Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Aliexpress δεν είναι πωλητής.

Εσύ με ποιον ακριβώς κανονισες την επιστροφή;

 

Με τον πωλητή μέσου του Aliexpress εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.. Περίμενα ένα δέμα από Κίνα μεριά συστημένο και το παρακολουθούσα από τον αριθμό καταδίωξης..Ήταν 6μέρες στάσιμο στην Αθήνα και ο προορισμός του είναι να έρθει Λαμία.. Μπαίνω σήμερα να δω που βρίσκετε και βλέπω πήγε Θεσσαλονίκη.. πάω στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και με τα πολλά και τα λίγα μου λένε ότι ο ΤΚ έχει αλλοιωθεί ,δηλαδή μπέρδεμα.. Και από Θεσσαλονίκη με ενημέρωσαν πάει για Πάτρα τώρα.

Απορώ δεν βλέπουν ότι πάνω γράφει Λαμία, οδός κτλ.. Ακόμα και το τηλέφωνο μου είναι γραμμένο και εξαρτουνται τόσο πολύ από τον ΤΚ..

Ο πωλητής μου είχε στείλει φωτογραφία το δέμα και έχω δει τα στοιχεία που έχει γράψει επάνω..

Για να δούμε θα παραλαβω τελικά και πότε...

Πάλι καλά που έχω και απόδειξη με τα στοιχεία της διευθύνσης από το δέμα, με τη φωτογραφία..και είναι και συστημένο..

ΥΓ. Μου είπαν και το άλλο, ότι άμα χαθεί το δέμα, περνώ αποζημίωση.. Τόσο καλά..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω παραγγείλει 4 μικρά δεματάκια από Κίνα, όλα με διαφορετικές ημερομηνίες παραγγελίας. Το πρώτο είναι 6/2 κ υποτίθεται έπρεπε να έχει έρθει μέχρι τις 12/3. Ενώ το τελευταίο και πιο πρόσφατο, το παρήγγειλα 25/2 και ήρθε χθες! Όλα τα υπόλοιπα είναι άφαντα! Να ανησυχήσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,μια ερωτηση,το προιον μου εχει φτασει στον τοπο μου εδω και 3 μερες και δεν εχω λαβει ακομα ειδοποιητηριο,τι γινετε;

http://i.imgur.com/iLoXaDb.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,μια ερωτηση,το προιον μου εχει φτασει στον τοπο μου εδω και 3 μερες και δεν εχω λαβει ακομα ειδοποιητηριο,τι γινετε;

http://i.imgur.com/iLoXaDb.png

 

Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ να σου απαντήσουν υπεύθυνα τι γίνεται?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες,μια ερωτηση,το προιον μου εχει φτασει στον τοπο μου εδω και 3 μερες και δεν εχω λαβει ακομα ειδοποιητηριο,τι γινετε;

http://i.imgur.com/iLoXaDb.png

 

Mήπως το παρέλαβε κάποιος άλλος;Γιατί η τελευταία γραμμή λέει οτι παραδόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το παρέλαβε κάποιος άλλος;Γιατί η τελευταία γραμμή λέει οτι παραδόθηκε.

 

γινετε να το παρει καποιος αλλος χωρις να δηλωνει οτι ειναι ο ειναι ο δεκτης;

Link to comment
Share on other sites

γινετε να το παρει καποιος αλλος χωρις να δηλωνει οτι ειναι ο ειναι ο δεκτης;

 

Περίμενε να σου απαντήσουν στο φόρουμ αντί να ρωτάς στα Ελτα της περιοχής σου.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το αντικείμενο φαίνεται οτι κάποιος το παρέλαβε!! Λογικά δεν πρόκειται να πάρεις ειδοποίηση. Βρες τον ταχυδρόμο σου ή πήγαινε στο κατάστημα να ρωτήσεις τι έγινε.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.. Περίμενα ένα δέμα από Κίνα μεριά συστημένο και το παρακολουθούσα από τον αριθμό καταδίωξης..Ήταν 6μέρες στάσιμο στην Αθήνα και ο προορισμός του είναι να έρθει Λαμία.. Μπαίνω σήμερα να δω που βρίσκετε και βλέπω πήγε Θεσσαλονίκη.. πάω στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και με τα πολλά και τα λίγα μου λένε ότι ο ΤΚ έχει αλλοιωθεί ,δηλαδή μπέρδεμα.. Και από Θεσσαλονίκη με ενημέρωσαν πάει για Πάτρα τώρα.

Απορώ δεν βλέπουν ότι πάνω γράφει Λαμία, οδός κτλ.. Ακόμα και το τηλέφωνο μου είναι γραμμένο και εξαρτουνται τόσο πολύ από τον ΤΚ..

