Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν θες να κάνουν τον γύρο του κόσμου και δεν έχεις υπομονή,πλήρωσε EMS,FEDEX,DHL ή ότι άλλο σε ταχυμεταφορές για να το έχεις την σχεδόν επόμενη μέρα στην πόρτα σου.

 

In theory έχεις δίκιο.

Στην πράξη το έχεις δοκιμάσει? EMS πολλές φορές αργεί πολύ και κλαις τα $30...

 

Fedex/UPS ΠΑΝΤΑ τα περνάνε από τελωνείο και μετά σου ζητάνε τρελά ποσά για εκτελωνισμό, αντίθετα με ΕΛΤΑ. Είναι ΚΛΕΦΤΕΣ. Χρεώνουν τον κόσμο 80+ ευρώ εκτελωνισμό όταν η ίδια υπηρεσία στην Ολλανδία χρεώνεται (από την ίδια εταιρία) 10-20 το πολύ. Μας κλέβουν εδώ στην Ελλάδα (και σε κάποιες άλλες χώρες νοτίου Αμερικής...).

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να κυνηγήσουμε το θέμα μιλάμε σε αλλο τοπικ...

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/08/19 13:16:08

2014-08-08 13:23, Item in conta IPS, IPS

2014-08-05 16:59, Receive Item From Customer, IPS

 

Origin Country - Hong Kong:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/08/19 13:16:08

2014-08-08 00:00, GR, The item ( RB*********HK ) left Hong Kong for its destination on 9-Aug-2014

 

Έχει φύγει. Για εμένα ********* τα ελτα στο αεροδρόμιο.

 

Εχεις δικιο για την τελυταια προταση σου.Το δεμα σου εφυγε 8/8 απο εκει αλλα αυτο το σκαναρισμα στις 19/8 δεν ξερω τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

In theory έχεις δίκιο.

Στην πράξη το έχεις δοκιμάσει? EMS πολλές φορές αργεί πολύ και κλαις τα $30...

 

Fedex/UPS ΠΑΝΤΑ τα περνάνε από τελωνείο και μετά σου ζητάνε τρελά ποσά για εκτελωνισμό, αντίθετα με ΕΛΤΑ. Είναι ΚΛΕΦΤΕΣ. Χρεώνουν τον κόσμο 80+ ευρώ εκτελωνισμό όταν η ίδια υπηρεσία στην Ολλανδία χρεώνεται (από την ίδια εταιρία) 10-20 το πολύ. Μας κλέβουν εδώ στην Ελλάδα (και σε κάποιες άλλες χώρες νοτίου Αμερικής...).

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να κυνηγήσουμε το θέμα μιλάμε σε αλλο τοπικ...

 

Συμφωνώ και στα 2 που λες.Τα έχω ζήσει και ξέρω.Και σίγουρα όσοι διαβάζουν καιρό τα forums του Myphone δεν θα πάνε ποτέ να παραγγείλουν από Κίνα μέσω Fedex,UPS κλπ.Μονο EMS και αυτή με την πιθανότητα να σου κάνει 10-15 μέρες.

 

@XronisRR : Origin Country - Hong Kong:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/08/19 13:16:08 << Μην ασχολείσαι με αυτή την ημερομηνία.Είναι η σημερινή.Την ώρα που μπήκε και κοίταξε που βρίσκεται το δέμα του.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Έχει φύγει. Για εμένα ********* τα ελτα στο αεροδρόμιο.

 

:cool: - μην εισαι υπερβολικος συνφορουμιτη,ειπαμε εχουν αρκετα στραβα αλλα απαξ και φτασει στο αεροδρομιο και μπει στην "γραμμη" τοτε ολα πανε καλα,διαβασε τα τελευταια παραδειγματα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

smartfone με ems. Αξία 150ε + 16ε τα μεταφορικα.

Εγώ αν τα είχα υπολογίσει καλά ήταν κοντά στα 40ε αλλά μου είπαν 50.

