Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω cyta και δεν μπορω να βγαλω ακρη..

Στο κινητο για να συνδεθω βαζω 78.87... η 192.168..... ?

 

Από wifi στο τοπικό σου δίκτυο θα βάλεις 192.168....

Από 3g 78.87....

Link to comment
Share on other sites

Η HDRapp τι κάνει ακριβώς δεν έχω καταλάβει. Την ανοίγω, μου λέει να επιλέξω μια φωτογραφία και αυτόματα ανοίγει και τις δύο επόμενες που έχω στην έκθεση και μετά μου βγάζει δύο μπάρες dark light τις οποίες όταν ανεβοκατεβάζω είναι σα να συνδέω τις 3 αυτές φωτογραφίες μαζί...
Link to comment
Share on other sites

Η HDRapp τι κάνει ακριβώς δεν έχω καταλάβει. Την ανοίγω, μου λέει να επιλέξω μια φωτογραφία και αυτόματα ανοίγει και τις δύο επόμενες που έχω στην έκθεση και μετά μου βγάζει δύο μπάρες dark light τις οποίες όταν ανεβοκατεβάζω είναι σα να συνδέω τις 3 αυτές φωτογραφίες μαζί...
Σε γενικές γραμμές...Σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού (τοπια με εντονο φως και σκιες) τραβάς 3 φώτο {πχ -2, 0, +2) με το προγραμμα Λειτουργεία οριοθετησης έκθεσης (ετσι λεγεται στο 808) που εχει το τηλεφωνο και μετα μπαίνεις στην εφαρμογή HDRapp και επιλέγοντας την πρώτη ανοίγει και τις δύο επόμενες και σου φτιάχνει μιά τέταρτη εικόνα που είναι η ιδανική.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα, γιατί είναι άθλια. βάλε καλύτερα το picsel smart office, to alternative reader ή το eagle pdf reader

 

Τελικά έβαλα το Picsel Smart Office (το είχα και παλιότερα), απλώς θα ήθελα να υπάρχει και η άλλη. Τέλος πάντων, δεν έχει τόση σημασία.

 

Και τώρα ένα καλό νέο. Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε ήδη, εγώ το ανακάλυψα πριν λίγο.

 

Σε κάποιο παλιότερο μου μήνυμα, είχα γράψει πως η εφαρμογή Nokia City Lens δεν είναι συμβατή με την Belle Refresh, αφού δεν άνοιγε καθόλου μετά την αναβάθμιση του κινητού.

 

Τελικά όμως, λειτουργεί με ένα κόλπο που είδα στο youtube. Απλώς μόλις επιλέξουμε το εικονίδιο της εφαρμογής για να ξεκινήσει, στο επόμενο δευτερόλεπτο πατάμε το κόκκινο πλήκτρο. Έπειτα η εφαρμογή ξεκινάει κανονικά. Σύμφωνα με το βίντεο το κόλπο πιάνει στο 808, το δοκίμασα κι εγώ στο C6-01 και δουλεύει, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το N8 που δεν έχει κόκκινο πλήκτρο...

 

Το βίντεο είναι αυτό:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To googlάρω , το βρίσκω και δεν μπορώ πάντως να το κατεβάσω, δεν μου δίνει την επιλογή..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι free το Nokia City Lens, δεν θα έχετε πρόβλημα να το κατεβάσετε από οπουδήποτε...

Η έκδοση που έχω και δουλεύει στη Belle Refresh με τον τρόπο που προανέφερα, είναι η Nokia city lens 2.03 (14538).

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μια εφαρμογη που να μπλοκαρει εισερχομενες και να μην το παιρνει χαμπαρι ο αλλος (δηλαδη να μην προλαβαινει να χτυπησει..), εχετε να προτεινετε?για Ν8.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μια εφαρμογη που να μπλοκαρει εισερχομενες και να μην το παιρνει χαμπαρι ο αλλος (δηλαδη να μην προλαβαινει να χτυπησει..), εχετε να προτεινετε?για Ν8.
αυτό είναι τεχνικά αδύνατο για οποιαδήποτε συσκευή, λόγω δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

τι κανει η εφαρμογη αυτη ακριβως?

 

"ουσιαστικά χρησιμοποιεί τον φακό του smartphone σας για να εμφανίσει πληροφορίες σχετικά με τα αξιοθέατα, τα ξενοδοχεία, τα εστιατόρια και οτιδήποτε άλλο βρίσκεται σε κοντινή ακτίνα ορατότητας γύρω από την τοποθεσία-περιοχή που τυγχάνει να βρίσκεστε ανά πάσα στιγμή"

 

Δες εδώ για πιο αναλυτικά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334557

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι τεχνικά αδύνατο για οποιαδήποτε συσκευή, λόγω δικτύου.

 

στο ανροιδ γινεται ρε συ, απλα προλαβαινει πριν χτυπησει και του παταει κατειλημενο, οποτε ο αλλος νομιζει οτι μιλας.. η διαφορα απο εφαρμογη σε εφαρμογη ειναι οτι μερικες απαντανε και μετα το κλεινουν,οποτε του λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμος (και τον χρεωνεις),αλλες το κλεινουν αλλα εχει προλαβει να χτυπησει μια φορα, και οι καλες που προλαβαινουν και το ριχνουν κατειλημενο πριν χτυπησει.

