Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερααα :) ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! το youtubedownloader το εχω αλλα θελω να κατεβαζει μονο το τραγουδια/mp3, χωρις βιντεο...οι αλλες εφαρμογες που αναφερατε σε nokia 700 με belle θα λειτουργουν εξισου, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα :) ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! το youtubedownloader το εχω αλλα θελω να κατεβαζει μονο το τραγουδια/mp3, χωρις βιντεο...οι αλλες εφαρμογες που αναφερατε σε nokia 700 με belle θα λειτουργουν εξισου, σωστα?

KM Software Youtube Downloader Pro v1.00(5) το έχω στην belle και εχεις επιλογή να κατεβάσεις video η mp3.

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα :) ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! το youtubedownloader το εχω αλλα θελω να κατεβαζει μονο το τραγουδια/mp3, χωρις βιντεο...οι αλλες εφαρμογες που αναφερατε σε nokia 700 με belle θα λειτουργουν εξισου, σωστα?

 

γιατί τότε δεν χρησιμοποιείς απλά το beemp3.com? δεν χρειάζεται να μπλέξεις με εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

γιατί τότε δεν χρησιμοποιείς απλά το beemp3.com? δεν χρειάζεται να μπλέξεις με εφαρμογή

θελω να γινεται η διαδικασια απευθειας απο το κιν χωρις μεσολαβηση υπολογιστη.. tu παντως :)

Link to comment
Share on other sites

θελω να γινεται η διαδικασια απευθειας απο το κιν χωρις μεσολαβηση υπολογιστη.. tu παντως :)

αυτό σου λέω κι εγω:p μπαινεις απ το κινητό στο beemp3.com και κατεβάζεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλος με N8 δε τον βολευει καθολου το portrait qwerty...υπαρχει πληκτρολογιο να φορτωσουμε καλυτερο; λογικα θα κανει σε ολα τα symbian 3 αν υπαρχει....
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με N8 δε τον βολευει καθολου το portrait qwerty...υπαρχει πληκτρολογιο να φορτωσουμε καλυτερο; λογικα θα κανει σε ολα τα symbian 3 αν υπαρχει....

 

Υπάρχει. Swype 2.1 for Symbian, από Nokia Beta Labs. http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νεκταρία, και αυτό <KM Software Youtube Downloader Pro v1.00(5)> είναι πολύ καλό γιατι κατεβάζει και βίντεο.

(στην 1.00(4) οταν κατέβαζες mp3 έκλεινε η εφαρμογή αλλα σ' αυτήν όλα οκ)

 

καλησπερα σε ολους :) προσπαθω να περασω αυτη την εφαρμογη αλλα μου βγαζει σφαλμα γιατι ειναι unsigned...τι πρεπει να κανω? διαβασα καποια ποστ σας για τις unsigned apps αλλα δεν εβγαλα ακρη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καμια εφαρμογη για χρηση του dropbox??τοχω στο arc S και θα με βολευε να πεταω αρχεια απο το ενα κινητο στο αλλο,και στο pc.. βρηκα αυτες τις 2:

http://store.ovi.com/content/113235?clickSource=search&pos=5

http://store.ovi.com/content/125293?clickSource=search&pos=4

αλλα δεν ξερω αν ειναι μουφες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους :) προσπαθω να περασω αυτη την εφαρμογη αλλα μου βγαζει σφαλμα γιατι ειναι unsigned...τι πρεπει να κανω? διαβασα καποια ποστ σας για τις unsigned apps αλλα δεν εβγαλα ακρη :wacko:

ή τις υπογραφεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176 ή χακάρεις το τηλέφωνο (απλό είναι)

Link to comment
Share on other sites

ή τις υπογραφεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176 ή χακάρεις το τηλέφωνο (απλό είναι)

 

καλημερααα..λοιπον χακαρισα το κιν με το λινκ που μου εδωσες και η εφαρμογη εγκατασταθηκε "επιτυχως"...κ βαζω εισαγωγικα γιατι δεν μου ανοιγει :( θα την απεγκαταστησω κ θα την περασω ξανα μπας και πιασει...*

ερωτηση! το RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx αφου το εγκαθιστω κ κανω οσα λεει δεν το κανω uninstall οπως το Symantec Symbian Hack ε???

 

*επιασε! Προσπαθω να την περασω κ σε ενα νοκια 700 με belle, αλλα αφου κανω παλι την ιδια διαδικασια οταν παω να την κανω install μου πεταει ελεγξτε πιστοποιητικο...γκρρρρ!

Edited by uNliKe
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα..λοιπον χακαρισα το κιν με το λινκ που μου εδωσες και η εφαρμογη εγκατασταθηκε "επιτυχως"...κ βαζω εισαγωγικα γιατι δεν μου ανοιγει :( θα την απεγκαταστησω κ θα την περασω ξανα μπας και πιασει...*

ερωτηση! το RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx αφου το εγκαθιστω κ κανω οσα λεει δεν το κανω uninstall οπως το Symantec Symbian Hack ε???

 

*επιασε! Προσπαθω να την περασω κ σε ενα νοκια 700 με belle, αλλα αφου κανω παλι την ιδια διαδικασια οταν παω να την κανω install μου πεταει ελεγξτε πιστοποιητικο...γκρρρρ!

 

το RomPatcherPlus δεν το απεγκαθιστας φυσικα,είναι αυτό που περνάει τα patches κατα την εκκίνηση του τηλεφωνου;) το άλλο είναι περιττό. την belle δεν ξέρω πώς την χακάρεις.