 

Τα 50€ βγήκαν από φπα 37€ μου το κοστολόγισαν στα 150 το δέμα χωρίς να το ανοίξουνε

και 13€ τα τέλη ταξινόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι φαίνεται, ήταν αρκετές μέρες στο τελωνείο, άρα θα έχεις σχεδόν σίγουρα καπέλο, παρακάλα να έμεινε εκεί τόσο πολύ λόγω των διακοπών. Τις περισσότερες φορές, επειδή τα προιοντα δεν είναι του στυλ, πχ ipad, τόσο εδώ άρα θα πληρώσεις αυτά, αν είναι phone ή tablet αυθαίρετα ορίζουν την τιμή, πχ 150 Ευρώ. Αυτά έχω καταλάβει μέχρι τώρα, μακάρι να γλιτώσεις, αν και οι παραγγελίες μας καλύτερα να είναι με το free post, πχ Singapore Post παρά EMS ή DHL προκειμένου να γλιτώσουμε το "φέσωμα". Δεν ειναι σίγουρο οτι επειδή μπήκε τελωνείο θα πληρώσεις κιόλας, η πληρωμή γίνεται στο ταχυδρομείο με την παραλαβή.

 

Ούτε μάντης να ήμουν..:lol: Κρίμα, αν στο έστελνε με απλό ταχυδρομείο δεν θα πλήρωνες, δεν πειράζει, κοίτα να χαρείς την αγορά σου, παθών και μαθών..

Link to comment
Share on other sites

In theory έχεις δίκιο.

 

Fedex/UPS ΠΑΝΤΑ τα περνάνε από τελωνείο και μετά σου ζητάνε τρελά ποσά για εκτελωνισμό, αντίθετα με ΕΛΤΑ. Είναι ΚΛΕΦΤΕΣ. Χρεώνουν τον κόσμο 80+ ευρώ εκτελωνισμό όταν η ίδια υπηρεσία στην Ολλανδία χρεώνεται (από την ίδια εταιρία) 10-20 το πολύ. Μας κλέβουν εδώ στην Ελλάδα (και σε κάποιες άλλες χώρες νοτίου Αμερικής...).

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να κυνηγήσουμε το θέμα μιλάμε σε αλλο τοπικ...

 

Όχι μόνο οι συγκεκριμένες δύο εταιρείες αλλά όλες οι εταιρείες courier κάνουν στάση στο τελωνείο για κάθε δέμα που εισάγεται από τρίτη χώρα (και όχι μόνο από Κίνα).

 

Έτσι όπως το γράφεις, μένει η εντύπωση ότι το τελωνείο "ζητάει τρελά ποσά για εκτελωνισμό" ενώ, στην πραγματικότητα, τα ποσά που πληρώνουμε για τον εκτελωνισμό είναι γνωστά και συγκεκριμένα (ΦΠΑ και πιθανά δασμό, για αξίες πάνω από 150 ευρώ) και τα επιπλέον αφορούν στα πρόσθετα έξοδα που αφορούν στην αμοιβή του εκτελωνιστή που συνεργάζεται με την εταιρεία, τα αποθήκευτρα και άλλα μικροέξοδα, τα οποία, βέβαια, μπορούμε να αποφύγουμε αν εκτελωνίσουμε οι ίδιοι το δέμα μας που έπεσε στην περίπτωση.

 

Συμφωνώ μαζί σου ότι αυτά που συζητάμε είναι off topic και θα μπορούσε να ανοίξει ένα άλλο σχετικό topic και να αναπτυχθούν όλες οι απόψεις. Έχω γράψει ένα οδηγό για τις αγορές από το εξωτερικό (τον έχω αναρτήσει σε μερικά forum) στον οποίο περιλαμβάνεται αναλυτικά και το συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

:confused: - παιδια με εχουν καψει τα κρεμμυδια για τα καλα,εμπιστευθηκα 2 γνωστα μαγαζια και παρηγγειλα ΜΗ συστημενα,το ενα απο αγγλια σταλθηκε πριν 11 ημερολογιακες και το αλλο απο κινα πριν 30 ημερολογιακες

δυστυχως κανενα απο τα 2 δεν εχει ερθει,επειδη λειπουν πολλοι σε αδειες θελω να ελπιζω πως δεν τα εχασα (βλεπε ανοιγμα και στην τσεπη) απλα θα εχει καθυστερηση

Δεν εχω ξαναχασει δεμα και δεν θελω να γινει τωρα η αρχη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:confused: - παιδια με εχουν καψει τα κρεμμυδια για τα καλα,εμπιστευθηκα 2 γνωστα μαγαζια και παρηγγειλα ΜΗ συστημενα,το ενα απο αγγλια σταλθηκε πριν 11 ημερολογιακες και το αλλο απο κινα πριν 30 ημερολογιακες

δυστυχως κανενα απο τα 2 δεν εχει ερθει,επειδη λειπουν πολλοι σε αδειες θελω να ελπιζω πως δεν τα εχασα (βλεπε ανοιγμα και στην τσεπη) απλα θα εχει καθυστερηση

Δεν εχω ξαναχασει δεμα και δεν θελω να γινει τωρα η αρχη (!)

