Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά από 2 μέρες μέχρι 7...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αριθμό αποστολής;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Από αυτόν θα διαφωτιστείς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως γράφεις και στο άλλο θέμα (αποστολή από Κίνα), βάλε τον αριθμό αποστολής στην ιστοσελίδα των ΕΛΤΑ για να δεις αν το πακέτο σου έχει φτάσει στην Ελλάδα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

τα φωτα σας plz

 

Τι ειναι το αποστολη παραδόθηκε-χωρις στοιχειο παράδοσης?

 

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 27-01-2015 08:40

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 27-01-2015 13:34

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

τα φωτα σας plz

 

Τι ειναι το αποστολη παραδόθηκε-χωρις στοιχειο παράδοσης?

 

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 27-01-2015 08:40

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ27-01-2015 13:34

 

Ευχαριστώ

Σημαίνει πως το αντικείμενο παραδόθηκε κανονικά, απλα ο υπάλληλος που έκανε την παράδοση δεν εγραψε εκεινη την ωρα το όνομα του παραλήπτη. Δεν υπάρχει πρόβλημα σ' αυτο ομως!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καθυστερηση τελευταια οι φιλοι μας απο τα ελτα, πιο αργοι και απο ριπλει

Πράγματι.....

Παντού λιγο-πολυ εχουν πρόβλημα τα καταστήματα των ΕΛΤΑ, λογω έλλειψης προσωπικού! Αλλα κατω στη Αθήνα παιδια νομιζω σε πολλές περιοχές έχετε εντονο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις ποσα λεφτα μπορει να ζητηθουν για το τελωνειο? Ηρθε Αθηνα ενα μπλουζακι που παρηγγειλα και θα ειναι κριμα τωρα να πληρωσω πιο πολλα λεφτα απ'οτι εδωσα για το ιδιο το μπλουζακι και τα μεταφορικα του..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξερει κανεις ποσα λεφτα μπορει να ζητηθουν για το τελωνειο? Ηρθε Αθηνα ενα μπλουζακι που παρηγγειλα και θα ειναι κριμα τωρα να πληρωσω πιο πολλα λεφτα απ'οτι εδωσα για το ιδιο το μπλουζακι και τα μεταφορικα του..

 

Αυτο εξαραταται απο την αξια της μπλουζας και τι ποσσο εχει δηλωσει το καταστημα-πωλητης που εκανες την αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ δεν μιλάμε για τελωνείο.

Υπάρχει άλλο θέμα για αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που να εχει παραγγειλει απο κινα μετα τον νεο χρονο και να εχει παραλαβει η εστω να εχει φανει το δεμα του στο αεροδρόμιο ;
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι εύκολη αλλά έχει τεθεί σε λάθος νήμα και δεν θα συνεχίσω την εκτός θέματος συζήτηση.

Μπορείς, αν θέλεις, να ρίξεις μια ματιά στο θέμα της υπογραφής μου.

Link to comment
Share on other sites

Στο tracking για το δεμα μου εβγαλε ''The item is being processed by customs in Greece'', ξερετε αν αυτο ειναι χρονοβορο? Επισης, τι ακριβως κανουν σε αυτη την περιπτωση οι τελωνειακοι?
Link to comment
Share on other sites

Στο tracking για το δεμα μου εβγαλε ''The item is being processed by customs in Greece'', ξερετε αν αυτο ειναι χρονοβορο? Επισης, τι ακριβως κανουν σε αυτη την περιπτωση οι τελωνειακοι?

 

99% θα κληθείς να πληρώσεις τελωνείο.. να είσαι προετοιμασμένος ότι είναι αρκετά χρήματα.. τι αντικείμενο περιμένεις και ποια είναι η αξία του?

Link to comment
Share on other sites

99% θα κληθείς να πληρώσεις τελωνείο.. να είσαι προετοιμασμένος ότι είναι αρκετά χρήματα.. τι αντικείμενο περιμένεις και ποια είναι η αξία του?