(άκυρη ερώτηση,ξέρει κανεις τις διαφορες του rompather+ lite και του full?? εγώ πάντως έχω την full έκδοση)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα μικρο προγραμματακι σε ενα μαγαζακι που λεγεται qt webcams. απειρες καμερες απο ολο τον κοσμο και παρα πολλες απο ελλαδα. εχει και βιντεο καιρο και αλλα καλουδια. τρεχει τελεια σε belle

 

Σε αννα το εχει κανένας; το έβαλα χθες και παει πολυ αργα ....δεν είδα όλα αυτα που περιγράφεις..δεν τα ανοίγει..

Link to comment
Share on other sites

Σε αννα το εχει κανένας; το έβαλα χθες και παει πολυ αργα ....δεν είδα όλα αυτα που περιγράφεις..δεν τα ανοίγει..

 

και εγώ με anna η εΦΑρμογή πάει σαν τον Γκερέιρο στα μεγάλα του κέφια :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας. Έχω το sony ericcson satio U1 το οποίο έχει λειτουργικό symbian s60 5th edition απ' ότι εχω καταλάβει. Όλες οι εφαρμογές που ψάχνω στο internet αναφέρονται σε nokia κινητά με αυτό το λειτουργικό και τίποτα στο sony ericsson. Όπως επίσης και στο site σας εδώ όλα αναφέρονται στα nokia. Έχω πρόβλημα με το A-GPS το οποίο μου δείχνει συνεχώς χωρίς σύνδεση όπως και με την ενημέρωση του λογισμικού του κινητού μου. Επίσης θέλω να μπορώ να ανοίγω έγγραφα PDF αλλά και πάλι δεν μπορώ να βρώ κάτι. Αν γίνεται να με διαφωτίσει καποιος με αυτά τα θέματα και γενικά για το κινητό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καινούριος στην παρέα σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αν δεν κάνω λάθος η συσκευή σου έχει δοκιμαστική έκδοση pdf viewer η οποία χρειάζεται ενεργοποίηση μετά από κάποιο διάστημα.

Καλύτερα θα ήταν να απευθυνθείς στο topic στο οποίο γίνεται συζήτηση για την συγκεκριμένη συσκευή για απαντήσεις για τα ερωτήματα σου [Επίσημο] Sony Ericsson Satio

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

http://sourceforge.net/projects/alternatedjvu/

και γενικα οι περισσότερες εφαρμογες που ναι για symbian σ60v5 τρέχουν και στο σονυ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το Cutetube χρησιμοποιεί τον player του ενσωματομένου browser για να παίξει βιντεάκια? Γιατί ενώ βρίσκω αποτελέσματα, όταν πάω να το ανοίξω μου λέει μονίμως: "Η σύνδεση με το διακομιστή είναι αδύνατη. Μη έγκυρη διέυθυνση ιστού."
Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι ακριβως αλλα η λυση πρεπει να ειναι στο τι εχεις επιλεξει για συνδεση...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι ακριβως αλλα η λυση πρεπει να ειναι στο τι εχεις επιλεξει για συνδεση...

Δεν έχει ρύθμιση για δίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

Το Cutetube χρησιμοποιεί τον player του ενσωματομένου browser για να παίξει βιντεάκια? Γιατί ενώ βρίσκω αποτελέσματα, όταν πάω να το ανοίξω μου λέει μονίμως: "Η σύνδεση με το διακομιστή είναι αδύνατη. Μη έγκυρη διέυθυνση ιστού."

 

δε θυμαμαι ακριβως αλλα η λυση πρεπει να ειναι στο τι εχεις επιλεξει για συνδεση...

 

καλημερα. λυση στο daily mobile που εμενα μου δουλεψε:)

 

Fix for UNABLE TO CONNECT TO SERVER Navigate to Settings > Application Settings > Videos > Access point in use: NONE (Change it to the access point you want to connect, either WiFi / 3G / Edge / GPRS)

 

λιγο προσωρινη θα ΄λεγα γιατι καθε φορα θα πρεπει να αλλαζεις αυτη τη ρυθμιση, αναλογα με το που βρισκεσαι και θελεις να δεις βιντεο στο cutetube :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ρύθμιση για δίκτυο..

 

Για να ρυθμίσεις ποια σύνδεση δικτύου θα χρησιμοποίηση ο video player του κινητού πρέπει να πας ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις εφαρμογών-> Βίντεο-> Σημείο πρόσβαση σε χρήση και από εκεί διαλέγεις ποιο σημείο πρόσβασης θέλεις.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. λυση στο daily mobile που εμενα μου δουλεψε:)

 

Fix for UNABLE TO CONNECT TO SERVER Navigate to Settings > Application Settings > Videos > Access point in use: NONE (Change it to the access point you want to connect, either WiFi / 3G / Edge / GPRS)

 

λιγο προσωρινη θα ΄λεγα γιατι καθε φορα θα πρεπει να αλλαζεις αυτη τη ρυθμιση, αναλογα με το που βρισκεσαι και θελεις να δεις βιντεο στο cutetube :(

Για να ρυθμίσεις ποια σύνδεση δικτύου θα χρησιμοποίηση ο video player του κινητού πρέπει να πας ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις εφαρμογών-> Βίντεο-> Σημείο πρόσβαση σε χρήση και από εκεί διαλέγεις ποιο σημείο πρόσβασης θέλεις.

αυτά ισχύουν μόνο για το s60v5,κι όχι για το symbian^3 που είναι το θεμα εδώ όμως.

Link to comment
Share on other sites

αυτά ισχύουν μόνο για το s60v5,κι όχι για το symbian^3 που είναι το θεμα εδώ όμως.

 

Φίλε μου κάνεις λάθος. Κοίτα το Avatar μου... Nokia N8 έχω...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάνεις λάθος. Κοίτα το Avatar μου... Nokia N8 έχω...
εγω γιατί δν έχω τέτοιο προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...