 

Αν έχεις πληρώσει με paypal, μπορείς να κάνεις dispute όταν πλησιάζουν οι 45 μέρες. Το tracking number βοηθάει πιο πολύ το ίδιο το μαγαζί καθώς είναι και ο μόνος τρόπος για να αποδείξει ότι παρέλαβες το προϊόν.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο οι συγκεκριμένες δύο εταιρείες αλλά όλες οι εταιρείες courier κάνουν στάση στο τελωνείο για κάθε δέμα που εισάγεται από τρίτη χώρα (και όχι μόνο από Κίνα).

 

Έτσι όπως το γράφεις, μένει η εντύπωση ότι το τελωνείο "ζητάει τρελά ποσά για εκτελωνισμό" ενώ, στην πραγματικότητα, τα ποσά που πληρώνουμε για τον εκτελωνισμό είναι γνωστά και συγκεκριμένα (ΦΠΑ και πιθανά δασμό, για αξίες πάνω από 150 ευρώ) και τα επιπλέον αφορούν στα πρόσθετα έξοδα που αφορούν στην αμοιβή του εκτελωνιστή που συνεργάζεται με την εταιρεία, τα αποθήκευτρα και άλλα μικροέξοδα, τα οποία, βέβαια, μπορούμε να αποφύγουμε αν εκτελωνίσουμε οι ίδιοι το δέμα μας που έπεσε στην περίπτωση.

 

Συμφωνώ μαζί σου ότι αυτά που συζητάμε είναι off topic και θα μπορούσε να ανοίξει ένα άλλο σχετικό topic και να αναπτυχθούν όλες οι απόψεις. Έχω γράψει ένα οδηγό για τις αγορές από το εξωτερικό (τον έχω αναρτήσει σε μερικά forum) στον οποίο περιλαμβάνεται αναλυτικά και το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ναι, τον έχω δει τον οδηγό, πολύ καλός. Και ακολουθώντας τον έχω γλιτώσει πολλά...

Εγώ την πάτησα μία φορά μόνο, απλώς πρόσφατα μέλος της οικογένειας μου την έπαθε, και ξαναάνοιξα το θέμα.

Και ναι, ξέρω και συμφωνώ ότι τα τρελά ποσά αναφέρονται στις αμοιβές κλπ, και όχι σε αυτά που (καλώς) παίρνει το κράτος! Από τα 140 που μου ζητούσαν μόνο 20-30 θα πήγαιναν στο κράτος..

 

Απλά αυτή τη στιγμή δεν έχω χρόνο να ανοίξω θέμα κλπ κλπ... αν ανοίξει κάποιος ας μας ενημερώσει. thanks.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Αν στείλω ένα δέμα αντικαταβολή,μικρό,πιο είναι το κόστος?σαν δέμα είναι νομίζω 1,5 ευρώ.πιο το έξτρα κόστος?

Επίσης,σε πόσες μέρες μου μπαίνουν τα χρήματά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Αν στείλω ένα δέμα αντικαταβολή,μικρό,πιο είναι το κόστος?σαν δέμα είναι νομίζω 1,5 ευρώ.πιο το έξτρα κόστος?

Επίσης,σε πόσες μέρες μου μπαίνουν τα χρήματά?

 

2,3 βλεπω στο σιτε σαν χρεωση αντικαταβολης.Τα χρηματα μεσα σε 1 εβδομαδα μαχ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Αν στείλω ένα δέμα αντικαταβολή,μικρό,πιο είναι το κόστος?σαν δέμα είναι νομίζω 1,5 ευρώ.πιο το έξτρα κόστος?

Επίσης,σε πόσες μέρες μου μπαίνουν τα χρήματά?