Υπαρχει και για εδω, θυμαμαι παλια ειχα δει να συζητιεται αλλα δεν την κατεβασα τοτε και δεν το βρισκω τωρα.. (δεν ζητησα εφαρμογη που να δειχνει οτι ειναι κλειστο..λεγοντας μπλοκαρει εννοω να μην προλαβαινει να φανει οτι καλει)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γραψε στο Nokia Store blacklist, θα βρεις αρκετα :) το handy blacklist ειχα και δουλευε μια χαρα στο Ν78 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στο ανροιδ γινεται ρε συ, απλα προλαβαινει πριν χτυπησει και του παταει κατειλημενο, οποτε ο αλλος νομιζει οτι μιλας.. η διαφορα απο εφαρμογη σε εφαρμογη ειναι οτι μερικες απαντανε και μετα το κλεινουν,οποτε του λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμος (και τον χρεωνεις),αλλες το κλεινουν αλλα εχει προλαβει να χτυπησει μια φορα, και οι καλες που προλαβαινουν και το ριχνουν κατειλημενο πριν χτυπησει.

Υπαρχει και για εδω, θυμαμαι παλια ειχα δει να συζητιεται αλλα δεν την κατεβασα τοτε και δεν το βρισκω τωρα.. (δεν ζητησα εφαρμογη που να δειχνει οτι ειναι κλειστο..λεγοντας μπλοκαρει εννοω να μην προλαβαινει να φανει οτι καλει)

έχει να κάνει με τη συσκευή αυτό, πόσο γρήγορα προλαβαίνει να δεχτεί το κινητό την κλήση και να προλάβει να την απορρίψει αμέσως. σ όσες έχει τύχει να δοκιμάσω (και παλιό android) δεν προλαβαίνει, γιατί χτυπάει στον άλλο πριν προλάβει να δείξει την κλήση το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα ένα καλό νέο. Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε ήδη, εγώ το ανακάλυψα πριν λίγο.

 

Σε κάποιο παλιότερο μου μήνυμα, είχα γράψει πως η εφαρμογή Nokia City Lens δεν είναι συμβατή με την Belle Refresh, αφού δεν άνοιγε καθόλου μετά την αναβάθμιση του κινητού.

 

Τελικά όμως, λειτουργεί με ένα κόλπο που είδα στο youtube. Απλώς μόλις επιλέξουμε το εικονίδιο της εφαρμογής για να ξεκινήσει, στο επόμενο δευτερόλεπτο πατάμε το κόκκινο πλήκτρο. Έπειτα η εφαρμογή ξεκινάει κανονικά. Σύμφωνα με το βίντεο το κόλπο πιάνει στο 808, το δοκίμασα κι εγώ στο C6-01 και δουλεύει, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με το N8 που δεν έχει κόκκινο πλήκτρο...

 

Το βίντεο είναι αυτό:

 

Ωραίο tip! Το δοκίμασα στο C7 μου κ δουλεύει κανονικά κ σε αυτό! Να σαι καλά για την πληροφορία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κι εγω όταν πηγα για λιγο στο ρομποτακι :O οποια εφαρμογη blacklist kαι αν δοκιμασα έκανε αυτο το μισο:lol: μπιπ πριν προλαβει να το κλεισει στην εισερχομενη. Δεν νομιζω πως και στο symbian γινετε διαφορετικα:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κι εγω όταν πηγα για λιγο στο ρομποτακι :O οποια εφαρμογη blacklist kαι αν δοκιμασα έκανε αυτο το μισο:lol: μπιπ πριν προλαβει να το κλεισει στην εισερχομενη. Δεν νομιζω πως και στο symbian γινετε διαφορετικα:)

 

Εγω εχω το calls blacklist και μια χαρα ριχνει το κατειλημενο πριν προλαβει να χτυπησει..το εχω τεσταρει απειρες φορες..τοσο με το arc S που ηταν πιο αργο, οσο και με το xperia P & xperia T.. δουλευει μια χαρα.

Γιαυτο ψαχνω ενα αντιστοιχο για εδω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες handy blacklist? :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες handy blacklist? :)

 

ειναι επι πληρωμη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για το swype για μας που δεν έχουμε χακαρισμένο κινητό υπάρχει;

 

Πριν 10 μέρες η Nokia είπε ότι θα βγάλει update για το swype (και θα συνεχίσει να βγάζει) αλλά δεν έχει ακόμα χρονοδιάγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες η Nokia είπε ότι θα βγάλει update για το swype (και θα συνεχίσει να βγάζει) αλλά δεν έχει ακόμα χρονοδιάγραμμα.

 

μακάρι.... Ευχαριστώ πολύ..... Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες η Nokia είπε ότι θα βγάλει update για το swype (και θα συνεχίσει να βγάζει) αλλά δεν έχει ακόμα χρονοδιάγραμμα.

 

Που σημαίνει ότι δε θα βγάλουν.. Γιατί, έχει μείνει και κάποιος developer από το Symbian;.. :(

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει ότι δε θα βγάλουν.. Γιατί, έχει μείνει και κάποιος developer από το Symbian;.. :(

Αν το είπε επίσημα, θα βγάλει. Τουλάχιστον ότι έχει πει επίσημα το έχει κάνει. Τώρα το πότε είναι άσχετο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...