Ο πωλητής μου είχε στείλει φωτογραφία το δέμα και έχω δει τα στοιχεία που έχει γράψει επάνω..

Για να δούμε θα παραλαβω τελικά και πότε...

Πάλι καλά που έχω και απόδειξη με τα στοιχεία της διευθύνσης από το δέμα, με τη φωτογραφία..και είναι και συστημένο..

ΥΓ. Μου είπαν και το άλλο, ότι άμα χαθεί το δέμα, περνώ αποζημίωση.. Τόσο καλά..

 

Τελικά παρέλαβα σήμερα ..Τίποτα δεν είχε αλλοιωθεί από τα στοιχεία.. Φούμαρα δηλαδή έλεγαν .. Δύο φορές σε λάθος πόλη πήγε το δέμα ..:wacko:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά περιμένω ένα δέμα από εξωτερικό. Το tracking number εδώ και μέρες έχει σταματήσει στο ότι έφυγε από εκείνη την χώρα για Ελλάδα. Αλλά ξανά δεν υπάρχει ενημέρωση. . Ξέρει κανείς τι παίζει; Θα έρθει σαν δέμα; Σαν συστημένο; Θα έρθει;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το tracking να δούμε.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά περιμένω ένα δέμα από εξωτερικό. Το tracking number εδώ και μέρες έχει σταματήσει στο ότι έφυγε από εκείνη την χώρα για Ελλάδα. Αλλά ξανά δεν υπάρχει ενημέρωση. . Ξέρει κανείς τι παίζει; Θα έρθει σαν δέμα; Σαν συστημένο; Θα έρθει;

Λογικό αυτό που λες.... Δεν θα έχεις θέμα θα έρθει σαν συστημένο

Link to comment
Share on other sites

γινετε να το παρει καποιος αλλος χωρις να δηλωνει οτι ειναι ο ειναι ο δεκτης;

 

Δεν γινετε να το παραλάβει αλλος, αλλα αν το πετάξει ο ταχυδρόμος στην πολυκατοικια σου τοτε ετσι γράφει το track, δεν ξέρουμε και τι δέμα ειναι μεγάλο μικρο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε να το παραλάβει αλλος, αλλα αν το πετάξει ο ταχυδρόμος στην πολυκατοικια σου τοτε ετσι γράφει το track, δεν ξέρουμε και τι δέμα ειναι μεγάλο μικρο?

Αφού ήταν συστημένο το βλέπω λίγο δύσκολο να το αφήσει έτσι, εκτός κι αν ήταν κανένας ανεύθυνος εποχιακός!

Το πιθανότερο που πιστευω εγώ είναι να το παρέλαβε κάποιος άλλος υποτίθεται για να το δώσει!

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που λες.... Δεν θα έχεις θέμα θα έρθει σαν συστημένο

Έχουν περάσει τόσες μέρες και τίποτα σιγή ισχύος. Έχω ανοίξει dispute στο paypal! Και δεν ξέρω τι να κάνω. .

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει τόσες μέρες και τίποτα σιγή ισχύος. Έχω ανοίξει dispute στο paypal! Και δεν ξέρω τι να κάνω. .

Όταν δεν ξέρουμε τι να κάνουμε παλικάρι μου, δεν ανοίγουμε dispute, αλλά καθόμαστε και το ψάχνουμε.

Μόνο σε περίπτωση που σιγουρευτούμε ότι έχει γίνει στραβή κάνουμε το dispute.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν ξέρουμε τι να κάνουμε παλικάρι μου, δεν ανοίγουμε dispute, αλλά καθόμαστε και το ψάχνουμε.

Μόνο σε περίπτωση που σιγουρευτούμε ότι έχει γίνει στραβή κάνουμε το dispute.

Εσύ αν περάσει το όριο των ημερών που δίνει το paypal για dispute μην το κάνεις! Περίμενε τον πελαργό να στο φέρει και αν δεν έρθει κλάψε την μοίρα σου μετά.

Link to comment
Share on other sites

Οι καθυστερήσεις των ελτα έχουν καταντήσει πλέον τραγικές. Περιμένω δέμα από Κίνα το οποίο έχει μπει Ελλάδα από τις 16/3 και ακόμα είναι Αθήνα.

 

Screenshot%202015-03-23%2013.13.51.pnghttp://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Screenshot%202015-03-23%2013.13.51.png

http://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Screenshot%202015-03-23%2013.14.47.png

Έκανε μια βδομάδα περίπου να πάει από Κίνα Ολλάνδια και στην συνέχεια να μπει Ελλάδα και για να έρθει από Αθήνα Θεσσαλονίκη έχει ήδη κάνει άλλη μια βδομάδα και είναι ακόμα Αθήνα.

