρομειο της περιοχης τους για να το παραλαβουν ή πρεπει να αφησω καποιο περιθωριο συγκεκριμενων ημερων για να παραδοθει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εστειλα ενα δεμα στην Ολλανδια και στο tracking λεει "Αφιξη σε γραφειο επιδοσης". Δεν εδωσα τηλεφωνο παραληπτη οποτε δεν ξερω αν μπορουν να επικοινωνησουν αν αυτο χρειαζεται. Πρεπει να τους πω εγω να απευθυνθουν στο ταχειδρομειο της περιοχης τους για να το παραλαβουν ή πρεπει να αφησω καποιο περιθωριο συγκεκριμενων ημερων για να παραδοθει?

 

υποθέτω ότι το επόμενο που θα δείξει το tracking θα είναι προς επίδοση, λογικά θα στέλνουν ειδοποίηση στην διεύθυνση παραλήπτη

Link to comment
Share on other sites

Το "ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΧΩΡΑΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ" σημαινει οτι θα μου επιστρεψουν το πακετο? Επι αρκετες μερες μου λεει συνεχεια ειτε "ΑΦΗΞΗ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΠΙΔΟΣΗΣ" ειτε "ΠΑΡΑΛΗΠΤΗΣ ΕΚΤΟΣ". Αν μου επιστραφει, μπορω να το ξαναστειλω χωρις να πληρωσω? Ξερω οτι δεν εχω κανει λαθος διευθυνσης και δε μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ζήτωωωω.Ξεκόλλησε.

 

Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.), DISPATCH CLOSED (--> ATHENS SORTING CENTER)

 

Ηταν κολλημένο από τις 26/01.

Μου δίνεις ελπίδες για να παραλάβω αντικείμενο που έφτασε Ελλάδα 2/2 με Singapore συστημένο εντός μήνα
Link to comment
Share on other sites

Με την κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί στα ΕΛΤΑ,δεν θα ξαναπαραγγείλω σε Κίνα τίποτα αν δεν είναι με priority.Η τελευταία παραγγελία για ένα απλό στικάκι,έγινε στις 4/01 και χθες είδα ότι έχει πάει Αθηνάς 13 για να προωθηθεί στο υποκατάστημα των ΕΛΤΑ,οπότε μάλλον σήμερα θα μου φέρουν το χαρτάκι για να παραλάβω αύριο 21/02.Δηλαδή 46 μέρες.

Συμπέρασμα.Ποτέ πια.

Εdit.

Tελικά μου το έφερε μόλις τώρα στο σπίτι ο διανομέας,νάναι καλά ο άνθρωπος,το έχει κάνει πολλές φορές.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με την κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί στα ΕΛΤΑ,δεν θα ξαναπαραγγείλω σε Κίνα τίποτα αν δεν είναι με priority.Η τελευταία παραγγελία για ένα απλό στικάκι,έγινε στις 4/01 και χθες είδα ότι έχει πάει Αθηνάς 13 για να προωθηθεί στο υποκατάστημα των ΕΛΤΑ,οπότε μάλλον σήμερα θα μου φέρουν το χαρτάκι για να παραλάβω αύριο 21/02.Δηλαδή 46 μέρες.

Συμπέρασμα.Ποτέ πια.

Εdi.

Tελικά μου το έφερε μόλις τώρα στο σπίτι ο διανομέας,νάναι καλά ο άνθρωπος,το έχει κάνει πολλές φορές.

Με priority πάλι μέσω ΕΛΤΑ θα έρθει
Link to comment
Share on other sites

Με priority πάλι μέσω ΕΛΤΑ θα έρθει

 

Ναι μεν,αλλά από τη στιγμή που έρχεται από Γερμανία ή Ολλανδία, δεν περνάει από την κανονική σειρά μαζί με τα άλλα τα οποία πιθανόν να περάσουν Τελωνείο,άρα πρέπει κανονικά να μην καθυστερήσει.Και μάλιστα αυτά που ήλθαν από Γερμανία,μου τα έφεραν στο σπίτι με κούριερ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...