Το γράφει πιο πάνω.

Ένα... μπλουζάκι.

Πόσα να δώσει πια;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ δεν μιλάμε για τελωνείο.

Υπάρχει άλλο θέμα για αυτό.

 

Η απάντηση είναι εύκολη αλλά έχει τεθεί σε λάθος νήμα και δεν θα συνεχίσω την εκτός θέματος συζήτηση.

Μπορείς, αν θέλεις, να ρίξεις μια ματιά στο θέμα της υπογραφής μου.

 

Αυτά τα 2 μηνύματα φαίνεται δεν τα διάβασε κανείς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια καλη ερωτηση..οι πωλητες ειναι υποχρεωμενοι να ενημερωνουν τους αποδεκτες των δεματων για τους τελωνειακους φορους και τις αμοιβες των εκτελωνιστων η οχι? Γιατι εχουνε ερθει τα πανω κατω απο αυτα που διαβαζω και δεν ενημερωθηκα ποτε για τελωνεια και φορους, παρολο που πριν κανω την αγορα εψαξα για μερικες αποριες που ειχα....

Διαβαζοντας και το σχολιο του junglist για παραπομπη τετοιων συζητησεων σε αλλη αναρτηση, τον ενημερωνω πως αυτη ειναι η τελευταια μου απορια σχετικα με αυτο sorry :P

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια καλη ερωτηση..οι πωλητες ειναι υποχρεωμενοι να ενημερωνουν τους αποδεκτες των δεματων για τους τελωνειακους φορους και τις αμοιβες των εκτελωνιστων η οχι? Γιατι εχουνε ερθει τα πανω κατω απο αυτα που διαβαζω και δεν ενημερωθηκα ποτε για τελωνεια και φορους, παρολο που πριν κανω την αγορα εψαξα για μερικες αποριες που ειχα....

Διαβαζοντας και το σχολιο του junglist για παραπομπη τετοιων συζητησεων σε αλλη αναρτηση, τον ενημερωνω πως αυτη ειναι η τελευταια μου απορια σχετικα με αυτο sorry :P

Ο πωλητής δε μπορεί να ξέρει την "τακτική" κάθε χώρας οσο αφορά το τελωνείο. Φαντάζομαι ότι δεν θα μπορούσε να γνωρίζει αν θα είσαι ο άτυχος που θα χρεωθείς τελωνείο (ειναι και λιγο θέμα "τυχης"), πόσο μάλιστα να γνωρίζει και το ύψος της χρέωσης! Τελωνείο για παραγγελίες απο Ευρώπη δεν πληρώνεις..... μόνο απο Αμερική και Ανατολή μεριά!

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής δε μπορεί να ξέρει την "τακτική" κάθε χώρας οσο αφορά το τελωνείο. Φαντάζομαι ότι δεν θα μπορούσε να γνωρίζει αν θα είσαι ο άτυχος που θα χρεωθείς τελωνείο (ειναι και λιγο θέμα "τυχης"), πόσο μάλιστα να γνωρίζει και το ύψος της χρέωσης! Τελωνείο για παραγγελίες απο Ευρώπη δεν πληρώνεις..... μόνο απο Αμερική και Ανατολή μεριά!

 

Τι να πω μαλλον εχεις δικιο, και μαλλον ειμαι ενας απο τους ατυχους αφου το δεμα μου ειναι στο τελωνειο εδω και 2 μερες. Ευχομαι να μη πληρωσω πολλα γιατι ειναι μονο ενα μπλουζακι,

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι αναφορές σε τρόπους αποφυγής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρομάζετε τον κόσμο?

Άκου εκεί "μπήκε τελωνείο κατά 99% θα πληρώσεις"...

Μη φοβάσαι φιλε μου, το να μπει τελωνείο είναι λογικό, για τέτοιο ποσο όμως θα περάσει ελεύθερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...