 

1.5 Ευρω ειναι η ελαχιστη χρεωση για δεμα μεχρι 3 κιλα (απο 0.01gr εως 3Κg 1.5 Ευρω πληρωνεις) συν 2.3 τα εξοδα αντικαταβολης.Απο την στιγμη που θα παραλαβει ο παραληπτης το δεμα σε 2-3 μερες σου ερχεται η επιταγη.Δεν μπαινουν σε λογαριασμο τραπεζης.Απο τον ταχυδρομο ή το καταστημα παιρνεις μετρητα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδες τι σημαινει το error scan που μου βγαλε σε ενα πακετο που εστειλα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω διότι είμαι καινούργιος και δεν γνωρίζω απο τέτοια πράγματα. Όσες αγορές έκανα απο το εξωτερικό ήταν με DHL και εν είχα θέμα. Τώρα όμως αγχώθηκα λίγο γιατί διάβασα όλα αυτά τα πήγαινε έλα με το e-bay της αγγλίας. Αγόρασα ένα κινητό απο αγγλία πριν λίγες μέρες και θέλω να ρωτήσω αν θα πληρώσω τελωνείο κτλπ και επιπλέον μπαίνω στο 17track και μ δείχνει αυτο το μύνημα

Destination Country - Unknown:Tracking Consuming:0*Millisecond

Origin Country - United Kingdom:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/08/29 11:37:26

2014-08-28 22:57, RECEIVED AT HEATHROW WORLDWIDE DC, HEATHROW WORLDWIDE DC

2014-08-27 18:31, DESPATCHABLE TO HWDC SIGNED FOR ROAD 2, CARDIFF MAIL CENTRE

2014-08-27 17:43, COLLECTED, CARDIFF MAIL CENTRE

======================================

Power by http://www.17track.net

γνωρίζει κάποιος να μου απαντήση στα παραπάνω ερωτήματα?

σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω διότι είμαι καινούργιος και δεν γνωρίζω απο τέτοια πράγματα. Όσες αγορές έκανα απο το εξωτερικό ήταν με DHL και εν είχα θέμα. Τώρα όμως αγχώθηκα λίγο γιατί διάβασα όλα αυτά τα πήγαινε έλα με το e-bay της αγγλίας. Αγόρασα ένα κινητό απο αγγλία πριν λίγες μέρες και θέλω να ρωτήσω αν θα πληρώσω τελωνείο κτλπ και επιπλέον μπαίνω στο 17track και μ δείχνει αυτο το μύνημα

Destination Country - Unknown:Tracking Consuming:0*Millisecond

Origin Country - United Kingdom:Tracking Consuming:0*Millisecond, Cache Time:2014/08/29 11:37:26

2014-08-28 22:57, RECEIVED AT HEATHROW WORLDWIDE DC, HEATHROW WORLDWIDE DC

2014-08-27 18:31, DESPATCHABLE TO HWDC SIGNED FOR ROAD 2, CARDIFF MAIL CENTRE

2014-08-27 17:43, COLLECTED, CARDIFF MAIL CENTRE

======================================

Power by http://www.17track.net

γνωρίζει κάποιος να μου απαντήση στα παραπάνω ερωτήματα?

σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

 

ότι έρχεται από χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης δεν πληρώνεις τελωνείο και το 17track μια χαρά στα δείχνει στις 27 το έστειλε ο πωλιτής στο ταχυδρομείο και στις 28 πήγε στις αποθήκες του αεροδρομίου του ταχυδρομείου της αγγλίας από εκεί θα φύγει για ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

αααα κατάλαβα. σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου. γνωρίζεις μήπως και πόσο είναι ο χρόνος για να έρθει? δευτέρα τρίτη λογικά?

και με ποιά εταιρία? acs?

Link to comment
Share on other sites

αααα κατάλαβα. σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου. γνωρίζεις μήπως και πόσο είναι ο χρόνος για να έρθει? δευτέρα τρίτη λογικά?

και με ποιά εταιρία? acs?

 

μια βδομάδα υπολόγισε πάνω κάτω, με την ταχυδρόμο θα σ ρθει ή σημείωμα.

Link to comment
Share on other sites

αααα κατάλαβα. σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου. γνωρίζεις μήπως και πόσο είναι ο χρόνος για να έρθει? δευτέρα τρίτη λογικά?

και με ποιά εταιρία? acs?