Screenshot%202015-03-23%2013.13.51.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα .ηθελα να ρωτησω εαν εχει καποιος παρομοια εμπειρια η εχει καποια ιδεα .εχει φτασει στην Ελλαδα ενα μεγαλο δεμα διαστασεων κοντα στο 1m και βαρους καμια 15 αρα κιλα και οταν εβαλα το tracking στα ελτα γραφει

αφιξη στη χωρα προορισμου 19/3

αγαθα υψηλης αξιας απαιτειται τελωνειακη δηλωση 20/3

εισαγωγη στο τελωνειο 20/3

 

πηρα σημερα τηλ στα ελτα και μου ειπαν οτι το δεμα σας εφτασε στην Ελλαδα και οτι καποια στιγμη τις επομενες ημερες θα βρειτε ειδοποιηση .εγω χρεαζεται να κανω κατι?το οτι κατι θα πληρωσω μαλλον ειναι το σιγουρο το ποσο βεβαια ?? χαιρετα μου το πλατανο .ποσο καιρο κανει για να βγει απο το τελωνειο ?? α!!!ηρθε απο κινα με απλο china post airmail και εδωτο αναλαμβανουν τα ελτα

Link to comment
Share on other sites

Οι καθυστερήσεις των ελτα έχουν καταντήσει πλέον τραγικές. Περιμένω δέμα από Κίνα το οποίο έχει μπει Ελλάδα από τις 16/3 και ακόμα είναι Αθήνα.

 

Screenshot%202015-03-23%2013.13.51.pnghttp://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Screenshot%202015-03-23%2013.13.51.png

http://i237.photobucket.com/albums/ff190/morpheusgr/Screenshot%202015-03-23%2013.14.47.png

Έκανε μια βδομάδα περίπου να πάει από Κίνα Ολλάνδια και στην συνέχεια να μπει Ελλάδα και για να έρθει από Αθήνα Θεσσαλονίκη έχει ήδη κάνει άλλη μια βδομάδα και είναι ακόμα Αθήνα.

Screenshot%202015-03-23%2013.13.51.png?dl=0

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-03-2015 17:07 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-03-2015 23:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 17-03-2015 12:06 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-03-2015 15:43 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 20-03-2015 30: ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ 20-03-2015 06:54 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

 

σε 7 μερες ηρθε απο κινα ελλαδα απο τις 13 εντος ελλαδας .... τωρα εχει κολλησει στην πολη μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα .ηθελα να ρωτησω εαν εχει καποιος παρομοια εμπειρια η εχει καποια ιδεα .εχει φτασει στην Ελλαδα ενα μεγαλο δεμα διαστασεων κοντα στο 1m και βαρους καμια 15 αρα κιλα και οταν εβαλα το tracking στα ελτα γραφει

αφιξη στη χωρα προορισμου 19/3

αγαθα υψηλης αξιας απαιτειται τελωνειακη δηλωση 20/3

εισαγωγη στο τελωνειο 20/3

 

πηρα σημερα τηλ στα ελτα και μου ειπαν οτι το δεμα σας εφτασε στην Ελλαδα και οτι καποια στιγμη τις επομενες ημερες θα βρειτε ειδοποιηση .εγω χρεαζεται να κανω κατι?το οτι κατι θα πληρωσω μαλλον ειναι το σιγουρο το ποσο βεβαια ?? χαιρετα μου το πλατανο .ποσο καιρο κανει για να βγει απο το τελωνειο ?? α!!!ηρθε απο κινα με απλο china post airmail και εδωτο αναλαμβανουν τα ελτα

 

Θα πληρώσεις ΦΠΑ επί της αξίας του πακέτου + κάτι ψιλά καθώς και δασμούς αν υφίστανται για το είδος του προϊόντος που φερες. Μπορεί να κάτσει και βδομάδες στο τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσεις ΦΠΑ επί της αξίας του πακέτου + κάτι ψιλά καθώς και δασμούς αν υφίστανται για το είδος του προϊόντος που φερες. Μπορεί να κάτσει και βδομάδες στο τελωνείο

 

το να παρω τηλ στο τελωνειο θα αλλαξει κατι η προκαλω την τυχη μου ???

Link to comment
Share on other sites

το να παρω τηλ στο τελωνειο θα αλλαξει κατι η προκαλω την τυχη μου ???

 

καλυτερα μην τα ανακατευεις :rolleyes:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...