 

Η αποστολή αυτή έγινε συστημένη από τα αγγλικά ταχυδρομεία? Γιατί εάν έγινε κάτι τέτοιο θα σου έρθει με acs courier. Εάν είναι απλό με ΕΛΤΑ.

Εάν θες βοήθεια να εντοπίσεις το συστημένο της αγγλίας και τον αριθμό αποστολής της acs courier στείλε καινούργιο ποστ εδώ για να βοηθήσω ή κάποιος άλλος που θα ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω έγινε συστημένο απο ότι κατάλαβα.τώρα δεν είμαι και σίγουρος. τι χρειάζεσαι για να βοηθήσεις με την κατάσταση? το tracking id είναι το εξής RO908701896GB. αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήταν καλό γιατί το περιμένω για να πάω να δώσω εξεταστική :P
Link to comment
Share on other sites

νομίζω έγινε συστημένο απο ότι κατάλαβα.τώρα δεν είμαι και σίγουρος. τι χρειάζεσαι για να βοηθήσεις με την κατάσταση? το tracking id είναι το εξής RO908701896GB. αν μπορείτε να βοηθήσετε θα ήταν καλό γιατί το περιμένω για να πάω να δώσω εξεταστική :P

 

Λοιπόν θα σου έρθει με acs courier γιατί είναι συστημένο. Από αγγλία θα πάει στην γερμανία και μετά θα έρθει σε εσένα με acs courier. Τρίτη ή τετάρτη κοίτα εδώ που άμα σου βγάλει νούμερα κτλ( πρέπει να έχει μπει γερμανία το δέμα σου για να σου βγάλει τα νούμερα) θα δεις ACS Packel Number και θα το πάρεις και μόλις δεις ότι μπήκε ελλάδα θα το βάλεις στο σαιτ της acs και μετά από εκεί το βλέπεις μέσω acs ημερομινία παράδοσης κτλ.

 

https://gls-group.eu/EU/en/parcel-tracking?match=RO908701896GB

 

ότι άλλο χρειαστείς είμαστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολύ για το ενδιαφέρον σου. απλά με ανησυχεί που τόσες μέρες έχει που έφυγε απο αγγλία και ακόμα γερμανία δεν έχει φτάσει. αν δεν το χρειαζόμουν δεν θα με απασχολούσε πολύ το θέμα. αμα ήξερα ότι θα περίμενα τόσο θα το έπερνα απο ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω απορια. Θελω να στειλω κατι με αντικαταβολη εδω ελλαδα. Το κλασσικο τροπο τον ξερω δηλ παραλαμβανει το δεμα ο παραληπτης και μετα δεινει τα λεφτα στον κουριερ. Εγω θελω να μαθω το αντιστροφο γινεται;δηλ να δωσει εντολη πληρωμεις στην εταιρια κουριερ και οταν παω στην κουριερ να παρω τα λεφτα και να στειλουν το δεμα. Γινεται;υπαρχει μεγαλητερο κοστος ετσι;
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολύ για το ενδιαφέρον σου. απλά με ανησυχεί που τόσες μέρες έχει που έφυγε απο αγγλία και ακόμα γερμανία δεν έχει φτάσει. αν δεν το χρειαζόμουν δεν θα με απασχολούσε πολύ το θέμα. αμα ήξερα ότι θα περίμενα τόσο θα το έπερνα απο ελλάδα.

 

Τίποτα φίλε. όμως τώρα που έψαξα περισσότερο είδα ότι ούτε από αγγλία έχει φύγει ίσως να έχει γίνει κανένα λάθος με τον πωλητή ή ίσως έχουν ακόμη άδειες γιατί και εγώ ένα δέμα απλό το παρέλαβα σε 15 ημέρες και όχι σε 7 ημέρες από αγγλία.

 

Τώρα άμα θες περισσότερη βοήθεια και για να μην χαλάμε το ποστ στείλε μου ένα πμ και θα σε βοηθήσω και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-08-2014 13:08 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-08-2014 04:32 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-08-2014 06:20 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 29-08-2014 08:06 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 29-08-2014 08:49 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 29-08-2014 08:49 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 05-09-2014 08:24 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 05-09-2014 08:33 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

 

Γνωριζετε μηπως τον λογο που το δεμα(απο Ε.Ε.) αργει τοσο πολυ και βρισκεται στο ΥΕΔ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...